DayTrading: Piątek 8.03.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 09 mar 2013, 00:04

Wzrost
29
56%
Bez zmian
8
15%
Spadek
15
29%
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Nic nie jest pewne :!: :!: :!:
Nie mniej jednak formacja procy na MN1 tak ukształtowana to
cugan pisze: 19. Najlepsza konfiguracja CCI
b. TCCIw formacji procy (Slingshot) jako dywergencja i 50% retracement (np:Fibo) ostatniego obrazu CCI .[/size]
http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-320.html

i trzeba niezłej roboty aby to zmienić

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
roberttheus
Maniak
Maniak
Posty: 1956
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:52

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: roberttheus »

tak trochę poza tematem:
Podobieństwa względem sytuacji w 2008 roku

Wielu historyków i ekonomistów podjęło się badania podobieństw między wielkim kryzysem i obecnym załamaniem gospodarki globalnej. Przykładowo, John Paul Rossi, historyk z The Behrend College, filii Pennsylvania State University, uważa że obecna sytuacja jest powtórzeniem błędów, które doprowadziły do załamania z lat 20[20].

Ekonomiści Szkoły Austriackiej, tacy jak Peter Schiff wskazują, że mechanizmy powstania kryzysu były analogiczne do tych z lat dwudziestych. Poprzez zwiększanie się podaży pieniądza rosły bańki spekulacyjne na rynku, najpierw NASDAQ, potem rynek nieruchomości subprime, następnie ze względu na niemożność dalszych stymulacji (kłopoty z monetyzacją długu, wspieraniem akcji kredytowej przy i tak bliskich zeru stopach procentowych) sytuacja musiała się pogorszyć. Twierdzą, że kolejne rundy pompowania pieniędzy w rynek (Quantitive Easing) które zgodnie z polityką Keynesowską powinny pomóc gospodarce, w dłuższym okresie mogą jej jedynie zaszkodzić.
windsurfing na falach trendu

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cugan »

roberttheus pisze:tak trochę poza tematem:
Podobieństwa względem sytuacji w 2008 roku

Wielu historyków i ekonomistów podjęło się badania podobieństw między wielkim kryzysem i obecnym załamaniem gospodarki globalnej. Przykładowo, John Paul Rossi, historyk z The Behrend College, filii Pennsylvania State University, uważa że obecna sytuacja jest powtórzeniem błędów, które doprowadziły do załamania z lat 20[20].

Ekonomiści Szkoły Austriackiej, tacy jak Peter Schiff wskazują, że mechanizmy powstania kryzysu były analogiczne do tych z lat dwudziestych. Poprzez zwiększanie się podaży pieniądza rosły bańki spekulacyjne na rynku, najpierw NASDAQ, potem rynek nieruchomości subprime, następnie ze względu na niemożność dalszych stymulacji (kłopoty z monetyzacją długu, wspieraniem akcji kredytowej przy i tak bliskich zeru stopach procentowych) sytuacja musiała się pogorszyć. Twierdzą, że kolejne rundy pompowania pieniędzy w rynek (Quantitive Easing) które zgodnie z polityką Keynesowską powinny pomóc gospodarce, w dłuższym okresie mogą jej jedynie zaszkodzić.
Na wykresie EUR/USD na TF =MN1 mamy trzy formacje procy .Dwie się spełniły w 100 %
Według mojej oceny aktualna formacja technicznie wygląda najlepiej
i jest najbardziej idealna oraz najsilniejsza
WE w pozycje dla niej było na poziomie 66 doskonała wskazówka opisana w dziele o woodie
cugan pisze: Moje ostatnie odkrycie -/+ 66 Line to jedno z najlepszych wejść (WE) w pozycje przy dywergencjach .To moje prywatna opinia
http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-330.html

Należny wnioskować ze kryzys 2008 mógłby być w sile i dynamice
o wiele słabszy w stosunku do tego co nadchodzi


http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-330.html

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: karnak »

cugan pisze:
roberttheus pisze:tak trochę poza tematem:
Podobieństwa względem sytuacji w 2008 roku

Wielu historyków i ekonomistów podjęło się badania podobieństw między wielkim kryzysem i obecnym załamaniem gospodarki globalnej. Przykładowo, John Paul Rossi, historyk z The Behrend College, filii Pennsylvania State University, uważa że obecna sytuacja jest powtórzeniem błędów, które doprowadziły do załamania z lat 20[20].

