SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Akhh pisze:Dzisiejsza sytuacja na Franku chyba wyjaśnia dylemat czy stosować czy nie ;)

Chyba nie wyjaśnia bo ani nie zadziałały sl i stóp out. Na forum jest sporo dramatycznych relacji, że komuś z 2000 zrobiło się -6000 do dopłaty pomimo sl


Jak pokazuje dzisiejsza sytuacja na parach frankowych o wiele istotniejsze jest odpowiedni MM
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

wiad

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: wiad »

Dzisiejsza sytuacja dla mnie to przede wszystkim jasność co do możliwości przewidywań ruchów par. Na nic analizy takie czy inne, "wiedza" itd. gdy jedno zdanie wywraca rynek do góry nogami. Nikt tego nie przewidział.
Wracając do SL. Mi zadziałało, choć pod postacią nieco inną ;-) Łatwo się domyśleć o co chodzi. To prawda, iż mając SL przedłużyłbym zabawę o kilka tygodni, może miesięcy, ale efekt byłby ostatecznie dokładni taki sam. Jedynie uczciwy broker, który w takiej sytuacji zawiesiłby handel ma tu rację bytu. A takowych brokerów nie ma, z tego co się zorientowałem.
W moim przekonaniu to nie brak SL spowodował moje straty, ale zbyt niski depozyt. Oto bowiem Stop Out zamknął mi pozycję na GBP na 5,66 czyli w szczytowym momencie. USD oddało przy 3,716, EUR 4,33, wreszcie CHF przy 4,3. Ta ostatnia dałaby już zysk. Co przyniosą kolejne godziny, dni czy tygodnie - zobaczymy, ale mam wrażenie, iż zejdziemy dość szybko z tych kwot, a zatem kto wytrzyma,wyjdzie obronną ręką.

Niemniej - ponieważ dołączyłem do grona osób, które straciły, pobawię się w kantor. Diabeł mnie podkusił ;-) W kantorze miałbym albo zysk, albo mógłbym przeczekać kosmiczne spready i szaleństwo kursów. Nie da się ukryć, iż dziś osoby, które wiedziały o takim ruchu oraz brokerzy zebrali kosmiczne pieniądze z rynku.

furex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2015, 15:14

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: furex »

Adrianoforex pisze:
Akhh pisze:Dzisiejsza sytuacja na Franku chyba wyjaśnia dylemat czy stosować czy nie ;)

Chyba nie wyjaśnia bo ani nie zadziałały sl i stóp out. Na forum jest sporo dramatycznych relacji, że komuś z 2000 zrobiło się -6000 do dopłaty pomimo sl
Ano właśnie, to ja. Tu mój post z dzisiejszego wątku daytrayding.
furex pisze:Witam, pierwszy post i od razu problem - związany z tym co dziś się dzieje na parach z CHF w nazwie.
Otóż o 10:30 otworzył mi się z automatu ustawiony na USDCHF long po cenie 1.01423 ze SL 1.01373.
Stop Loss nie zadziałał. Mało tego, StopOut nie zadziałał. Zlecenie zamknęło się ze stratą prawie 6tys. zł, o 11:01. (0,85357). Tym samym w jednej chwili straciłem wielokrotnie więcej niż wpłaciłem -2000 zł i mam saldo ujemne. .
Da radę to reklamować? Jak wysyłać reklamację do MDM?

Na forexie w realu jestem miesiąc, przez platformę mforex (MBanku). Rozumiem ryzyko, ale to już jest przesada.
Po coś jednak są te SL, MC, Stop-outy.
Czy SL pomógł - nie. Czy stop-out pomógł - nie. Jestem kilka tysięcy na minusie. I teraz - może ktoś podpowie, czy i jak reklamować.

wiad

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: wiad »

Ja korzystam z Aliora - został mi jakiś mały osad, a nie debet. Niemniej w wątku daytrading co najmniej 2 osoby chcą też Aliora reklamować, bo SL nie zadziałał. Czyli znowu - problemem jest rozpędzony rynek i zachowanie brokerów, a nie brak SL.

Tak trochę offtopic, ale może ktoś wie... czy handlując na GPW też jest tak, iż MUSZĘ sprzedać bez względu na kurs i spread jak na foreksie, czy też MOGĘ sprzedać jak w e-kantorze?

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

furex pisze:
Adrianoforex pisze:
Akhh pisze:Dzisiejsza sytuacja na Franku chyba wyjaśnia dylemat czy stosować czy nie ;)

Chyba nie wyjaśnia bo ani nie zadziałały sl i stóp out. Na forum jest sporo dramatycznych relacji, że komuś z 2000 zrobiło się -6000 do dopłaty pomimo sl
Ano właśnie, to ja. Tu mój post z dzisiejszego wątku daytrayding.
furex pisze:Witam, pierwszy post i od razu problem - związany z tym co dziś się dzieje na parach z CHF w nazwie.
Otóż o 10:30 otworzył mi się z automatu ustawiony na USDCHF long po cenie 1.01423 ze SL 1.01373.
Stop Loss nie zadziałał. Mało tego, StopOut nie zadziałał. Zlecenie zamknęło się ze stratą prawie 6tys. zł, o 11:01. (0,85357). Tym samym w jednej chwili straciłem wielokrotnie więcej niż wpłaciłem -2000 zł i mam saldo ujemne. .
Da radę to reklamować? Jak wysyłać reklamację do MDM?

