Konsekwencja i Determinacja

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Konsekwencja i Determinacja

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

czyli jak znaleźć cukierka, a potem go zjeść,
poprzedni blog jak szybko powstał, tak padł,
założony pod wpływem euforii i kontynuowany pod wpływem krótkich impulsów emocji nie przetrwał próby czasu,

obecnie będę kierował się zasadami m.in. reakcja, a nie przewidywanie oraz jakość, a nie ilość, nie zamierzam też siedzieć cały dzień przed wykresem, efektywna gra kończy się w takim przypadku po kilku godzinach obserwacji,

opis sytemu: gra długoterminowa od kilku godzin do kilku dni w zależności od sytuacji na konkretnym rynku - próba maksymalnego wykorzystania zmienności i trendu,
piramidowanie zyskownych pozycji i gra za pieniądze brokera,
zabezpieczenie pierwszej pozycji na BE lub połowy zysków z niej do miejsca otwarcia drugiej pozycji, tak aby w razie błędu wyjść na zero (wszystko wyjdzie w praniu),
przy otwieraniu kolejnych zabezpieczamy poprzednie w analogiczny sposób,

transakcji będzie mało, po pełnym miesiącu zamieszczę statement z realnego konta, na grę przeznaczam w sumie 5k zł, po wykorzystaniu tej gotówki rezygnuję całkowicie z forexu, dodam tylko że jestem mniej więcej w połowie drogi,
jeśli przez rok osiągnę stabilny profit, może wejdę z dużą gotówką,

zaczynam od poniedziałku, dużo screenów, mało pisania.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

imperator_wszechswiata pisze:po pełnym miesiącu zamieszczę statement z realnego konta
Jak dotrwasz z wpisami do tego czasu to już będzie sukces......

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

imperator_wszechswiata pisze:na grę przeznaczam w sumie 5k zł, po wykorzystaniu tej gotówki rezygnuję całkowicie z forexu, dodam tylko że jestem mniej więcej w połowie drogi,
czyli dobrze rozumiem, ze zostalo 2,5k ?

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Takie myślenie nie jest dobre. Ustalasz sobie dolną granicę, nie ustalasz górnej. To po co brać się za Forex bez zacięcia ...
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

inwestor86 pisze:czyli dobrze rozumiem, ze zostalo 2,5k ?
po wyzerowaniu pierwszego depozytu (na mikro lotach), założyłem sobie kwotę przy jakiej rezygnuję,
to jest czwarty depozyt (500, 1000, 500, 500), od drugiego przy takich małych kwotach grałem zazwyczaj stałym 0,1 lota, byłem nawet sporo na plus, na obecnym będę grał rozsądnie (przynajmniej mam takie zamiary),
gdybym wpłacił od razu całość już by mnie tu nie było i dalej inwestował bym w zupełnie co innego.

Awatar użytkownika
rysiekmilioner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:49

Nieprzeczytany post autor: rysiekmilioner »

Powodzenia. I fatycznie determinacji i ... aby system wypalił.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

usd/chf
sell

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Wszedłeś na szpulce ?
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Mavratus pisze:Wszedłeś na szpulce ?
nie wiem o o co chodzi, jaka szpulka ?

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

ostatnia świeca na wykresie (chyba ze ona się zamknęła jakoś inaczej) nie obserwuje teraz tej pary.) A moze inaczej czym się kierowałeś przy tym wejściu ?
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

ODPOWIEDZ