next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

-rookie- pisze:I jeszcze jedno. Nie mam nawyku analizowania sygnałów. Kiedy zaczne otwierać więcej pozycji po kilku dniach zaczynam to ogarniać, ale jak przestane to robić trace to i wracam do starych nawyków gdzie gram na pałe. I do tej pory tego nie potrafiłem zmienić, nie nauczyłem się nowych nawyków a teraz niby mam system i jakieś zasady. Ale ciągle cofam się do początku co jakiś czas bo właśnie postępuje jak z tymi automatycznymi strategiami. Jednego dnia puszcze i robie testy, a potem olewam wszystko, bo nie chce mi się tego włączać albo zapomne. I właśnie dlatego mam takie wyniki. Przez chwile jest lepiej, ale potem znowu sp.... sprawe, wracam do poczatku, musze odbudować a to trwa kilka dni i tak w kółko... Przez cały dziennik tak działam. Dlatego nie robie żadnych postępów.
Banalna rada, zwiększ interwał. Możliwe, że mniejsza liczba sygnałów zmusi Cię do większego ich poszanowania pod kątem ich analizy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Już mi pisali "graj na świecach dziennych", ale i tak schodze na M5 i tam ryje psyche. Sam nawet kiedyś próbowałem grać weekly. Żebym miał tylko taki problem...

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

graczpospolity pisze: Banalna rada, zwiększ interwał. Możliwe, że mniejsza liczba sygnałów zmusi Cię do większego ich poszanowania pod kątem ich analizy.
Dobre rady sa nie dla rookie, zacznie zaraz z nimi dyskutować..... :wink:
Podstawowa sprawa , podstawowy błąd, któego rookie nie mógł sam wywnioskować to nie 500 ZŁ zysku na początek
TYLKO NAUCZENIE SIĘ GRAĆ.
TAk długo jak zamiast źrenic w oczach będzie miał symbole Dolara, funta jedna , tak długo się nie nauczy. Kieruje nim cały czas mały człowieczek który nazywa się "greedy pig" ...
z tego wynikają:
histeryczne trzymanie się M5
presja dramatyczna na zarabianie a za nią wszystkie możliwe błędy
brak dyscypliny
kompletny brak cierpliwości .....
trajdowanie w stresie... a reakcje w stylu - kurwa znowu spieprzyłem (emocje) zastęują rzeczowa analizę.
Odrzucanie wszystkich rad które TERAZ oddalają od niego wizję zarabiania czyli backtestowanie, prowadzenie journala, spisywanie uwag i spostreżeń, budowanie statystyk wyciąganie wniosków i zastosowwanie ich ....
Zamiast tego mamy dziennik, który nadaje się bardziej jako materiał na pracę magisterską studenta psychologii niż materiał do zbudowania czegokolwiek ale na pewno nie systemu trejdingowego.

Rookie, mówiłem już parę razy, chcesz zostać inżynierem, idziesz do szkoły , uczysz się w/g programu dla inżynierów, zdajesz kolejne egzaminy i jak je zdasz po kolei wszystkie na pewno dostaniesz dyplom.
W trejdingu musisz zrobić SAMEMU wszystko to samo ale nie masz żadnej gwarancji że na koniec dostaniesz dyplom trejdera. Ne wiadomo ile też te studia będą trwały.

Twoje podejście w stylu : trzy tygodnie gram 1000 jednostek, a po tym okresie 5000 jest totalnym idiotyzmem. Oszukujesz sam siebie stawiając złe cele i nie zważąjąc na nic realizując je, potęgując własną frustrację.

MAsz jakiś system, jakiś plan? a ja ci mówię że nie masz żadnego systemu. System to powtarzalność zachowań na rynku, nie wszystkich czy bylejakich zachować a określonych przez system.

