next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie, nic nowego pod słońcem, ale pomyślałem że coś ci pokażę….
Plik Excela zawiera wyliczenia dotyczące cieni świecy dziennej. Cień świecy dziennej wzrostowej i cien świecy dziennej spadkowej…
Pytanie było… jeżeli świeca dzienna jest wzrostowa i wyprodukowała górny knotek (spadkowa dolny knotek -- cień, wick jakkolwiek to nazwać) to ile razy następna świeca po pokonaniu połowy przestrzeni knota poprzedniej świecy dojdzie do high lub low świecy poprzedniej? …
Z badania w Excelu wynika że w się stało w 65% przypadków przez 6 lat …..
Dostajesz to za friko, dorobić do tego opis wejścia, MM i masz gotowy system…
Można dowiedzieć się wiele jeszcze różnych rzeczy i statystycznie je policzyć i wykorzystać.
Jak chcesz się bawić to baw się z pożytkiem…

Poprawka w 79% musiała cena dość do poziomu 1/2 wielkości knotka a w 65% do wielkości całego knota i więcej

Trochę napieprzyłem w pliku poprawię i zamieszczę... sorry
Pozdrawiam

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

[quote="jackub"]Rookie, nic nowego pod słońcem, ale pomyślałem że coś ci pokażę….
Plik Excela zawiera wyliczenia dotyczące cieni świecy dziennej. Cień świecy dziennej wzrostowej i cien świecy dziennej spadkowej…
Pytanie było… jeżeli świeca dzienna jest wzrostowa i wyprodukowała górny knotek (spadkowa dolny knotek -- cień, wick jakkolwiek to nazwać) to ile razy następna świeca po pokonaniu połowy przestrzeni knota poprzedniej świecy dojdzie do high lub low świecy poprzedniej? …
Z badania w Excelu wynika że w się stało w 65% przypadków przez 6 lat …..
Dostajesz to za friko, dorobić do tego opis wejścia, MM i masz gotowy system…
Można dowiedzieć się wiele jeszcze różnych rzeczy i statystycznie je policzyć i wykorzystać.
Jak chcesz się bawić to baw się z pożytkiem…

Poprawka w 79% musiała cena dość do poziomu 1/2 wielkości knotka a w 65% do wielkości całego knota i więcej

Za karę że pobałaganiłem dodałem jeszcze dane dla AUDUSD z danymi aż do dzisiaj....
AUDUSD_D1_data.rar
Pozdrawiam

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wprowadzam zmiany po tym weekendzie.

Zostawiam tylko RSI, Stochastic, AO, EMA, reszta wyleciała z tego co tutaj miałem na wykresie ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p877211 ). Analizuje 3 ramy czasowe D1, H1, M5. Szukam dywergencji na RSI, AO, Stochastic, spadkowego momentum na AO.Na każdym TF analizuje to samo, robie ten sam cykl analizy, czyli zaczynam od poszukania dywergencji, momentu wykupienia wyprzedania, trendu tj słupki nad osią 0 AO trend wzrostowy / pod 0 spadkowy, momentum na AO.

Metoda wejścia 1 – AO pierwsza odwrotna na maksymalnej wartości + overold/ovebought Stoch & RSI. Zamknięcie pozycji w drugą strone, czyli jeśli wchodziłem kiedy AO było pod osią 0 to teraz odwracam kiedy jest nad osią 0 i osiągnęło max wartość i nastąpił słupek o mniejszej wartości, czyli momentum spadkowe.

Metoda wejścia 2 – AO pierwszy słupek nad 0 = long / pod 0 = short. Prowadzenie do końca cyklu czyli pierwszego słupka w drugą strone osi 0.

Metoda wejścia 3 – traktowanie spadkowego mometum na AO jako korekty do poprzedniego trendu. I szukanie wejścia nie przeciwko, tylko na słupku który odwraca spadkowe momentu w kierunku pierwszego trendu. Jeśli AO wyszło nad 0 i potem były słupki spadkowe to jest teraz korekta, i pierwszy słupek wzrostowy daje sygnał do otwarcia długiej, a nie jak wyżej napisałem w punkcie zwrotnym celuje w zmiane trendu.

Filtrowanie sygnałów AO ( sam moment otwarcia pozycji ):
- dywergencja RSI / Stochastic oraz dywergencja na AO
- oversold/overbought RSI / Stoch

// no ale co zrobić jeśli trend nadal będzie utrzymany, czyli AO nie wyjdzie ponad oś 0 jeśli był pod, lub odwrotnie. Co jeśli odbije się od 0 i pozostanie na tym samym poziomie powyżej lub poniżej osi 0 przez 2-3 cykle
Filtrowanie kierunku ( czy otwarcie pozycji ma szanse powodzenia czy czasem trend nie będzie kontynuowany na AO, czyli słupki będą poniżej / powyżej 0 ).

Pierwszy odwrotny słupek AO po osiągnięciu ekstremalnego poziomu może być sygnałem do korekty, czyli słabnące momentum na AO będzie oznaczało korekte po której może nastąpić kolejny impuls zgodny z dotychczasowym trendem czyli AO pozostanie pod/nad osią 0 lub słabnące momentum może oznaczać zmiane w nowy trend, może być początkiem dla nowego micro trendu. W każdym razie pierwszy odwrotny słupek i słabnące momentum to dopiero korekta i niekoniecznie oznacza od razu zmiane trendu, dlatego trzeba traktować to jako korekte, ale mieć na uwadze możliwą kontynuacje czyli przebicie osi 0.

