next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Pod warunkiem, że konsekwentnie realizujemy system, który jest oparty o pewne realia
wykresu, i dbamy o RR, to musimy zarabiać - innej opcji nie ma.

Najgorzej jest, gdy nie umiemy się trzymać założeń systemu, a już totalna klapa, gdy
chcemy coś robić, co nic wspólnego z realiami nie ma.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Proste podstawowe pytanie rookie,
polecę po CP (Crutial Point) .....
załóżmy że wczoraj nie było rynku a dzisiaj rynek zrobił coś takiego....
rynek.png
masz Open, High, Low i Close

Jak będziesz grał jutro?? JAk będziesz się zachowywał na rynku? :d

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To bez znaczenia, bo tutaj mogę to napisać i wszystko będzie pięknie w teorii wyglądało a potem przyjdzie taki dzień jak dziś i nie będę trzymał się trendu do końca, będę przesuwał Stop Loss... Jakoś ostatnio nie mam ochoty pisać w ogóle o tym co robie, wstawiać wykresów tutaj, tylko liczy się wynik. Obecnie nie mam ochoty produkować się tutaj i pisać tyle co kiedyś, bo pisze bzdury.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:To bez znaczenia, bo tutaj mogę to napisać i wszystko będzie pięknie w teorii wyglądało a potem przyjdzie taki dzień jak dziś i nie będę trzymał się trendu do końca, będę przesuwał Stop Loss... Jakoś ostatnio nie mam ochoty pisać w ogóle o tym co robie, wstawiać wykresów tutaj, tylko liczy się wynik. Obecnie nie mam ochoty produkować się tutaj i pisać tyle co kiedyś, bo pisze bzdury.
To przestań pisać bzdury i odpowiedz na pytanie jackuba.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Jak będziesz grał jutro?? JAk będziesz się zachowywał na rynku?
Jak będę się zachowywał... jak będę grał... ?
Przy użyciu obecnej metody będę patrzył na słupki AO, czy są nad/pod osią 0. Wykres dzienny sprawdze głównie pod kątem trendu na AO, potem H1 to samo. Na M5 zagrania. Rozkminiłem to tak:

Jeśli cena jest nad ema, stoch slowK na 80, AO też już ma zbudowane słupki wzrostowe od jakiegoś czasu i jest nad osią 0 to jest duże prawdopodobieństwo że mam górke w tym miejscu i poczekam do zamknięcia świecy w momencie kiedy stoch jest już na 80. To samo w drugą strone z dołkiem. Tak wyznaczam momenty zwrotne na M5.

Aktualnie testuje który moment na zajęcie pozycji jest dobry, czy wejście po przebiciu osi 0 przez AO, na pojawieniu się pierwszego słupka nad osią. Czy może poczekanie na stocha jak opisałem wyżej, zamknięcie świecy kiedy stoch slowK przebija 80 lub 20 i potem na kolejnej wejście w drugą strone. Wtedy też AO jest zazwyczaj w trendzie więc łapie dołek/górke.

Nie mam dopracowanych metod, więc niewiele mogę napisać, ale główne założenia są takie:
- jeśli cena jest nad ema21 = trend wzrostowy i mogę na każdej świecy otwierać pozycje ( tak sobie założyłem teraz )
- to samo jeśli cena jest pod ema, wtedy shorty
- AO nad osią 0 trend wzrtostowy / pod osią 0 spadkowy
- stoch slowK na 80 lub 20 to potencjalnie szczyt lub dołek dla mnie i miejsce wejścia na kolejnej świecy przeciwko trendowi, czyli przeciwko temu co pokazuje AO i EMA.

