Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

Potwierdzam. Pozycje zamkneli. Mialem tylko oczekujace wiec nie bede zglaszal zadnych reklamacji...

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

havk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 07 sty 2010, 20:05

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: havk »

z tego co sie zorientowalem w systemie byl blad. Potraktowalo konta jakby wszedzie byl ustalony margin na 10 000 USD.

Od razu po tym jak wystapil ten blad skorzystalem z linka w prawym gornym rogu "Support chat" zglosilem sprawe i powiedzieli mi wtedy ze to moze zajac kilkanascie godzin"

Wszedlem na konto z jforex > My Account i moje pieniadze byly dalej widoczne na koncie ale pozycji ze wzgledu na zablokowane konto nie moglem otworzyc.

Obecnie wszystko dziala ok a poprzednie pozycje ponownie pojawily sie na koncie.

W przypadku zmina na minus w otwartych w tym czasie tranzakcjach najlepiej rzeczywiscie skontaktowac sie z DukasCopy.

Dzis na wszelki wypadek zanim otorzylem tranzakcje napisalem do nich jeszcze raz by sie upewnic ze mi ten babol jeszcz raz nie wyskoczy .

Dostalem ponizsza odpowiedz:

Kindly note that we had a technical error after settlement and our support team managed to fix the issue successfully, your account and positions should be restored by now,

In case you still have any issues, kindly contact support@dukascopy.com directly
Thank you for your understanding,

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

starywyjadaczfx pisze:Potwierdzam. Pozycje zamkneli. Mialem tylko oczekujace wiec nie bede zglaszal zadnych reklamacji...
Ja też miałem oczekujące - nazywały się SL :shock: . Sprawdźcie sobie dokładnie konta panowie, u mnie otwarte pozycje zostały otwarte, ale zniknęły stop lossy, a rynkami trochę tąpnęło - z paru pipsów na minus zrobiło się 150...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

havk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 07 sty 2010, 20:05

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: havk »

raposo pisze:
PipsKong pisze:coś czuję że BTC nie będzie wprowadzone :P
Patrząc co się dzieje u innych brokerów, jak i na samym BTC, to myślę, że byłoby to nawet dobre :P. Ale zobaczymy. Na razie brak update'u.
szczerze mowiac wolalbym by wprowadzili indeks USD, EUR, JPY

napisalem w tej sprawie maila do mojego account managera z pytaniem czy rozwazaja wprowadzenie indeksow jako wykresow pomocniczych przy analizie . Niestety dostalem informacje ze na razie nie planuja wprowadzenia czegos takiego.

Wierny1982
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Wierny1982 »

Witam

już miałem zakładać konto w Dukascopy Bank aż tu nagle natrafiłem na ten review:
https://www.investopedia.com/broker/dukascopy-review/

Trochę mnie zaskoczyła niska ocena "Trust", a w moim przypadku jest to kluczowe. Oceniający pisze o "weak withdrawal procedure; Poorly documented, with no warranties on customer fund receipt". Niestety nie zostało to bliżej wytłumaczone w artykule. Czy ktoś z użytkowników domyśla się o co chodzi i czy miał kiedykolwiek jakieś problemy z wypłatą środków od tego brokera?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Akurat jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Dukascopy Bank wypada całkiem dobrze. Licencja szwajcarskiego banku i gwarancje rządowe w 100% do kwoty 100 000 CHF. Jeśli chodzi o Bank to trudno powiedzieć o co mogło chodzić, ale w przypadku Europe problemy z wpłatą/wypłatą zdarzają się w sytuacji, gdy założyliśmy konto Instant (uproszczona procedura do kwoty bodajże 8000 EUR), a następnie przekroczyliśmy pułap owego limitu, i wtedy zachodzi konieczność dosłania dokumentów (przejście pełnej procedury). O tym informuje broker na swojej stronie, no ale jeśli to przeoczymy to możemy nagle się zdziwić. Bodajże PipsKong z forum akurat natrafił na taki przypadek ;).

Z jednej strony można uważać, że takie skrupulatne formalności to upierdliwość dla tradera i zbędne komplikacje. Z drugiej strony to świadczy o poważnym podejściu do regulacji i przepisów - Dukascopy działa bardzo formalnie, a dział prawny bywa momentami wręcz nadgorliwy :).

Nie słyszałem jednak o przypadku, aby komuś nie chcieli wypłacić środków lub zaksięgować wpłaty "bo nie" - zawsze była jakaś przyczyna prawna, ale też i zawsze udawało się to wyjaśnić.

Edit:
Mała korekta. Limit obecnie wynosi 15 000 EUR.
I druga możliwość zamiast przesyłania dokumentów pocztą to identyfikacja tożsamości za pomocą Live Chatu - procedura zajmuje Ok 10 min.

Dodatkowo, udało mi się ustalić, iż czesto wstrzymane wypłaty to efekt nierozliczenia wszystkich transakcji, brak wystarczającej ilości środków w stosunku do zleconej dyspozycji lub próba wypłaty środków bonusowych bez wcześniejszego zrealizowania warunków promocji. Jaki był akurat powód w przypadku tamtego klienta nie wiem i trzeba by zapytać jego, licząc, że powie prawdę ... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Mała uwaga

Gwarancja to 20 tys EU tak jak u nas.
100 tys chf to dla szwajcarów.
Pozdr

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

oszkosz pisze:Mała uwaga

Gwarancja to 20 tys EU tak jak u nas.
100 tys chf to dla szwajcarów.
Pozdr
3000 EUR w 100% i 22000 EUR w 90% ;). Ale kolega wspominał wlasnie o DukascopyBank.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Ciekawa strona, ale te oceny są trochę...kontrowersyjne? Przynajmniej wg mojej opinii.
Dla mnie również "Trust" jest na pierwszym miejscu, a z zestawienia wynika, że:

Plus500 - 3,9

IronFX - 3,3

Te platformy niestety nie kojarzą mi się akurat z tym przymiotem, ale być może coś się zmieniło...

W drugą stronę:

Oanda - 2,8

DukasBank - 2,8

Barclays - 2,2 !!!!!

Ciekawe, zwłaszcza w przypadku tego ostatniego podmiotu :)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

jakie dokumenty trzeba wypełnić by założyć konto w DCB ale nie przez live chat ??

i pytanie czysto teoretyczne gdyby taki DCB się zawinął to jak później dochodzić zwrotu depozytu ?? ( oczywiście mówię o kwocie chronionej czyli 100 000 CHF )
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