next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czyli grasz scenariusz wzrostowy i patrzysz czy cena jest spychana w dół i czy twój scenariusz do wzrostów nie będzie zanegowany? To znaczy "dziś" może nie być wzrostów skoro jest presja sprzedaży i ktoś powstrzymuje wzrosty. Ale ty próbujesz tylko grać długie. Al Brooks pisze o trendach, że próby odwrócenia w 80% przypadków kończą się niepowodzeniem i często rynek wpada w konsolidacje zamiast zmienić trend, potem jednak wraca do poprzedniego kierunku ( ma tendencje do / kontynuuje główny trend ). I to odnosi się też do pojedynczych świec M5, więc o tym co pisałeś o 95% przypadków też wiem, tylko że wg Brooksa jest to 80%.

...

Chyba odzyskałem 100 PLN. Nie wiem jak ale zresetował mi się debet. Po tej wtopie jak straciłem 150 PLN. Obecnie mam 100 PLN na plus w balance i mogę to wypłacić ( chyba ). Jutro musze popracować nad nawykami bo otwieram na pałe pozycje, pcham się dalej na rynek i często mnie przewozi, bo od razu buduje trejd i otwieram na USDJPY i EURUSD bez sygnałów na drugim instrumencie. A potem ciężko zamknąć taką pozycje jak już ją zlewaruje bardziej. I Stop Loss zacząłem odsuwać żeby mi nie wybijało. Więc takie są rzeczywiste problemy z którymi musze uporać się teraz, a reszta jest na drugim planie.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Czyli grasz scenariusz wzrostowy i patrzysz czy cena jest spychana w dół i czy twój scenariusz do wzrostów nie będzie zanegowany? To znaczy "dziś" może nie być wzrostów skoro jest presja sprzedaży i ktoś powstrzymuje wzrosty. Ale ty próbujesz tylko grać długie. Al Brooks pisze o trendach, że próby odwrócenia w 80% przypadków kończą się niepowodzeniem i często rynek wpada w konsolidacje zamiast zmienić trend, potem jednak wraca do poprzedniego kierunku ( kontynuuje główny trend ). I to odnosi się też do pojedynczych świec M5, więc o tym co pisałeś o 95% przypadków też wiem, tylko że wg Brooksa jest to 80%.
Rookie, miły kolego... może 95% a może 92%, jeżeli chcesz to zbadam ile procent świec otwiera się po tej samej cenie co i zamyka.... ile dokładnie to nie istotne w tej chwili.. rozmawiamy o świecach, jak sam zdążyłeś zauważyć dziennych.
Jeżeli cena idzie nie w moją stronę to ja nie zajmuję pozycji, czekam aż wróci do np.do poziomu close świecy poprzedniej i tam dopiero otwieram zlecenie buy... to jeden z kilku scenariuszy.. wiem że 79% przypadków przebicie poziomu close świecy wzrostowej cena osiągnie poziom 1/2 wysokości knotka a w 65% przypadków pokryje całą wysokość knotka a może jeszcze na dokładkę kolejne kilka dni kolejne świece będą zielone więc sobie będzie rosło....
Można policzyć statystycznie ile razy przebijane jest HIGH, znaleźć związki pomiędzy range świecy a ruchem, można stosować zniesienia fibo, pivoty, co dusza zapragnie...
MOżna zbadać jak odbija się cena od 50% zniesienia, czy 61,8 i dowolne każde inne np 67,8% lub dowolnej innej kreski postawionej wszędzie w podobny sposób. BO cena porusza się w stosunku do czegoś co uznajemy za referencję. Dzięki temu gościu na Twoich ulubionych TJS-ach zarabia używając JEDNEJ KRESKI!...
A kiedy trend wzrostowy zostanie zanegowany?
rynek 3.png
CZy tu dało się zarobić na longu?? (bez wchodzenia w szczegóły)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jaki jest właściwie problem? O czym my w ogóle tutaj piszemy?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Jaki jest właściwie problem? O czym my w ogóle tutaj piszemy?
Zasadniczo o tym, że ty właśnie chyba w ogóle nie zrozumiałeś o czym Brooks pisze.
Ty uprawiasz taki trading w stylu opcje binarne - tzn. próbujesz.
A opcje binarne to nie jest trading, tylko hazard.

