Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Cześć Marcin!, fajnie ,że znowu Piszesz w dzienniku, przynajmniej jakieś konkretne rzeczy można zobaczyć w tym całym bełkocie na tym forum!
To tyle wstępu :)
Z edkiem już dawno wziąłem rozwód, było za dużo tak zwanych fałszywek jak dla mnie,
obecnie gram tylko i wyłącznie na trzech parach,
GBPUSD, GBPJPY i EURJPY,
kabel jest dosyć techniczny jeśli chodzi o Twój system, gej jest bardzo szybki (jak chcesz szybko zarobić) a ejek podąża swoimi ścieżkami :)
powodzenia i zdrowia życzę!
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Co taka cisza na forum ? :D czyżby wszyscy bez pozycji ?

Moje eSki z piątku zamknęły się na luce - niestety na małej stracie.

Aktualnie jestem w S na e/u i e/j - wejście po 10464 i tp na 09670 a na e/j wejście po 133.169 z TP na 132.130.

cdn... 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Pokazałbyś jakiś przykład tych potwierdzeń, o których piszesz.
Tak żeby przerwać tę ciszę ;)

krzysiekm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 02 gru 2006, 10:03

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: krzysiekm »

Mogę prosić o screeny z ostatnich dni. Wiele można się z nich nauczyć.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Zephyr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 28 cze 2012, 17:06

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Zephyr »

JAREK67 pisze:Pokazałbyś jakiś przykład tych potwierdzeń, o których piszesz.
Tak żeby przerwać tę ciszę ;)
Ależ to przecież "tajemnica systemu" wiec chyba bedzie ciezko, ja ostatnio jak zadałem to pytanie to zostało pominięte. Ale może Marcin kiedy sie przełamie i opowie co nie co.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Moim zdaniem to nie ma sensu. Przecież pewnie Marcin gra to co widzie i ustalił sobie jakieś potwierdzenie i tyle. Wg mnie nic to Tobie nie da jeżeli sam nie dojdziesz co dla Ciebie będzie potwierdzeniem. Dla jednego będzie to PB dla drugiego będzie to Engolfing jeszcze dla kogoś luka a w innej sytuacji flaga, itd, itp Żadne potwierdzenie nic nie da jeżelie nie będziesz widział w jakim kierunku rynek idzie w danej chwili. Wg mnie nic Marcina system Ci nie da. Marcin wg mnie ma wiele powodów do wejścia jak świeca buduje się jaka godzina jakieś potwierdzenia itd. ale wynika z tego, że doszedł on do tego poprzez obserwację rynku. Jeżeli Marcin napisze 20 powodów dla ktorych wszedł w pozycje to nic to Ci nie da przecież nie będziesz uczył się tych potwirdzeń na pamięć. Wg mnie zamiast skupiać się jak ktoś gra i dlaczego wchodzić lepiej samemu poobserwować wykresy. Zaznacz z danego dnia sobie miejsca gdzie chciałbyś wchodzić w tym dniu zastanów się dlaczego i tam jaki był układ świec i zacznij to powtarzać.
To moja osobista opinia. Żaden system nikomu nic nie da bo u jednego coś działa u drugiego nie, wszystko zależy od psychiki budżetu, itd, itp.
Ale jak sam roszyfrujesz rynek to nikt tego Ci nie zbierze a po drugiego będziesz wiedział co u Ciebie się sprawdza.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Mpapiez

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Czerwinek to badzo dobrze ujął.
Marcin mógłby napisać swoje powody / potwierdzenia, tylko co wam to da ? Przecież jak dało by się to aż tak uprościć, to mógłby sobie chłop napisać EA i nic nie robić.

W tradingu też jest coś takiego jak doświadczenie, intuicja i podświadomość - w pewnym momencie trading zaczyna być jak jazda samochodem. Jedziesz chociaż o tym specjalnei nie myślisz :wink: .

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dzisiaj jeszcze rano dołożyłem po pełnej na e/u i e/j w S - aktualnie ze wszystkich pozycji została tylko jedna na E/J - od 133,69 z TP na 132,130 - trochę daleko jeszcze jest - ale pozycja już zabezpieczona - także co by się nie stało to zostanie na bardzo dobry obiad 8) Na E/U zaliczone jedno TP - niestety nie potrafiłem dotrzymać wszystkich pozycji do końca.

