Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

amator97 pisze:Przeczytałem cały temat najbardziej interesująca dla mnie była wypowiedź TaxAndLaw jednak dotyczy ona forex-u mnie interesuje firma handlowa w necie w przedstawicielstwie i magazynie ktoś musi pracować a to koszty typu US i ZUS
Może podatek bym przebolał ale ZUS to przegięcie szczególnie dlatego że nie ma perspektyw na dobrą emeryturę jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto a chcę tego uniknąć .Zastanawiam się czy można to obejść??
Jak masz firmę poza PL to nie płacisz ZUS itp :]

Jedynie polecam płacić zdrowotne w razie czego.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

amator97
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:46

Nieprzeczytany post autor: amator97 »

Tak ale magazyn jest w PL no i ktoś musi tam pracować np.sortowanie przesyłek ,adresowanie ,wysyłanie ich (fizycznie)np.JA w tym momencie uzyskuję dochód za pracę w PL no i chcę minąć ZUS bo niby dlaczego mam go płacić??Za 30-lat dostane jakieś 600 zł od nich na emeryturze

Dodano po 16 minutach:

Od lat szukam jak wygrać ze ździerstwem naszego fiskusa i ukrytymi podatkami. Jest to najlepsza i najbardziej konstruktywna dyskusja jaką miałem okazję czytać. Chyba wpadłem na rozwiązanie problemu który miałem choć nie jestem prawnikiem, więc jeżeli popełniam błąd proszę mnie poprawić .Aby nie płacić ZUS wystarczy podpisać umowę o dzieło z firmą w Delaware i wystarczy wtedy odprowadzić podatek od dochodu do US i sprawa z głowy .Dzięki za pomoc :)

krakra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 07 kwie 2010, 17:39

Nieprzeczytany post autor: krakra »

="TaxAndLaw"

Kod: Zaznacz cały

Ad.2
[Dochód spółki LLC jest przypisywany jej wspólnikom . Wspominał już ktoś o tym, ale nikt specjalnie na ten "szczegół" nie zwrócił uwagi. Co to oznacza? Ano to, że nawet jak nie wypłacisz sobie pensji, to dochód i tak osiągasz, jako wspólnik spółki.
I teraz: albo wykazujesz ten dochód jako Polak w polskim US i płacisz podatek dochodowy, albo go zatajasz (polski US raczej go nie znajdzie) i łamiesz prawo, za co może cie spotkać bardzo surowa kara.
I właśnie gdyby nie ten zapis, to wszystko byłoby super. 
Zgadzam się. W tym konkretnym przypadku Spółka LLC nie jest spółką kapitałową, wg. polskiego prawa podatkowego.

Ale... jest też jedną z najbardziej nieprzyjaznych struktur dla Urzędów Skarbowych, ponieważ dane o wspólnikach lub dyrektorach oraz dokumenty założycielskie firmy nie są nigdzie udostępniane. Namierzenie właściciela jest więc praktycznie niemożliwe.
Witam i już ad vocem:

- Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód? Ale w jakim zakresie skoro całość środków leżeć będzie na rachunku bankowym LLC?
Czy nie jest tak, że przychód mam wtedy, kiedy jakieś środki trafią na moje prywatne konto, bo przecież konto dla LLC nie jest kontem prywatnym?

- I drugie zagadnienie ode mnie: jeśli osoba, obywatel PL z Polski określona w dokumentach spółki LLC jako "Managing Member" otrzyma jakąś kwotę, kwoty, na swoje prywatne konto z konta LLC i pójdzie to opodatkować do US , to ..?
Chyba wszystko będzie ok. Jeśli będzie tak działał w PL aby nie "podpaść" pod utworzenie Zakładu czy bycie agentem zależnym. Kwestia, z jakiego tytułu to miałby być podatek: wynagrodzenie, dywidenda?
(Zysk jest taki, że brak ZUS - a ten quasipodatek to jednak dla wielu istotny problem).

Inna rzecz, jeśli ktoś mógłby mi udzielić wskazówki - kim właściwie jest dla organów PL taki "Managing Member"? Członek Zarządzający, ale dokładnie? Nie właściciel, nie członek Zarządu?

Pozdrawiam.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

krakra pisze:Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?
Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną.
(Zysk jest taki, że brak ZUS - a ten quasipodatek to jednak dla wielu istotny problem).
Nie tylko.
Skoro mamy kretynów na górze oraz brak jakichkolwiek ze strony rządzących potrzebnych działań sprawa fundamentalna moim zdaniem to skupić się na dobrych rozwiązaniach podatkowych .Poza tym co piszesz istotniejsze jest aby wykorzystać te spółki do budowania długotrwale wartości dodanej.
W globalnym świecie nie ma możliwości realizowania i budowania long tem oraz wartości dodanej bez takich działań ponieważ robią to wszyscy wielcy.......Ja uważam że to jest absalutnie podstawa decydująca o sukcesie na rynkach walutowych oraz innych rynkach finansowych przynajmniej w 60%

Pozdrawiam..

Dodano po 1 godzinach 9 minutach:


Ps. zwróć proszę uwagę na to że prawie wszyscy najbogatsi Polacy to zaczynają robić.Zobacz ostatnie ich ruchy....

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

krakra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 07 kwie 2010, 17:39

Nieprzeczytany post autor: krakra »

zz pisze:
krakra pisze:Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?
Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną. [...]
Otóż to. Dochód tej spółki, nie posiadającej na terytorium RP zakładu nie podlega polskiej jurysdykcji. Natomiast ja - tak.
Tak więc rozumiem, że ile przeleję sobie na konto prywatne to z tego się rozliczam. I wobec Państwa Polskiego jestem jak najbardziej w porządku.

[...] Nie tylko.
Skoro mamy kretynów na górze oraz brak jakichkolwiek ze strony rządzących potrzebnych działań sprawa fundamentalna moim zdaniem to skupić się na dobrych rozwiązaniach podatkowych .Poza tym co piszesz istotniejsze jest aby wykorzystać te spółki do budowania długotrwale wartości dodanej.
W globalnym świecie nie ma możliwości realizowania i budowania long tem oraz wartości dodanej bez takich działań ponieważ robią to wszyscy wielcy.......Ja uważam że to jest absalutnie podstawa decydująca o sukcesie na rynkach walutowych oraz innych rynkach finansowych przynajmniej w 60%

Pozdrawiam..
[...]


Ps. zwróć proszę uwagę na to że prawie wszyscy najbogatsi Polacy to zaczynają robić.Zobacz ostatnie ich ruchy....

Pozdro.
Zgadzam się z Tobą w 100%.
Pozdrawiam.

Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:43

Nieprzeczytany post autor: Doom »

zz pisze:
krakra pisze:Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?
Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną.
Totalna bzdura!
Dochód spółki LLC JEST PRZYPISYWANY BEZPOŚREDNIO JEJ WSPÓLNIKOM!! Przeczytajcie poprzednie posty, kilka razy było to już powtarzane.

krakra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 07 kwie 2010, 17:39

Nieprzeczytany post autor: krakra »

Doom pisze:
zz pisze:
krakra pisze:Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?
Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną.
Totalna bzdura!
Dochód spółki LLC JEST PRZYPISYWANY BEZPOŚREDNIO JEJ WSPÓLNIKOM!! Przeczytajcie poprzednie posty, kilka razy było to już powtarzane.
Świetnie. Tylko wytłumacz mi proszę, w jakim zakresie, skoro np. wspólników może być teoretycznie lub praktycznie wielu np. kilkunastu. I z różnych rejonów Świata. Info o władzach Spółki (i wspólnikach) nie jest jawne np. w omawianym Stanie USA.
Rachunek bankowy w Polsce również może nie być jedynym rachunkiem bankowym tejże Spółki. Posiadać ich może wiele i w wielu krajach bo ma do tego prawo.
Jeśli chodzi o konkretny rachunek bankowy Spółki w Polsce, to należy on do Spółki czyli zupełnie odrębnego podmiotu od jej wspólników, (gdzie wspólnicy/rezydenci PL muszą się w PL rozliczyć z przychodów - ale jako osoby fizyczne).

Spółka nie musi i nawet nie będzie spowiadać się ani czegokolwiek deklarować przed instytucjami w PL (np. o zakres udziałów jej członków itp. bo nie podlega polskiej jurysdykcji. Jest nierezydentem. Nie posiada Zakładu w PL).

Reasumując: rachunek należy do Spółki jako takiej i nikt nie może "gmerać" w jej rachunku bankowym. Co zatem ma opodatkować wspólnik/obywatel z Polski? Coś czego nie posiada realnie, a nie posiada realnie pieniędzy dopóki ich właśnie nomen omen nie posiądzie - czyli nie przeleje np. na swoje własne konto.


Ps:
Nie denerwuj się ;)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dochód spółki LLC JEST PRZYPISYWANY BEZPOŚREDNIO JEJ WSPÓLNIKOM!!
To prawda.Tylko właścicielem tej spółki to druga spółka kapitałowa z np. Cypru, lub wyspy Man która stanowi odrębną osobowość prawną.

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Doom pisze:
zz pisze:
krakra pisze:Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?
Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną.
Totalna bzdura!
Dochód spółki LLC JEST PRZYPISYWANY BEZPOŚREDNIO JEJ WSPÓLNIKOM!! Przeczytajcie poprzednie posty, kilka razy było to już powtarzane.
Dzisiaj dopiero zajrzałem na to forum i jak zobaczyłem wypowiedź zz to odrazu chciałem odpowiedzieć, ale widzę, że Doom mnie już wyprzedził.

Na początku również myślałem, że LLC to spółka kapitałowa, która stanowi odrębną osobowość prawną od swojego właściciela (co można zobaczyć w pierwszych moich postach), ale przekonałem się, że się mylę.

Natomiast taką spółką kapitałową jest np. spółka IBC założona na Wyspach Marshalla (wspominałem o tym w jednym z ostatnich postów).

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Camillus pisze:Natomiast taką spółką kapitałową jest np. spółka IBC założona na Wyspach Marshalla (wspominałem o tym w jednym z ostatnich postów).
Zaczyna się robić nieporozumienie.
Ja to samo napisałem co Ty.

spółka IBC założona na Wyspach Marshalla zakłada spółkę LLC Delaware

Wg. paragrafu 871 , Tytuł 26 prawa federalnego Stanów Zjednoczonych, dochody kapitałowe osiągnięte przez nierezydentów (firmy lub osoby fizyczne), których źródłem jest lokalna firma inwestycyjna są całkowicie zwolnione z opodatkowania.
Jeżeli spółka LLC jest kontrolowana przez nierezydenta, z punktu widzenia Internal Revenue Service jest traktowana identycznie jak jej właściciel, tak więc bez względu gdzie znajduje się broker Państwa zysk jest całkowicie zwolniony z podatków!

Wystarczy, że 100 procentowym właścicielem spółki uczynimy spółkę kapitałową z raju podatkowego (np. Wyspy Marshalla), której akcjonariuszem jest klient. Wtedy obowiązek podatkowy w Polsce powstaje dopiero w razie wypłaty dywidendy, a nie w chwili osiągnięcia dochodu lecz ten podatek od dywidendy też można ominąć.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