BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

USDCAD- wczoraj mieliśmy ładny ruch w górę, na obrazku wszystko się ładnie układa. Może coś z tego będzie.. :) Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

a ja na gbp/jpy skalpowałem od wczoraj dzisiaj walnęło TP i z ręki wyszedłem tak więc 3 pozycje zamknięte ale jeszcze jedną trzymam może uda się do drugiego TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Czerwin nie wiem skąd taki TP wytrzasnąłeś ale ładnie dolecieli. Mi się też wczoraj udało co do pipsa trafic :) Dzisiaj próbuję na gbpusd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Gbpusd zamknąłem na +46, trochę brakło do TP. Pewnie w tym tygodniu dolecą ale już mnie tam nie ma. Podoba mi się gbpjpy na buy. Zaznaczyłem gdzie będę próbował wejśc.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Może to zabrzmi dla niektórych śmiesznie, ale z "punktu widzenia" ceny tracenie jest równie trudne jak zarabianie.
Umiesz tracić? - umiesz zarabiać!
Dlaczego dzisiaj S, dlaczego nie L? (patrz obrazek)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Thorez pisze:Może to zabrzmi dla niektórych śmiesznie, ale z "punktu widzenia" ceny tracenie jest równie trudne jak zarabianie.
Umiesz tracić? - umiesz zarabiać!
Dlaczego dzisiaj S, dlaczego nie L? (patrz obrazek)
Wpadłem kiedyś na pomysł napisania EA który będzie systematycznie tracił a na końcu obrócił bym mu warunki... :) I dupa, wyniki były podobne jak tych które miały zarabiac.
Mógłbyś bardziej szczegółowo opisac screena? Rozumiem, że mieliśmy same brekouty w dół ale nie rozumiem przekazu. Czym są X X X i niebieskie prostokąty?
Pozdrawiam.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Niebieskie prostokąty to H4 a X to FBO a V to BO :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Wpadłem kiedyś na pomysł napisania EA który będzie systematycznie tracił a na końcu obrócił bym mu warunki... :) I dupa, wyniki były podobne jak tych które miały zarabiac.
Żaden robot nie zastąpi człowieka; nie umie dostosować się do sytuacji, dopasować ryzyka, wyciągać wniosków, uczyć się - po prostu nie umie myśleć, potrafi jedynie powielać schematy wgrane mu przez człowieka, więc nie może być od niego mądrzejszy. Kalkulator liczący do miliarda nie jest lepszy od człowieka, jest jedynie od niego szybszy.
Twoja strata jest zyskiem kogoś innego, jedyną różnicą pomiędzy stratą a zyskiem w danej sytuacji, jest literka S lub L - z "punktu widzenia" ceny. Największą różnicę robi sam trader.
Mógłbyś bardziej szczegółowo opisac screena? Rozumiem, że mieliśmy same brekouty w dół ale nie rozumiem przekazu. Czym są X X X i niebieskie prostokąty?
Przekaz jest taki że jak się zamyka poniżej to idzie w dół. Prostokąty to świece, coś czego wykres nie zrobił.
"Jedynie dzięki niezdolności ceny do poruszania się w obu kierunkach jednocześnie, możliwe jest zarabianie".
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Thorez pisze: Przekaz jest taki że jak się zamyka poniżej to idzie w dół. Prostokąty to świece, coś czego wykres nie zrobił.
"Jedynie dzięki niezdolności ceny do poruszania się w obu kierunkach jednocześnie, możliwe jest zarabianie".
Już rozumiem. Dzisiaj to ładnie widac, ale wczoraj latali góra dół góra dół... Nie rzadko cena robi BO a zaraz wali jeszcze mocniej w przeciwną stronę. Korzystam z tego o czym piszesz ale bez większych efektów. Z drugiej strony żadną inną metodą nie szło mi lepiej :) Szkoda tylko, że stoje w miejscu od roku.. :/
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Nie no... bardzo ładnie się bawili wczoraj i przez ostatnie trzy dni, nie wiem o czym mówisz (patrz obrazek) :D

Nauczyłem się że są dwa podstawowe kroki w osiąganiu sukcesów:

1. Jeżeli masz jakiś cel i jakąś wizję jak go osiągnąć, to bądź pewien jednego; zawsze będzie ciężej i gorzej niż się spodziewałeś. Choć być nie wiem co osiągnął i zdobył, zawsze będą pojawiać się problemy i przeciwności - polub je! Traktuj jako wyzwanie, jak im podołasz to osiągniesz wyższy level. Nie marnuj energii na rozmyślanie o nich, a raczej skup się na tym jak je rozwiązać.

2. Nigdy się nie poddawaj. Każde niepowodzenie to dobry powód, ale nie czas, żeby się poddać. Wiesz ile miałem świetnych okazji żeby się poddać? Wiesz ile ma ich każdy kto dąży do czegoś? Droga nigdy nie jest prosta, od ciebie zależy czy wylecisz na którymś z zakrętów, czy nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

ODPOWIEDZ