Nie umiem grac na fx...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Teraz wiem, że główne kierunki na wykresach D1 wzwyż to odzwierciedlenie sytuacji na świecie. Tak więc biorę się za analizę fundamentalną.
Pamietaj, ze duza kasa przede wszystkim szuka zwrotow i unika destabilizacji.
Mógłbyc polecic jakieś źródła warte zainteresowania.
Sprawdz PW
(po polsku)
Po polsku? To moze podrecznik do angielskiego? nigdy nie jest za pozno..
Co masz tu na myśli? Dane, godziny otwarcia sesji czy coś innego?
Godziny otwarcia sesji musisz miec opanowane i sledzic w glowie z automatu, jak ilosc godzin do fajrantu, czy pozycje slonca na niebie :). O kazdej porze dnia i nocy zapytany masz mowic jakie centrum finansowe aktualnie trejduje (Londyn, Tokyo, NY, Sydney, a moze jakis overlap). Istotne wydarzenia to np. FOMC ;) czy BOE... ale tez NFP, bezrobocie w niemczech, bilans handlu zagranicznego, etc. Moze to byc tez szczyt nt. jakiejs palacej sprawy.
Nie mogę się doczekac
Zaczniesz rozkminiac AF, to cos pewnie wtrace.
Obczaj stronke Tradingeconomics.com, tam masz przyzwoicie zapodane wskazniki, jednak do obrobki analitycznej slabo sie nadaja. Ale ladnie widac trendy na nich.
No i skup sie przede wszystkim na bankach centralnych.
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Po polsku? To moze podrecznik do angielskiego? nigdy nie jest za pozno..
Teraz to nie wiem od czego zacząc a Ty mi jeszcze angielski dokładasz? :p
Żartuje, trochę znam, jak ktoś do mnie mówi po angielsku to nawet rozumie. Poza tym szybko się uczę. :d
Trochę odpuszczę grę na razie i powkuwam więcej.
Dzięki zealot!!! :564:
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Moze poprobuj sobie na demo z tym "jednym tradem dziennie". Duzo czasu ci to nie pochlonie, a moze zyskasz cenny poglad.
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Tak zrobię. Jeden trend dziennie.. Widzę w tym sens :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Witam. Uczyłem się 3 tygodnie podstaw analizy fundamentalnej. Coś tam już wiem. Zapoznałem się ze stroną http://www.tradingeconomics.com. Rozumiem 95% tamtych wskaźników. Teoretycznie wiem też jak powinny wpływac na siłę waluty. Poza tym śledzę kalendarz forexfactory i obserwuje publikowane dane.

Pojawiła się kolejna duża dziura w mojej wiedzy, odnośnie mechaniki poruszającej rynkiem forex. Wiem, że jak ktoś kupi cena idzie w górę i to by było na tyle :d

Szukałem info ale nie mogę nic znaleźc. Fajnie by było jakby mi ktoś polecił jakieś materiały lub napisał kilka zdań na ten temat :D

zealot nici z pomysłu "1 trejd dziennie". Dla mnie określic jaka będzie kolejna swieczka na D1 jas tak samo trudne jak określenie świeczki na H1, M30.. Za mało wiedzy i praktyki jeszcze. Robię trzecią próbę grania PA. Rozpoznałem wspólny błąd dla wszystkich swoich transakcji; nie określiłem się na jakim interwale gram, grałem na wszystkich. Od teraz tylko intraday. Oczywiście uczę się dalej..
Pozdrawiam
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Uuu, duzo jak na jeden post. Pisze z mobila, wiec moze bedzie raczej krotko.

1. O mechanice rynku pisze troche silvani w beat the forex dealer. Jednak to dopiero przyczynek.
2. O mechanice rynku decyduja gracze. Trzeba okreslic, kto na tym rynku dokonuje 'znaczacych' transakcji. A takich podmiotow jest sporo. Samych bankow dealujacych jest cos kolo 2 tys. Dlatego mozna , a nawet trzeba grupowac ich wg skali zaangazowania i celow. Bo te roznia sie bardzo. Rozna podmioty wchodza tez na rynek o roznej porze w ciagu doby.
3. Co do okreslania kolejnej swiecy na D1, uwazam ze nie powinienes sie zrazac. Ciekaw jestem jak to wygladalo u Ciebie. Ile miales trafnych strzalow, ile blednych, ile razy spasowales. U mnie 60-70% przypadkow to pas.. :wink: Badz co badz 3 tygodnie to malutko na cokolwiek... no najwyzej na przeczytanie ksiazki... ale zeby ja zrozumiec i przetrawic to ciezko.
A czy pomyslales zeby podpierac sie swiecami tygodniowymi? :wink:
Sprobuj moze na kilku parach, bedziesz mial wiecej mozliwosci.
Zapisujesz sobie to? Warto zapisywac i tok myslenia opisywac. Jest to baza do dalszego rozwoju.
4. Jak juz pocwiczysz okreslanie koloru swiecy to polecam kolejna zabawe - okreslanie gdzie wypadnie high i low aktualnego dnia. Zeby tego dokonac trzeba sie bardzo natrudzic, ale warto :). Zabawa na miesiace, a moze i dluzej...a moze juz na zawsze :)