Pamietam twój wybuch złości kiedy miałeś pretensje że wszyscy dają ci jakieś durne porady ale nikt niczego konkretnie nie pokazuje ......
To pokazuje twój upór na zastosowanie się do otrzymanych porad. A to ty nie umiesz najprostrzych rzeczy, chociażby jak:
wziąć najprostrzy system i zrobić dokładnie w/g zasad 50 -100 trajdów i sprawdzić czy potrafisz wejść w rynek zgodnie z zasadmi 50-100 razy z rzędu? Zanalizować po 100 zagraniach ile razy co źle zrobiłeś źle? Ty nie potrafisz ale mówisz sobie że to strata czasu i oddala cię od zarabiania, a jest dokładnie odwrotnie. Nie dokonujesz żadnych zasadaniczych zmian w swoim trejdingu od samego początku, uzmysłów to sobie żadnych zmian (wszelkie zmiany to zmiany pozorne). JAk możesz oczekiwać zmian w wynikach robiąc w kółko to samo tak samo?

Weekend sierpniowy, odpocznij a potem pomyśł trochę o tym o czym piszę......

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A przede wszystkim, to brak pojęcia o tym co robi....
On w ogóle nie widzi wykresu, on tylko widzi świecę, jedną świecę, i chce grać jedną świecę.
Czyli, jedzie samochodem po autostradzie patrząc na stacyjkę cały czas i nią kręcąc.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jak to nie mam sys i nie pisałem o nim. Pisałem o nim.

nawet mam setupy oparte np na dywergencji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871622 albo świeca OB przebijające EMA lub testujące EMA itp

prowadzenie pozycji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871644

zasady wejścia i wyjścia też już mam http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871887

A i tak nie stosuje się do tego, przecież dywergencje wałkuje już ile... kilka miesięcy... ja nie wiem co jest ze mną nie tak... mam wszystko a i tak robie na opak, nie stosuje się do tego. Nic się nie zmieniło, ciągle stosuje te metody ale popełniam mase błędów, albo o czymś zapomne, albo coś pomine... A teraz doszły kolejne wskaźniki jak CCI do obserwacji dołków szczytów, AO do trendu. Pomaga mi to w analizie.

Czasem gram wg tych zasad a czasem totalnie na pałe. Czasami próbuje działać zgodnie z planem ale przez większość czasu kompletnie nie myśle o tym co robie. To są stare nawyki, wyrobione od początku i nie zmieniłem tego do tej pory. Pewnie dlatego że olałem testy i nie rozegrałem tych 100 setupów. To też ma na to wpływ. TO znaczy rozegrałem ale nie przeanalizowałem wnikliwie pod kątem zasad systemu dokładnie 100 zagrań.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Jak to nie mam sys i nie pisałem o nim. Pisałem o nim.

nawet mam setupy oparte np na dywergencji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871622 albo świeca OB przebijające EMA lub testujące EMA itp

prowadzenie pozycji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871644

zasady wejścia i wyjścia też już mam http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871887

A i tak nie stosuje się do tego, przecież dywergencje wałkuje już ile... kilka miesięcy... ja nie wiem co jest ze mną nie tak... mam wszystko a i tak robie na opak, nie stosuje się do tego. Nic się nie zmieniło, ciągle stosuje te metody ale popełniam mase błędów, albo o czymś zapomne, albo coś pomine... A teraz doszły kolejne wskaźniki jak CCI do obserwacji dołków szczytów, AO do trendu. Pomaga mi to w analizie.

Czasem gram wg tych zasad a czasem totalnie na pałe. Czasami próbuje działać zgodnie z planem ale przez większość czasu kompletnie nie myśle o tym co robie. To są stare nawyki, wyrobione od początku i nie zmieniłem tego do tej pory. Pewnie dlatego że olałem testy i nie rozegrałem tych 100 setupów. To też ma na to wpływ. TO znaczy rozegrałem ale nie przeanalizowałem wnikliwie pod kątem zasad systemu dokładnie 100 zagrań.
Czy ty nie rozumiesz tego co piszesz, nawet?
Co z tego, że podasz linki do opisów pomysłów?
Nie masz systemu.
Gdybyś miał, tobyś się do niego stosował.
A, ponieważ ciągle się bawisz i sprawdzasz, czy się uda, tzn., że nie masz systemu.
Nie masz biznes planu, i po prostu coś sprawdzasz, tylko nawet nie wiesz co.
A to, z kolei oznacza, że nie rozumiesz na co patrzysz, nie czekasz aż zobaczysz setup,
tylko chcesz być mądrzejszy od wykresu.

