next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Chęć otwierania pozycji, bycia na rynku , ciągłe kombinowanie, ciągłe zmiany zdania, dokładanie, nie dotrzymywanie sobie danego słowa ...
to nie przyczyny tylko skutki...
pomyśł co jest przyczyną...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 14:25 przez -rookie-, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Siadasz rano przed ekranem i widzisz, że coś się rusza.
To wtedy jest jak gra komputerowa, w której coś trzeba złapać.
Coś widzisz, coś sobie ubzdurasz, i zajmujesz pozycję.
Tylko, że nie zrobiłeś analizy rynku, takiej trzeźwej, rzeczywistej, opartej o fakty.
W tym zawsze jest "pies pogrzebany".
Analiza ma polegać na stwierdzeniu faktów - od MN1 do H1.
Dopiero po odszukaniu (narysowaniu) wszystkich faktów potrzebujemy znać sygnały rynkowe.
Sygnały, które stanowią podstawę do zajęcia pozycji w danym kierunku.
I, wtedy potrzebujemy znać najbardziej prawdopodopbny zasięg ruchu, czyli nasz target, TP.
Jeżeli jest miejsce na trade, to ten punkt jest zatwierdzony.
I, teraz musimy odszukać poziom SL, żeby sprawdzić, czy potencjalne RR wyjściowe jest OK?
I, jeżeli wszystko gra, to tylko wtedy możemy zająć pozycję.

I, nie ma żadnych "ale".
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Taki że zaraz po odpaleniu platformy chce otwierać pozycje, a nawet nie zorientowałem się co robi rynek.
Rookie, dwa lata zajelo mi oduczenie sie tego zgubnego nawyku. Ale dalej nie zarabiam, nie mam czasu.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po tej rozmowie trzeba było coś zrobić, spróbować to poprawić. Najpierw przyglądałem się jeszcze raz na spokojnie a potem zacząłem otwierać powoli pozycje. Zacząłem od 2 x 1000 jednostek short USDJPY, 1 x 1000 jednostek long EURUSD ( 3000 jednostek cały trejd ). I zacząłem od wtopy -8,34 PLN, Stop Loss miałem ustawiony w miejscu zamknięcia tych pozycji. O ile na EURUSD timing był w miare ok, ponieważ momentum na OA zaczęło maleć, więc to był pierwszy sygnał do zmiany kierunku, poza tym miałem dywergencje na RSI i CCI, dlatego wchodziłem w long tutaj. Potem kontynuowałem ten kierunek i ponowiłem wejścia jak widać, ale szybko z tego wyszedłem na małym zysku, który zniwelował wcześniejszą wtope prawie do zera. Potem jeszcze raz próbowałem ale tym razem już bez USDJPY, był za nisko żeby otwierać short jak dla mnie, wiec zapakowałem sie tym razem 3 x 1000 jednostek long EURUSD, 2 x 1000 jednostek long GBPUSD ( 5000 jednostek ), ale też z tego szybko uciekłem. Niepotrzebnie, ponieważ trend dopiero się rozwija, słupki na AO dopiero budują się i nie ma żadnego spadkowego, który może sugerować zejście poniżej 0.

Z tym że zacząłem robić notatki jak mnie naszła ochota żeby sobie na dax otworzyć jeszcze pozycje w miejscu strzałki. I wtedy mówie "A sobie otworze jeszcze pozycje na DAX" :wall: Na szczęście nie otworzyłem, bo jeszcze do handlu na DAX nie jestem gotowy.

...

Tak sobie będę notował co tam mi w głowie siedzi, żeby potem wrócić do tego

19:16 - A sobie otworze jeszcze pozycje na DAX

19:21 – Momentum spadkowe, mam szeroki SL, poczekam na kolejną świece ponieważ nadal może pozostać trend wzrostowy. Na GBPUSD nie mam przebicia linii 0 na AO, co daje szanse na kontynuowanie wzrostów. DD dochodziło do 8 PLN w tym trejdzie.

19:29 - „Szkoda że nie otworzyłem tej pozycji na DAX...” - Jasne, a gdyby setup nie zadziałał? Wtedy spora strata a już dawno nie miałem pozycji na DAX, więc spokojnie, jeszcze będzie na to czas.

...

Podsumowanie + 6.05 PLN - kokosy to nie są, ale jeszcze nie otwieram dużych pozycji, tylko max na cały trejd 5000 jednostek.

Nie będę codziennie tutaj pisał tego, i wstawiał wyników na koniec dnia, ale skoro zacząłem rozmowe to trzeba ją w jakiś sposób podsumować, więc to jest podsumowanie tego o czym rano pisałem. Krótko mówiąc zająłem się tym i będę próbował rozwiązać ten problem.

