InterTrader Direct

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
11%
Poza paroma minusami są ok
1
11%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
7
78%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@InterTraderDirect

Przeczytałem wywiad.

Czy możesz wyjaśnić mi o co w tym chodzi : "Ponadto tak jak Pan wspomniał macie podpisane umowy z wieloma dostarczycielami płynności (zarówno bankowymi jak i poza bankowymi) i dajecie swoim klientom możliwość zmiany dostawcy płynności dla jego zleceń."

W wywiadzie jest później : "Jest tanio, ponieważ często agregujemy wszystkich dostarczycieli płynności w jednym okienku."

Więc jak to jest ? Jeden dostawca płynności dla jednego tradera czy kilku zagregowanych ? Od czego to zależy ?
I po co rozróżniać dostawców płynności ? Nie lepiej mix wszystkich ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: brg »

Zacznijmy od tego, że nie przypominam sobie, że w relacji klient - pracownik brokera przechodziliśmy na Ty. Pomimo tego, co Pan tutaj wypisuje, odnoszę się do Pana z szacunkiem i w zamian oczekuję tego samego.

Dwa - proszę się douczyć w sprawie egzekucji zleceń. Jeśli ten rozszerzony spread na zamknięciu rynku sięgnął komuś do SL albo Stop Out, to zaraz po tym jak rynek ruszy zostanie zlecenie zostanie zamknięte. Ponieważ spredy przy starcie potrafią być jeszcze wyższe niż na zamknięciu, może się to skończyć katastrofą dla środków na koncie. I może sobie Pan tutaj pisać ile chce o tym, że inni są MM a tylko Wy jesteście jedynym prawdziwym ECNem, ale egzekucja zleceń przebiega właśnie tak jak opisałem.

Zakończę tym, że jak na razie to Pan jest jedynym sprzedawcą w tym wątku i to Pan opowiada tutaj brednie, unikając odpowiedzi na jasne pytania. Klient pytał o kosmiczny spread, Pan odpowiadał o DAX i Liveaquawk. Chętnie zdałbym parę innych pytań, np:
- czemu broker ECN nie chce ode mnie prowizji i bez słowa wyjaśnienia zamknął mój rachunek, nie odpowiadające również na maile ani tu na forum
- w jaki sposób broker ECN gwarantuje pokrycie ujemnego salda na koncie przy dźwigni 1:500? Czy pokrywa straty z własnej kieszeni? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć
- na jakiej podstawie twierdzi Pan, że wszyscy inni brokerzy oprócz Was są MM

ale niestety boję się, że w odpowiedzi po raz kolejny nie otrzymam.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

MarioDM

To właśnie może być powód tych kosmicznych wartości spreadów. LP przestają kwotować na kilka sekund przed zamknięciem i zostają tylko oferty od jednego LP, który ma bardzo szerokie spready.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Szwajcar pisze:MarioDM

To właśnie może być powód tych kosmicznych wartości spreadów. LP przestają kwotować na kilka sekund przed zamknięciem i zostają tylko oferty od jednego LP, który ma bardzo szerokie spready.
Rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Kończyć notowania wcześniej i zaczynać później. Ja nie gram intraday. Trzymam pozycje czasem tygodniami i niedopuszczalna jest dla mnie sytuacja, że z powodu kosmicznego spreadu miałbym zaliczyć MC.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:
Szwajcar pisze:MarioDM

To właśnie może być powód tych kosmicznych wartości spreadów. LP przestają kwotować na kilka sekund przed zamknięciem i zostają tylko oferty od jednego LP, który ma bardzo szerokie spready.
Rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Kończyć notowania wcześniej i zaczynać później. Ja nie gram intraday. Trzymam pozycje czasem tygodniami i niedopuszczalna jest dla mnie sytuacja, że z powodu kosmicznego spreadu miałbym zaliczyć MC.
Najprostsze i najszybsze rozwiązanie do wprowadzenia. W ostatniej godzinie handlu zlecenia zawiera na pewno mniej niż 1% traderów, a co dopiero w ostatnich minutach ;). A takie rozjechania spreadu na pewno ich dodatkowo do tego nie zachęcą.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: brg »

Szwajcar pisze:
DAXa z poniżej 1pkt łącznego średniego kosztu transakcyjnego ma 6 brokerów, których znam. Jeśli chcecie to wymienię tutaj.

Podrzuć ich jak możesz.

Awatar użytkownika
InterTraderDirect
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2016, 12:10

InterTrader - co warto sprawdzić przed sprawdzeniem spreadu?

Nieprzeczytany post autor: InterTraderDirect »

Panowie, market maker może zaoferować spread nawet 0,5 na daxie, albo i minusowe spready, bo złapie klientów gdzie indziej. Proponuję taką kolejność w kwestii wyboru brokera:

1) Bezpieczeństwo środków (najlepiej żeby broker był częścią dużej grupy i był notowany na renomowanej giełdzie np.London Stock Exhange od kilku lat). Z dużą kapitalizacją np.10mld złotych czyt. zaufaniem inwestorów. Nie muszę przypominać historii IronFX itp itd..To jest podstawa, bo w przeciwnym razie można stracić wszystkie pieniądze łakomiąc się na na pół pipsa :) Broker bez grupy kapitałowej może zniknąć jutro. Dlaczego nikt inny nie zaoferował 100% ochrony wpłaconego kapitału?

