next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Inaczej. Trzy pozycje które otworzyłem dziś. We wszystkich starałem się zachować równowagę między SL i TP ( czyli SL = TP ). Traktowałem to jako zasadę. I teraz jak mam to interpretować?
_1_Chart_CHF_JPY_Hourly_snapshot.png
1. CHFJPY - Za krótki SL? Wybiło mi SL, strata.
_2_Chart_NZD_CAD_Hourly_snapshot.png
2. NZDCAD - Nie czekałem na powrót do tego poziomu, spóźnione wejście? Pozycja nadal jest otwarta.
_3_Chart_EUR_NOK_Hourly_snapshot.png
3. EURNOK - Gonienie za rynkiem? Zaliczyłem TP, zysk.

Trochę dziś ciężko ze mną. Nie ogarniam tego w ogóle dziś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

xxx
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 16:55 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chyba, że mogę dodać własne zasady... I poczekać na powrót do poziomu, albo otwierać na close tej poprzedniej świecy H1 po wybiciu. Sorki, że Ci zawracam gitarę meylo ;) Ale nie bardzo wiem co mam robić dalej. Dziś ciężko mi to wszystko idzie, męczę się z tym. Jak pisałem wcześniej. Niby to takie oczywiste, ale nie dla mnie. Nie dziś.

edit- nie ma tragedii, bo wiadomo co trzeba robić. Tylko pytanie jak. Trochę niejasne jest to jeszcze dla mnie. I właśnie nie wiem czy mam sam sobie dopisać resztę zasad, czy mam robić to co mi narysowałeś. Pogubiłem się dziś w tym wszystkim.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 17:07 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

To ty określasz zasady to może być open/close D1 i każdy inny wybrany poziom. Pivot, zniesienie fibo, okrągły numer a nawet zwykła dowolna linia na wykresie. To jest poziom referencyjny tylko i wyłącznie. Wazne byle był przestrzegany ...

http://www.forexfactory.com/showthread. ... ost3713829

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok.

Jak zawsze musiałem namieszać :p

Dziś dzień 0, czyli dzień ogarniania tego wszystkiego, wiec... trochę sporo chaosu. Za dużo.

Dobra, to resztę zasad już sam dopiszę. Zapalnikiem będzie zamknięcie świecy H1 ponad poziomem close/open. Tak jak w instrukcji. I będę to mielił do końca roku. Tak sobie o tym myślałem dziś... żeby uczyć się na jednej metodzie, poprawiać błędy. I to może być właśnie ta metoda.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tutaj chyba dobrze zrobiłem. Tak jak w instrukcji http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545
Chart_NZD_CAD_Hourly_snapshot.png
1. Świeca przebiła poziom daily i zamknęła się ponad nim
2. Otwarcie pozycji na kolejnej świecy na poziomie close świecy która wybiła poziom daily
3. SL pod tą formacją świec
4. SL = TP
5. Poziom wybity do góry, więc LONG

6. I mały niuans ( ? ). Zlecenie oczekujące ma być ustawione na powrocie chyba, czyli tutaj powinienem poczekać na ruch w dół na tej świecy na której otwierałem pozycje i dopiero jak będą wybijali w górę aktywują zlecenie na poziomie zamknięcia poprzedniej świecy. Ustawić zlecenie dopiero kiedy zrobią małą korektę na kolejnej świecy H1, żeby otworzyło dokładnie na poziomie zamknięcia poprzedniej.

meylo, jak będziesz miał chwilę czasu zajrzyj do tego i napisz czy tak mam to grać, czy jednak mam czekać na powrót do poziomu wybicia ( zmienić zasady ). Żeby było jasne. Niby już napisałeś wszystko, ale musiałem namieszać i teraz już sam nie wiem co mam robić dalej, czy coś zmieniać czy grać to co jest. Tutaj zrobiłem wszystko wg. instrukcji. Tak mi się wydaje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, to jest raczej dobrze zrobione. Spoko, nie trzeba będzie mnie niańczyć cały czas. Teraz na początku, żeby z tym ruszyć. Zacznę egzekwować jeden prosty plan i potem już będzie z górki. Tak mi się wydaje. Już sam sobie będę to modyfikował i robił po swojemu. Tylko teraz, muszę mieć potwierdzenie czy to jest dobrze zrobione i czy mam się trzymać tej instrukcji, którą nakreśliłeś. Tylko tyle. I już nie zawracam gitary. Po mojemu zrobiłem wszystko dobrze. Punkt 6 jest chyba niepotrzebny. Otwarcie na zamknięciu poprzedniej świecy lub w okolicach tego poziomu. Bez zlecenia oczekującego.

Aha. Walić wyniki i to ile zarabiam. Chodzi tutaj o to, że potem wkładam na pozycję x% kapitału i dostosuję to do długości SL, a SL jest 1:1 z TP. W tym co robię mam trzymać się po prostu planu i zbierać doświadczenie. Tak to rozumiem. I w tym trejdzie wyżej zrobiłem chyba wszystko jak trzeba. A resztę to sobie potem sam mam dostosować do siebie.

I tak sobie klikać do końca roku przynajmniej... robić notatki, zbierać doświadczenie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No i potem jak już ogarnę co i jak źle robię. To mogę rozwijać to o proste rzeczy jak właśnie cofnięcie do tej strefy. Granie z trendem z TF dziennego, itp. Ale teraz chyba mam po prostu egzekwować ten prosty plan. I jak ogarnę błędy wtedy wkładać na to x% kapitału i robić kolejny krok, czyli próbować zarabiać. Teraz nie przesadzać z ilością pozycji, otwierać na najmniejszym wolumenie ( zresztą to i tak demo z 1000 PLN ). Skupić się po prostu na samym realizowaniu prostego setupa i zbieraniu doświadczenia. Na tym co dzieje się tylko na wykresie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra kurwa. Co to za duchy na forum i buszowanie? Wkurwia mnie to powoli. Obserwuję to od jakiegoś czasu tutaj.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo, zaczekaj. Ty się tutaj produkujesz, a jakieś ku*** robią naloty i buszują po forum. Wkurwia mnie to.

Zablokowany