Price Action - Asmodeus8 Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

madlady pisze:Asmo, jako osoba najwidoczniej taktowna i delikatna postanowił zapewne milczeć.
Jako że ja jestem taktowna do czasu, postanowiłam się w końcu wybuchnąć.

To kiedyś był fajny dziennik i odruchowo człowiek sprawdza co nowego z nadzieją że pojawi się coś sensownego. I kolejny raz rozczarowanie: pusta dyskusja o dupie marynie. Są inne działy tego forum do opisywania swoich bolesnych doświadczeń i wzniosłych przemyśleń. To był dziennik Asmo z którego zrobiono śmietnik. Dziennik o PA. Nie wiem co powyższe wynurzenia maja wspólnego z PA.
Forum ma pewne zasady, wypadało by się z nimi zapoznać i ich przestrzegać.
Dyskusja o psychologii (i błędach psychologii) były obecna na forum i stanowiła jego integralną część. Proszę dokładniej poczytać wątek.
Za brak wykresów PA odpowiadają wszyscy uczestniczy forum, nie tylko moja skromna osoba. Natomiast na forum nie było nigdy obraźliwych sformułowań w stosunku do innych uczestników forum, A Ty tą zasadę wprowadzasz.

Powiem nieskromnie, że moje ostatnie wpisy uważam za pożyteczne, dobre i na temat MM oraz psychologii inwestycji i nie dam się przegonić z forum przez jakieś chamskie zachowanie.

Z perspektywy PA proponuję wykres 4H GBP_USD.
Już jestem na mikrolocie na demo. Ilość pinów obronnych nie jest mała. A dynamizm świecy z piątku to ciekawy prognostyk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

madlady
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:04

Nieprzeczytany post autor: madlady »

załóż swój dziennik
i zgadnij czemu Asmo sobie odpuścił swój
Obrazek

zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

CHFPY

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

Proponuję namysł nad sytuacją na tej parze. Na wykresie tygodniowym mamy ładny i nie zanegowany spadkowy pin bar, a na dziennym tworzy się ładny opór na wysokości 61,8 zniesienia kilku spadkowych świecy. Frank też może się kiedyś osłabić , szczególnie wobec takiej waluty jaką jest jen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

CHFJPY

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

Wygląda to coraz ciekawiej.
W każdym razie opór na niebieskiej został wstępnie utworzony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
commax
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 01 wrz 2010, 18:36

Nieprzeczytany post autor: commax »

madlady pisze:Asmo, jako osoba najwidoczniej taktowna i delikatna postanowił zapewne milczeć.
Jako że ja jestem taktowna do czasu, postanowiłam się w końcu wybuchnąć.

To kiedyś był fajny dziennik i odruchowo człowiek sprawdza co nowego z nadzieją że pojawi się coś sensownego. I kolejny raz rozczarowanie: pusta dyskusja o dupie marynie. Są inne działy tego forum do opisywania swoich bolesnych doświadczeń i wzniosłych przemyśleń. To był dziennik Asmo z którego zrobiono śmietnik. Dziennik o PA. Nie wiem co powyższe wynurzenia maja wspólnego z PA.
Forum ma pewne zasady, wypadało by się z nimi zapoznać i ich przestrzegać.
Angrylady. Pozwol, ze przeprowadze Cie przez proces, ktory spowoduje, ze w Twoim zyciu na stale zagosci spokoj i rownowaga. Mam sposob na ulzenie twym skolatanym nerwom. Przynosi ulge natychmiast i nie ma skutkow ubocznych, w przeciwienstwie do srodkow farmakologicznych.
Gotowa...? To zaczynamy.

Krok 1.
Otwieramy przegladarke, wybieramy opcje "zakladki" szukamy "Price Action Asmodeus8 journal" klikamy prawym przyciskiem myszy, z menu kontekstowego wybieramy opcje "usun" potwierdzamy "OK" i juz.... Prawda ze proste? Lecz gdy wciaz czujemy jakis niepokoj, to napewno z powodu naglej pustki w naszym zyciu. Wtedy przechodzimy do kroku drugiego.

Krok 2.
Otwieramy przegladarke, wybieramy opcje "zakladki" polecenie "dodaj zakladke" w oknie dialogowym wpisujemy to... "http://www.makatka.pl/index.php?option= ... &Itemid=31".
Klikamy na"OK" i juz.... Dwa kroki i zycie poukladane...!

Niech.... Bedzie z Toba
Zbyszek pisze:Casem pojąć rzeczy podstawowe jest NAJTRUDNIEJ
Zbyszek az milo patrzec na metamorfoze jaka przeszedles w tym piekielnym rzemiosle. Brawo...! Twoje posty to przyklad dojzewania w tradingu. Przychodzi czas, kiedy trzeba sie otrzepac ze zludzen i zaczac rozumowac.
Na koniec jedna mala sugestia. Przyczyna wyzerowania Twojego konta nie byl brak mikrolotow lecz zly MM i RR. Przyczyny nalezy okreslac bardzo dokladnie

Nech Price Bedzie z Toba!

PS: Sorry za brak polskich fontow ale pisze z niemieckiego kompa. Ehhh... ci, to sobie wymyslili klawiatury hmmm....
Never "Drive" Faster Than Your Guardian Angel Can Fly

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

commax pisze:
madlady pisze:Asmo, jako osoba najwidoczniej taktowna i delikatna postanowił zapewne milczeć.
Jako że ja jestem taktowna do czasu, postanowiłam się w końcu wybuchnąć.