Wskaźniki dają tylko sygnały, pokazują kierunek oraz miejsce, reszta decyzji w oparciu o PA. Setupy to już PA i decyzja na podstawie świeczek co robić.

W załączniku wykres H1 i M5. Na H1 zaznaczyłem kreskami mniejsze słupki po wartościach ekstremalnych na AO, gdzie mam sygnały na short, i ten sam widok na M5 oraz jak tam wyglądają wskaźniki i co pokazują. Może taki sposób analizy poprawi moje wyniki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

God bless you...
łapiesz sie sam w tych wymyslonych zasadach?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To nie są zasady tylko metoda analizowania rynku ( wykresu ). Skupie sie teraz głównie na H1, potem bedę schodził na M5 i tam obserwował te same zachowania jak opisałem wyżej. Dopiero po takiej analizie będę wybierał setupy, czyli świeczki na których otworze startowe pozycje. MM zostaje taki jak był. Może taka metoda będzie lepsza...

Pionowa kreska na H1, sprawdzenie ustawienia wskaźników i potem zejście i sprawdzenie tego na M5. Jaki jest trend na AO, czy jest nad osią 0, czy pod, co pokazuje stoch, rsi, ema. Na H1 mogą być słupki wzrostowe, a na M5 w tym momencie będą rysować się spadkowe słupki albo dywergencja itp. To jest metoda analizy. I na podstawie tego podejmuje dalej decyzje.

KORC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: KORC »

za dużo tego wszystkiego,sama zmiana tf wprowadza niepewność poprzedniej analizy,zamiast ją ugruntować,tutaj wystarczy stoch+ średnia, np. 100 dla 5tf i dodatkowo 200 dla tf15- na jednym tf ,i moment wejścia musi być precyzyjny,ja rozgrywam świece momentum(zl),dla Ciebie to mógłby byc ib,ob lub engolfing-cokolwiek byle zgodnie zę średnimi i łatwe do odszukania na wykresie-średnie to kierunek dla potwierdzenia kierunku grasz tylko w zgodzie z np.h1 i wewnątrz niego i pod ,nad średnimi IB,OB,ENGOLFING -do wyboru

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dopiero teraz moge cokolwiek napisać o tym. Precyzyjne wejścia to coś z czym mam problem. Automat ma przewage pod tym względem nade mną bo nie rozkminia tylko wykonuje logiczne instrukcje i jeśli stoch jest na 80 a ma taki warunek żeby otwierać wtedy pozycje po prostu to robi. Ja się wtedy zastanawiam, przez co wiele sygnałów pomijam albo ignoruje. Co do świec. Obecnie stosuje takie podejście, OB często jest moim singnal barem kiedy przecina EMA. Wtedy jestem prawie pewny że kierunek będzie kontynuowany i cena zostanie jeszcze przez jakiś czas pod ema. Ale nie jestem skupiony na konkretnych świecach jak OB, IB, Doji, tylko patrze czy cena jest nad/pod ema, AO jest nad/pod osią 0, itd. Może spróbuje takiego podejścia żeby szukać tylko konkretnych świec...

KORC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2011, 15:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: KORC »

widzisz,po to dajemy dodatkowe potwierdzenia by właśnie zleceń mieć mniej nie więcej,i tutaj manualne doświadczenia mają przewagę nad automatami,jeżeli nie panujesz nad tym co robisz-małe doświadczenie,brak planu, niezrozumienie tematyki,to i robot nie pomoże,prawda jest w tym że liczą się tysiące godzin wykresów,potem każdą strategią umiesz zarabiać,bo wiesz,po prostu wiesz.pisałem nie bez przyczyny że średnie plus graficzne przedstawienie np.świecy godzinowej CUSTOM CANDLE,bo nie wystarczy że cena jest pod,nad śrenimi.takie proste zestawy jak krokodyl Wiliamsa i juz cos może zobaczysz,powodzenia.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Każdy wskaźnik działa tak, że liczy wartości średnie, bądź typowe na bazie zadanych parametrów.
Wskazania bieżące mogą być albo zanegowane, albo potwierdzone.
Zwykle, te zanegowane znikają, a w historii widzimy tylko te zatwierdzone.
Jednak, te zatwierdzone także są na bazie zadanych parametrów.
Wynika stąd, że nigdy nie mamy gwarancji niczego.
Robot nie może działać, ponieważ jest zbyt wiele zmiennych, których nie możemy zakodować.
Szczególnie, jeżeli ktoś chce cały czas zarabiać.
Dobry robot może mieć skuteczność max 30%, i to bardzo dobry robot.
Może zarabiać, ale musi pracować w bardzo długich okresach i będzie miał długie serie strat.

Człowiek może oprzeć swoje decyzje na bazie wskazań wskaźnika, oraz na bazie rozumienia
wykresu, jego struktur popytu i podaży. Może odczekać, aż wskazanie się potwierdzi.
Do tego potrzeba tych dziesiątek tysięcy godzin doświadczenia i pracy z własnymi słabościami.
Jednak, ta praca musi być świadoma.

Bez świadomości można powtarzać to samo przez dziesiątki lat, i nic z tego nie wyniknie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Na podstawie pewnych bodźców wizualnych które sobie nanosimy na wykres, jesteśmy w stanie określić kierunek ruchu ceny. Przykład; używamy Ichimoku ustawienia Hosody. Skoro jakiś % handlujących widzi to samo to mamy większe prawdopodobieństwo że składane zlecenie będzie zgodny z ruchem ceny, niż to jak sobie wymyślimy strategię oderwaną całkowicie od rzeczywistości panującej na rynku.

Zablokowany