Ekonomiści Szkoły Austriackiej, tacy jak Peter Schiff wskazują, że mechanizmy powstania kryzysu były analogiczne do tych z lat dwudziestych. Poprzez zwiększanie się podaży pieniądza rosły bańki spekulacyjne na rynku, najpierw NASDAQ, potem rynek nieruchomości subprime, następnie ze względu na niemożność dalszych stymulacji (kłopoty z monetyzacją długu, wspieraniem akcji kredytowej przy i tak bliskich zeru stopach procentowych) sytuacja musiała się pogorszyć. Twierdzą, że kolejne rundy pompowania pieniędzy w rynek (Quantitive Easing) które zgodnie z polityką Keynesowską powinny pomóc gospodarce, w dłuższym okresie mogą jej jedynie zaszkodzić.
Na wykresie EUR/USD na TF =MN1 mamy trzy formacje procy .Dwie się spełniły w 100 %
Według mojej oceny aktualna formacja technicznie wygląda najlepiej
i jest najbardziej idealna oraz najsilniejsza
WE w pozycje dla niej było na poziomie 66 doskonała wskazówka opisana w dziele o woodie
cugan pisze: Moje ostatnie odkrycie -/+ 66 Line to jedno z najlepszych wejść (WE) w pozycje przy dywergencjach .To moje prywatna opinia
http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-330.html

Należny wnioskować ze kryzys 2008 mógłby być w sile i dynamice
o wiele słabszy w stosunku do tego co nadchodzi


http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-330.html

Obrazek
Przecież gołym okiem widać, że ta ostatnia formacja procy nie wyjdzie - jest niedokończona.
Wyjazd do góry aż się prosi, jak to było dla niedokończonej procy gdy spadało.
A jak będzie zobaczymy. :) :D

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cugan »

karnak pisze: Przecież gołym okiem widać, że ta ostatnia formacja procy nie wyjdzie - jest niedokończona.
Wyjazd do góry aż się prosi, jak to było dla niedokończonej procy gdy spadało.
A jak będzie zobaczymy. :) :D
Na razie nie widać ,ze zostanie zatrzymane .
Formacja tworzyła się na 100 Line WE było na 66 Line
Dobrym efektem wypełnienia formacji byłby zjazd do
1,27 i cofka do 1,3 lub zjazd do 1,25 i cofka do 1,27
jako złamanie fali na zygzaku (1) w układzie
3 lub 5 - falowym

http://forex-nawigator.biz/forum/woodie ... 5-290.html
Dodatkowo
TCCI to oczekiwania na troje inwestorów jak widać są beznadziejne jak PMI
CCI to rzeczywistość dane ledwo rośnie i jest w okolicach Zero Line czyli ,że dane makro są
złe niedobre
Tak więc mówienie ,ze coś się zmieni jest fałszowanie rzeczywistości nadzieją
Prawdą jest ,ze nadzieja umiera ostatnia ale nie w finansach .
Tam albo kasa jest albo jej nie ma


Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 mar 2013, 11:57 przez cugan, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cajto »

EUR/USD - były D1, teraz pora na H4. Na dzień dzisiejszy, wg mnie, więcej jest sygnałów na UP niż Down.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cugan »

cajto pisze:EUR/USD - były D1, teraz pora na H4. Na dzień dzisiejszy, wg mnie, więcej jest sygnałów na UP niż Down.
ano popatrzmy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Nowy123
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 19955
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:43

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Nowy123 »


HanSolo1
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 mar 2013, 18:50

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: HanSolo1 »

św. Franciszek pisze:w zaokrągleniu:

1 400 = 5 x 15 = 75 (0.48)
2 475 = 5 x 18 = 90 (0.57)
3 565 = 5 x 22 = 108 (0.68)
4 673 = 5 x 25 = 128 (0.81)
5 801 = 5 x 30 = 152 (0.96)
6 953 = 5 x 36 = 182 (1.15)
7 1135 = 5 x 43 = 217 (1.37)
8 1352 = 5 x 51 = 259 (1.63)
9 1611 = 5 x 61 = 308 (1.94)
po 10 dniu 1919 zł

serio, ciezko Wam ugrac 5 pipek w ciagu dnia? :D od 1 lota transakcje nie ida z automatu tylko musza chwile przeczekac, ale serio, 5 pipek w ciagu dnia to szał? :> rozumiem, tracisz 5 pipek wychodzisz z rynku, najwazniejsze to dobrze wejsc, znalezc ta jedna okazje i macie z glowy, ew, jak kolega pisze wyzej jechac z kursem ktory zaczyna pikowac, leciec w dol
moglby mi ktos wyjasnic bo jestem początkujący
na jakiej to dzwigni czy na jakieg parze (eurusd?) to jest,

i czy
1 400 = 5 x 15 = 75 (0.48)
co jest co
5 to pipsy? 15? 75? (0.48)?
- to sa loty czy micro

sorki ale jestem na demie i ucze sie dopiero :)

Maaaniekmw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 04 lip 2010, 19:40

Re: DayTrading: Piątek 8.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Maaaniekmw »

cugan pisze:
atlanticos pisze:dorysowałem Twoja linie i u mnie wychodzi że jest kolejnym pięknym wsparciem :) tylko umocniło moją teorię :)

dobrze że nie widziałem tej Twojej linii rano bo nie puściłbym trejda pod parole :)
Dyskusja prowadzi do wniosków :!:
Do waszej teorii dodam od siebie jeszcze jedną linię. Nic dziwnego, ze tak trzyma :)
Polecam też czasem kopiować dane linie i dopasowywać do danej sytuacji na rynku (po dawnych S/R), wyznaczają one wtedy nowe/przyszłe S/R. Nie rzadko dają one mega efekty.

a i jeszcze coś, do edka warto analizować też indeksy dolca i euro!

p.s. osobiście mam nadzieję, że w koncu pusci te wsparcie, juz pare razy bylo testowane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany