MB Trading

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
41
43%
Poza paroma minusami są ok
15
16%
Przeciętny
32
34%
Mają wiele wad
2
2%
Stanowczo odradzam
5
5%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

Tig3r pisze:

niestety MBTrading nie posiada USD/PLN więc można tylko w kombinacji z inną parą walut (z USD jako jedna z par).
Ostatnio z ciekawosci sprawdzalem w fx board usd/pln i eur/pln. co prawda nie bylo ich na liscie rozwijanej ale po wpisaniu ukazaly mi sie quote'y. niestety nie mozna bylo otworzyc pozycji. napisalem do nich maila z pytaniem czy bedzie mozliwy trading ale odpowiedzieli wymijajaco, ze czasami sa dostepne quote'y instrumentow, ktorymi nie mozna trade'owac. po moim mailu do nich ani eur/pln ani usd/pln juz nie byly dostepne :) spready byly niskie z tego co pamietam.

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

Czy ??? do <remota> logujemy się tym samym loginem i hasłem jak do nawigatora?{real, real}.
PO każdej próbie logowania wyskakuje takie bydle / Incorrect user name or password , please try again /
Pozdr. help - spekul
Zajmij dobrą pozycję.

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

spekul pisze: <remota>
PO każdej próbie logowania wyskakuje takie bydle / Incorrect user name or password , please try again /
1. Co to jest <remota>? Pamiętaj, że logujesz się do serwera, nie do aplikacji w twoim komputerze;
2. Taką odpowiedź będziesz otrzymywał do czasu, aż obsługa nie zdejmie z twojego konta "infamii";
próba zalogowania ze złymi danymi (nie wiem która - może już pierwsza, a może druga czy trzecia - MBT nie zdradza tego) traktowana jest jak próba włamania i taki rachunek serwer fixuje sobie jako nieosiągalny; musisz poprosić Help Desk (telefon, czat, email) o pomoc;
musiałeś podać błędny login lub hasło; za błędne uznawane jest też hasło, gdy użyto w nim "nielegalnych" znaków, np. niektórych znaków specjalnych #$ itp.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Ja tam do remota nie mogę sie zalogować :/ Też ciągle wyskakuje błąd.
Założyłem sobie konto demo aby sprawdzić jak to działa i też lipa..
Do tego nawet w pracy nie mogę sie na stronę logowanie przebić, więc i korzystać też 0 szans...


EDIT:
Wiadomość od MB Tading w sprawie remota - korzystania z EFX Remote Trader:

Kod: Zaznacz cały

You do not need to switch to a EFX Group client to be able to use the Remote Trader feature.  We are all one big family over here, EFX and MBTrading Futures Inc are one in the same. 

Fajny ten Remote, szkoda ze w pracy sie połączyć nie mogę, napisałem maila do EFX moze coś poradza.
W końcu widać wartość NET - po odliczeniu wszystkich kosztów (prowizji).
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2008, 18:45 przez Tig3r, łącznie zmieniany 2 razy.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

dla tych którzy wciąż nie wiedzą jak działają zlecenia w MBT mimo wielokrotnego opisywania w tym temacie podaje link obrazujacy graficzne przykłady zleceń

http://www.efxgroup.com/f/EFX-order-entry-guide.pdf

myślę że juz nie powinno byc pytań typu jak działa market a jak buystop + TTO :)
Pozdrawiam

ps I na Boga Panowie jesli otwieracie konto w realu u danego brokera to powinniście prześwietlic jego stronę z dokładnością aptekarska :!: :D

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

miloszlaw pisze:Bawił się ktoś http://www.quote.com/quotetrader ? Niby obsługuje mbt. Na demo coś niebardzo mi obsługuje zlecenia.
Ja próbowałem, ale mi też nie działało prawidłowo więc zrezygnowałem.

Niedługo nowy rodzaj zleceń :)

Kod: Zaznacz cały

Time Triggers (Coming soon to FX trading)
Specify a time for your limit and market orders to go live.

