Inwestycje w nieruchomości.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Wirus pisze:Cadermo ma już swój plan
Z chęcią wysłucham zdania każdego ,nie można stawiać na jedno przy okazji ignorując inne rozwiązania :)

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Nuvolari pisze:co miesiąc na czysto +2k
Po prostu nie wierzę.

Dodano po 4 minutach:
Cadermo pisze:Z chęcią wysłucham zdania każdego ,nie można stawiać na jedno przy okazji ignorując inne rozwiązania :)
No to moim zdaniem obecnie nie ma w Polsce sensownej możliwości inwestowania. Można jedynie próbować chronić kapitał, w oczekiwaniu na lepsze czasy - myślę, że około roku 2020 powinno się już trochę unormować, natomiast "normalnie" - o ile w ogóle - to będzie około 2030 ;-)
A pod żadnym pozorem nie podejmowałbym jakiejkolwiek długoterminowej inwestycji przed końcem 2013 roku. Do tej pory powinno się wyjaśnić - pierdyknie czy się wyliże.

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

Nuvolari pisze:Liczy sie Cash flow. co miesiąc na czysto +2k,
Oczywiście, ale ta kwota nic nam nie mówi bez podania sumy za którą kupiłeś mieszkanie. Czy lokata wypada lepiej, czy gorzej. Pytanie do Ciebie: jaki procent na czysto masz z wynajmu tego lokum w stosunku do ceny jaką za niego zapłaciłeś? Na lokacie z miesięczną kapitalizacją też masz cash flow :wink:

Pomyślności
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

Cadermo nie sugeruj sie jakimis ratingami, zestawiniami, agentami, poszukaj opracowan obiektywnych, takie opracowanie robia w formie prac na uczelniach;

agencje potrafia wiwindowac ceny mieszan w poszczegolnych miastach w kosmos, maja swoj cel, od tego robi sie wyceny do bankow pod kredyty, od tego sa prowizje - zreszta nie male dla agencji, poszukaj zrodla obiektywnego;
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Cadermo pisze:Tig3r
A co sądzisz o nieruchomościach komercyjnych ? Ja mam podobne zdanie co Panowie wyżej ,a Ty? Jeśli będzie to dobra lokacja to zawsze będą chętni na wynajem lokalu pod sklep/bank czy coś w tym stylu chyba.
Ponoć główna domena działalności MC Donalds się na tym opiera - stawiać budy w najlepszych lokalizacjach, a sam fast food to dodatek.
Nie mam tu oświadczenia ani wiedzy więc się nie wypowiem.
Cadermo pisze:Biorąc pod uwagę ,że tylko wypłacamy zyski i nie korzystamy z procentu składanego to po 10 latach te pieniądze będą mniej warte ,a co za tym idzie ,nasze zyski też zmaleją przez inflację prawda? Biorąc pod uwagę ,że przez 10-20 lat mamy ten sam kapitał na lokacie.
Masz włożony kapitał, masz wyprawowany miesięczny zysk więc możesz sobie policzyć jakie mniej więcej (obecnie) oprocentowanie Ci wychodzi, jak to się ma do lokat.
Nuvolari pisze:Rozmawiamy o zysku, a to tak jak w firmach nie jest najważniejsze.
Liczy sie Cash flow. co miesiąc na czysto +2k, a jak bede chciał sprzedać to mieszkanie to +- dostane tyle samo co zapłaciłem.
Po 10-20 latach z tych miesiecznych przepływów uzbiera się fajna sumka na emeryturę Wink
Oczywiście wyliczenia bez dźwigniowi (kredytu)?

nie wiem ile zainwestowałeś w nieruchomość ale:
Lokata: powiedzmy 300 000, oprocentowanie 7% rocznie bez kapitalizacji , to miesięcznie wychodzi Ci zysku 1750.

Przy nieruchomości też musisz liczyć inflację - w końcu 300k dziś to nie tyle samo co za X lat.