PS. To co jest w tych linkach, to nie jest system, tylko kilka luźnych, nieposkładanych pomysłów
na generowanie sygnałów.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Przysłałem Ci kiedyś graficzny obraz systemu Trader Dante...
Ten graficzny obraz można zamienić na sekwencję zachowań którą można opisać w punktach.
KAżdy możliwy ruch i każda możłiwa reakcja na zachowanie ceny jest tam ujęta.
Jeżeli odpowiedź na kolejne pytanie opisu systemu brzmi "nie" .. to nie jest twój setup i go omijasz, jeżeli "yes" wykonujesz kolejne polecenie.
Potrafisz napisać taką listę pytań i działań do systemu jaki uważasz że posiadasz? Jeśli tak , zrób to, napisz ją jeśli nie możesz nie mów więcej że masz system bo go nie masz. JAk napiszesz listę każdy będzie mógł sprawdzić czy system działa, bo nie każdy system musi działać...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:A, ponieważ ciągle się bawisz i sprawdzasz, czy się uda, tzn., że nie masz systemu.
Nie masz biznes planu, i po prostu coś sprawdzasz, tylko nawet nie wiesz co.
A to, z kolei oznacza, że nie rozumiesz na co patrzysz, nie czekasz aż zobaczysz setup,
tylko chcesz być mądrzejszy od wykresu.
Mógłbyś podać przykład takiego biznesplanu, jak to wygląda?

Troche w tym prawdy jest, ciągle sie bawie, gram na micro lotach a to jest zabawa i boje się grać większymi sumami, wydaje mi sie ze zarabiam a to są śmieszne kwoty jakimi obracam. I krece sie w okół zera tak na prawde. Zrobić 100% z 10k na większym koncie to już byłoby bardziej ambitne dla mnie niż z 50 PLN jak dzisiaj, ale... zatrzymałem sie jak wcześniej napisałem. I ciągle bawie się tylko na micro lotach... podejście też się u mnie ani troche nie zmieniło mimo tych wtop i lekcji jakie zebrałem przez te 8 miesięcy.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:
Troche w tym prawdy jest, ciągle sie bawie
To jak juz się przestaniesz bawić daj znać, a nie ciągle zawracasz gitarę i marnujesz ludziom czas jak danbo.

bez urazy ale zbiera Mi się jak czytam te dwa dzienniki.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Jak to nie mam sys i nie pisałem o nim. Pisałem o nim.

nawet mam setupy oparte np na dywergencji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ja#p871622 albo świeca OB przebijające EMA lub testujące EMA itp

daruj sobie takie "systemy". Cena nie testuje EMA (bo skad ma wiedziec, ze wlasnie tam jest EMA?) tylko testuje jakis kokretny poziom cenowy.

edit: rozpoznaj wreszcie cos, co jest elementem PA i wynika z samej ceny. Kiedys tez slepo patrzylem w srednie, oscylatory i takie tam. Baaaa, pod wyniki hipotetycznie osiagane na podstawie przeciecia sie srednich WMA bylem gotow zaciagac kredyt. Wrecz nacpany chodzilem majac w glowie tylko zyski jakie osiagne trejdujac na podstawie przeciecia sie WMA.

Wiesz juz co to jest BO, FBO, MOMO, ZL? Co to jest 123? Zamiana biegunow (imho najlepszy i najfaniejszy setup)?
Dorzuc do tego chmure ichimoku jako tlo i obraz trendu i masz maszynke do trzepania pipsow.

Zablokowany