Poziomy fibonacciego - badania, testy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Nieprzeczytany post autor: player1 »

ivofe pisze:
personov pisze:Im więcej ludzi wierzy w poziomy fibo tym większy jest wpływ na zachowanie kursu przy tych poziomach. Ruchami cen w okolicach poziomów fibo kierują ludzie wierzący w nie. Dzieje się tak poprzez zamykanie lub otwieranie zleceń na danych poziomach. Same cyfry 38 czy 61 moim zdaniem mają mniejsze znaczenie niż zachowanie ludzie sprzedających czy kupujący przy danym poziomie.
personov zgadzam się z tobą całkowicie o sile metody decyduje ilość instytucji/jednostek wykorzystujących ja w czasie swoich zagrań w ten sam sposób no ale jeżeli wszyscy robili by to samo to kto by przegrywał??bo żeby sprzedać ktoś musi kupić, i odwrotnie

I tu jest sedno sprawy.
Instytucje i banki też muszą jakoś grać. I do tego np wykorzystują fibo.
Chciałbym widzieć mine gościa z takiego np SHELL który dzwoni do HSBC i mówi '-No ja mam tu do sprzedania 500 mln funta' '-Panie nie da rady, jesteśmy nad ważnym fibo, dzwoń pan po cugana' 8)

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

Ma ktoś linki do opisu lub filmów gdzie będzie przedstawione bardziej łopatologicznie jak dokładnie wyznaczać te poziomy które pokazali sonictune i carius?
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Filmu to chyba nie muszę kręcić :D

Oka . Łopatologicznie (po mojemu) .
- wyznaczasz trzy punkty zwrotne , najlepiej max z kilku ostatnich lat , min z kilku ostatnich lat i jakiś Sobie jeszcze możesz dobrać (możesz wyznaczyć więcej punktów , ale IMHO to już tylko niepotrzebnie komplikuje wykres)
- bierzesz pierwszy np. 0.8225 i jedziesz po kolei : mnożysz go razy 1% (tj. 0.01) , razy 2% , razy 3% , ... , razy 234% , ... , razy ile tam Sobie chcesz % (pamiętaj , że nie musisz wyznaczać wszystkich możliwych poziomów tylko te najbliżej obecnego kursu)
- to samo robisz z pozostałymi punktami zwrotnymi
- jak nie umiesz programować to musisz nanieść je ręcznie na wykres
- możesz dodać do nich poziomy globalne
- wcale nie musisz się sztywno trzymać ww zasad

W zipie szablony do wszystkich crossów pomiędzy USD , GBP , EUR , JPY na MT4 .

P.S. Będzie mi miło jeżeli ktoś zautomatyzuje wyznaczanie tych poziomów .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

alinoe pisze:Ale ja tam Reptile naprawdę nie widzę żadnych skojarzeń z fibo. Większość swingów kończy się między poziomami fibo, jedynie sporadycznie dotykając je w sposób bardziej precyzyjny. Nie widzę tu żadnej przewagi statystycznej poziomów fibo nad innymi poziomami. Ciekaw jestem jak wszystko wyglądałoby gdyby poziomy fibo przesunąć powiedzmy o dwa punkty procentowe w jedną lub drugą stronę tworząc w ten sposób drabinkę opartą o inne liczby niż fibo. Zastanawiam się czy efekt nie byłby podobny: większość swingów kończyłaby się między poziomami, jedynie nieliczne z nich dotykałyby stworzone w ten sposób poziomy. Nie twierdzę, że tu nic nie działa, po prostu nie widzę tych dowodów. Cała metodologia dowodzenia czegokolwiek w ten sposób mnie nie przekonuje.
Ciekawe podejście ma Weronika. Nie wiem dokładnie jak bada fibo ale odnoszę wrażenie, że jej podejście i wyniki jej badań wniosłyby o wiele więcej, choćby ze względu na skalę jej testów, niż bazowanie na wyrywkowych wykresach bez żadnej statystyki.
sory ale jeszcze zamalo czasu poswieciles zeby samemu dojsc do wniosku ze to dziala
podpowiem ci tylko ze poziomy musza sie nakladac z roznych tf i przynajmniej jeden musi yc powyzej 100 procent aby nastapil zwrot zdecydowany to musi sie zgadzac z fibo czasowym
pozdr

Awatar użytkownika
Kenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 29 cze 2010, 18:12

Nieprzeczytany post autor: Kenia »


Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

SASZA pisze:sory ale jeszcze zamalo czasu poswieciles zeby samemu dojsc do wniosku ze to dziala
Jak mam rozumieć kwestie działania?
Chodzi o samo narzędzie ktore wykorzystuje wsp. fibo czy, to że działa na rynku fx?
To tak żeby uściślić podstawy stosowania fibo.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Kenia pisze:http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=216

Fibo w czasie - okienka Carolana
pamietajmy ze rys 6,7,8 to liniowka tylko do fi czasowego , do fi poziomego swiece z min max

