next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie- pisze:Tutaj chyba dobrze zrobiłem. Tak jak w instrukcji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545
Chart_NZD_CAD_Hourly_snapshot.png
1. Świeca przebiła poziom daily i zamknęła się ponad nim
2. Otwarcie pozycji na kolejnej świecy na poziomie close świecy która wybiła poziom daily
3. SL pod tą formacją świec
4. SL = TP
5. Poziom wybity do góry, więc LONG

6. I mały niuans ( ? ). Zlecenie oczekujące ma być ustawione na powrocie chyba, czyli tutaj powinienem poczekać na ruch w dół na tej świecy na której otwierałem pozycje i dopiero jak będą wybijali w górę aktywują zlecenie na poziomie zamknięcia poprzedniej świecy. Ustawić zlecenie dopiero kiedy zrobią małą korektę na kolejnej świecy H1, żeby otworzyło dokładnie na poziomie zamknięcia poprzedniej.

meylo, jak będziesz miał chwilę czasu zajrzyj do tego i napisz czy tak mam to grać, czy jednak mam czekać na powrót do poziomu wybicia ( zmienić zasady ). Żeby było jasne. Niby już napisałeś wszystko, ale musiałem namieszać i teraz już sam nie wiem co mam robić dalej, czy coś zmieniać czy grać to co jest. Tutaj zrobiłem wszystko wg. instrukcji. Tak mi się wydaje.
Tak. Tutaj jest według zasad, które opisałem. Jeśli chcesz możesz zmienić cokolwiek lub wszystko wymyślić od nowa. Twoja wola.
To zadanie jest po to byś przestał ganiać po forum i systemach przez cały dzień i jeszcze północy. Skup się na jednym zadaniu i nie zaśmiecaj umysłu szczególnie działem DT.
Jeśli będziesz miał 4 systemy do ogarnięcia z różnymi wskaźnikami na różnych interwałach zrobisz sobie wodę z mózgu.
Nawet gdybyś miał mieć 1 sygnał dziennie i się nudzić, warto poświęcić czas na naukę czegoś konkretnego zamiast "wszystkiego". Żeby cokolwiek dobrze umieć, trzeba się tego nauczyć. By się nauczyć, potrzebujesz czasu, cierpliwości i samodyscypliny.
Tak naprawdę nie jest ważne czym będziesz teraz handlował. Powinieneś złapać jakiś punkt odniesienia a do tego potrzebujesz działać na rynku i wyłapywać co Ci odpowiada a co nie. Jeśli nie zamierzasz skalpować przez następne 10 lat, po co się uczyć tego teraz?
Do pracy :)
Od rana 7-8.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra, może się niepotrzebnie podnieciłem :D Niech będzie. Już miałem zamykać dziennik, ale skoro tak... to jedziemy dalej.

Ok, zostałem wyprostowany. Może faktycznie trochę przesadziłem. Robię dalej swoje tutaj.

Pozdrawiam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dzień 1 - Z wczorajszego dnia niewiele można podsumować jeśli chodzi o trading. Głównie organizacja, sporo chaosu. Tylko jeden trejd na NZDCAD rozegrałem zgodnie z założeniami ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545 ). Ogółem było 4 pozycje. Reszta pozycji była źle otwarta. Nie ma o czym pisać.

1. Pierwsze i najważniejsze dla mnie - trzeba wreszcie zacząć stosować się do tych zasad ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844629 ). Dziś niestety znowu nic z tego nie wyjdzie. Nie pisałem tego dla picu tutaj.

2. Ze wszystkich instrumentów jakie mam dostępne w Dukascopy zostawiam tylko waluty które znam, leżą mi, albo mają mały spread, czyli: AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDUSD, CADJPY, CHFJPY, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPJPY, GBPUSD, USDCAD, USDJPY, ZARJPY. Do reszty instrumentów mam wrócić kiedy poradzę sobie z moimi podstawowymi problemami. Wtedy dopiero mam zacząć używać procentu kapitału na pozycje. Teraz otwieram pozycje o najmniejszym wolumenie i nie skupiam się na zysku, tylko na zrobieniu wszystkiego tak jak należy zrobić wg planu ( który mam pisać i rozwijać z każdym kolejnym dniem, zdobytym doświadczeniem... )

I to tyle na dziś jeśli chodzi o sprawy organizacyjne. Według zasad mam zaglądać tylko raz dziennie na forum, więc od jutra, czyli od piątku trzeba się w końcu zacząć do tego stosować i pracować nad "podstawowymi problemami".