Dodano po 3 minutach:
Tig3r pisze:
Cadermo pisze:Tig3r
A co sądzisz o nieruchomościach komercyjnych ? Ja mam podobne zdanie co Panowie wyżej ,a Ty? Jeśli będzie to dobra lokacja to zawsze będą chętni na wynajem lokalu pod sklep/bank czy coś w tym stylu chyba.
Ponoć główna domena działalności MC Donalds się na tym opiera - stawiać budy w najlepszych lokalizacjach, a sam fast food to dodatek.
Nie mam tu oświadczenia ani wiedzy więc się nie wypowiem.
Cadermo pisze:Biorąc pod uwagę ,że tylko wypłacamy zyski i nie korzystamy z procentu składanego to po 10 latach te pieniądze będą mniej warte ,a co za tym idzie ,nasze zyski też zmaleją przez inflację prawda? Biorąc pod uwagę ,że przez 10-20 lat mamy ten sam kapitał na lokacie.
Masz włożony kapitał, masz wyprawowany miesięczny zysk więc możesz sobie policzyć jakie mniej więcej (obecnie) oprocentowanie Ci wychodzi, jak to się ma do lokat.
Nuvolari pisze:Rozmawiamy o zysku, a to tak jak w firmach nie jest najważniejsze.
Liczy sie Cash flow. co miesiąc na czysto +2k, a jak bede chciał sprzedać to mieszkanie to +- dostane tyle samo co zapłaciłem.
Po 10-20 latach z tych miesiecznych przepływów uzbiera się fajna sumka na emeryturę Wink
Oczywiście wyliczenia bez dźwigniowi (kredytu)?

nie wiem ile zainwestowałeś w nieruchomość ale:
Lokata: powiedzmy 300 000, oprocentowanie 7% rocznie bez kapitalizacji , to miesięcznie wychodzi Ci zysku 1750.

Przy nieruchomości też musisz liczyć inflację - w końcu 300k dziś to nie tyle samo co za X lat.

Kwestie jeszcze podatku, czy od zysków kapitałowych czy od najmu:
- podatek od zysków kapitałowych 19% od dochodu
- podatek od najmu (os. fizyczna) 2 skale: 19%, 32% od dochodu (ew. forma ryczałtu 8% przychodu)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 13:57 przez Tig3r, łącznie zmieniany 3 razy.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Tig3r pisze:- podatek od najmu (os. fizyczna) 2 skale: 19%, 32% (ew. forma ryczałtu)
Czy wysokość procentowa podatku zależy od wysokości zysków ?

Dziękuję za dokładne wytłumaczenie :wink:
Wszystkim pozostałym również bardzo dziękuję za pomoc!
Wszystko zaczyna mi się już powoli układać i samo wyjaśniać :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Cadermo pisze:Czy wysokość procentowa podatku zależy od wysokości zysków ?
Tak - w zależności w jaki próg wpadniesz - jeśli wybierzesz podstawową formę rozliczania.
Tu więcej informacji:
http://www.pit.pl/formy_opodatkowania_n ... c_9064.php

To są poprawne wartości:
- podatek od najmu (os. fizyczna) 2 skale: 18% i 32%, lub liniowo 19% lub forma ryczałtu 8,5% przychodu
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 777
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Jak to jest w całym kraju spadki tylko Lublin +8.2%?
raport Open Finance
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

Mustafa,pochodzę z tych okolic i zachodzę w głowę jak to możliwe ? Jedynym wytłumaczeniem jest dla mnie dorabianie się moich sąsiadów na kontrabandzie ze wschodu, bo innych możliwości nie widzę :)

Piotrek91
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:33

Nieprzeczytany post autor: Piotrek91 »

Lepiej jest coś samemu wybudować i sprzedać :P

Odbywam praktyki w jednej z firm deweloperskich w Krakowie i powiem tak.

1m2 budowy do stanu deweloperskiego kosztuje ich 3500 zł (razem z kosztem działki) - sprzedają za 7000 zł :) Dziś ukończone zostały dopiero piwnice, a mimo to 90% mieszkań zostało już sprzedanych. Lokalizacja nie jest jakaś super , projekt również , ja student poprawiam projekt po "fachowcu".

Dodatkowo dodam, że skład firmy deweloperskiej to:
-prezes
-2 inż budownictwa do nadzoru
-2 studentów pracujących za frajer
-kosztorysant
-księgowa
i team do sprzedaży.

A majątek firmy to:
2 kontenery gdzie siedzę i patrzę przez okienko jak chłopaki biegają z taczkami.

Reszta pracowników to wszystko podwykonawcy. Budowa rozpoczęła się od wzięcia kredytu na nią. Dodatkowo wszystkie materiały są brane w kredyt konsumencki, czyli termin płatności +/- 3 miesiące.

ODPOWIEDZ