Example: If you wanted to place a buy order based on the release of some news event. Specify the order parameters as you would, check the time parameter box and enter your specified time.
Wczoraj wyczytałem też że będzie wersja mobile na komórki, dziś nie mogę znaleźć tej info. I to będzie chyba na EFX Group z tym ze z tego co zrozumiałem jakieś dodatkowe opłaty będą w związku z tym.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

wojtazo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2007, 10:42

Nieprzeczytany post autor: wojtazo »

Witam, moim celem było otwarcie rachunku u brokera który umożliwia grę w czasie publikacji danych makro. Sądziłem ze nadającą się do tego platforma będzie MB Trading jednak mam co do tego poważne wątpliwości związane z realizacja zleceń jak i z tym że u brokera ECN jest zwiększany spreed do nawet 10 pip na podstawowych parach walutowych jak np. usd/jpy :(
Jak zapewne pamiętacie mam pewien bagaż przykrych doświadczeń związanych z niezrealizowanym TP czy Tr.Stop wiec zdecydowałem się nieco podszkolić w temacie rożnych typów zleceń i zacząłem składać inne typy zleceń w okresie ogłaszania danych:
1) [15:00 CAD Interest Rate Statement] zlecenie: Buy Stop + TTO- zlecenie weszło w rynek 20 pip powyżej mojej deklarowanej ceny wejścia; skutkowało to tym ze kupiłem szczyt po którym cena spadla i uderzyła w mój SL
Próbując wyeliminować taki fakt spróbowałem lekko zmodyfikować zlecenie chroniące mnie przed tak niekorzystnym wejściem:
2)[ 3:30 AUD CPI q/q] zlecenie: buy stop limit + TTO- zlecenie zostało aktywowane (przez stop) pobrało mi z konta spreed jednak zlecenie nie weszło mi w rynek w ogole:-O i jestem stratny na samym spredzie. W okienku Open Orders zmienił się event z Accepted na Live. Dodam ze cena prawdopodobnie była przez chwile w przedziale miedzy stop a limit (5pipsow różnicy) a świadczy o tym na wykresie świeca która dokładnie zaczęła się w tym przedziale:( Ten przykład obrazuje sreen jednak został on zrobiony rano i dlatego okienko Positions jest już puste i proszę tylko nie odpowiadać na te problemy że było to robione na rachunku demo bo o godzinie 15 grałem na koncie real i mam już dość tracenia w niezrozumiały sposób pieniędzy.
Czy możecie mi coś poradzić? Czy mogę robić jakiś błąd przy składaniu takich zleceń? Czy jest broker u którego podobne zlecenia wchodzą i który ma stałe spreedy?
Z góry dziękuję za rady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

wojtazo pisze: Czy możecie mi coś poradzić? Czy mogę robić jakiś błąd przy składaniu takich zleceń? Czy jest broker u którego podobne zlecenia wchodzą i który ma stałe spreedy?
Z góry dziękuję za rady.
System w każdej chwili zachował się prawidłowo, zgodnie z zasadami;
mam nieodparte wrażenie, że ty nie do końca rozumiesz, jak on działa!

Za 1szym razem dałeś zlecenie StopMarket i dostałeś to o co poprosiłes - tyle że cena ci nie odpowiada! no ale cena market to market;
czy to wina brokera, że w pobliżu twojego poziomu stop nie było lepszych ofert kupna czy sprzedaży? dostałeś najbliższą możliwą ceną, jaką router znalazł;

Za drugim razem dałeś zlecenie StopLimit, które wykonuje się w dwóch krokach: najpierw, gdy osiągnięty jest poziom STOP zlecenie jest aktywowane -stąd zdarzenie LIVE, co oznacza, że to zlecenie stoi w systemie jako zlecenie LIMIT i czeka na wykonanie się warunku LIMIT - wtedy zostanie wykonane! Cena przeskoczyła poza twój poziom limit i zlecenie stoi i czeka!
Powinieneś je (chyba - nie wiem jakie masz dalsze plany) wycofać (Cancel), bo inaczej się zrealizuje!
Czy to wina brokera, że cena na rynku zmienia się skokowo i omija wiele "poziomów", w tym przeskakuje twój poziom limit?