Na forexie w realu jestem miesiąc, przez platformę mforex (MBanku). Rozumiem ryzyko, ale to już jest przesada.
Po coś jednak są te SL, MC, Stop-outy.
Czy SL pomógł - nie. Czy stop-out pomógł - nie. Jestem kilka tysięcy na minusie. I teraz - może ktoś podpowie, czy i jak reklamować.
Czytałeś w ogóle umowę jaką podpisałeś z brokerem?
Jeżeli Twój broker nie jest stroną transakcji i nie było płynności po cenie na jakiej miałeś zlecenie to jak myślisz, kto pokryje stratę?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

furex pisze:
Adrianoforex pisze:
Akhh pisze:Dzisiejsza sytuacja na Franku chyba wyjaśnia dylemat czy stosować czy nie ;)

Chyba nie wyjaśnia bo ani nie zadziałały sl i stóp out. Na forum jest sporo dramatycznych relacji, że komuś z 2000 zrobiło się -6000 do dopłaty pomimo sl
Ano właśnie, to ja. Tu mój post z dzisiejszego wątku daytrayding.
furex pisze:Witam, pierwszy post i od razu problem - związany z tym co dziś się dzieje na parach z CHF w nazwie.
Otóż o 10:30 otworzył mi się z automatu ustawiony na USDCHF long po cenie 1.01423 ze SL 1.01373.
Stop Loss nie zadziałał. Mało tego, StopOut nie zadziałał. Zlecenie zamknęło się ze stratą prawie 6tys. zł, o 11:01. (0,85357). Tym samym w jednej chwili straciłem wielokrotnie więcej niż wpłaciłem -2000 zł i mam saldo ujemne. .
Da radę to reklamować? Jak wysyłać reklamację do MDM?

Na forexie w realu jestem miesiąc, przez platformę mforex (MBanku). Rozumiem ryzyko, ale to już jest przesada.
Po coś jednak są te SL, MC, Stop-outy.
Czy SL pomógł - nie. Czy stop-out pomógł - nie. Jestem kilka tysięcy na minusie. I teraz - może ktoś podpowie, czy i jak reklamować.
Posprawdzaj świece u różnych brokerów. Moim zdaniem skoro jest świeca-jest płynność. W GO4X na minutowym są pełne świece bez luk, w XM problem zaczyna się poniżej 1. W mbanku na DEMO też nie mam luki. Moje zdanie: nie ma luki są notowania i można zamknąć zlecenia po ustawionych cenach. Walcz o swoje, powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Zasmucę Cię, broker z Ciebie ściągnie debet. Jak by to był jakiś brok poza UE to może , ale to może by Ci się upiekło. SL stosować, to co się stało dziś nie dzieje się notorycznie, ale każdy kumaty trader ma tego świadomość że tak na rynku może się stać, a u brokerów ECN/STP zamknięcie będzie po najbliższej możliwej cenie, a nie tam gdzie ustawimy SL. Ja dziś miałem farta, S na edku i zaliczyło TP, ale jakby poszło w drugą stronę to wątpie bym SL dostał tak jak ustawiłem. W tym tyg ja odpuszczam trading już, nie ma sensu.

wiad

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: wiad »

Microbi: i tu wydaje się, iż jest przewaga stosowania hedge nad SL. Wydaje mi się (ew. proszę o sprostowanie), iż teraz strata wynikająca z zabezpieczenia pozycji w ten sposób powinna być taka sama jak rano (różnica ew. w spreadzie).

"to co się stało dziś nie dzieje się notorycznie" -zaczynam wątpić. Połowa grudnia - Rosja i PLN dostaje. Święta - PLN dostaje, spready po 700 pips... połowa stycznia - to dziś...

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: highend »

Nie codzień SNB uwalnia kurs franka.
Teraz sobie (ja i wielu zapewne) zadaje pytanie:

dlaczego nie miałem SELL stopa na 1.19 na EUR/CHF? no dlaczego? co szkodziło go ustawić? praktycznie Zero ryzyka,
a za 1 lot na 2000 pipsów to jakieś 80.000 PLN ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: SL (Stop-Loss): stosować czy nie?

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

wiad pisze:Microbi: i tu wydaje się, iż jest przewaga stosowania hedge nad SL. Wydaje mi się (ew. proszę o sprostowanie), iż teraz strata wynikająca z zabezpieczenia pozycji w ten sposób powinna być taka sama jak rano (różnica ew. w spreadzie).

"to co się stało dziś nie dzieje się notorycznie" -zaczynam wątpić. Połowa grudnia - Rosja i PLN dostaje. Święta - PLN dostaje, spready po 700 pips... połowa stycznia - to dziś...
Hedge = SL. Oba zlecenia koncza jako zlecenie typu stop i przynosza dokladnie ten sam efekt.
Na franku dzis nie bylo handlu tylko kazdy ustawial sie w kolejce po stopa majac nadzieje ze znajdzie sie darczynca gotowy skupic. Prawdopodobnie nadal kupa kapitalu siedzi w dlugich powyzej 1.2 czekajac na plynnosc dzieki ktorej sie bedzie mozna wyladowac.
Teraz mozna sie spodziwac spokojnego handlu i wyprzedazy przy kazdych probach podniesienia kursu przez kupujacych.

ODPOWIEDZ