InterTrader jest częścią grupy GVC.PLC zobacz wykres:
gvc.JPG
2) Typ brokera. Można mieć spread 0,5 ale można stracić całego pipisa albo dużo więcej jak zlecenia się potem u market makera da zamknąć. Albo będzie duży negatywny poślizg. Raz u market makera nie mogłem zamknąć zlecenia przez 10minut i straciłem 50pipsów. Sorry. Wszyscy wiemy, że market makerzy zarabiają na stracie klienta. Więc dlaczego rozdają prezenty? W kasynie też dostaniesz darmowego drina i 10zł na grę. Ten sam mechanizm. Dlatego cały system brokera musi być niezależny w 100%, a broker musi zarabiać tylko na prowizji i chronić swoich klientów. Zauważyliśmy, że w Polsce tzw. STP/ECN, ale to także market makerzy (w 90%). Dlaczego? Co to za ECN jak dealować można tylko z jednym bankiem? A jak się klika to pojawia się zupełnie inna cena.
Wszystkie te problemy InterTrader rozwiązał.

3) Dopiero jak te dwa warunki są spełnione można na serio analizować spread. Ale ilu brokerów zostało do 3 poziomu oprócz Intertradera? :) Jesli chodzi o spready to o ile mamy tanie indeksy, to meega tanio jest na egoztykach jak USDPLN.
Codziennie screeny speadów wklejane do analiz można zobaczyć na comparic.pl
http://comparic.pl/rzut-okiem-zlotowke- ... -usdpln-8/

Przepraszamy, że tyle się chwalimy, ale jeśli ma się czym, to uważamy, że można.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

swiadomy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:51

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: swiadomy »

brg pisze:
Szwajcar pisze:
DAXa z poniżej 1pkt łącznego średniego kosztu transakcyjnego ma 6 brokerów, których znam. Jeśli chcecie to wymienię tutaj.

Podrzuć ich jak możesz.
Ja również o to proszę :D InterTrader na razie mam w wersji demo.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Podsumowanie z mojej strony przygody z Inter trader Direct .
Egzekucja zleceń bez zastrzeżeń .
Wypłaciłem środki bez prowizji w dwa dni , ile było na koncie - tyle otrzymałem .
Spready gdzy nic sie nie dzieje niskie jak pisałem wcześniej . Na newsach wiadomo podwyższaja jak wszyscy natomiast na zamknięciu dnia 23.00 polskiego czasu podwyższaja 3-5 razy przez około godzinę .
Commision w wysokości jak opisałem czyli niezbyt niskie .
Spready na chwilke przed zamknieciem rynku kosmiczne , wprost nie do przyjęcia .
Rekalmacja z nieotwartych zlecen rozpatrzona na moja niekorzysć ( no margin , stwierdzono ,że MT4 sie nie myli - pisąłem o tym wczesniej ) . Gdyby zlecxenia weszły zarobiłbym w granicach 500-600 funtów a tak nic nie zarobiłem .
Po Drugiej mojej reklamacji , która przesłałem Panu Markowi otzrymałem odpowiedź odnosnie pierwszej reklamacji , tak jakby Pan Marek nie wiedział o co chodzi ( załączyłem screeny i opisałem sytuację w której zniknęłó mi z konta 60 funtów ppo zamnknieciu rynku ) . Dałem sobie spokój z pisaniem dalszych emaili , bo i tak to były ostatki moje w Inter Trader , szkoda czasu i zdrowia było mi na pisanie meili i udokumentowywanie czegoś , co znając ich tryb postepowania było by rozpatrzone na NIE a mój czas poswiecony na to .............? ( nikt mi za niego nie zapłaci )
Powiedzenie " czas to pieniądz" jest w/g mnie nie prawdziwe . Dlaczego ......? Czasu nie dołożymy sobie za żadne pieniadze a czy dołożymy sobie pieniedzy......? a nóż wygramy w lotka i.......MAMY :564: ( to taki optymistyczny akcent :D )
To zniknięcie części kasy " przelało czarę goryczy" ponieważ myslłęm o zleceniach długoterminowych a tu widocznie nie mozna zostawiać na weekend , bo kasa ginie z konta ( przed nastepnym weekendem zamknąłem wszystko i było ok , kasa nie zniknęła .....)
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

swiadomy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:51

Re: InterTrader Direct

Nieprzeczytany post autor: swiadomy »

Cóż, demo jest niby po to aby zachęcić lub nie do brokera i platformy.W moim przypadku przez tydzień wisiało zlecenie którego nie mogłem usunąć,teraz zawiesiło, się DAX kwotowany o 100 punktów niżej i teoretycznie transakcję można zrobić.Wykres się uaktualnia. Nawet do zabawy się to nie nadaje.Co by było gdyby się to działo w realu? Zanim bym się skontaktował z poskojęzycznym brokerem....

ODPOWIEDZ