Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

zz pisze:
Camillus pisze:Natomiast taką spółką kapitałową jest np. spółka IBC założona na Wyspach Marshalla (wspominałem o tym w jednym z ostatnich postów).
Zaczyna się robić nieporozumienie.
Ja to samo napisałem co Ty.
Wydawało mi się, że mówisz o LLC, a nie IBC. Krakra napisał: "Nawet jeśli nie wypłacę sobie pensji, to będzie mój dochód?" i mówił to odnośnie LLC. Ty odpisałeś: "Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną." - z tego zdania nie idzie wywnioskować, że chodzi o spółkę-matkę (spółkę kapitałową), która jest właścicielem LLC, a raczej o LLC jako spółkę kapitałową.
zz pisze:spółka IBC założona na Wyspach Marshalla zakłada spółkę LLC Delaware

Wg. paragrafu 871 , Tytuł 26 prawa federalnego Stanów Zjednoczonych, dochody kapitałowe osiągnięte przez nierezydentów (firmy lub osoby fizyczne), których źródłem jest lokalna firma inwestycyjna są całkowicie zwolnione z opodatkowania.
Jeżeli spółka LLC jest kontrolowana przez nierezydenta, z punktu widzenia Internal Revenue Service jest traktowana identycznie jak jej właściciel, tak więc bez względu gdzie znajduje się broker Państwa zysk jest całkowicie zwolniony z podatków!

Wystarczy, że 100 procentowym właścicielem spółki uczynimy spółkę kapitałową z raju podatkowego (np. Wyspy Marshalla), której akcjonariuszem jest klient. Wtedy obowiązek podatkowy w Polsce powstaje dopiero w razie wypłaty dywidendy, a nie w chwili osiągnięcia dochodu lecz ten podatek od dywidendy też można ominąć.

Pozdrawiam.
Zgadzam się i o tym samym mówiłem wcześniej - tylko że, bez tych paragrafów.

Dodano po 22 godzinach 18 minutach:
TaxAndLaw pisze:
3. Założenie przedstawicielstwa w PL automatycznie nakłada na firmę z USA konieczność opłacania podatków w PL wg polskich przepisów.
Jest to całkowicie błędne rozumowanie!

Otwarcie przedstawicielstwa w Polsce nie powoduje utworzenia zakładu. Pełni ono za to funkcję kosmetyczną, która pozwala na poprawienie wiarygodności firmy z Delaware w oczach polskiego klienta, ewentualnie może prowadzić działania marketingowe ,udzielać informacji o ofercie lub przechowywać towary .dla firmy z Delaware.
Mam rozumieć, że przedstawicielstwo zagranicznej firmy w Polsce nie jest zobowiązane do płacenia podatku w Polsce? Myślałem, że pod tym względem, nawet przedstawicielstwo musi płacić podatki; podobnie jak oddział.
TaxAndLaw pisze:
W takim wypadku mamy 2 firmy: Pierwszą firmą jest spółka LLC w Delaware, USA, a drugą jest spółka np. na Wyspach Marshalla, która jest właścicielem tej pierwszej. Jak wygląda kwestia podatku w przypadku spółki na Wyspach Marshalla?
NIe płaci Pan żadnego podatku.

Dodatkowo istnieje możliwość przerzucenia zysków do firmy w Polsce, bez żadnych obciążeń podatkowych.
Z tego co wiem: Firma zagraniczna i jej oddział w Polsce, to jeden podmiot (osobowość prawna), pomimo, że oddział jest zarejestrowany oddzielnie jako sp. z o.o w Polsce. Tak więc, przelewy pieniędzy z firmy zagranicznej do jej oddziału w Polsce są traktowane jako przelewy wewnętrzne (wewnątrz firmy) i dlatego nie podlegają opodatkowaniu. Inną sprawą jest dochód oddziału, który oczywiście musi być opodatkowany w Polsce.

Dodano po 21 godzinach 21 minutach:

Zastanawiam się, czy mając zarejestrowaną spółkę LLC w Delaware, można się starać o wizę biznesową do USA...

Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:43

Nieprzeczytany post autor: Doom »

Camillus pisze:
TaxAndLaw pisze:
3. Założenie przedstawicielstwa w PL automatycznie nakłada na firmę z USA konieczność opłacania podatków w PL wg polskich przepisów.
Jest to całkowicie błędne rozumowanie!

