Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Ziggy pisze:
07 lut 2022, 11:39
Tak naprawdę nazewnictwo jest umowne czy to korekta, czy bessa. Ważne jest jedno: żeby na tym zarobić.
NO i to chodzi ale tego się nie dowiesz ze szkolenia - jego szkolenie to zebrane dane z internetu i książek 90% - bo jego metody plus 198 wskaźników nie są zweryfikowane.
Ziggy pisze:
07 lut 2022, 11:39
Jeśli wiem po danych on chain, że rynek nie jest przegrzany, to zakładam, że to jest korekta i wolę potrzymać pozycję 1-2 miesiące mając dużą pewność, że po tym czasie wykres będzie jeszcze wyżej, niż przed spadkami.
Skoro dane on chain wystarczą to po co szkolenie ?
Ziggy pisze:
07 lut 2022, 11:39
Z kolei jeśli miałbym informację, że rynek jest przegrzany i jest bardzo prawdopodobne, że przez rok będzie ciągle spadać i dopiero po tym czasie zacznie bardzo wolno się odbijać, to wiadomo, że wolałbym nie brać w tym udziału i zainwestować środki w coś innego.
A skąd to będziesz wiedział skoro cały I.Kryptomanii tego nie wie, Sam pisałeś że nie wiedzą zbyt wiele
Ziggy pisze:
07 lut 2022, 11:39
Na tym właśnie polega korzystanie z danych on chain. One nie pokazują kiedy będzie korekta i spadek o 50%, ale pokazują, że rynek jest tak, przegrzany, że jak zacznie spadać, to się nie pozbiera co najmniej przez najbliższy rok, więc lepiej włożyć pieniądze gdzie indziej.
Olej swoje przemyślenia bo już jutro GÓRÓ z IK ma dla Ciebie ofertę:
KG twitter.png
I wskaże Ci koniec hossy po raz kolejny może tym razem się nie POMYLI. Na webbinarze na pewno wspomni o szkolonku bo to jego podstawowa działalność.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Ziggy
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:32

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Ziggy »

SEROL666 pisze:
07 lut 2022, 13:25
Ziggy co ty piszesz ?? Ciężko się z Tobą dyskutuje. Spójrz na ten link... robi 2 edycję kursu :
https://kursy.instytutkryptografii.pl/k ... -ii-edycja
W każdym swoim filmiku nagania na swoje SZKOLONKA. Nie pisz bzdur obniżasz swoją wiarygodność.
Chodzi mi o to, że nie zajmuje się głównie szkoleniami, tylko swoją firmą Bitfold. Z tego co pamiętam IK nie mógł się doprosić KG, żeby zrobił ten kurs.
SEROL666 pisze:
07 lut 2022, 13:25
To powiedz mi po jaką cholerę pisze to w opisie kursu:
"- Kiedy warto kupić i sprzedać Ethereum – na podstawie wskaźników fundamentalnych
- Które ze 198 wskaźników fundamentalnych rynku kryptowalut warto śledzić, by ocenić, czy jest już moment na wyjście z inwestycji – i jak je intepretować?"
Pisze tak, bo pokazuje kiedy wejść, czyli na początku hossy i kiedy wyjść, czyli na szczycie hossy. Także generalnie raz w całym cyklu wchodzi i raz wychodzi. Pomiędzy nie robi nic.
SEROL666 pisze:
07 lut 2022, 13:25
BTC to tylko mocno wahające AKTYWO a KG nie potrafi przewidzieć kiedy wyjść a kiedy wejść z inwestycji bo trzymanie na ma sensu trzeba w miarę aktywnie tradować dla twojej informacji wielu ludzi popakowali na All Time High na BTC i ETH.
Ale co twój GÓRÓ może wiedzieć jak on handlował kontraktami terminowymi w OSTC Poland i napierniczał na spreadach KALENDARZOWYCH
Załóżmy, że ktoś kupił BTC za $4000 - 1 stycznia 2019 roku.
Dodatkowo kupił ETH za $150 - 1 stycznia 2019 roku.