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dziś tylko 2 pozycje. Wszystko rozegrane na tip top. Niedługo przechodzę na live skoro tak dobrze mi idzie :o
Chart_ZAR_JPY_Hourly_snapshot.png
Chart_GBP_USD_Hourly_snapshot.png
Koniec roboty na dziś. Pozdrawiam wszystkich czytelników tego dziennika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

A teraz na poważnie. Zgodnie z instrukcją ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545 ) interpretuję wykres w ten sposób.
Chart_AUD_CHF_Hourly_snapshot.png
Chart_EUR_GBP_Hourly_snapshot.png
Chart_GBP_USD_Hourly_snapshot.png
Musi dojść do mocnego wybicia. Świeca ma przebić znacząco ten poziom - zamknąć się znacznie powyżej/poniżej poziomu jak tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844778 ). Tylko takie setupy rozgrywam.

Kolejna rzecz. Chyba za mało par walutowych zostawiłem. Świece dzienne z małym korpusem odpuszczam. Taka niejasna sytuacja dla mnie jest właśnie na AUDCHF. Korpus świecy dziennej z wczoraj jest bardzo mały. Nie wiem jak do tego się zabrać, więc takie pary odpuszczam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Patryś pisze:
-rookie- pisze:A mnie rozpied*** ta zorganizowana grupa badawcza, która tutaj wpada od czasu do czasu :D Co innego zwykły user, a co innego jakaś grupka, która chce wydrenować forum z informacji i wdrapać się po plecach innych. Na pohybel...
A naszą grupę badawczą rozpier*** Twoje emocjonalne rozterki jak u jakiejś gimnazjalistki, które wylewasz tutaj i w swoim journalu. Udało się już demokratycznie ustalić u jakiego brokera w najlepszych warunkach rozwalisz depo otwierając pozycje na pałę? :mrgreen: Chętnie wydrenujemy Cię z tej informacji XD
Rano dostałem taki wpis na DT. Pozdrawiam autora. Nie wiem jak to rozumieć, ale przestało mi się to wszystko podobać. Zastanawiam się teraz czy jest sens, żebym dalej prowadził ten dziennik i pisał po forum. Na razie nie wiem jeszcze co będę dalej robił.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Od samego początku mówiłem ci że uczestnictwo w forum więcej zabiera niż daje...
określiłeś cele to je realizuj "and stop fucking around"
http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost9283086
polecam lekturę i wyciągnięcie dla siebie właściwych wniosków....
Miłego!!

simon000111
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1064
Rejestracja: 18 cze 2014, 18:26

Re: next

Nieprzeczytany post autor: simon000111 »

Radzę nie przejmować internetowymi trolami. Powiem szczerze, że na tym forum nie nauczysz się niczego bo nie ma juz od kogo. Jesli chcesz to musisz się cofnąć do archiwum i lat 2013, 2012, 2014. W DT jest tak zwane pokazywanie historii i chwalenie się co kto ugrał. Plus trolowanie innych jak żle zagrali. Kiedys było tego mniej teraz jest tego 99%.
Szczerze powiedziawszy od czasu do czasu wrzucę jakiś wykres choć mi to do zarabiania nie daje nic. W sumie nie wiem po co to robię skoro wiele osób wchodzi do DT by sobie poczytać lub popatrzeć jak inni szukają wejść. Miałem już kilka razy założyć swój dziennik tylko się zastanawiam po co skoro samemu przygotowuje wykresy a inni będą wchodzić trolować i wykorzystywac moją pracę ;) Jeśli miałbym wrzucać wykresy to tylko ze względu satysfakcje, cytując klasyka : "Ważniejsze od zarabiania jest dla mnie to by mieć racę w którą stronę pójdzie rynek". \
Kończąc odpowiedz sobie po co tu siedzisz? Po to by pisac i użerać się userami których nigdy na oczy nie spotkasz czy po to by zarabiać ? ;)
To czy mam rację na rynku, sprawdzam spekulacją.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra Patryś, łapa na zgode. Niepotrzebne było to wszystko. Troche przegiąłem. Pozdrawiam.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Zablokowany