Otwarcie przedstawicielstwa w Polsce nie powoduje utworzenia zakładu. Pełni ono za to funkcję kosmetyczną, która pozwala na poprawienie wiarygodności firmy z Delaware w oczach polskiego klienta, ewentualnie może prowadzić działania marketingowe ,udzielać informacji o ofercie lub przechowywać towary .dla firmy z Delaware.
Mam rozumieć, że przedstawicielstwo zagranicznej firmy w Polsce nie jest zobowiązane do płacenia podatku w Polsce? Myślałem, że pod tym względem, nawet przedstawicielstwo musi płacić podatki; podobnie jak oddział.
Musi płacić podatki.
TaxAndLaw pisze o czymś innym. Wynajmujesz w PL biuro, wieszasz tabliczkę i masz "przedstawicielstwo". Rozumiesz?
Do zwykłej pracy nic więcej Ci nie potrzeba i nie musisz uwierać w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa, które już jest zobligowane do płacenia podatków.
krakra pisze:
Doom pisze:
zz pisze: Nie, to będzie dochód spółki kapitałowej która stanowi osobną osobowość prawną.
Totalna bzdura!
Dochód spółki LLC JEST PRZYPISYWANY BEZPOŚREDNIO JEJ WSPÓLNIKOM!! Przeczytajcie poprzednie posty, kilka razy było to już powtarzane.
Świetnie. Tylko wytłumacz mi proszę, w jakim zakresie, skoro np. wspólników może być teoretycznie lub praktycznie wielu np. kilkunastu. I z różnych rejonów Świata. Info o władzach Spółki (i wspólnikach) nie jest jawne np. w omawianym Stanie USA.
Rachunek bankowy w Polsce również może nie być jedynym rachunkiem bankowym tejże Spółki. Posiadać ich może wiele i w wielu krajach bo ma do tego prawo.
Jeśli chodzi o konkretny rachunek bankowy Spółki w Polsce, to należy on do Spółki czyli zupełnie odrębnego podmiotu od jej wspólników, (gdzie wspólnicy/rezydenci PL muszą się w PL rozliczyć z przychodów - ale jako osoby fizyczne).

Spółka nie musi i nawet nie będzie spowiadać się ani czegokolwiek deklarować przed instytucjami w PL (np. o zakres udziałów jej członków itp. bo nie podlega polskiej jurysdykcji. Jest nierezydentem. Nie posiada Zakładu w PL).

Reasumując: rachunek należy do Spółki jako takiej i nikt nie może "gmerać" w jej rachunku bankowym. Co zatem ma opodatkować wspólnik/obywatel z Polski? Coś czego nie posiada realnie, a nie posiada realnie pieniędzy dopóki ich właśnie nomen omen nie posiądzie - czyli nie przeleje np. na swoje własne konto.
1. Nie ma znaczenia ilu jest wspólników i skąd. Jeśli osiągasz dochód w USA to musisz go opodatkować w PL. Spółka LLC nia ma swojego dochodu. Dochód przypisywany jest bezpośrednio wspólnikom, tak jak np. w s.c. w PL.
2. To że dane są niejawne nie zwalnia nikogo od obowiązku podatkowego. Piszesz o unikaniu opodatkowania a to jest zupełnie inny temat i jednocześnie przestępstwo. Tego tu nie rozważamy. Jeśli chcesz osiągać dochód w USA i nie płacić podatków w PL mimo że powinieneś, to oczywiście rób to. Twoja sprawa, Tylko po co do tego firma w USA, jak można to prościej i taniej zrobić w PL.
3.
Reasumując: rachunek należy do Spółki jako takiej i nikt nie może "gmerać" w jej rachunku bankowym. Co zatem ma opodatkować wspólnik/obywatel z Polski? Coś czego nie posiada realnie, a nie posiada realnie pieniędzy dopóki ich właśnie nomen omen nie posiądzie - czyli nie przeleje np. na swoje własne konto.
Przeczytaj temat ze zrozumieniem.
Środki na koncie spółki LLC to de facto środki należące do wspólników, o czym już pisałem. Nie trzeba ich przelewać na prywatne konta aby były ich dochodem. Są już z chwilą gdy spółka osiąga dochód.

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Doom pisze:Musi płacić podatki.
TaxAndLaw pisze o czymś innym. Wynajmujesz w PL biuro, wieszasz tabliczkę i masz "przedstawicielstwo". Rozumiesz?
Do zwykłej pracy nic więcej Ci nie potrzeba i nie musisz uwierać w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa, które już jest zobligowane do płacenia podatków.
Dziękuję za wyjaśnienie :).

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Doom pisze:Piszesz o unikaniu opodatkowania a to jest zupełnie inny temat
Nikt z nas nie pisze o unikaniu opodatkowania.Piszemy tylko o braku obowiązku podatkowego a to nie jest to samo.
Doom pisze:ylko po co do tego firma w USA, jak można to prościej i taniej zrobić w PL.
Wcale nie można zrobić prościej chociażby z tego tytułu że w ogóle to jest niemożliwe do zrobienia w Polsce.Piszę o poważnych usługach finansowych.
Camillus pisze:zz napisał:
spółka IBC założona na Wyspach Marshalla zakłada spółkę LLC Delaware

Wg. paragrafu 871 , Tytuł 26 prawa federalnego Stanów Zjednoczonych, dochody kapitałowe osiągnięte przez nierezydentów (firmy lub osoby fizyczne), których źródłem jest lokalna firma inwestycyjna są całkowicie zwolnione z opodatkowania.
Jeżeli spółka LLC jest kontrolowana przez nierezydenta, z punktu widzenia Internal Revenue Service jest traktowana identycznie jak jej właściciel, tak więc bez względu gdzie znajduje się broker Państwa zysk jest całkowicie zwolniony z podatków!

Wystarczy, że 100 procentowym właścicielem spółki uczynimy spółkę kapitałową z raju podatkowego (np. Wyspy Marshalla), której akcjonariuszem jest klient. Wtedy obowiązek podatkowy w Polsce powstaje dopiero w razie wypłaty dywidendy, a nie w chwili osiągnięcia dochodu lecz ten podatek od dywidendy też można ominąć.

Pozdrawiam.

Zgadzam się i o tym samym mówiłem wcześniej - tylko że, bez tych paragrafów.
Kończąc zapamietajcie sobie na całe życie że optymalizacja podatkowa nie jest przestępstwem!!!.
Niestety siedzi w naszym myśleniu głeboki bolszewizm...im szybciej się go pozbędziemy tym lepiej dla nas.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

zz pisze:Kończąc zapamietajcie sobie na całe życie że optymalizacja podatkowa nie jest przestępstwem!!!.
Niestety siedzi w naszym myśleniu głeboki bolszewizm...im szybciej się go pozbędziemy tym lepiej dla nas.
Nikt z nas tutaj obecnych nie mówi, że tzw. OPTYMALIZACJA PODATKOWA jest przestępstwem :).

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Co prawda na ten moment nie jestem jakos glebiej zainteresowany, ale czy ktos by mial na tyle cierpliwosci i czasu i moglby zrobic jakies mega podsumownie z tych 30 stron? Mysle, ze wielu osobom moze sie przydac.

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

1. Czy Oddział firmy zagranicznej w Polsce jest zawsze zakładem, czy nie? Jeśli nie, to w których przypadkach on nie jest i czy Oddział nie będący zakładem musi prowadzić księgowość, składać roczne deklaracje i płacić podatek od dochodu?

2. Na przykład: Mam firmę LLC (która jest własnością IBC) i sprzedaje przez internet różnego rodzaju towary zakupione bezpośrednio od producentów. Zamierzam również sprzedawać on-line towary polskim klientom. Jak wygląda sprawa podatku VAT i cła? Istnieją może jakieś legalne sposoby na ich ominięcie?

bizarre
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2010, 13:33

Nieprzeczytany post autor: bizarre »

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, wiec witam wszystkich forumowiczów.

Popieram to co napisał LowcaG, temat ma już 30 stron. Czy ktoś może napisać jak zakładanie firmy wyglądało w jego przypadku? Jakie kroki zrobił, jaką firmę wybrał, ile zapłacił i jakie dokumenty dostał.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

bizarre pisze:Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, wiec witam wszystkich forumowiczów.

Popieram to co napisał LowcaG, temat ma już 30 stron. Czy ktoś może napisać jak zakładanie firmy wyglądało w jego przypadku? Jakie kroki zrobił, jaką firmę wybrał, ile zapłacił i jakie dokumenty dostał.

pozdrawiam
Witamy na forum :]


Tu wstępne co się robi :
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 186#147186


Czasowo jak to wygląda :

Znalezienie odpowiedniej oferty dla siebie ok 15-20 minut.
Wypełnieni ankiety na stornie Resident agent jakieś 5 minut ( max )
Czekanie na papiery z USA ok 2-3 dni robocze
Założenie konta w banku w PL ( jeśli ktoś potrzebuje ) przy dobrych wiatrach miesiąc :/
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

bizarre
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2010, 13:33

Nieprzeczytany post autor: bizarre »

@MrYogi
Dziękuję za odpowiedź, Twój post pokazuje że można też samemu, bez płacenia kilky tys pośrednikowi :).

Mam pytanie jak wyglądało u Ciebie zakłądanie konta, jaki bank wybrałeś i jakich dokumentów potrzebowałeś?
Czy jeśli chcę prowadzić firmę usługową w polsce i świadczyć usługi dla polskich firm i osób fizycznych, nie lepszym rozwiazaniem będzie konto w PL?

Chodziło mi jednak o w miare dokładną instrukcję i FAQ do niej. Dzięki temu mniej osób łapałoby się na oferty osób które zakładaja takie firmy za grube pieniądze. Czy jest na tym forum ktoś kto chciałby się zaanagzrzować w stworzenie takiej instrukcji i FAQ? Można by ją umieśicić tutaj na forum jako wątek lub na oddzielnej stronce.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