Bieda - dlaczego o tym się nie mówi?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Niedługo w Polsce będziemy mieć samych głąbów ,nie będzie miał kto robić :D No niestety co pokolenie to co raz gorzej....
fxlamer pisze:Jak możemy wyj...ać Tusków i Kaczorów i zacząć mądrze rządzić tym krajem?
A kto jest alternatywą ? Nikt.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

fxlamer pisze:Mam już półwiecze na karku,
To jesteśmy rówieśnikami.... :564:
fxlamer pisze:raczej chciałem zapytać jak to zmienić?
Jak możemy wyj...ać Tusków i Kaczorów i zacząć mądrze rządzić tym krajem?
Bardzo precyzyjne podpowiedzi zamieściłem powyżej...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Goldfinger

Nieprzeczytany post autor: Goldfinger »

fxlamer pisze:Mam już półwiecze na karku, syna na ćwierćwieczu
Ok tyle tylko, że to twoje pokolenie jest teraz u władzy :) Tusek ma 55 lat. Nie ma żadnego wpływowego polityka po 30. To twoje pokolenie żyło jeszcze za Komuny i teraz chce się totalnie NACHAPAĆ.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Sprawa w sumie jest banalna...
Jak ludzie na świecie się bogacą.....?
Oszczędnością i pracą...np. na FX... :P

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

fxlamer pisze:Nie mam pretensji do spekulantow, pytam się tylko dlaczego za miesięczne wynagrodzenie mogę kupić 1/4 tego co Niemiec, mimo, że jesteśmy razem w Unii
Bo na złe produkty patrzysz.
Dla mnie wyznacznikiem jest Index McDonalda :mrgreen:
Co z tego że niemiec może kupić więcej jak my mamy dużo ładniejsze dziewczyny :)
Trzeba szukać pozytywów żeby nie zwariować.
A tak na poważnie to nie da się zarobków tak łatwo przenieść.
Wszyscy patrzą ile to gdzieś się zarabia, ale już nikt nie widzi że za ubezpieczenie auta się płaci 20 tys. zł, że płaci się nie mały podatek katastralny, że czynsz kosztuje sporo, że piwo ma 3procent w porywach do 4, że kobiety brzydsze od owiec, że tylko 28 dni w roku nie leje tam gdzie ja mieszkam.......
Panowie są plusy i minusy. Od nas zależy co będziemy dostrzegać. Żyć się da wszędzie nawet w afryce.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Dzisiaj Tusek powiedział, że jak nie podniesiemy progu emerytalnego do 67 lat to za 20 lat 1 pracujacy będzie utrzymywał 1 emeryta.
A gdzie są pieniądze owego emeryta? Otóż dostał je inny, wcześniejszy emeryt, piramida, ci na dole są w czarnej dupie (czyli ja i moi młodsi koledzy).

Nie zaogniając dyskusji, odpowiem sam sobie i szanownemu koledze zz, - nie da się już niczego zmienić bez krwawej rewolucji która nie ma szans w dzisiejszym świecie policyjnym. Więc łby na dół i wyrównać szereg!
Goldfinger pisze:To twoje pokolenie żyło jeszcze za Komuny i teraz chce się totalnie NACHAPAĆ.
No to przepraszam za moje pokolenie, jakoś się z NIMI nie utożsamiam.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

fxlamer pisze:Dzisiaj Tusek powiedział, że jak nie podniesiemy progu emerytalnego do 67 lat to za 20 lat 1 pracujacy będzie utrzymywał 1 emeryta.
Powiedział też że po 2040 tylko 1 na 3 osoby będzie pracować :!:

To by znaczyło że w uproszczeniu jedno dziecko będzie utrzymywać dwóje rodziców i siebie.
Wtedy to dopiero będzie bieda.

Kiedyś będąc naprawiając komputer w dziale płac w firmie w której pracuje spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Przyszedł facet (35-40 lat) z małym dzieckiem po zaświadczenie do ZUS w sprawie emerytury. Lekko się zdziwiłem jednak najgorszy był komentarz który padł ze strony pracownic (po 50) po jego wyjściu:

"Zobacz jaki cwaniaczek, w wojsku pracował nawet nie ma 40 małe dziecko i już nie musi pracować a Ty pewnie w ogóle emerytury nie dostaniesz" + rechot.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 22:40 przez Esco, łącznie zmieniany 1 raz.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

fxlamer pisze:ci na dole są w czarnej dupie (czyli ja i moi młodsi koledzy).
Dokładnie,.// patrząc optymistycznie // przynajmniej 60% forumowiczów tutaj na forum siedzi aby to zmienić..
Nie zaogniając dyskusji, odpowiem sam sobie i szanownemu koledze zz, - nie da się już niczego zmienić bez krwawej rewolucji która nie ma szans w dzisiejszym świecie policyjnym. Więc łby na dół i wyrównać szereg!
Proponuję jeszcze raz Szanownemu Koledze przeczytać to co napisałem powyżej,to są dokładne kierunki co trzeba zrobić,a że wymaga to z naszej strony większej determinacji aby wyeliminować debili.. z polityki ..,a to inna sprawa...
Islandczycy to zrobili co chcesz w parę lat...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

daromanchester pisze:Co z tego że niemiec może kupić więcej jak my mamy dużo ładniejsze dziewczyny
Daro na prezydenta, a nawet na premiera! :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

marco321
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:42

Nieprzeczytany post autor: marco321 »

Moim skromnym zdaniem, bieda w Polsce wynika z braku edukacji finansowej ludzi !! Tylko około 5 % ludzi wie i potrafi oszczedzać pieniądze i je inwestować !!! Dlaczego tak mało osób czyta np. książki RobertA Kiyosaki. Polskie społeczeństwo jest nastawione w 90% na konsumpcje, a nie na oszczędznie i inwestowanie, wystarczy popytać się wełasnych szajomych" co byś zrobił jak byś wygrał w mini lotto 100.000 pln. 90 -95 % powie, że kupi to i tamto i pojedzie na wycieczke, wyremontuje dom, czy mieszkanie, tylko około 5% ludzi, powie, że zainwestuje te pieniądze !!! np. w ziemie , akcje, forex czy też w siebie: kursy, szkolenia. Tylko te 5% wie, że trzymanie pieniądzy na lokacje w banku to głupota, bo odsetki z lokaty tylko pokryją inflacje !!!
"Lepiej stracić okazje, niż pieniądze"

ODPOWIEDZ