Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mogę siedzieć w Chinach, Polsce, Turcji gdziekolwiek.
Siedź tam, zmień rezydencję podatkową i wtedy płać podatek właśnie w tamtym kraju (lub nie płać wcale jeśli go nie ma). Sounds fair.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

filemonczyk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2014, 22:03

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: filemonczyk »

Puszkin pisze:A ja mam inne pytanie. Dlaczego niby mam płacić jakikolwiek podatek? Siedzę przy komputerze. Ryzykuję własne pieniądze.
Mogę siedzieć w Chinach, Polsce, Turcji gdziekolwiek.
Nie potrzebuję biura, księgowej, polskiego ZUS-u. A nawet polskich banków. Komputer mam chiński, oprogramowanie amerykańskie a brokerzy zagraniczni.
Nie biorę nic od polskiego państwa. Przecież i tak mnie skubie akcyzą i podatkiem vat.
Ktoś mi to wytłumaczy?
Pytanie czysto teoretyczne.
idea zyskow kapitalowych dla inwestorow indywidualnych jest pojeb*na
to moje wytlumaczenie, innego nie potrafie znalezc.

sebciu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2015, 16:17

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: sebciu »

Cześć,
Jestem początkującym inwestorem na Forexie.
Pobieram rentę i rozumiem, że mam ją w PIT38 wpisać w Innych przychodach, tak czy też mam wypełnić jakiś inny PIT?
A jeśli jednak PIT38 to co zrobić ze składkami, samemu to przeliczyć czy jak?

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

sebciu pisze:Cześć,
Jestem początkującym inwestorem na Forexie.
Pobieram rentę i rozumiem, że mam ją w PIT38 wpisać w Innych przychodach, tak czy też mam wypełnić jakiś inny PIT?
A jeśli jednak PIT38 to co zrobić ze składkami, samemu to przeliczyć czy jak?

Z góry dzięki za pomoc.
Zakładam, że piszesz o rencie z ZUS.
Podatek od renty może Ci rozliczyć ZUS lub robisz to samodzielnie na druku PIT-37.
Dochody z forexu rozliczasz w PIT-38 - zupełnie niezależnie od renty.

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Podatek z zysków kapitałowych stanowi odrębny pion w dochodach i nie jest wliczany w podstawę uznawaną na rzecz ZUS.

Tej samej grupy dotyczy tzw. podatek Belki, naliczany od lokat bankowych. Nie wlicza się tego w ZUS

Awatar użytkownika
greenvince
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2015, 09:17

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: greenvince »

Można trochę uniknąć pewnych rzeczy, chyba że generujemy ogromne zyski których nie damy rady wydać ....
Obrazek

upfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 09 lut 2013, 06:54

W wyniku wprowadzenia podatku od transakcji finansowych ...

Nieprzeczytany post autor: upfx »

W wyniku wprowadzenia podatku od transakcji finansowych budżet zyskałby 1,7 mld zł w pierwszym roku obowiązywania tego podatku - szacują jego autorzy.

Podatkowi będą podlegać takie transakcje jak: odpłatne nabycie instrumentów finansowych; odpłatne zbycie instrumentów finansowych; wymiana instrumentów finansowych; udzielenie i zaciągnięcie pożyczki papierów wartościowych; zawarcie umowy powodującej powstanie lub dotyczącej instrumentów pochodnych; transakcje "polegające na czynnościach prawnych lub faktycznych dokonywanych pomiędzy podmiotami z grupy kapitałowej, mających za przedmiot prawa do dysponowania instrumentami finansowymi albo prowadzących do przekazania ryzyka związanego z tymi instrumentami finansowymi".

"Celem projektodawcy było objęcie opodatkowaniem tych transakcji, które zasadniczo mają charakter inwestycyjny, a jednocześnie wiąże się z nimi większe niż standardowe ryzyko spekulacyjne" - piszą autorzy w uzasadnieniu.

Wsadzaja swoje brudne lapska do kazdej kieszeni. Zawsze im malo. Jakby opodatkowali stawka 90% tez by bylo nie dosc.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

czyli zakładamy sobie konta bankowe poza PL z kartami kredytowymi i trejdujemy poprzez ukryte IP?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ciekawe czy ich szacunkowe dodatkowe dochody uwzględniają, ze ludzie nie dość, ze zaczną mniej handlować to jeszcze bedą kombinować jak uciec tam gdzie podatek ich nie dosięgnie. Nie wiem jak to nazwać. Naiwność? Głupota?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: jackub »

raposo pisze:Ciekawe czy ich szacunkowe dodatkowe dochody uwzględniają, ze ludzie nie dość, ze zaczną mniej handlować to jeszcze bedą kombinować jak uciec tam gdzie podatek ich nie dosięgnie. Nie wiem jak to nazwać. Naiwność? Głupota?
To ignorancja ....

Głupota może być zabawna, ignorancja poraża .... F.Zappa

-- Dodano: 05 lis 2015, 12:04 --
irmentruda pisze:czyli zakładamy sobie konta bankowe poza PL z kartami kredytowymi i trejdujemy poprzez ukryte IP?
Wydaje mi się ze musiałbys sie wyprowadzić, i udowadniać swój okres pobytu, np oplatami za elektryczność na twoje nazwisko, czy opłatami za wynajm np. mieszkania, nie mówąc o udowodnieniu twojego prawa do pobytu w innym kraju na dłuższy okres czasu

ODPOWIEDZ