Aktualnie po spadkach BTC kosztuje: $43,340 - czyli wzrost 10.8x
Natomiast ETH: $3,100 - czyli wzrost 20.6x

Myślę, że takie zwroty, w dodatku po bardzo dużej korekcie w 3 lata, to nie jest mało. Wyciągacie lepsze zwroty z codziennego tradingu na tych dwóch aktywach?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ziggy pisze:
07 lut 2022, 16:27

Myślę, że takie zwroty, w dodatku po bardzo dużej korekcie w 3 lata, to nie jest mało. Wyciągacie lepsze zwroty z codziennego tradingu na tych dwóch aktywach?
To pokaz te pozycje i te zyski. Bo jak na razie to zwykłe bicie piany :d

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Ziggy pisze:
07 lut 2022, 16:27
Załóżmy, że ktoś kupił BTC za $4000 - 1 stycznia 2019 roku.
Dodatkowo kupił ETH za $150 - 1 stycznia 2019 roku.

Aktualnie po spadkach BTC kosztuje: $43,340 - czyli wzrost 10.8x
Natomiast ETH: $3,100 - czyli wzrost 20.6x

Myślę, że takie zwroty, w dodatku po bardzo dużej korekcie w 3 lata, to nie jest mało. Wyciągacie lepsze zwroty z codziennego tradingu na tych dwóch aktywach?
Cblondyn ma rację udowodnisz to Ziggy ? Słuchaj zadam pytanie inaczej czy ktoś IK udowodnił ? Wytrzymał takie wzrosty ? Krypto ZAPIERNICZA w takich wartościach ze przeciętnemu inwestorowi CZACHA dymi - mi zresztą też.
W Twoim przykładzie założyłeś 3-letni horyzont inwestycyjny i weźmy Kowalskiego który ma 100K po szkoleniach i innych formach zdobywania edukacji w IK zostaje mu 90K bo to w końcu wątek o I.Kryptomanii.
Każdy kto poleci zainwestować naszemu Kowalskiemu 90K oszczędności w tak ryzykowne aktywo jest IDIOTĄ.

To co napisałeś to samo sprzedaje PK w swoich szkoleniach: "gdybyś kupił XXX po 1 to aktualnie zarobiłbyś 333x". Jak to Truefellow opisał o szkoleniu u Phila K.:
"Męczy onanizm cyframi, właściwy dla ludzi bez wykształcenia, do których skądinąd sympatyczny Phil się zalicza. To zresztą jak wiecie typowy mechanizm, żeby brzmieć mądrzej - eskalacja użycia cyfr. Poziom jest smutny, w rodzaju "jeśli włożylibyście 10 tysięcy i zrealizowali 500% zysku, to mielibyście 50 tysięcy, ale jeśli włożylibyście 100 tysięcy to mielibyście pół miliona" i potem jeszcze dwanaście takich przykładów. Momentami jest to groteskowe. Graficzna strona prezentacji też jest ultraniska, moja córa 10 lat robi poważniejsze prezentacje nawet o gryzoniach. No jest po prostu infantylnie i choć ogólnie mam to gdzieś, to podważa to zaufanie do contentu"

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie tak to jest do zrobienia ale bez ryzykowania 50% czy 100% kapitału. My to zrobimy ryzykując 2-3% na transakcję. Bo jak dobrze wiem to w cholerę ludzi straciło słuchając rekomendacji tych AMATORÓW, którzy nigdy nie potwierdzili swojej skuteczności w żaden sposób.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Ziggy
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:32

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Ziggy »

SEROL666 pisze:
08 lut 2022, 00:38
Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie tak to jest do zrobienia ale bez ryzykowania 50% czy 100% kapitału. My to zrobimy ryzykując 2-3% na transakcję. Bo jak dobrze wiem to w cholerę ludzi straciło słuchając rekomendacji tych AMATORÓW, którzy nigdy nie potwierdzili swojej skuteczności w żaden sposób.
Jak ktokolwiek mógł coś stracić, skoro jak na razie kazali kupić, ale nie kazali sprzedać? Stracili ci, którzy nie słuchali tego co mówi KG i sprzedali w panice, bo myśleli, że wzrosty 20x, to będzie pionowa świeca do góry, bez żadnych korekt... Jak BTC będzie za chwilę na ATH, to też powiesz, że w cholerę ludzi straciło kapitał przez ich kurs?

Tak poza tym po co w ogóle oni mają udowadniać kiedy weszli i za ile, skoro to nie o to chodzi. Właśnie Ci pokazałem, że trzymając kryptowaluty długoterminowo i nic nie robiąc, można zarobić więcej, niż tradując. No, chyba że się postarasz, to jest to do zrobienia, jak sam wspomniałeś, ale i tak jesteś w plecy, bo poświeciłeś na to mnóstwo czasu, a czas to też koszt.

Jak zrozumiałeś tę technologię, to po prostu wszedłeś i wiesz, że w długim terminie będzie rosło. Nie weszli ci, którzy gdy BTC było za $3-4k mówili, że to piramida finansowa i BTC zmierza do zera. Ci, którzy rozumieli, czym jest Bitcoin i technologia blockchain wiedzieli, że będzie rosło.

To tak jakby teraz jakaś firma wymyśliła w 100% skuteczne lekarstwo na raka, Ty od razu kupiłbyś jej akcje, za 3 lata zarobiłbyś 20x, a ktoś z internetu mówiłby Ci, że to niemożliwe, że wszedłeś w tę firmę i masz pokazać wyniki. Poza tym mogłeś nie ryzykować całości kapitału i grać na tej spółce po 2-3%, gdzie przecież to było oczywiste, że wartość firmy, która wymyśliła lekarstwo na raka, urośnie w kosmos i każdy kto tylko wiedział o tej firmie, od razu kupił jej akcje. Tak samo każdy kto wiedział, że blockchain to przyszłość, kupił BTC za $3-4k. Natomiast PK i KG nawet nie musieli kupować, bo oni go mieli już od 2013 roku.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ziggy pisze:
08 lut 2022, 08:19


Tak poza tym po co w ogóle oni mają udowadniać kiedy weszli i za ile, skoro to nie o to chodzi. Właśnie Ci pokazałem, że trzymając kryptowaluty długoterminowo i nic nie robiąc, można zarobić więcej, niż tradując. No, chyba że się postarasz, to jest to do zrobienia, jak sam wspomniałeś, ale i tak jesteś w plecy, bo poświeciłeś na to mnóstwo czasu, a czas to też koszt.

To o czym sa te szkolenia? Jak otwierać pozycje i trzymać latami? To do tego sa potzrebne w ogóle szkolenia? Ja myślałem, że to o sposobach spekulacji. To KGHM można było kupić po 50,00 w 2020 i sprzedać po 200,00 kilkanaście miesięcy póżniej. To takie skomplikowane? Ja tez potrafie powiedzieć "o tu należało kupić a tu sprzedać".
I teraz pytanie jakie sa koszty trzymania pozycji na long term wszelkich krypto. Podam, że w takim XTB w CFD na bitcoin pobiera swap na poziomie ponad 35% w skali roku!!!. A więc po paru latach może sie okazać, że nawet duże wzrosty nie pokryją poniesionych kosztów :d
Ten cały @Ziggy to pewnie jeden z tych szkoleniowców. :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
08 lut 2022, 10:55
Ziggy pisze:
08 lut 2022, 08:19


Tak poza tym po co w ogóle oni mają udowadniać kiedy weszli i za ile, skoro to nie o to chodzi. Właśnie Ci pokazałem, że trzymając kryptowaluty długoterminowo i nic nie robiąc, można zarobić więcej, niż tradując. No, chyba że się postarasz, to jest to do zrobienia, jak sam wspomniałeś, ale i tak jesteś w plecy, bo poświeciłeś na to mnóstwo czasu, a czas to też koszt.

To o czym sa te szkolenia? Jak otwierać pozycje i trzymać latami? To do tego sa potzrebne w ogóle szkolenia? Ja myślałem, że to o sposobach spekulacji. To KGHM można było kupić po 50,00 w 2020 i sprzedać po 200,00 kilkanaście miesięcy póżniej. To takie skomplikowane? Ja tez potrafie powiedzieć "o tu należało kupić a tu sprzedać".
I teraz pytanie jakie sa koszty trzymania pozycji na long term wszelkich krypto. Podam, że w takim XTB w CFD na bitcoin pobiera swap na poziomie ponad 35% w skali roku!!!. A więc po paru latach może sie okazać, że nawet duże wzrosty nie pokryją poniesionych kosztów :d
Ten cały @Ziggy to pewnie jeden z tych szkoleniowców. :)
Jeżeli na takim szkoleniu prowadzący radził kupować BTCUSD po 50K, to znaczy, że się kompletnie na niczym nie zna. Jeżeli radził kupować po 35K, to już znaczy, że coś umie.
Poza tym, to o reszcie nie mogę się wypowiadać, ponieważ nie byłem na takim szkoleniu.
A czego trzeba ludzi uczyć, albo o czym informować, jeżeli chcą inwestować, to już można książkę napisać.
Ludzie, naprawdę nie wiedzą, bo ich nikt tego w szkole nie nauczył.

Podjąć dobrą decyzję inwestycyjną (podkreślam inwestycyjną) nie jest rzeczą ani prostą, ani oczywistą, i trzeba brać pod uwagę wiele czynników ekonomicznych, mieć uszy i oczy otwarte na wszelkiego rodzaju informacje, i jeszcze mieć odrobinę szczęścia. Dlatego warto inwestować w to, na czym się znamy. A jeżeli się nie znamy, to potrzebujemy się poznać.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 13:44 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Ziggy
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:32

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Ziggy »

Cblondyn pisze:
08 lut 2022, 10:55
To o czym sa te szkolenia? Jak otwierać pozycje i trzymać latami? To do tego sa potzrebne w ogóle szkolenia? Ja myślałem, że to o sposobach spekulacji. To KGHM można było kupić po 50,00 w 2020 i sprzedać po 200,00 kilkanaście miesięcy póżniej. To takie skomplikowane? Ja tez potrafie powiedzieć "o tu należało kupić a tu sprzedać".
Nie wiem co jest w kursie PK lub RR i nawet nie chce mi się sprawdzać, ale KG ma kurs ogólnie o inwestowaniu, a nie tylko o krypto. Z tego co widzę na stronie, jest tam:
  • Złoto i srebro
  • Waluty i obligacje
  • Akcje polskie i zagraniczne
  • Kryptowaluty
  • Bezpieczeństwo majątku
  • Nieruchomości i startupy
Cblondyn pisze:
08 lut 2022, 10:55
I teraz pytanie jakie sa koszty trzymania pozycji na long term wszelkich krypto. Podam, że w takim XTB w CFD na bitcoin pobiera swap na poziomie ponad 35% w skali roku!!!. A więc po paru latach może sie okazać, że nawet duże wzrosty nie pokryją poniesionych kosztów :d
Ten cały @Ziggy to pewnie jeden z tych szkoleniowców. :)
Jak kupujesz krypto na XTB, to znaczy, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Krypto kupuje się na giełdach kryptowalut i trzyma na zewnętrznym portfelu sprzętowym, co jest darmowe...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ziggy pisze:
08 lut 2022, 13:19
Cblondyn pisze:
08 lut 2022, 10:55
To o czym sa te szkolenia? Jak otwierać pozycje i trzymać latami? To do tego sa potzrebne w ogóle szkolenia? Ja myślałem, że to o sposobach spekulacji. To KGHM można było kupić po 50,00 w 2020 i sprzedać po 200,00 kilkanaście miesięcy póżniej. To takie skomplikowane? Ja tez potrafie powiedzieć "o tu należało kupić a tu sprzedać".
Jak kupujesz krypto na XTB, to znaczy, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Krypto kupuje się na giełdach kryptowalut i trzyma na zewnętrznym portfelu sprzętowym, co jest darmowe...
Gdy Pan "profesor" mówi o inwestowaniu w kryptowaluty na instrumentach CFD, to się rzeczywiście, jedynie ośmiesza!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Phil Konieczny kurs kryptowaluty szkolenie. Instytut Kryptografii opinie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
08 lut 2022, 13:52

Gdy Pan "profesor" mówi o inwestowaniu w kryptowaluty na instrumentach CFD, to się rzeczywiście, jedynie ośmiesza!
To ci zaraz wytłumacze w czym rzecz. Otóż giłeda krypto nie posiada żadnych gwarancji ochrony kapitału. Kumasz? Bo jesli broker zbankrutuje albo biuro maklerskie fundusz gwarancyjny wypłaci mi co najmniej 90% mojego kapitału. W przypadku giłedy krypto to jak kamień w wode. Po pieniążkach pozostanie jedynie wspomnienie :)
Kiedyś był program w TVN24 o giełdzie krypto w Katowicach. Okazało się, że prezesem giłedy był natenczas oprych z wyrokiem 18 lat więzienia za morderstwo. A w zarządzie/szefostwie "podobne" oprychy. A więc musiałbym byc idiota by takim ludziom powierzyć swoje pieniądze. Bo bezpieczeństwo kapitału najwazniejsze. Już kumasz? :d
No i niejaki RR na CFD w krypto inwestuje :)
https://www.myfxbook.com/members/Radosl ... ge/9148948

ODPOWIEDZ