Jakiej rady ci udzielić? Chyba tylko jednej - nie pchaj się do realu, dopóki nie masz 100% pewności, że rozumiesz, jak to działa? Albo przynajmniej obstawiaj nie 100000 jednostek ($,funt, Euro czy cokolwiek), ale 1 czy 10 jednostek!
TAK - nie musisz dawać 10 lotów, mozesz 0,001!
Nauczysz się, a bedzie kosztowało dużo mniej!

Inny broker ze stałym spreadem na newsach? Szukaj, życzę powodzenia. Jak znajdziesz, to daj znać na email, razem oskubiemy tego durnia. Musiałby być durniem z worem kasy, bez dna, aby to utrzymać.
Podobno byli tacy jeszcze kilka lat temu - kiedy tylko niewielu wtajemniczonych bawiło się w NewsTrading; tamci traderzy mieli wtedy łatwe, wręcz komfortowe życie.
To se ne wrati!

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

wojtazo pisze:Dziękuję BigZbig111 masz racje ze nie do końca rozumiem system, ale dzięki Twoim wypowiedziom nadrabiam te zaległości :) Dziś o 23 spróbuje zwiększyć różnice między stop a limit do 10 pipek może w końcu sie uda :-D
Pozdro!
1. O 23:00 to nic nie zrobisz, bo serwer wyłączony na kilka minut - koniec dnia u nich! (o ile dobrze pamietam);
2. Ja dałem spokój z NewsTradingiem - tylko nerwy stracisz. No chyba że odkryjesz jakiś nowy patent.
Duży wycofuje oferty na czas newsa i cena zmienia się skokowo - PRZESKAKUJE o kilka poziomów; niech cię nie zmylą ładne kreski na wykresach; wykresy są liniowe i ładnie wyglądają, a system w rzeczywistości jest "ziarnisty"; w jednym ticku masz cenę 100, a w następnym 110, i nikt się nie przejmuje tym, że przeskoczyło sobie 10 poziomów; a na wykresie piekna kreska;
3. Weź sobie do serca to, co napisałem o stawkach; szkoda dużej forsy na próby; spokojnie możesz się uczyć, wchodząc na 10 dolarów, a nie na 100k;
4. Czy złożyłeś reklamację? Jeśli tak - co z niej wyszło? Jeśli nie - dlaczego? Odpowiedz, proszę, jeśli możesz, bo mnie interesuje wszystko na temat, jak traktują klientów spoza usa;

Pozdrawiam

wojtazo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2007, 10:42

Nieprzeczytany post autor: wojtazo »

Reklamacje złożyłem jedną odnośnie tego problemu kiedy to Tr.Stop nie zadziałał i dodatkowo nie mogłem zamknąć pozycji z ręki. Odpisali mi maila którego w całości zacytowałem na tym forum i na tym się skończyło tzn. nie otrzymałem wiadomości ze znaleźli błąd i go zlikwidowali- po prostu cisza. Natomiast innych eventów do reklamacji nie miałem bo te ostatnie moje wątpliwości zostały rozwiane wraz z Twoim postem :)
PS. Jakoś trudno mi uwierzyć w to że zlecenia nie wchodzą bo niby nie było zleceń przeciwstawnych, przecież tych zleceń powinny być miliony. Dzisiaj o tej 23 miałem odpalone 2 platformy MBT i zachwalanego na forum Admirala. Rzeczywiście zlecenia oczekujące nie weszły w ogóle natomiast ceny w navigatorze ciągle się zmieniały, o 23 cena na MBT oscylowała na podobnym poziomie przez ok. 10sek natomiast w tym samym momencie obserwowałem jak dynamicznie zmienia się cena i świeczka w Admiralu- najpierw poszla 7 pipsów na północ by następnie zjechać na południe, dopiero potem cena w MBT „dogoniła” cenę Admirała –ale to może zły przykład i warto prześledzić to jeszcze w innych porach...
No i faktycznie dzisiaj to jednak dynamiczniej ceny zmieniały sie jednak na MBT no i w końcu udało mi się zrobić tranzakcję na danych!:)
Pozdro!

ODPOWIEDZ