Co to za broker, co ci zwraca kasę za generowanie strat?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie,
Staram się jak mogę nakłonić Cię do myślenia, analizowania, a co za tym zrozumienia jakie działania mają większą szansę powodzenia a jakie mniejszą. Ale odnoszę wrażenie, że nie jesteś jeszcze gotowy ... trudno ....
Czytam właśnie książkę " zwiedzeni przez losowość". Fascynująca lektura .....
Dobranoc

Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

jackub pisze:Rookie,
Staram się jak mogę nakłonić Cię do myślenia, analizowania, a co za tym zrozumienia jakie działania mają większą szansę powodzenia a jakie mniejszą. Ale odnoszę wrażenie, że nie jesteś jeszcze gotowy ... trudno ....
Czytam właśnie książkę " zwiedzeni przez losowość". Fascynująca lektura .....
Dobranoc
Polecam również " The Black Swan" tegoż autora :)

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Czarny Łabędziu, książeczka i nastęna (Antykruchość) już czekają w kolejce....... :564:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze:MOżna zbadać jak odbija się cena od 50% zniesienia, czy 61,8 i dowolne każde inne np 67,8% lub dowolnej innej kreski postawionej wszędzie w podobny sposób. BO cena porusza się w stosunku do czegoś co uznajemy za referencję.

Rookie, ja przebadałem sobie robotem świece na eurusd uznane przeze mnie za momentum z godzin 9-12 naszego czasu. Wyszło mi, że system stawiający buy/sell limita na zniesieniu 61,8% jest zyskowniejszy w dłuższym okresie czasu niż na 38,2% lub 50%. Jest dużo mniej pozycji ale zapewniają większe RR i jest mniej DD. TP i SL sztywno liczone od high/low swiecy dla wszystkich zniesien.

Wiesz już jakie dwa setupy widziałem na tej świecy dziennej?
1 setup, masz taką świecę, rysujesz jej pivota 50% lub zniesienie 61,8 (do wyboru do koloru, może być wynik dzielenia 45/78 jeśli lubisz te liczby), czekasz aż cena zejdzie do tych poziomow i szukasz co lubisz, może być 123J, może być OB, koniec korekty prosta, pinbar, cokolwiek wg PA.

2 setup, cena nie zeszła do tych poziomów, czekasz na wybicie high świecy, czekasz na pullbacka i masz trejda. Jeśli do pullbacka nie dochodzi tylko cena szybuje w górę, trudno, jutro też jest dzień.

Wszystko do zrealizowania na lubionym przez Ciebie M5, M15 co tam wolisz. Żadne średnie, oscylatory i takie tam.
Jeśli jesteś w stanie przebadać sobie takie setupy na wybranej parze to jesteś w domu i wiesz, czy statystyka jest po Twojej stronie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@rookie - ludzie podają Ci na dłoni gotowe podstawy pod budowę własnego systemu na podstawie swoich doświadczeń, ja nie miałem takiego szczęścia, jak miałem dziennik na comparicu to bujałem się sam, nikt nie chciał mnie nakierować, pewnego dnia zauważyłem, że cena chodzi impuls korekta impuls korekta, spytałem się tam na forum jak to ugryźć, kiedy korekta może stać się impulsem, zostałem olany, zero odpowiedzi. Dalej sam męczyłem się w rozgryzaniu wykresów i ich mechaniki.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@rookie
Tu masz przykład.
Możesz to rozrysować na każdym TF.
Oraz wyznaczyć strukturę falową 1,2,3

Zablokowany