Troche oczojebne wykresy, więc uwaga !!! :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »


-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Powielania błędów kolejny dzień. Dziś tak samo po odpaleniu platformy od razu 5000 jednostek na USDJPY ale zamknąłem chwile potem kiedy wrócił zdrowy rozsądek. Potem jednak nadal próbowałem, drugi trejd pod względem ryzyka wygląda słabo. Inicjujące Stop Loss były dość szerokie, potem szukałem zamknięcia na BE, ale tylko na USDJPY mogłem to zrobić. Korzystanie z Stop Loss jest dobre, przynajmniej nie próbuje uśredniać jeśli scenariusz się nie realizuje. Ale ryzyko na ten trade było za duże, za duża strata w pipsach. Mam nie przepracowane pewne schematy - tak wygląda lista kilku błedów które popełniłem dziś.

12:19 - Błąd, zła wielkość pozycji na GBPUSD. BID zamiast ASK na Stop Loss. Nie ustawiłem chart trading, który pozwala szybko przesuwać zlecenia. Wyłączam to kiedy mam zamiar zamknać platforme, potem mam włączyć jeszcze raz kiedy zaczynam.

12:25 - Próba oddalenia Stop Loss na GBPUSD

12:26 – Dopiero teraz ocknąłem się żeby włączyć to chart trading. Mam już strate na GBPUSD -8 PLN

12:29 – Próba dołożenia pozycji na USDJPY, a przecież planowany trejd miał obejmować tylko 5000 jednostek! I skoro mnie wycięło na GBPUSD to scenariusz może się nie realizować jak zakładałem, i mam powiększać pozycje mimo to... ?!

12:31 – Strata. -9.96 PLN. Zamknąć platforme. To koniec na dziś.

Patrząc na liste błędów i to co robie chyba lepiej będzie wrócić kilka dni na demo i dopracować timing, schemat działania ( organizacje ), itp na dużej ilości transakcji, skoro nawet nie ogarniam tego jak ustawić SL, albo że mam włączyć i wyłączyć chart trading.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ty nie zrozumiesz chyba nigdy.
Tradując z SL, jak ty stawiasz, to musisz się pogodzić z kilkoma stratami, a ten,
który chwyci puścić wolno, na maksa, żeby wyrobić RR.
Jeżeli tego nie potrafisz, to potrzebujesz skuteczności.
A ty nichuchu nie patrzysz na realia wykresu.
Ergo, o skuteczności musisz zapomnieć, a jedyne co cię uratuje, to RR.

Natomiast, jeżeli nie będziesz potrafił zrobić RR, to możesz w ogóle zapomnieć o zyskach.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

hal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:07

Re: next

Nieprzeczytany post autor: hal »

fx-technik - możesz przybliżyć temat RR - na jakiś konkretnych przykładach.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

hal pisze:fx-technik - możesz przybliżyć temat RR - na jakiś konkretnych przykładach.
Z tego, co widzę na wykresach rookiego, to on stawia SL nad/pod ekstremum świecy na której wchodzi.
Taki trading jest czysto życzeniowy i nie ma nic wspólnego z wykresem.
Wykres to nic innego jak seria impulsów i korekt, tylko o różnej amplitudzie i różnej częstotliwości.
Swing, oczywiście wystąpi w pewnym momencie, np. będzie taka świeca, której High okaże się
najwyższym High i rynek już tego poziomu nie retestuje, i wtedy jest swing, czyli albo koretka,
albo zwrot trendu. Rzecz w tym, że tak naprawdę my nigdy nie będziemy wiedzieć wcześniej, czy
dany poziom ekstremum to już jest ten poziom, czy jeszcze nie. Dlatego wskaźniki repaintują aż
do momentu, kiedy się to ustali.

Jeżeli ktoś chce tradować ustawiając SL nad/pod ekstremum świecy, na której wchodzi, to po
prostu sonduje rynek, testuje rynek, czyli SL jest założoną częścią jego gry. Może zaliczyć
serię 5-10 SL, co nie wpływa na jego psychikę, ponieważ taki jest plan, takie są założenia.
Natomiast, gdy się wstrzeli w to ekstremum, wtedy potrzebuje odrobić wszystkie straty i
jeszcze na tym zarobić, czyli co najmniej jeszcze raz tyle, ile stracił, i wtedy ma RR.

Innym podejściem jest skuteczność. Żeby wyrobić skuteczność na poziomie 80%+, to
potrzebujemy tańczyć z wykresem i go rozumieć, rozumieć rynki, znać ich typowe zachowania,
typowe zasięgi, typowe ruchy w naszym okresie tradowania. Wtedy określamy RR zgodnie
z wykresem, czyli wiemy co rynek w danym momencie robi, z dużym prawdopodobieństwem,
wiemy jaki poziom rynek akurat chce retestować, czyli znamy TP i wiemy w jakiej odległości
jest TP. Także wiemy, gdzie należy postawić SL, bo cena nie powinna tego poziomu testować,
o ile idzie w założonym kierunku. Jeżeli wówczas parametry RR są odpowiednie, to zawieramy
transakcję.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany