next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra, jeszcze raz

SETUP

Obrazek

Opis jest tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545 )

Obrazek

Przykład wyżej nie przedstawia seta, który mam rozgrywać. Jest to tylko przykład pokazujący jak mam obserwować wykres. Jak i gdzie stawiać kreski.
To zadanie jest po to byś przestał ganiać po forum i systemach przez cały dzień i jeszcze północy. Skup się na jednym zadaniu.
Nawet gdybyś miał mieć 1 sygnał dziennie i się nudzić, warto poświęcić czas na naukę czegoś konkretnego zamiast "wszystkiego".
Tak naprawdę nie jest ważne czym będziesz teraz handlował. Powinieneś złapać jakiś punkt odniesienia a do tego potrzebujesz działać na rynku i wyłapywać co Ci odpowiada a co nie.
Jednak będę korzystał ze wszystkich instrumentów jakie są w Dukascopy ( oprócz CFD Stocks Germany ). Otworzyłem większe demo i będę szukał tylko tego setupa, przy okazji obserwując wykres z takiej perspektywy i ruch na wszystkich instrumentach. Granie tylko tego jednego seta, wymaga śledzenia rynku i czekania aż pojawi się na wykresie coś takiego jak na pierwszym obrazku. Podobna formacja świecowa. Dopiero wtedy otwieram pozycje zgodnie z instrukcją.

Tutaj jest przykład prawidłowo rozegranego setupa ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844778 )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kurde, dopiero co zainstalowałem świeżą platformę, dlatego te kreski są 2 godziny do przodu na tych wykresach i te poziomy otwarcia / zamknięcia wiszą w powietrzu. Zapomniałem ustawić czas na UTC+2. Jeszcze pod świeczką dzienną GBPJPY schowała mi się jakaś kreska i knot jest dłuższy. Właśnie teraz sprawdzam i zastanawiam się o co tutaj chodzi. Już nie mogę edytować tego posta wyżej, żeby to poprawić niestety. Chodzi o stawianie kresek na poziomie otwarcia i zamknięcia świecy. Jak na rysunkach wyżej.

I nie jest to formacja która daje zysk, jakby ktoś się zastanawiał. Jest to rodzaj treningu dla mnie, żebym nie szukał w nieskończoność "Świętego Graala" i testował bez przerwy nowe pomysły, wskaźniki. Umieściłem to tutaj, żeby inny młokos z tego skorzystał, jeśli chce. Żeby postawił 2 kreski na poziomie otwarcia i zamknięcia poprzedniej świecy D1 i poobserwował wykres z takiej perspektywy.

Aha. I jest jeszcze to ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844046 )

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jak do tej pory ten dziennik mi służy i co jakiś czas wracam tutaj, żeby przemyśleć to wszystko. Różnie wychodzi mi wyciąganie wniosków i stosowanie się do rad, ale to co tutaj zostało zapisane zostawia ślad w mojej głowie. Wpadłem na pomysł rozłożenia pracy na 15 tygodni. 105 dni to sporo czasu, żeby potrenować na demo, nadrobić braki wiedzy, znaleźć swoją metodę handlu, działania na rynku, sprawdzić ją i nie rozjechać pierwszego depo. Jeśli zacznę od poniedziałku to skończę pod koniec marca 2017.

Etap 1 - Pierwsze 5 tygodni poświęcam na dopracowanie podstaw i znalezienie własnej metody handlu. Czyli trenowanie tego wszystkiego co dostałem tutaj w ostatnim czasie. Po drodze będę sprawdzał co mi odpowiada i pracował nad własnym "systemem" i strategią.

Etap 2 - Na kolejne 10 tygodni przeznaczam budżet 1000 PLN. Będę wpłacał 100 PLN / tydzień do brokera MM np. do XM. Kontakt z prawdziwymi pieniędzmi jest moim zdaniem potrzebny. Jeśli stracę, będzie to niewielka kwota, poza tym będę miał 10 prób rozłożonych na 10 tygodni.

Możecie się ze mną nie zgadzać i pisać, że to mój kolejny głupi pomysł, ale ja patrzę na to w ten sposób, że będę miał za sobą 10 prób i 10 tygodni doświadczenia z prawdziwymi pieniędzmi. Małymi, bo tylko 100 PLN / tydzień ale jednak prawdziwymi. Takie podejście jest moim zdaniem rozsądne.

Nie dopłacam do rachunku jeśli go nie skasowałem. Dopiero kiedy wyzeruję rachunek wtedy wpłacam kolejne 100 PLN w kolejnym tygodniu. Jeśli nie wyczyszczę rachunku gram tym co zostało.

Nie będzie stagnacji i mielenia bez końca na demo. 100 PLN na tydzień to nie są duże pieniądze, a wiadomo jak działa psychika. Chciało by się zarabiać na fx kokosy w krótkim czasie. Będzie okazja sprawdzić siebie, zdobyć trochę doświadczenia i mieć czas na przemyślenia. Jeśli wtopię w danym tygodniu te 100 PLN to wtedy wracam na demo i od nowego tygodnia zaczynam od nowa, wpłacając 100 PLN.

Jestem ciekawy jak będzie moja psychika reagowała. To wszystko. Obecnie odczuwam właśnie taką silną presję do zarabiania dużo najlepiej od razu, czyli powielałbym błędy które popełniali ostatnio marcinmijagi i danbo. A które doprowadziły do wyczyszczenia ich kont. Brak SL, albo ustawianie go daleko, uśrednianie, otwieranie większej pozycji po stracie żeby się odkuć, dopłacanie do konta itd. Ja to wszystko teraz mam w głowie, chciałbym robić to samo. Chciałbym ze 100 PLN zrobić 1000 albo i więcej, od razu, najlepiej do końca dnia po otwarciu pierwszej pozycji... albo dopłacić do rachunku kolejne 100 PLN w następnym tygodniu skoro w poprzednim tak dobrze mi poszło i nie wyczyściłem depo, żeby otworzyć większą pozycje. Szybciej będę zarabiał większe sumy niż przy 100 PLN wyjściowych kiedy dopłacę, przecież mi zostało i nie skasowałem depo. Tak do tego podchodzę teraz :wink: Dlatego uważam że pora wreszcie się z tym zmierzyć i nad tym popracować.

Może podłączę myfxbook do konta w tym okresie. Jeśli da radę w XM tak zrobić.

Etap 3 - Co dalej po tych 15 tygodniach? Jeśli osiągnę cel, ogarnę to wszystko, to albo wrócę na Dukascopy do swojego kapitału, który tam zostawiłem i będę używał % na pozycje, albo wpłacę małe depo na 1000 PLN, żeby jeszcze dopracować wszystko i sprawdzić siebie przy takiej agresywnej grze typu "run". Albo połączę to ze sobą i będę miał konta u dwóch brokerów. To jednak odległe plany...

To jest mój plan który będę realizował. 105 dni to szmat czasu. Jest okazja sprawdzić siebie i własne metody przy niewielkich kosztach. Na razie jednak jest etap pierwszy i 5 tygodni treningu. Od poniedziałku zaczynam, czyli właściwie wracam do tego co robiłem dotychczas. Nic się nie zmieniło. Nadal jestem na etapie trenowania i obserwacji rynku, szukania własnej metody...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

http://forex-nawigator.biz/forum/dlacze ... 25989.html

też kiedyś tak męczyłem. zysków dalej nie mam ale też nie dopłacam kompulsywnie. mija już trzeci rok z fx. ponoć 5 lat i albo zaczynasz zarabiać stabilnie albo nie nadajesz się.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dzięki za link, tego jeszcze nie czytałem. playazzz męczył się 7 lat ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p840586 ). Widziałem Twój ostatni wpis w dzienniku marcinmijagi. Nie wiem czy to chciwość, niecierpliwość, czy może brak dyscypliny ale chyba mam to samo. Niby tutaj wszystko fajnie, pięknie ale jak przejdę na konto realne to się zacznie. Kiedy masz mało floty na koncie np. te 100 PLN to co to jest? Nic. Tak jak tutaj napisał DavidFx ( http://forex-nawigator.biz/forum/vital- ... ml#p844245 ) i inni. Nie opłaca się dla takiej kasy siedzieć na forex, skoro można to samo zarobić na etacie bez ryzyka. Takie małe stawki są zabójcze dla psychiki młokosa. Mam tak samo. Dlatego rozłożyłem to na 10 tygodni i zobaczę co z tego wyjdzie. Już dziś wiem, że będę to przerabiał, ale moim zdaniem to praca nad osobowością, nawykami. To chyba nawyki wynikające z braku wiedzy i doświadczenia.

Prowadzę dziennik od 2 miesięcy. Zrobiłem małe postępy, ale praktycznie stoję w miejscu. Wiesz dlaczego? Bo jestem leniwy. Od 05 października 2016, czyli od dnia założenia dziennika praktycznie nie zmieniłem nic w swoim życiu i zachowaniu. Serio! Wiem że muszę to zrobić i piszę o tym ciągle tutaj, żeby wywołać na sobie presje, ale i tak dalej robię swoje...

Niedługo nowy rok, więc może dam sobie jakieś postanowienia noworoczne :) Żartuje oczywiście. Ale to właśnie jak z tymi postanowieniami noworocznymi. Niewielu jest zdeterminowanych żeby osiągnąć cel. Ja jeszcze nie czuję takiej motywacji do pracy, żeby sobie poradzić z tym wszystkim. I tu tkwi problem.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

zacytuję , dla poprawy nastroju post niejakiego Cat z FF... (nieudolne tłumaczenie moje) ....
Jedną z najtrudniejszych rzeczy w nauce trejdingu jest to że nikomu innemu na tym nie zależy. Jeśli czynisz wysiłki aby zostać lekarzem, inżynierem, nauczycielem lub jakimkolwiek innym zawodowcem, twoi przyjaciele i rodzina będą z ciebie dumni będą obrzucać cię deszczem zachęt i będą wspierać, budować twoją odwagę w celu osiągnięcia sukcesu, ale jeśli będziesz się sam zamykał w małym pokoju swego domu z dala od innych, będziesz nieistniejący i niewidziany całymi godzinami dla zewnętrznego świata, ludzie zaczną myśleć że jesteś wariatem, marzycielem, może nawet hazardzistą który nie chce pracować uczciwie na swoje życie. Porozmawiaj z trejderem, który odnosi sukcesy a gwarantuję ci że powie to samo. Trejdowanie nie jest postrzegane jako zawód, aż do momentu kiedy będziesz dobry w tym, ale często zanim się takim staniesz,stracisz po drodze do sukcesu sporo kasy, kilkoro przyjaciół a może nawet żonę czy dziewczynę….
a więc do roboty -rookie- :564:
Miłej Niedzieli.....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Kiedy masz mało floty na koncie np. te 100 PLN to co to jest? Nic. Tak jak tutaj napisał DavidFx ( http://forex-nawigator.biz/forum/vital- ... ml#p844245 ) i inni. Nie opłaca się dla takiej kasy siedzieć na forex, skoro można to samo zarobić na etacie bez ryzyka.
Tak sobie to czytam i zastanawiam się gdzie jest granica, kiedy mówisz sobie "dość, wystarczy mi, nachapałem się ". Bo ja nie wiem. Nie potrafię dziś określić u siebie w głowie czegoś takiego, bo ciągle mi mało :)

Ok, chyba dotarło do mnie to co napisał tutaj Tolmonnika ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844490 )

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda, czytałeś mój wpis z wczoraj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p845076 ). Napisałem tam, że pierwsze 5 tygodni trening na demo, kolejne 10 tygodni realne konto z 100 PLN / tydzień. Budżet 1000 PLN. Masz np. te 100 PLN / tydzień, zaczynasz od poniedziałku czy tam od wtorku, jest od cholery tych instrumentów łapiesz ruch świecy tygodniowej. Ryzykujesz tylko 100 PLN/tydzień, to Twój budżet, limit tygodniowy. Stracisz, reszta tygodnia na demo. Piramidujesz rozkładając ryzyko na kilka/kilkanaście instrumentów i wchodząc nie od razu jednego dnia, tylko rozkładasz wejścia od pn - pt. To taki run jak w TJS, tylko zamykasz go na koniec każdego tygodnia. Masz cykl tygodniowy. W moim planie wyżej zastanawiałem się nad wpłacaniem co poniedziałek i wypłacaniem co piątek, i tak w kółko. Bez względu na stan konta. Wtedy handlowałbym na realnym rachunku tylko we wtorek, środę i czwartek. Ale chyba byłoby za dużo kombinowania z tym. Poniedziałek i piątek na demo, żeby nie odliczać czasu na dotarcie przelewu tylko zająć się czymś, albo odpuszczać te dni. I jazda co tydzień w ten sposób. danbo86 robi coś podobnego, tylko że on nie ma w planie wypłacać zysku na koniec tygodnia, tylko otwierać kolejne pozycje za to, aż dojdzie do miliona. Chyba dopiero wtedy wypłaci. Rozważam m.in. właśnie takie podejście do MM.

Plusem jest to, że oddziela Cię weekend od kolejnego tygodnia, masz czas na przemyślenie wszystkiego i analizę rynku, czas na przygotowanie się. Ponadto masz stały limit tygodniowy start, więc nie ma wahania kapitału, tylko wiesz ile straciłeś na koniec tygodnia. Jak dasz ciała to czekasz do następnego tygodnia i zaczynasz od początku.

Wrzuciłem to tutaj, skoro dzielimy się pomysłami i wiedzą. Dziś niedziela, więc można o tym podyskutować :P

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rozpoczynania kolejnych etapów powinna być uzależniona od nie założonego czasu tylko od osiągnięcia założonego poziomu skill-u ... osiągnięcia zadań jakie pierwszy etap ustala
Jaki ma sens przechodzenie do kolejnego etapu jeśli nie osiągniesz potrzebnych umiejętności? Co wtedy wyniknie?
Widac jak sie śpieszysz jak ci pilno do kasy, a to tylko czarowanie rzeczywistości....

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie chce być na siłę już "pro", to może najpierw zmień sobie nicka? Stąd te kolejne obostrzenia "systemu". Też tak robiłem, wymyślałem kolejne wymagania, i co z tego skoro później wystarczył jeden klik w nieodpowiednim miejscu i czasie. Tak jak Jackub pisze, czarujesz rzeczywistość opisując co będziesz robił i jak bo już natychmiast chcesz tej kasy. Zadaj sobie pytanie czy ta kasa chce Ciebie? Czy jesteś jej godzień? Czy dorosłeś do takiej kasy?
Myślisz, że kasę na fx jest tak łatwo wyrwać? Uda Ci się raz czy dwa tak jak i mnie udało się. Następnym razem uwierzysz, że jesteś niezniszczalnym i postawisz więcej. I wtedy nie uda się. Ja już cztery razy stwierdzałem, że mój system jest tak genialny i dochodowy, że nie muszę stosować SL. Dwa razy opanowałem się i sam likwidowałem pozycje ratując konto przed SO, dwa razy nie opanowałem się i jechałem do końca, do końca drogi i w przepaść.

Zablokowany