Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

ps. znowu zaliczamy górną bandę kanału spadkowego na h1 - być może sell
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

z okazji nadchodzacych świąt
bogatego Mikołaja nie tylko na FX

a to dla Ciebie
zapraszam na jacht
http://www.youtube.com/watch?v=7zp1TbLFPp8
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

Pipsów z każdym dniem więcej a ty z każdym dniem jesteś jeszcze bardziej w dupie nie pojmę tego chyba nigdy, jak będąc tak blisko mając problem i jego rozwiązanie pokazane jak na dłoni wciąż z uporem maniaka się pogrążać
Big wheels keep on turning

Dakhr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 14 lis 2009, 11:05

Nieprzeczytany post autor: Dakhr »

Za maly Risk to Reward + gra zmiennym lotem, przy czym zwiekszonym podczas serii strat, nic dziwnnego ze konto mocno w dol ostatnio, to jest ten nowy MM??

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

To konto jest już spisane na straty - bawię się na nim próbując "przechytrzyć rynek" - jak ja sell to on do góry, jak ja buy to on w dół - nawet mnie to bawi - jak człowiek potrafi tak łatwo tracić kasę.

Postaram się to konto wyzerować i czegoś nowego się nauczyć :D

A tak na serio - ostatnio straciłem całkowicie nadzieję na to, że mi się uda - wiem, że się da - przykłady są - ale ja niestety do tego się nie nadaję :(

qba3 pisze:Pipsów z każdym dniem więcej a ty z każdym dniem jesteś jeszcze bardziej w dupie nie pojmę tego chyba nigdy, jak będąc tak blisko mając problem i jego rozwiązanie pokazane jak na dłoni wciąż z uporem maniaka się pogrążać
Bardzo proszę o to rozwiązanie - bo ja już naprawdę kompletnie nie wiem co jest moim problemem - chyba tylko to, że nie mogę się zdecydować na rezygnację.

:(
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

klonmarcin pisze:ale ja niestety do tego się nie nadaję
Ile czasu poświęciłeś grze ?? 2 lata ?? Za późno żeby się wycofać. Teraz wystarczy, że będziesz się trzymał zasad i grał stałą wielkością pozycji. Van Tharp pisał o tym jak ludzie po serii strat podwyższają stawkę, bo wydaje im się, że już więcej stracić nie mogą, ty chyba robisz tak samo. Dyscyplina i konsekwencja w dążeniu do celu- IMHO tego Ci brakuje.


Pozdrawiam. Michał.

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

klonmarcin pisze:Bardzo proszę o to rozwiązanie - bo ja już naprawdę kompletnie nie wiem co jest moim problemem - chyba tylko to, że nie mogę się zdecydować na rezygnację.
przestań zarządzać wielkości pozycji ustaw sobie 0.02 a potem skoro tak postanowiłeś odpuść jak się nie przekonasz
Big wheels keep on turning

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

klonmarcin pisze:Bardzo proszę o to rozwiązanie - bo ja już naprawdę kompletnie nie wiem co jest moim problemem
Marcin czego nie rozumiesz - pisałem Ci kiedyś w pw żebyś przestał mieszać lotem. Próbujesz naśladować grę(MM) ludzi którzy mają o wiele większe wyczucie rynku od Ciebie...tylko po co? przestań mieszac lotem a zobaczysz, że bedzie inaczej.