Pozdrawiam i powodzenia
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: bfx »

ad 1. Mój angielski jest średni ale przeczytam. Szkoda że nie ma po polsku, było by szybciej..
ad 2. Tutaj jestem zielony.
ad 3. Nie zraziłem się. Uznałem że, to na razie bez sensu. 3 tygodnie, 4 próby, 4xSL = kupa :oops:
A czy pomyslales zeby podpierac sie swiecami tygodniowymi?
Tak
Zapisujesz sobie to? Warto zapisywac i tok myslenia opisywac. Jest to baza do dalszego rozwoju.
Tak. Prowadzę dziennik. A na wykresach zapisuje jakiego spodziewam się rozwoju sytuacji. Co ciekawe dośc często mam rację ale jak dochodzi do momentu w którym powinienem zareagowac albo mnie nie ma albo nie reaguje, tracę pewnośc..
ad 4. Podoba mi się pomysł. Od dziś będę to robił codziennie na jednej parze, czy będzie mi to wychodzic czy nie. Taka zabawa zmusza do starannej analizy a to się przyda..

Takie pytania:
5.Jak dokładniej cena reaguje na duże zlecenia np buy; czy jest to szybki ruch w górę czy takie zlecenie może się rozładowywac np kilka minut?
6.Czy ilośc otwartych pozycji sell i buy wpływa na poziom ceny?W trakcie otwierania tak, ale jak później takie pozycje są otwarte to czy mają jakiś wpływ?
7.Czy kurs waluty jest ustalany tylko na rynku forex, czy jakieś inne czynniki poruszają ceną mimo że nie ma takich transakcji?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Ad. 5.
Duze zlecenia sa z reguly rozkladane. Raczej nikt nie wrzucangrubej banki na rynek tak bezposrednio. Czesto robi sie wiele mniejszych zlecen, moga byz realizowane przez caly dzien czy dluzej. Podaz reagume dynamicznie na popyt i odwrotnie. Kiedys byl taki kazus ak dealerzy postepuja przy grubych zleceniach. Gdybys wrzucil yard na rynek, nagle po przeciwnej stronie zrobiloby sie pusto. Zapewne nikt nie chcialby przyjac tak mocnej pilki na klate. Zamiast tego musialbys realizowac zlecenie po duzo gorszej cenie (plytki rynek oznacza duzy spread) i jak tylko bys skonczyl, to glebikie kieszenie prawdopodobnie by Cie sprzedaly. Sa oczywiscie od tego wyjatki, m.in. dzialania BC. Jednak zasada jest ze wielkie zlecenia realizuje sie stopniowo, nieraz na roznych rynkach lub instrumentach i czesto na zleceniach stop.

Ad. 6. Bardzo powazne pytania :-) Na spore opracowanie sie nadaja. CDN
Zlecenia oczekujace zasadniczo nie wplywaja na cene. Moga wplynac na dynamike podazy i popytu jesli sa rynkowi wiadome. Np wiszacy yard zapewne zrobi lekkie przetasowanie w pozycjach innych graczy.
Otwarte pozycje to tzw. Interest. Jest to swego rodzaju potencjal wywarcia wplywu na cene. Prawdopodobnie kazdy buy i kazdy sell zostanie kiedys zamkniety (mam na mysli kontrakty). Od otwartych pozycji liczony jest profit/losx. W pewnymmomencie bedziesz chcial wziac zysk (profit take) i zamykajac kontrakt kupna bedziesz go musial zwyczajnie sprzedac... innym razem strata z shorta przekroczy Twoj prog bolu i bedziesz chcial go zamknac zleceniem kupna. Wtedy wywierasz wplyw na rynek.

7. Zastanow sie czym jest cena? Cena to wartosc bid i wartos ask. Zaleznie od tego, co zamierzasz (kupic czy sprzedac) interesuje cie tylko jedna z tych wartosci. To jest wlasnie cena po ktorej znajdziesz nabywce/sprzedawce waloru. Na rynkach scentralizowanych (gieldy) cena jest jedna dla wszystkich. Na rynkach zdecentralizowanych cen jest tyle ile punktow obrotu i trzeba poswiecic wiecej uwagi zeby znalezc te najkorzystniejsza.
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Kurde, dzięki! :D Fajnie się zapowiada.
Mógłbym tu zadac 100 podobnych pytań ale pewnie wtedy byś mi nie odpowiedział na żadne. Nie chce Ci też zawracac dupy.. Szkoda że nie ma jakiś materiałów po polsku. Tą książkę po angielsku będę męczył cały miesiąc albo i więcej a połowy nie zrozumiem z względu na mój angielski..
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Nie umiem grac na fx...

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Jesli jest potrzeba, to pytaj... jak bede mogl, to odpowiem. PW tez do mnie masz.
Zawracaniem glowy sie nie przejmuj. Zarejestrowalem sie tutaj, by pomoc osobom, ktore tej pomocy szukaja. A jak nie mam czasu, to nie wchodze na forum i tyle. :wink:

Milego weekendu :564:
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

ODPOWIEDZ