Bieda - dlaczego o tym się nie mówi?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

fakt, ledwo co powstała w Polsce klasa średnia, a już ubożeje, bo koszty życia gwałtownie rosną z roku na rok przez podnoszenie bez końca podatków.
Rozwarstwienie społeczne się pogłębia. Większość mało poważnych opinii wiąże się ze zniekształconą optyką mieszkańców dużych miast, gdzie ubóstwo nie jest tak widoczne na co dzień.
Mówienie o biedzie w Polsce nie jest trendy, tak samo jak wciskanie kitu ludziom, że kłamią, bo znowu marudzą o teoriach spiskowych.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zz pisze:Dokładnie,.// patrząc optymistycznie // przynajmniej 60% forumowiczów tutaj na forum siedzi aby to zmienić..
zz co Ty za głupoty opowiadasz. Od siedzenia tutaj to nam się może polepszyć a nie emerytom.
Jak chcesz żeby się emerytom polepszyło to do wyrka dzieci robić, a jak już nie tego bardzo to synów poganiaj żeby wnuki na potęgę robili.
Bo nie Zus nas wykończy tylko ujemny przyrost naturalny.
I znikniemy z powierzchni, a jak jeszcze się homoseksualizmu upowszechni to już nikomu nie będzie dzieci robić. :D
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

zz pisze:Proponuję jeszcze raz Szanownemu Koledze przeczytać to co napisałem powyże
Czytałem Szanowny Kolego już kiedyś i teraz ponownie. Sam wiesz doskonale, że u nas taki numer nie przejdzie (nie ma jedności narodu do realizacji, za głęboko siedzimy w Brukselskich dupach), ale jeżeli ta wieść jest w pełni prawdziwa, jak najbardziej powinniśmy pójść tą drogą.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

marco321 pisze:Moim skromnym zdaniem, bieda w Polsce wynika z braku edukacji finansowej ludzi !! !!
a zastanawiales sie kiedys jakim kapitałem dysponowała statystyczna rodzina po 1989 roku? Pojecie kapitału pierwotnego nie istniało, czyli tego pokoleniowego, budowanego z dziada pradziada tak jak u naszych zachodnich sąsiadów.
Okresy transformacji były o wiele dłuższe, 100-200 lat. A u nas? 20?
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zz co Ty za głupoty opowiadasz. Od siedzenia tutaj to nam się może polepszyć a nie emerytom.
Jak chcesz żeby się emerytom polepszyło to do wyrka dzieci robić, a jak już nie tego bardzo to synów poganiaj żeby wnuki na potęgę robili.
Bo nie Zus nas wykończy tylko ujemny przyrost naturalny.
I znikniemy z powierzchni, a jak jeszcze się homoseksualizmu upowszechni to już nikomu nie będzie dzieci robić. Very Happy
Oj... Daro... widzę że to moje zapluwanie nad klawiaturą to na darmo.... :P
Problem nie jest w tym o czym piszecie ponieważ na świecie jest doć rąk do pracy....
Jeżeli będzie ujemny przyrost to fabryki można przenieść tam gdzie jest nadwyżka w wieku produkcyjnym,lub ciągnąć te ręcę do pracy...
Fundamentalny problem dla nas jest w przyjaznych dla nas rozwiązaniach podatkowych i inwestycyjnych// o tym że po 22 latach niby transformacji nie ma gdzie w Polsce Metastocka podłączyć nie rozwijam...... :evil:

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Bieda była ,jest i będzie. Niektórym się nie chciało uczyć /robić to teraz mają. Nic nie poradzimy ,że połowie społeczeństwa nie chce się ruszyć dupy i żyć jak zachód. Znam kilku ludzi starszych ode mnie(ja 20 lat) ,pracują na magazynie za 1500 zł ,mieszkają z rodzicami i pieniądze zarobione w robocie przepijają na imprezach ,wydają na pierdoły. Problem tkwi moim zdaniem w człowieku ,nie ogóle. Kto jest ogarnięty i nie straszna mu ciężka praca w dążeniu do celu osiągnie coś w życiu. A ten kto woli co tydzień chodzić chlać i wydawać na bzdety to zawsze będzie klepał biedę.

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

zz pisze:Fundamentalny problem dla nas jest w przyjaznych dla nas rozwiązaniach podatkowych i inwestycyjnych//
:clap: Święta racja. Tylko jest jedno odwieczne ale: takie rozwiązanie jest sprzeczne z interesem naszych czerwonych, socjalistycznych pijawek, czytaj polityków. Dopóki ich się nie pogoni w diabły jak w islandii i nie wprowadzi prawdziwego wolnego rynku (mieliśmy już ustawę Wilczka przez chwilę) to będzie jeszcze gorzej niż jest.
Cadermo pisze:Bieda była ,jest i będzie
Jej się nigdy do końca nie zlikwiduje, zawsze w jakiejś części towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów, no ale to co się robi teraz uczciwie pracującym to już lekka przesada ( patrz obciążenia podatkowe)

Pzdr.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 22:51 przez RAY of Sunshine, łącznie zmieniany 1 raz.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Cadermo święte słowa !!!!!!!! aż bym pochwałę dał :D

Dodano po 1 minutach:

RAY of Sunshine słuchaj Cadermo a nie wierz w te bajki o wolnym rynku, bo obudzisz się za 50 lat i okaże się wolnego rynku jak nie było tak nie ma a Ty jesteś w czarnej d.....
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

daromanchester pisze:RAY of Sunshine słuchaj Cadermo a nie wierz w te bajki o wolnym rynku, bo obudzisz się za 50 lat i okaże się wolnego rynku jak nie było tak nie ma a Ty jesteś w czarnej d.....
A skąd Ty wiesz jak ja się miewam, hmm? Wiem tylko, że większej liczbie ludzi żyło by się lepiej i były by równiejsze szanse na uczciwe wzbogacenie się, a Ty się jak zwykle czepiasz. Ja bym grzeszył jakbym narzekał.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

RAY of Sunshine, swiete slowa.
RAY of Sunshine pisze: takie rozwiązanie jest sprzeczne z interesem naszych czerwonych, socjalistycznych pijawek,
pogonić tałatajstwo, zamykać za przekręty, obciążać za błędy... bla, bla, bla, ale oni sami sobie piszą prawo, więc z odpowiedzialnością będzie kiepsko. Czasami zamkną jakiegoś nieszkodliwego błazna na parę miesięcy żeby pospólstwo uspokoić jaka to władza sprawiedliwa.
A do dzisiaj jedna niedoruchana baba z US może zniszczyć Ci firmę.
W sumie ten wątek nie ma służyć do poszukiwania rozwiązań, złe miejsce i nie ta grupa docelowa, raczej chodzi mi o to żebyśmy gdzieś tam w podświadomości wiedzieli, że pierdolenie o zielonej wyspie było i jest tylko pustosłowiem a liczba głodnych dzieci nie maleje. I gówno możemy z tym zrobić, nie mówcie tutaj o wyborach bo mi się stoperan skończył.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 22:58 przez fxlamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