Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Czy jest aktualna wersja tego programu na 2017, po tych wszystkich zmianach, i czy jest ogólnie dostępny? bo jak myślę o liczeniu "na piechotę" :roll:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Będzie niebawem. Stara wersja także działa cały czas, więc jak ktoś jest niecierpliwy to może z niej skorzystać ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

psk89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 cze 2016, 07:39

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: psk89 »

Jak się ma konto u zagranicznego broka w walucie PLN to czy w pit'a podaje się zysk do opodatkowania, który jest widoczny w polu historii na mt4 "zysk/strata"?

miki87
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2018, 08:19

Rozliczenie podatku broker zagraniczny

Nieprzeczytany post autor: miki87 »

Witam wszystkich
Mam do Was pytanie o sposób rozliczenia podatku z transakcji FROEX u brokera zagranicnzego- Australia

1- W jaki sposób ustalcie wysokość przychodu- u brokera polskiego nie ma problemu bo wysyła PIT w którym wszystko jest wyszczególnione. Ja mam Brokera KLIMEX i mam problem z ustaleniem wysokości przychodu który muszę wpisać w pit 38

2- Jak ustalacie wysokość kosztów- tez konieczne do wpisania w pit 38

3- Rozliczacie każda transakację tj. przeliczacie po kursie z dnia poprzedniego każda z osobna czy też patrzycie na 31 grudnia 2017 i ustalacie różnicę pomiędzy środkami wpłaconymi a saldem konta np wpłata 1000 euro saldo 1200 euro wiec 200 euro razy kurs z 29.12.2017 roku i to stano nasza podstawę do obliczenia podatku która wpisze w PIT ZG

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ad.1) Nigdy nie masz pewności, że Twój broker na PIT-8c się nie pomylił... :) Za ew. błędy zawsze ostatecznie odpowiada podatnik. Przychód to wszystkie Twoje zyskowne transakcje.
Ad.3) Zdecydowanie pierwsza opcja.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Natt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2018, 23:13

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Natt »

Dokładnie, internet pod koniec lutego aż huczy od komentarzy na temat niepoprawnych wyliczeń przychodów. Dlatego chyba najrozsądniej (choć przy dużej ilości transakcji i na dłuższą metę robi się to nudne) zrobić sobie prosty arkusz w exelu i bawić się w zapisywanie rozegranych pozycji. Niby monotonne, nudne i nie każdemu się chce, ale przynajmniej mamy jakieś porównanie do otrzymanego PITu 8C
"Pamiętaj, rynek jest stworzony, by robić w konia większość ludzi przez większość czasu." - Jesse Livermore

miki87
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2018, 08:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: miki87 »

A macie może jakieś doświadczenie z brokerem KLIMEX- jak od niego dostać statment za cały rok. Mam podpiętego bota online i nie mam zainstalowanej platformy MT4 w związku z czym nie mam jak wygenerować statmentu. Wysyłają mi tylko dzienny statment na emial

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To zainstaluj MT4 i pobierz sobie statement, lub druga opcja - pisz do brokera, aby owy statement Ci dostarczyli. To właśnie historia transakcji stanowi podstawę do opodatkowania i przyda się przy ew. kontroli ze strony US. Excel to pewne wyjście. Gorzej jeśli dziennie zawieramy nawet po kilkadziesiąt transakcji za pomocą EA... :)


Btw. właśnie dziś pojawiła się nowa wersja programu Forex Club - Podatek 5.0.
Aktualizacja przyniosła obsługę już wszystkich popularnych platform, czyli:
  • - MT4,
    - MT5,
    - cTrader,
    - JForex.
Szczegóły:
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Bielak84
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2018, 18:11

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Bielak84 »

Witam, jest tu prawie 188 stron a ja jestem poczatkujący i chciałbym sie ogólnie dowiedzieć ja sie ma forex do podatków? :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Bielak84 pisze:Witam, jest tu prawie 188 stron a ja jestem poczatkujący i chciałbym sie ogólnie dowiedzieć ja sie ma forex do podatków? :)
Proszę bardzo. Informacje ogólne:
https://forexclub.pl/sezon-podatkowy-in ... -ogolne-2/

Jak będzie mało to masz tam linki do bardziej konkretnych artykułów. A jak dalej będzie mało, to pozostaje 188 stron tego wątku... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