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

SASZA pisze:podpowiem ci tylko ze poziomy musza sie nakladac z roznych tf i przynajmniej jeden musi yc powyzej 100 procent aby nastapil zwrot zdecydowany to musi sie zgadzac z fibo czasowym
Ale mi chodzi o co innego. Czy te poziomy fibo mają przewagę na poziomami, które nie są poziomami fibo. Piszesz o nakładaniu się poziomów fibo, to samo można robić z innymi poziomami. Pytanie dotyczy nie tylko pojedynczej drabinki, ale także zagęszczeń fibo i geometrii i wszelkich innych sposobów. Także w przypadku losowo dobranych poziomów można szukać różnego rodzaju potwierdzeń w postaci zagęszczeń tych poziomów, tworzyć poziomy oparte o czas, wymyślać różne zależności, geometrie. Pytanie czy stosowanie tylko i wyłącznie powszechnie stosowanych poziomów fibo, nieważne w jakiej formie, daje z pewnością lepsze rezultaty niż poziomy "nie-fibo" przez nas stworzone.

Dla mnie jest oczywiste, że gdy kurs dochodzi do poziomu 165% to dochodzi do poziomu 165% a nie 161.8%, interesuje mnie właśnie ten poziom a nie sąsiednie poziomy, które zostały pominięte i nie ważne jak się one nazywają. Mamy konkretne liczby więc może dałoby się wykonać pewne testy, na których poziomach cena się zatrzymuje z większym prawdopodobieństwem i czy są to poziomy fibo.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

alinoe pisze:
SASZA pisze:podpowiem ci tylko ze poziomy musza sie nakladac z roznych tf i przynajmniej jeden musi yc powyzej 100 procent aby nastapil zwrot zdecydowany to musi sie zgadzac z fibo czasowym
Ale mi chodzi o co innego. Czy te poziomy fibo mają przewagę na poziomami, które nie są poziomami fibo. Piszesz o nakładaniu się poziomów fibo, to samo można robić z innymi poziomami. Pytanie dotyczy nie tylko pojedynczej drabinki, ale także zagęszczeń fibo i geometrii i wszelkich innych sposobów. Także w przypadku losowo dobranych poziomów można szukać różnego rodzaju potwierdzeń w postaci zagęszczeń tych poziomów, tworzyć poziomy oparte o czas, wymyślać różne zależności, geometrie. Pytanie czy stosowanie tylko i wyłącznie powszechnie stosowanych poziomów fibo, nieważne w jakiej formie, daje z pewnością lepsze rezultaty niż poziomy "nie-fibo" przez nas stworzone.
czy daja rezultaty
te poziomy to wytwor natury ktorej i TY jestes czescią ,idz zgodnie znaturą mysl naturalnie
to udowodniona zlota proporcja
taka proporcja i taki ciąg liczb są wybierane przez naturę jako wzorzec dla kształtów jej obiektów
Moglibyśmy poprzestać na przyjęciu, że to właśnie doskonałość w proporcji jest tym argumentem

dobrejnocy

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

SASZA pisze:te poziomy to wytwor natury ktorej i TY jestes czescią ,idz zgodnie znaturą mysl naturalnie
to udowodniona zlota proporcja
taka proporcja i taki ciąg liczb są wybierane przez naturę jako wzorzec dla kształtów jej obiektów
Moglibyśmy poprzestać na przyjęciu, że to właśnie doskonałość w proporcji jest tym argumentem
Nawet gdyby przyjąć, że rynek jest zjawiskiem naturalnym to wypatrywanie kształtów zbliżonych do fauny i flory na wykresie jest co najmniej nielogiczne. Poza tym jaki sens ma przeprowadzanie takich obserwacji jeśli w konsekwencji nie prowadzi się opartych ściśle o wyniki badań? Pisałem wcześniej, że moim zdaniem nadużyciem jest próba przenoszenia w dowolny sposób dowolnych zjawisk przyrodniczych na dowolne rynki bez żadnej merytorycznej weryfikacji. Bez wątpienia istnieją naturalne zjawiska które w jakiś sposób można powiązać z rynkiem ale nie można motywować działania fibo pisząc, że w ten sam sposób rośnie słonecznik czy coś tam. A może ktoś ma i mógłby podrzucić link do jakiejś pracy próbującej wykazać związek? Bo jeśli nie to po co ta dyskusja? Prawdopodobnie nikt nigdy nie przeprowadził solidnych badań nt. fibo na forexie a z postów w tym wątku jasno wynika, że każdy stosuje je inaczej i to właśnie to "inaczej" + doświadczenie w manualnym stosowaniu uznaniowości jest przyczyną sukcesu i nie ma on nic wspólnego z fibo, które spełnia tutaj rolę placebo.
Obrazek
Unfortunately, more to come

ODPOWIEDZ