To kiedyś był fajny dziennik i odruchowo człowiek sprawdza co nowego z nadzieją że pojawi się coś sensownego. I kolejny raz rozczarowanie: pusta dyskusja o dupie marynie. Są inne działy tego forum do opisywania swoich bolesnych doświadczeń i wzniosłych przemyśleń. To był dziennik Asmo z którego zrobiono śmietnik. Dziennik o PA. Nie wiem co powyższe wynurzenia maja wspólnego z PA.
Forum ma pewne zasady, wypadało by się z nimi zapoznać i ich przestrzegać.
Angrylady. Pozwol, ze przeprowadze Cie przez proces, ktory spowoduje, ze w Twoim zyciu na stale zagosci spokoj i rownowaga. Mam sposob na ulzenie twym skolatanym nerwom. Przynosi ulge natychmiast i nie ma skutkow ubocznych, w przeciwienstwie do srodkow farmakologicznych.
Gotowa...? To zaczynamy.

Krok 1.
Otwieramy przegladarke, wybieramy opcje "zakladki" szukamy "Price Action Asmodeus8 journal" klikamy prawym przyciskiem myszy, z menu kontekstowego wybieramy opcje "usun" potwierdzamy "OK" i juz.... Prawda ze proste? Lecz gdy wciaz czujemy jakis niepokoj, to napewno z powodu naglej pustki w naszym zyciu. Wtedy przechodzimy do kroku drugiego.

Krok 2.
Otwieramy przegladarke, wybieramy opcje "zakladki" polecenie "dodaj zakladke" w oknie dialogowym wpisujemy to... "http://www.makatka.pl/index.php?option= ... &Itemid=31".
Klikamy na"OK" i juz.... Dwa kroki i zycie poukladane...!

Niech.... Bedzie z Toba
Zbyszek pisze:Casem pojąć rzeczy podstawowe jest NAJTRUDNIEJ
Zbyszek az milo patrzec na metamorfoze jaka przeszedles w tym piekielnym rzemiosle. Brawo...! Twoje posty to przyklad dojzewania w tradingu. Przychodzi czas, kiedy trzeba sie otrzepac ze zludzen i zaczac rozumowac.
Na koniec jedna mala sugestia. Przyczyna wyzerowania Twojego konta nie byl brak mikrolotow lecz zly MM i RR. Przyczyny nalezy okreslac bardzo dokladnie

Nech Price Bedzie z Toba!

PS: Sorry za brak polskich fontow ale pisze z niemieckiego kompa. Ehhh... ci, to sobie wymyslili klawiatury hmmm....
*Jerry! Jerry!*

zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

commax pisze:. Przyczyna wyzerowania Twojego konta nie byl brak mikrolotow lecz zly MM i RR. Przyczyny nalezy okreslac bardzo dokladnie

Nech Price Bedzie z Toba!
Do twojej uwagi dodałbym jedną - przyczyną złego MM i RR był u mnie .. brak microlotów.:) Teraz (co prawda na demo) ale na microlotach bawię się rynkiem, gram z trendem, robi się dziwnie prosto...
A tak w ogóle to dzięki za dobre słowo Commax:)

Mam nadzieję, że też nasza forumowa koleżanka nie będzie miała za złe tego przejawu szowinistycznej (czyt. męskiej) solidarności i zaakceptuje, że takie fujary jak ja, też mają tu swoje miejsce :oops:
Tym bardziej, że przypomnienie, że powinniśmy głównie analizować wykresy z perspektywy PA jest słuszne..

Więc przejdźmy do PA.

Ponieważ wczoraj mylnie oceniłem pinbary na 4H GBPUSD (zostały przebite) , to dzisiaj chcę się poprawić i zasygnalizować ciekawą sytuację na tej parze.
Z jednej strony formuje się niezły motek, z drugiej zamknie się chyba nieco poniżej ważnego wsparcia (pierwsza niebieska linia) ... Więc... pewności nie ma ... ale prędzej bym stawiał na kontratak popytu w dwa - trzy dni, niż zdecydowane przebicie tego pina.. :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

manygridi
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 09 lut 2010, 14:18

Nieprzeczytany post autor: manygridi »

na kablu w okolicy pina jest masa ważnych kresek, linia kanału na W1, fibo 62, dwie symetrie, także ja oceniam że będzie mocne odbicie w górę

zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

Co tu dużo mówić , okazało się, że wczorajszy pin bar był tam gdzie trzeba i zanegował tzw. fałszywe wybicie dołem, a to jest silny sygnał kupna.
Nie zagrałem tego setupu, może następnym razem się uda.

Natomiast chęć zagrania na spadki franka wobec jena należy odłożyć na bliżej nie znaną przyszłość.
Wydaje się, że dzisiejsza świeca zapowiada nowe szczyty trendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zbyszek_w
Gaduła
Gaduła
Posty: 329
Rejestracja: 30 sty 2011, 21:31

EURAUD

Nieprzeczytany post autor: zbyszek_w »

Na wykresie tygodniowym pojawił się silny pin_bar, który wygląda na negację fałszywego wybicia w dół.
Ponadto na dziennym mamy możliwość realizacji formacji motyla, choć współczynniki fibo wskazują, że ten motyl może mieć też dłuższy zasięg, a wtedy możliwe jest PD. Jak na mnie - mamy sygnał kupna, ale kiedy wchodzić i na jakich warunkach - jeszcze nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