Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mbor112
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 27 lis 2007, 11:37

Nieprzeczytany post autor: mbor112 »

Obrazisz sie jak Ci powiem że nie kumam tego co napisales :>? :D
:)

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Witam no brainersow :)

2 dni mnie bylo i co widze? smietnik sie robi, jakis czat z prognozami itp....
jakis Don, o co biega?
To NIE jest miejsce na przechwalki z prognozami, to JEST miejsce do nauki gry bez wskaznikow, na zawieranie transakcji zgodnie z zasadami opisanymi na poczatku tematu, do wklejania wlasnych setupow z uzasadnieniem itd. itp.

Cieszy mnie, ze temat sie rozwija choc troche nie tak jak sobie to wyobrazalem, w kazdym razie podstawy sa nakreslone i wiadomo o co w tym wszystkim z grubsza chodzi, wiec w sumie nic juz tutaj nie mam do roboty chyba.......

PS. Koledze kerimb gratuluje radosnego podniecenia z prognozy euro i uswiadamiania nas linkami do swojego dziennika (gdyby ktos czasem nie wierzyl, ze mozna byc tak swietnym analitykiem), mam nadzieje, ze poradzisz sobie z wklejaniem linkow na forum z prognozami, w swoim journalu i tutaj .....
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

USDCAD wykres dzienny, ponad 300 pipsow na chwile obecna:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

fx lamer Twoje analizy i tak były najbardziej przejrzyste... Nie opuszczaj nas :)))
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
mateo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 25 mar 2009, 17:50

Nieprzeczytany post autor: mateo »

Witam

metoda bardzo ładna będę testował ma ona sens mam tylko 3 pytanka

1 po wyznaczeniu poziomu SR czekamy na kolejną świece która decyduje czy idziemy w górę czy w dół ? i wtedy wchodzimy ?

2 jak zaznaczyć na wykresie poziom SR w ramkach i zaznaczyć je kolorem ? jest to wtedy bardziej przejrzyste

3 czy dobrze zrozumiałem że poziomy SR są w miejscach zgromadzenia kilku świec ?

będę wdzięczny za odpowiedz :D

ScarFace
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 15 lut 2008, 15:45

Nieprzeczytany post autor: ScarFace »

Poziomy SR jakie widzę na ten tydzień
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ConradO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:34

Nieprzeczytany post autor: ConradO »

mateo pisze:Witam

metoda bardzo ładna będę testował ma ona sens mam tylko 3 pytanka

1 po wyznaczeniu poziomu SR czekamy na kolejną świece która decyduje czy idziemy w górę czy w dół ? i wtedy wchodzimy ?

2 jak zaznaczyć na wykresie poziom SR w ramkach i zaznaczyć je kolorem ? jest to wtedy bardziej przejrzyste

3 czy dobrze zrozumiałem że poziomy SR są w miejscach zgromadzenia kilku świec ?

będę wdzięczny za odpowiedz
Ad.1
Po wyznaczeniu danego S/R raczej musisz się skupić na obserwacji ceny na tym poziomie. NIe można z zbyt dużym prawdopodobieństwem ocenić na kilka świec wcześniej czy poziom zostanie przebity czy nie. Możesz zastosować formacje świecowe, często stosowane pin bary, inside bary, rząd świec popytowych. Filtruj to metodą którą uznasz za skuteczną.
Ad.2
Używasz do tego celu np. wstaw-kształty-prostokąt, kolorki możesz sobie ustwawić we właściwościach. Możesz też użyć lini trendu, a natępnie pogrubić jej styl we wlaściwościach
Ad.3
Dla mnie zgrupowania kilku świeczek to ciągle występują na wykresie :) Pora poczytać jąkąś książkę o podstawach AT. pzdr

Awatar użytkownika
mateo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 25 mar 2009, 17:50

Nieprzeczytany post autor: mateo »

dziękuję :mrgreen:

właśnie że przeczytałem sporo książek i tak jak prawda mówi co za dużo to nie zdrowo i wszystko się mi miesza jedna teoria zaprzecza drugiej dlatego teraz tylko gram na demie by znów uspokoić myśli i widzieć to co jest a jeśli chodzi o 3 pytanko to chodziło mi właśnie o zgrupowanie świeczek w jednym miejscu a nie o cały wykres tzn że świeczki idą lekko w górę potem powrót i znów lekko w górę o takie punkty mi chodzi tzw nie zdecydowanie rynku co do dalsze drogi kursu j :lol:

Dodano po 12 minutach:

czy tak mniej więcej ma to wyglądać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bartolini
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:54

Nieprzeczytany post autor: bartolini »

Może ktoś ocenic czy dobrze wyznaczyłem s/r? Dopiero się uczę i nie wiem czy któryś z nich nie jest źle wyznaczony?
ps.Na jakich parach najwięcej spekulują banki? Czy takie eur/jpy traktowac jako zmieszanie ze sobą eur/usd i usd/jpy czy jako osobną parę i nie sugerowac się przy graniu na eur/jpy dwoma poprzednimi parami?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mateo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 25 mar 2009, 17:50

Nieprzeczytany post autor: mateo »

:D sam się uczę ale ja bym zaznaczył tak 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