Zresztą takie jest założenie - zamykać po drodze - zostawiając do końca tylko jedną pozycję.

Miałem wczoraj wieczorem jeszcze sygnał na EUR/AUD - ale postanowiłem odpuścić - i jak widzę - to była dobra decyzja - może na stracie by się nie skończyło - ale na pewno byłby mały profit.

Screeny po zakończeniu trade - czyli pewnie po pogadankach o Euro - zobaczymy jak to się rozwinie.
Powoli także przymierzam się do przetestowania i zaadaptowania mojej strategii na wyższe TF - co stoi na przeszkodzie grać bardziej średnim terminem - a po drodze grać tak jak teraz - na TP w granicach 40-70p (z moich obserwacji).

Lubię tą zabawę - dzisiaj także czas zlecić wypłatę i odpocząć :564: oglądając jak wykresem rządzi psychika ludzka....

cdn...

ps. aktualnie na e/j stoimy na wsparciu - jak puści (o ile) to lecimy do TP... 8)

co do potw. - aktualnie dostaję sprzeczne - ale w tej chwili przewaga tych na UP - ale w tej sieczce na m15 trudno brać pod uwagę to co dają potw.

czekamy na pana. D.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

krzysiekm pisze:Mogę prosić o screeny z ostatnich dni. Wiele można się z nich nauczyć.

Pozdr.
tzn. ?
JAREK67 pisze:Pokazałbyś jakiś przykład tych potwierdzeń, o których piszesz.
Tak żeby przerwać tę ciszę
Tego nie powiem - zbyt dużo zdrowia i czasu mnie to kosztowało aby od tak po prostu pisać na forum. Ale jak kiedyś obiecałem - tak opiszę ile się da.

WSZYSTKO CO JEST TUTAJ NAPISANE TO MOJA PRYWATNA OPINIA

PROSZĘ NIE TRAKTOWAĆ TEGO JAKO PRAWDY OBJAWIONEJ. Każdy jest inny i każdy musi poznać swoje reakcje na stres, a także poznać swój próg ryzyka przy, którym zaczyna się z nim dziać coś złego - zarówno od strony fizycznej jak i psychicznej. Musi także poznać próg zysku - bowiem zysk jest bardziej zgubny od straty....

"System" to nie jest jakaś - nie wiadomo co - super - hiper - mega - wypasiony - tak jak to na alle... przedstawiają.
Po pierwsze - nie zawiera wskaźników - tylko informacyjne - typu customcandle - oczywiście nie negują tego, że można wychodzić na plus opierając się na wskaźnikach (był tutaj dawno jeden dziennik - user Nasredin - czy jakoś tak). Wszystko co piszę i co umiem opieram na grze bez wskaźników - zresztą moje próby gry wskaźnikowej były marne - jakoś zawsze mnie od tego odrzucało - po prostu przerażała mnie myśl o ogromie informacji jakie trzeba przeanalizować korzystając z tysięcy wskaźników.

Wg mnie największym problemem początkujących jest to, że są jak chorągiewka na wietrze - co sekundę zmieniają zdanie - zadaj sobie pytanie - czy w zwykłych sytuacjach życiowych też tak zmieniasz zdanie ? co chwilę.
- uczucie, że ominie Cię ruch - czyli zarobek - i gdy cena leci do SL to zamykasz pozycję - natychmiast otwierasz przeciwną - cena znowu leci do SL i tak w kółko - trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli się pomylimy to szkoda - ale pociąg odjedzie bez nas - jutro będzie kolejna okazja - ale ja wiem - to uczucie jest takie silne i takie wkur..... ,że sobie myślimy - ja mu (panu forexowi) pokaże - podwoję stawkę i skoro mnie wycięło na SL to teraz musi iść w końcu w kierunku gdzie był sl - a jak wejdę i zarobię.... wiadomo jak to się kończy.

Co tutaj dużo pisać na powyższy akapit - to uczucie straty czegoś czego się nie miało jest bardzo zgubne i dopada każdego - bez wyjątku.

cdn...
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

krzysiekm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 02 gru 2006, 10:03

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: krzysiekm »

klonmarcin pisze:
krzysiekm pisze:Mogę prosić o screeny z ostatnich dni. Wiele można się z nich nauczyć.

Pozdr.
tzn. ?
Chodzi mi o screeny, które umieszczasz tutaj na koniec dnia z naniesionymi transakcjami.

ODPOWIEDZ