Pozdrawiam i nie rezygnuj ;)

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

klonmarcin pisze:Bardzo proszę o to rozwiązanie - bo ja już naprawdę kompletnie nie wiem co jest moim problemem - chyba tylko to, że nie mogę się zdecydować na rezygnację.
Marcin, nie to żebym radził bo nie wierzę już w rady innych odnośnie FX ani nie jestem guru w tej dziedzinie... ale ja bym spróbował:

nowe konto (nie potrzebna Ci historia, nowe konto, nowy rozdział)
odpiąć statystyki (dodatkowa presja, że ktoś patrzy i ocenia itp, mylne wnioski wyciągane ze statystyk a liczy się tylko stan konta)
no i jednak parę groszy bo trading to jest jednak chyba bardziej filozofia bo mimo, że każdy wie jak cena zachowuje się w kanałach, przy oporach/wsparciach, o flagach, rgr'ach czy korelacjach to większości słabo ta wiedza służy w praktyce; moim zdaniem na realu z małym kontem z twoją zdolnością do mnożenia pipsów, konto pomnożysz a przy okazji dowiesz się wielu rzeczy o sobie...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Wszystko co piszecie to jak dla mnie ma sens - bardzo duży sens.

Ale co z tego jak brakuje DYSCYPLINY I CIERPLIWOŚCI - co z tego, że nastukałem te ponad 1400 pipsów - jeszcze wczoraj było ponad 1600 - co z tego, że rano jak odpaliłem mt4 przed ósmą rano - to pierwsza analiza - SELL!!! co z tego, że analiza mi mówiła, że dojdziemy dzisiaj do 3181 - swoją drogą idealnie tam doszliśmy - co z tego, że moja strategia o tym mówiła - jak po drodze była cała masa głupich i granych na żywioł trejdów.

Co mi po mojej analizie jak k... nie potrafię, nie widzę, tego GDZIE I KIEDY NALEŻY WEJŚĆ - punkt wejścia jest moją bolączką.

Nie kierunek ani nawet TP - tylko to cholerne miejsce wejścia. Rano pierwszy trejd był sell - ale chyba w najgorszym możliwym miejscu :evil:

Na 12 wejść dzisiaj aż DZIEWIĘĆ !!!! miałem w dobrym kierunku - i jak się nie wkurwić na takie coś - jak spieprzony moment wejścia ??? I tylko jedno z nich miało szansę powodzenia - gdyby nie BE.

I takich przykładów były dziesiątki jeśli nie setki.

Przez te ostatnie dwa tygodnie chciałem się nauczyć tego miejsca wejścia - niestety nie udało się. :(

Jak na spokojnie sobie siedzę i myślę to doskonale sobie zdaję sprawę z tego co należy robić i co robię źle - oprócz jednego elementu - moment wejścia. Zauważyłem już wiele zależności dotyczących formowania się świec w ściśle określonych momentach danej godziny - ale co z tego jak nie potrafię tego wykorzystać - coraz częściej tak sobie obserwuję i widzę, że cena zachowuje się TAK SAMO W OKREŚLONYCH MOMENTACH - NIEZALEŻNIE OD TEGO GDZIE SIĘ ZNAJDUJE - i także tego nie potrafię wykorzystać - choćby do skalpu po kilka pipsów.

Ja już chyba jestem uzależniony - bo nie potrafię opanować siebie i swoich nieprzemyślanych zagrań - liczy się tylko to, żeby mieć jakąś otwartą pozycję :((

A przecież były już piękne okresy - przebłyski tego jak należy grać - choćby wczoraj - także coraz lepiej idzie mi trzymanie pozycji zyskownej - ostatni rekord 91p - nie mam także problemu z cięciem strat.
Ale co z tego jak wszystko to co dobre - kasuje moje nietrzymanie się strategii.

Decyzja zapadła - jeszcze jedno podejście - konto demo - jak ma być real - 200 pln - gra stałym 0.01 lota - tutaj przynajmniej nie będzie kusiło aby zamykać część pozycji, przesuwanie na BE po +20p. Tp przynajmniej równy sl.

Wejścia tylko na m15 - NIGDY POD PRĄD - co ostatnio się także zdarzało.

Zresztą takie konto już założyłem na początku grudnia - i na nim jest już +99p ale to tylko dlatego, że zlecenie weszło z oczekującego.

A teraz to ja widzę sytuację tak - lecimy L do 3300

cdn....
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Zablokowany