Reszte zasad nie mam dopracowanych. Dziś na przykład zignorowałem sygnały odwrócenia, kiedy AO przebijało oś 0 o 10:25 czasu serwera i było w trendzie spadkowym do 15:50 czasu serwera wg metody analizy AO. Ja to zignorowałem i trzymałem wtedy długie kiedy USDJPY leciało w dół. Potem czekałem aż wróci. A powinienem uciąć strate, ale stwierdziłem że nie po to lewarowałem się na maxa żeby teraz z tego wychodzić. Poświęciłbym to co robiłem żeby się zlewarować mimo że dostawałem sygnały w drugą strone - ja kupowałem, sygnały miałem na short i szkoda mi było to zamknąć. Potem jeszcze przesuwałem Stop Loss, a powinienem uciąć state i odwrócić pozycje. Poszukać świeczki do wejścia po EMA, albo na stoch + AO.

Ta metoda obecnie wydaje się dla mnie torche skomplikowana i sam się w tym nie łapie ( być może jest bezsensu ), ale z perspektywy tego co teraz gram tak analizuje wykres i takich zagrań szukam.

W załącznikach pokazałem jak wyznaczam punkty zwrotne po pierwszym słupku odwrotnym na AO. Jak to wyglądało wczoraj na EURUSD. Gdzie był stoch slowK względem tego, RSI i cena. Akurat wczoraj ignorowałem sygnały na M5 i grałem tylko pod H1, to co pokazywały mi wskaźniki na H1.

Więc tak jak napisałem... przy użyciu obecnej metody ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p878649 ) będę analizował wykres głównie pod kątem trendu jaki jest na AO na D1 i H1, a potem zagrań będę szukał na M5.

Na tym wykresie jest między 9 - 10 dywergencja na Stoch, RSI, AO, ale nie zaznaczyłem tego na wykresach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 18:17 przez -rookie-, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ale to nie jest odpowiedź na pytanie jackuba...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, pierdol to cale AO, stocha i takie tam, odpowiedz na pytanie Jackuba, masz 4 ceny i calkiem przyzwoite momentum, co z tym zrobisz?

Ja tu widze dwa banalnie proste setupy, proste jak machanie cepem. Domysl sie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No przecież napisałem jak zabrałbym się za to. To co jackub dał to świeca D1 skoro pytanie było "jak będziesz grał jutro". To co ja mam wymyślać co się stanie żeby swoje setupy dopasować? :D

A ja tu widze 288 setupów, bo dla mnie w tej metodzie każda świeca jest setupem, tylko nie każdą świece jest sens rozgrywać - nie każda to dobry signal bar.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 18:37 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:No przecież napisałem jak zabrałbym się za to. To co jackub dał to świeca D1 skoro pytanie było "jak będziesz grał jutro". To co ja mam wymyślać co się stanie żeby swoje setupy dopasować? :D
Rookie , nasz miły kolego, nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie, możno domnienywać co się może stać z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem.
Na koniec dnia cena może zrobić tylko dwie rzeczy, albo iść do góry albo iść na dół ..... Twoje wskaźniki potrzebują co najmniej dwóch świec aby wskazać cokolwiek ...

EDIT:
nie chodzi mi o twój system, żeby było jasne ... podstawowe zasady mechaniki rynku... przecież czytałeś Ala Brooksa, nie wierzę że nie da się z tych nauk wyciągnąć jakiegoś clue dla tej sytuacji ... sprobuj proszę...
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 18:50 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:No przecież napisałem jak zabrałbym się za to. To co jackub dał to świeca D1 skoro pytanie było "jak będziesz grał jutro". To co ja mam wymyślać co się stanie żeby swoje setupy dopasować? :D

A ja tu widze 288 setupów, bo dla mnie w tej metodzie każda świeca jest setupem, tylko nie każdą świece jest sens rozgrywać - nie każda to dobry signal bar.
Ty masz pomylone, nasrane w głowie.
Jedna świeca M5 nie jest setupem i nigdy nie będzie.
Do podstawowego setupu objęcia potrzebne są min. dwie świece.
Pinbar bez kontekstu też jest do dupy.
Nic nie zrobisz bez kontekstu.

Nie odczytasz historii ceny czytając tylko jedno słowo.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 18:43 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany