Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

na Investio jest sporo artykułów na różne tematy warto może poświęcić chwilę czasu i ??
https://investio.pl/webinaria/jak-opano ... chcesz-wie

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

nikt z chirurgów nie pracuje w tym tygodniu??
dzisiaj 16,1 pipsa, cztery do przodu jeden do tyłu , około +1% eq
wczoraj eksperymentowalem z tick volumen wykresem, ale mam kłopty z platformą...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Czesc, wczoraj mnie pokaralo za brak dyscypliny, glupote i mieszanie z pomyslami na trejda.
Dzis bardzo malo czasu na siedzenie przed ekg, a moze to dobrze bo zgarnalem 3,9 pipsa na dwoch trejdach i zadnej stratnej pozycji

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Im mniejszy interwał, na którym gracie tym mniej pieniędzy zarobicie (o ile w ogóle). Przy graniu na M1/M5 koszty transakcyjne będą zjadać cały zysk. Naprawdę nie rozumiem co ludzie widzą w niskich TF'ach, chyba wynika to z nudy albo nieustającej chęci tracenia pieniędzy. Zainteresujcie się grą na interwałach H4 wzwyż, bo tam są pieniądze, wynikające głównie z grania w zgodzie z trendem długoterminowych. Wszystkie dzienniki na forum, które zakładały granie na niskich interwałach i wyrabianie po kilkanaście, kilkadziesiąt procent miesięcznie kończyły się totalną klapą.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Pablo90 pisze:Im mniejszy interwał, na którym gracie tym mniej pieniędzy zarobicie (o ile w ogóle). Przy graniu na M1/M5 koszty transakcyjne będą zjadać cały zysk. Naprawdę nie rozumiem co ludzie widzą w niskich TF'ach, chyba wynika to z nudy albo nieustającej chęci tracenia pieniędzy. Zainteresujcie się grą na interwałach H4 wzwyż, bo tam są pieniądze, wynikające głównie z grania w zgodzie z trendem długoterminowych. Wszystkie dzienniki na forum, które zakładały granie na niskich interwałach i wyrabianie po kilkanaście, kilkadziesiąt procent miesięcznie kończyły się totalną klapą.
wystarczy H1 w oparciu o H4 i D1 ;) poza tym ze wszystkim się zgadzam :)

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Szalenie cenne rady i dziękuję za nie bardzo .... tez się z nimi zgadzam ...
Ale M1 jest fajne a H4 nudne
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 21:16 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Pablo90 pisze:Im mniejszy interwał, na którym gracie tym mniej pieniędzy zarobicie (o ile w ogóle). Przy graniu na M1/M5 koszty transakcyjne będą zjadać cały zysk. Naprawdę nie rozumiem co ludzie widzą w niskich TF'ach, chyba wynika to z nudy albo nieustającej chęci tracenia pieniędzy. Zainteresujcie się grą na interwałach H4 wzwyż, bo tam są pieniądze, wynikające głównie z grania w zgodzie z trendem długoterminowych. Wszystkie dzienniki na forum, które zakładały granie na niskich interwałach i wyrabianie po kilkanaście, kilkadziesiąt procent miesięcznie kończyły się totalną klapą.
Widzisz teraz gdzieś trend długoterminowy? Na jenie konsola, na funcie konsola, na euro konsola, na kiwi i aussie cos rusza się na kontrę ale nie wiadomo jeszcze czy to część konsoli czy jakaś sensowna korekta.
Kazdy spekuluje taki interwał jaki mu odpowiada. Na M5 można całkiem nieźle potrenować to co zajęłoby mi na D1 wieczność. Pozdro

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Może mam inne spojrzenie. To, że ktoś handluje na M5 nie musi oznaczać brania po 5-10 pipsów na transakcję.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

meylo pisze:Może mam inne spojrzenie. To, że ktoś handluje na M5 nie musi oznaczać brania po 5-10 pipsów na transakcję.
Dokładnie, dziś może nie ale wczoraj można było brać i 70 pipsów na edku jak ktoś miał jaja, wiedział co robi i nie zadowalał się byle zyskiem. Mnie niestety brakuje tych umiejętności. Co ciekawe wczorajsze miejsce odwrotu na edku na 1,2860 idealnie przewidziałem ale nie zrealizowałem tego sygnału, "bałem się" go.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

irmentruda pisze: Widzisz teraz gdzieś trend długoterminowy? Na jenie konsola, na funcie konsola, na euro konsola, na kiwi i aussie cos rusza się na kontrę ale nie wiadomo jeszcze czy to część konsoli czy jakaś sensowna korekta.
Kazdy spekuluje taki interwał jaki mu odpowiada. Na M5 można całkiem nieźle potrenować to co zajęłoby mi na D1 wieczność. Pozdro
NZD/AUD, ropa, DAX, trend zawsze gdzieś się znajdzie ;) Po za tym cytując klasyka: "There's time to be long, time to be short, and time to go fishing". Nie trzeba być na rynku bez przerwy. Jak sądzę wieczność zajmą próby zarabiania pykając na M5 i M1. A raczej nie wieczność, tylko do czasu, aż się zniechęcicie i stwierdzicie, że to nie ma sensu. Cierpliwość to podstawowa cecha tradera, ale wszyscy chcą zarobić jak najszybciej jak najwięcej.
irmentruda pisze:Dokładnie, dziś może nie ale wczoraj można było brać i 70 pipsów na edku jak ktoś miał jaja, wiedział co robi i nie zadowalał się byle zyskiem.
Stwierdzenie "można było" jest tutaj kluczowe ;)
meylo pisze:To, że ktoś handluje na M5 nie musi oznaczać brania po 5-10 pipsów na transakcję.
Nie musi, cena jest jedna, pytanie tylko po co trader, który gra w trendzie długoterminowym ma się męczyć z szumem informacyjnym, skoro na H4 albo D1 ma wszystko podane jak na tacy. Dla mnie to trochę jak strzelanie z pistoletu do czołgu podczas gdy mamy pod ręką broń przeciwpancerną.

ODPOWIEDZ