Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Darooo pisze:... spójrz , na nierozliczony P/L ...
Co to jest P/L?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

FilozofiaForex pisze:
Darooo pisze:... spójrz , na nierozliczony P/L ...
Co to jest P/L?
To jest cos, co odpowie Tobie na pytanie czy jestes wiezniem Twojej strategii czy nie.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

FilozofiaForex pisze: 4. Przebieg - otwieram dwie pozycje long i short (każda za 0,01 lota). Załóżmy, że wykres powędrował 50 pips w górę - reaguję zamknięciem long i otwarciem kolejnych dwóch przeciwstawnych pozycji
A co ze starym niezamkniętym shortem ?.

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Zamyka broker zleceniem stop out

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Głupol pisze:... grałem dokladnie co ty , dokładniutko , nawet efekty miałem lepsze , bo po około trzech miesiacach miałem 70% przychodu na SALDZIE!!!! rachunku co mnie wówczas rajcowało , jednak equity choc zwyżkowało to mizernie w stosunku do SALDA ...
Rozumiem, ale najwyraźniej twoje założenia musiały się w jakiś sposób różnić od moich, skoro osiągnąłeś tak duży zysk w tak krótkim czasie. U mnie za tydzień mija równe 6 miesięcy "handlowania" i przez ten czas saldo rachunku urosło zaledwie o 46,6%. Wariant hedgowania, który przyjąłem na teraz jest wynikiem dość długiego testowania kilku innych możliwości, tzn. inny stosunek wielkości pozycji do posiadanego depozytu, inne odległości między otwieranymi pozycjami, etc. Po wielu testach przeprowadzonych na demach w ciągu kilku tygodni przestałem szukać drogi do zmaksymalizowania zysków, a skupiłem się na minimalizowaniu ryzyka. Osobiście zgadzam się z twierdzeniem, że zyski na fx są dla cierpliwych. W tej chwili, mimo otwartych kilkunastu pozycji jestem w stanie przetrzymać nagłe tąpnięcie ceny nawet na około 2k pips, bez "większego" uszczerbku portfela. To znaczy będzie jeszcze daleko do wyzerowania rachunku. Zdaje się, że jeszcze nigdy nie było tak dużej świeczki na EUR/USD, więc prawdopodobieństwo nagłej straty wydaje się naprawdę znikome.
Dzisiaj na edku spokojnie. Equity na +29,28%, poziom zabezpieczenia 3140%.

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Powiedzmy dzisiaj zamykasz konto ile możesz kasy wyplacić??
Ile zarobiłeś a ile straciłeś??
Popatrz na miesięczne wykresy ... ruchy po siedem tysięcy pips nie są niczym nadzwyczajnym...

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

drendriu pisze:A co ze starym niezamkniętym shortem ?.
Ze starym shortem zupełnie nic. Ma sobie być otwarty. Być może kiedyś cena wróci, a jeśli nie, to generuje stratę i wisi sobie. Stąd właśnie bierze się różnica pomiędzy saldem rachunku, a saldem rejestru operacyjnego. Teraz otwarte pozycje generują mi strate na około 1730. Do tego swap to będzie w sumie może -1800 PLN. Tak ma być, bo w międzyczasie wszystkie pozycje zamykane z zyskiem powiększają wysokość salda, dzięki czemu mogę sobie pozwolić na utrzymywanie coraz większej ilości stratnych pozycji przy jednoczesnym stopniowym zysku equity. Wygląda na to, że im dłużej nie zamyka się stratnych pozycji, tym lepiej. W praktyce jednak nie można oczywiście ciągnąć tego w nieskończoność, bo skarbówka upomina się o podatek od salda rachunku, a nie od equity i mogłoby się okazać, że samego podatku jest więcej do zapłacenia niż faktycznego zysku. Dlatego wszystkie stratne pozycje muszę być zamknięte przed końcem roku, żeby zysk w saldzie rejestru operacyjnego zrównał się z saldem rachunku.
...broker nie zamyka stop outem przy margin level 3000% choćby pozycja była na -10k pips.

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

jackub pisze:Powiedzmy dzisiaj zamykasz konto ile możesz kasy wyplacić??
Ile zarobiłeś a ile straciłeś??
Popatrz na mojego myfxbooka. Ten szaro-biały paseczek w mojej stopce to jest link
http://www.myfxbook.com/members/natrix_ ... mu/1320862

Saldo rejstru operacyjnego (czyli equity) to właśnie to, co zostanie jeśli teraz zamknę wszystkie otwarte pozycje. Jeśli prześledziłeś od początku moje wpisy w dzienniku (nie ma tego jeszcze dużo), to dowiedziałeś się, że wystartowałem z 10k PLN w dniu 11 lutegp 2015. Jeśli teraz (po pół roku czasu) zamknąłbym wszystkie otwarte pozycje, to na rachunku będę miał mniej więcej 12930 PLN (+29,3% w pół roku).
jackub pisze: Popatrz na miesięczne wykresy ... ruchy po siedem tysięcy pips nie są niczym nadzwyczajnym...
Siedem tysięcy pips w miesiąc na EUR/USD? Cały zakres ceny edka od 1992 roku do dzisiaj to 7800 pips, a najdłuższa miesięczna świeczka (licząc z cieniami) to chyba ta z grudnia 2008 roku i ma jakieś 2170 pips. Sam korpus, to już tylko 1200 pips. Siedem kilopipsów w miesiąc na edku, to musiałaby być jakaś globalna katastrofa gospodarcza.

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie piszę o ruchach po siedem tysięcy w miesiącu, piszę o wykresie miesięcznym gdzie takie ruchy łatwo widać
dlaczego nie ustawisz myfxbooka żeby pokazywał wykres od 11 feb 2015... wtedy wszystkie wyliczenia automatycznie beda odpowiadaly rzeczywistości
co do ruchów to deczko przesadzilem ale GBP/JPY zanotował 13k pipsów, EUR/JPY zanootwal 7,8 k pipsów EUR/USD miało powyżej 3 k pipsów kilka swingów USD/JPY 5,8 k pipsów cena wraca w rejony ekstremalane po paru latach...
ale ciekawe popatrze sobie na rozwój twojego dziennika, choć sam nie zniósłbym sytuacji kiedy mam otwarte pozycje i trzymam je miesiącami na stracie . Zawsze istnieją szanse że ojawiają się sytuacje typu Czarny Łabądź..... a wtedy kicha

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

jackub pisze:... dlaczego nie ustawisz myfxbooka żeby pokazywał wykres od 11 feb 2015... wtedy wszystkie wyliczenia automatycznie beda odpowiadaly rzeczywistości ...
LOL! Dobre pytanie... Bo jeszcze nie wpadłem na to, jak to zrobić. :) Poszukam takiej opcji w tamtejszych ustawieniach, a w międzyczasie będę wdzięczny za pomoc w objaśnieniu jak to zrobić (może tak będzie szybciej).

ODPOWIEDZ