Bieda - dlaczego o tym się nie mówi?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Ar ... iczny.html

"Mechanizm rozkładu jest powszechnie znany. Składają się na niego dwa ogniwa. Pierwsze, to „liberalizm ekonomiczny dla ubogich”, czyli ideologia krzewiąca bezbronność i uległość wobec wszelkich przejawów agresji ekonomicznej. To wyraźnie przebija przez sformułowania Konsensusu Waszyngtońskiego, ale jeszcze bardziej uwidacznia się w polityce gospodarczej wielu krajów objętych rygorami Konsensusu, w tym - Polski. Drugie ogniwo, to „liberalizm ekonomiczny dla silnych”, zbudowany na założeniach bioekonomii (Malthus, Darwin, Marks, Schumepter), której posłanie jest jasne: zostają najsilniejsi. Szanse egzystencji mają tylko najsilniejsze korporacje, gospodarki, państwa, społeczeństwa. "
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Cadermo pisze:Bieda była ,jest i będzie. Niektórym się nie chciało uczyć /robić to teraz mają. Nic nie poradzimy ,że połowie społeczeństwa nie chce się ruszyć dupy i żyć jak zachód. Znam kilku ludzi starszych ode mnie(ja 20 lat) ,pracują na magazynie za 1500 zł ,mieszkają z rodzicami i pieniądze zarobione w robocie przepijają na imprezach ,wydają na pierdoły. Problem tkwi moim zdaniem w człowieku ,nie ogóle. Kto jest ogarnięty i nie straszna mu ciężka praca w dążeniu do celu osiągnie coś w życiu. A ten kto woli co tydzień chodzić chlać i wydawać na bzdety to zawsze będzie klepał biedę.
przyznaje - ludzie nie mysla o przyszlosci, zyja chwila, sa nieodpowiedzialni, naduzywaja alkoholu a jak tylko wyrazisz swoje zdanie i powiesz ze masz inne poglady np. nie pijesz alkoholu, zyjesz oszczednie nie wydajac kasy na niepotrzebne bzdety to uslyszysz jeszcze ze nie potrafisz sie bawic i jestes zbyt powazny...

z drugiej strony: - jesli ludzie chleja - zacznij sprzedawac alkohol...
-jesli graja na automatach, zostan wlascicielem automatow ...

sa dwie strony medalu, mozna byc po tej ktora wykorzystuje ta glupote innych i na tym sie bogaci...

sonny
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:59

Nieprzeczytany post autor: sonny »

marco321 pisze:Moim skromnym zdaniem, bieda w Polsce wynika z braku edukacji finansowej ludzi !! Tylko około 5 % ludzi wie i potrafi oszczedzać pieniądze i je inwestować !!!
Najpierw trzeba mieć z czego odłożyć i oszczędzać :lol: :lol:

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

fxlamer pisze:A do dzisiaj jedna niedoruchana baba z US może zniszczyć Ci firmę.
Tak jest, zobaczcie od czasu do czasu program "Państwo w Państwie". Ja już nie oglądam bo mnie krew zalewa.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

daromanchester pisze:RAY of Sunshine słuchaj Cadermo a nie wierz w te bajki o wolnym rynku, bo obudzisz się za 50 lat i okaże się wolnego rynku jak nie było tak nie ma a Ty jesteś w czarnej d.....
W sumie to może się nazywać jak chce...
Nieważne czy wolny rynek czy ortodoksyjny socjalizm..
Ważne aby było to co napisałem...
daromanchester pisze:słuchaj Cadermo a nie wierz w te bajki o wolnym rynku, bo obudzisz się za 50 lat i okaże się wolnego rynku
To nie są żadne bajki...,lecz czysta matematyka...
A jak ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwiości to proponuję zapoznać się z tym wzorem...
:P
zarabiales za to regularnie na forexie i przez 35 lat INWESTOWALES 19,52% swoich zyskow na super funduszu który dawał np. 10% rocznie. (czyli 0,8333% miesiac w miesiac przez 35 lat):
zarabiajac 1600zl na fx przez cale zycie (INWESTUJAC 312,32zl miesiecznie) otrzymasz z inwestycji 1.185.776 zl
zarabiajac 2000zl na fx przez cale zycie (INWESTUJAC 390,40zl miesiecznie) otrzymasz z inwestycji 1.482.207 zl
zarabiajac 4500zl na fx przez cale zycie (INWESTUJAC 878,40zl miesiecznie) otrzymasz z inwestycji 3.334.967 zl
W przypadku UK pomnóż sobie to razy 5....

A jest to najprostrze rozwiązanie../// tematu funduszy hedge nie rozwian..//

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

berta1984
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 17 sie 2009, 18:14

Nieprzeczytany post autor: berta1984 »

Test

znajdzcie 100 ludzi i spytajcie co chca robic w zyciu 80 procent powie a ja bym chcial zostac handlowcem nie, nie sory nauczycielem,

10 procent powie chcem zostac np. gornikiem, ok wiesz czego chcesz wiesz jak mniej wiecej zarabia sie w tej branzy, powodzonka potem prosze nie narzekac

5 procent chce zalozyc wlasna firme i zyc na wlasny rachunek powodzonka, zarobki nieograniczone

5 procent nie wiem co chce robic, chcem znalesc dobra prace, w ktorej beda mi placili okolo 3 tys zl

ROZUMIECIE

reklamacji i narzekan nie przyjmujemy

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

Nie narzekajcie tak na polityków. U nas i tak jest dobrze a nawet jak się komuś nie podoba to właściwie może wyjechać bez ograniczeń do dowolnego miejsca na świecie. Nigdy nigdzie ludzie nie żyli bez buta nad sobą i bez mniejszej lub większej kasty uprzywilejowanej - u nas dzisiaj to np urzedasy czy politycy, gdzie indziej i kiedy indziej przywileje wynikały z rasy pochodzenia czy religii.
Są miejsca na świecie gdzie politycy są tak beznadziejni że np. bogactwo w surowce naturalne staje się przekleństwem a nie błogosławieństwem- takie Kongo czy Sudan :(
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

polonaise
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2008, 17:07

Nieprzeczytany post autor: polonaise »

A to że politycy kłamią że jest dobrze, Cuż posłuchajcie ostatniego State of The Union. Tusek może się jeszcze wiele nauczyć :lol: :lol: :lol:
The love of money is the root of all evil :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

RAY of Sunshine oglądałem to wczoraj.
Ktoś mi to podsunął jako argument przeciw Acta ale widzę że się do wszystkiego nadaje. :mrgreen:
Generalnie takich agitatorów powinni usuwać z uczelni.
Bo to jak za komuny pamiętam jak mój nauczyciel chodził z komunistycznymi książkami i wciskał je naiwnym.
No ale pewnie teraz mamy bardziej cywilizowane czasy :mrgreen:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