next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Co można powiedzieć po rozegraniu zaledwie 6 trejdów? Raczej niewiele... 5/6 pozycji zarabiały chwile po otwarciu, dziś też mogłem dać BE ale czekałem. W miejscu gdzie wszedłem ruch był tylko na 1 pips w moim kierunku po czym była zawrotka i wybicie sl. Potrzeba troche więcej czasu żeby ocenić czy to działa czy nie.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

po prosty reasumując trzeba dobrze wejść zleceniem

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

nemoofx pisze:po prosty reasumując trzeba dobrze wejść zleceniem
Szukam wejsc na wykresie tickowym. Najtrudniejsze dla mnie teraz do znaleźć dobre świece do rozegrania.
http://forex-nawigator.biz/forum/panel- ... ml#p884461
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

Na prawdę chcesz konkurować z maszynami? Są szybsze, działają bez emocji, mają "dyscyplinę" i dużo korzystniejsze warunki handlu do tej metody.

Wykres tikowy czy 1min da się od biedy wykorzystać w tradingu na naszym poziomie, ale raczej poprzez patrzenie na cenę z "lotu ptaka" jako ekwiwalent nieco wyższych interwałów (do 1h włącznie) a nie w celu przyglądania się pojedyńczej świecy.

Im niższy interwał tym gorsze warunki handlu i większa przypadkowość.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Powtórze co napisałem wcześniej. Potrzeba troche więcej czasu żeby ocenić czy to działa czy nie. Do tej pory testowałem głównie na demo. Wyniki były takie że próbówałem grać ten sposób jeszcze na GBPUSD, GBPJPY, DAX, USDJPY i najlepsze wyniki miałem na USDJPY, na reszcie traciłem, na EURUSD też dałem rade zarabiać ale około 4x mniej niż na USDJPY. Jednak tutaj jest proba czy warunki handlowe tickmill pozwolą miec nieco lepsze wyniki na EURUSD, bo w porownaniu do Dukascopy tutaj mam lepszy spread i prowizje. Dopiero 2 dni minely... sam nawet nie wiem co z tego wyjdzie skoro raptem 6 trejdów zrobiłem do tej pory :D

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nigdy nie będzie działać, jeżeli nie będziesz wchodził w punkt, praktycznie.
No i trzeba na ATR zwracać uwagę.
Nie przeskoczysz realiów.
To nie działa tak jak ty chcesz.
To ty potrzebujesz się do warunków dostosować, z nie one do twoich pomysłów.
Zrozum że to.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Z całym szacunkiem fx-technik ale będziesz mnie uczył jak mam grać, skoro to jest moja metoda nad którą pracowałem przez kilka tygodni od czasu zamknięcia dziennika. I znam jej wady, zalety, rozumiem proces... Bez jaj, nie zaczynajmy do nowa tego samego... Nie mam konta od wczoraj tylko już rok minął od założenia dziennika a od 3 lat mam z tym styczność, a teraz piszesz jakbym dopiero co zaczął.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 20:55 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

No dokładnie, bez jaj.
Nie potrafisz zrozumieć, że wykres się do ciebie i do twoich pomysłów nie dostosuje.
Niezależnie od tego ile czasu pracowałeś nad metodą.
Ten czas znaczy, że jesteś raczkującym początkującym.
Jak będziesz miał minimum 20K godzin spędzonych z wykresami i tradingiem, to możesz dopiero głos podnosić.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Powtórze co napisałem wcześniej. Potrzeba troche więcej czasu żeby ocenić czy to działa czy nie. Do tej pory testowałem głównie na demo. Wyniki były takie że próbówałem grać ten sposób jeszcze na GBPUSD, GBPJPY, DAX, USDJPY i najlepsze wyniki miałem na USDJPY, na reszcie traciłem, na EURUSD też dałem rade zarabiać ale około 4x mniej niż na USDJPY. Jednak tutaj jest proba czy warunki handlowe tickmill pozwolą miec nieco lepsze wyniki na EURUSD, bo w porownaniu do Dukascopy tutaj mam lepszy spread i prowizje. Dopiero 2 dni minely... sam nawet nie wiem co z tego wyjdzie skoro raptem 6 trejdów zrobiłem do tej pory

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze jedno, zeby nie ciagnac tych jalowych dyskusji...
Graliscie na wykresie tickowym + stochastic wg opisu jaki dalem wyzej - Prawodpodobnie NIE.
Nie testowaliscie tez metody i nie znacie wynikow, nie rozumiecie procesu.
Pewnie nawet nie uzywacie stochastica wg opisow jakie dalem na wykresach M1 - D1.
Wiec skad mozecie wiedziec czy ta metoda dziala czy nie ?! To jest absurd.
Licze ze te wyniki zaczna byc lepsze a ja bede coraz wiecej trejdow zamykal na plusie, bo poki co szybko rynek mnie wyakanczal wczoraj i dzis. A pisanie ze to nie dziala, to tak jakby obalic sens stosowania sotchastic i PA.
Ostatni raz wchodze w takie dyskusje, nastepnym razem bede to ignorowal.

Zablokowany