Harmonic Trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
dusigrosz
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2008, 17:28

Nieprzeczytany post autor: dusigrosz »

Widzę, że temat przygasł, ale mam nadzieję, że odżyje...

ZUP jest niezły, ale formację pokazuje kiedy już się utworzy.
Czy ktoś zna wskaźnik, który np. wykrywa początki tworzącej się formacji i oznacza go kolorem, tak jak to ręcznie zacząłem tworzyć na załączonym obrazku?
kor4x pisze:Na www.TradingArsenal.pl wrzucilem wersje testowa - korHarmonics v006Test1
Tylko ex4, reszte plikow mozna pobrac z paczki v005.
Pozdrawiam.
Czy będzie jakaś nowsza wersja, bo ta przestała działać z końcem roku, a na stronie nie ma nic nowszego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@dusigrosz
ZUP pokazuje formacje gdy tylko spelnione sa warunki formacji, co nie oznacza ze jest to 100% zakonczona formacja, jest zatem wystarczajaco czasu by przyjrzec sie jej i zdecydowac. Ma on dosc luzne warunki na formacje, sporo sie tego zatem pojawia. Fajnie zrobiony i kupa features.

W korHarmonics wyswietlam emerging pattern dla 5 formacji, ale robie to dopiero gdy 70% (parametr) ostatniego ruchu jest zakonczony. Twoj rysunek jest mega wczesna prognoza formacji.

Pracujemy wlasnie nad skomplikowanymi korektami Elliotta, troche majstruje z kodem i ustawieniami, wiec nowa wersja bedzie dopiero za kilka dni.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Hej,
Jak zmienić "wrażliwość" ZUPa? W korharmonic mamy delte tak? Tam mozemy zmieniać jak bardzo moze sie roznic od ideału nasza formacja. Jak wykonac tego rodzaju operacje w ZUP? :))
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

FYI:
Udostępniliśmy kolejną testową wersję korHarmonics v6.7.6.
Do pobrania z http://www.tradingarsenal.com/
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
neer
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 29 maja 2009, 08:35

Nieprzeczytany post autor: neer »

5-0 na edku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nie jest sztuką wiedzieć za ile, sztuką jest wiedzieć za ile i kiedy... a cena? cena jest funkcją czasu...

dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

Uzywa ktos jeszcze analizy harmonicznej?
EURUSD jest bliski utworzenia potencjalnego BATa na weekly/daily.
Miejsce punktu D jest tez dobre ze wzgledu na historycznie silny obszar jako wsparcie/opor.

Argumenty przeciw: 1.Miejsce punktu X nie jest idealne.
2. Dzis dzien NFP, wiec jezeli cena zejdzie w okresie publikacji danych i bedzie nerwowo, to ceny nic nie powstrzyma.
3. Formacja BAT nie jest tak znaczaca jak np. Gartley.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Astakos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:11

Nieprzeczytany post autor: Astakos »

Widzę że temat umarł trochę, a szkoda bo chciałem się utwierdzić w przekonaniu że dobre mam oznaczenia-wrzuce wykres i tak.
W okolicach 64.68 mam 3 zlecenia sell oczekujące.



Obrazek

Dodano po 10 godzinach 19 minutach:

Oto jak potoczyły się losy mojego setupu na motylu.

Pierwszą pozycję otworzyłem z palca, trochę zniecierpliwiony kursem skaczącym o 1 pips w górę i w dół i faktem że odległość do następnego zlecenia oczekującego to 12pipsów od ceny rynkowej.
Te zlecenie było sell było po 64.60, i ustawiłem oczekujące 2 sell na 64.68 i 64.70.
Po jakimś czasie pozostałe dwa też weszły (z automatu) i jak to wtedy bywa kurs wystrzelił do góry - burząc moje harmoniczne wyliczenie.
Powodem tego mógł być dość duży trend wzrostowy (zielona linia, na screenie na dole już przebita) oraz formująca się na D1 pseudo pattern-może jakiś dane, nie wiem.

W każdym razie ustawiłem stop losy i pierwsza pozycja niestety weszła w SL, pozostałe są widoczne na wykresie.

Ogólnie póki co jest tak do przodu ze pokryłem strate spowodowaną stop losem i jestem na plusie parę procent.

Mam teraz komfortową sytuację bo jedną pozycję mogę zamknąć już teraz by wyrównać stratę po tamtym SL a drugą prowadzić na zysk-bądź już teraz się zadowolić tym co jest.



Obrazek

Dodano po 6 minutach:

Nie wiem czy ktoś w ogóle jest zainteresowany bo temat jest trochę opuszczony, ale podam Wam mój kolejny setup z miejscem wejścia.
Wszelkie komentarze mile widziane.

Obrazek

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »


Awatar użytkownika
iwantu2brich
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 08 wrz 2010, 15:35

Nieprzeczytany post autor: iwantu2brich »

dzacek pisze:
marcin.lisiecki pisze:a wiec duzo wczesniej niz robi to ZUP (o ile sie nie myle, ZUP pokazuje to z opoznieniem). Oczywiscie trzeba recznie wszystko posprawdzac.
Udalo Ci sie skonfigurowac tak ZUPa zaby zaznaczal tylko te "ksiazkowe formacje", a nie mnostwo takich naciaganych?


BTW
mamy motyla na h1 na gold
dzacek dam ci cos co pomoze ci otwierac na zlocie pozycje w kontekscie F. Harmonicznych.

Ja wychodze z zalozenia, ze zloto to taki walor ktory z definicji ma trend wzrostowy, nie mowie, ze nie moze miec korekt i wiekszych trendow spadkowych, ale jednak dla mnie to sprawa oczywista. Sekretem natomiast jest dla mnie, wiem bo to badalem, ze wiekszosc formacji sypie sie jesli chcemy sprzedawac na tym walorze. Jednak to jest bardzo pozytywna informacja, bo formacje na wzrost maja juz wieksza skutecznosc!

Co z tego wynika?
A no to, ze jesli (to jest tylko przyklad) otwierasz pozycje na sprzedaz majac F. Harmoniczne, przykladowo Bat Pattern, to po pierwsze, zasieg ruchu jest mniejszy, niz jak bys poczekal (w tym czasie zajal sie innymi parami) na formacje na wzrost. Przykladowa statystyka jest taka, oczywiscie nie bedzie ona dokladna bo kazdy widzi i wchodzi inaczej, ale przedstawi sekret tego waloru:

Zalozenie: Gartley dziala w 70 proc

Otoz na zlocie Gartley na spadek przykladowo, dziala (do poziomu 61,8 formacji) tylko w 60 proc ale za to na wzrost w 80!

Czyli cale zalozenie jest sluszne, bo nadal mamy 70 proc skutecznosci, ale wniosek jest bardzo prosty:

Kiedy otwieram pozycje na sell mam mniejsze prawdopodobienstwo zyskow i zasieg ruchu jest mniejszy, poniewaz statystycznie to bedzie tylko korekta.

Kiedy otwieram na wzrost, to prawdopodobienstwo jest wieksze ze zadziala oraz podlaczam sie do trendu wzrostowego najczesciej, wiec przy zarzadzaniu odpowiednim mam wiecej, bo ruch jest kontynuowany!

Nie jest to oczywiscie absolutne, ale daje ci zrozumiec, ze:

"Nie wszystko zloto co sie swieci..."

Awatar użytkownika
Grzegosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 02 lut 2009, 19:14

Nieprzeczytany post autor: Grzegosz »

Swietny temat, a jakby umiera...
1.AB=0.5EX
2.BC=0.618 :arrow: X
3.CD=0.238 :arrow: X
moze szczegolnej formacji nie ma, ale harmonia jest zdecydowana, przy ekspansji punktu 1 widac jak pozostale poziomy dzialaly w przeszlosci stad niewatpliwie mozna domniemywac, ze w okolicach 78.81 index wyhamuje, punkt 2 co duzo pisac magia 61.8 znacznego ruchu, punkt 3 mniej znaczacy wspol. fib jednak znaczacej fali. ponadto widac elementy PA

Prosze o ewentualne uwagi bardziej doswiadczonych harmonistow :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