1% ryzyka.... czy aby napewno?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Co prawda miałem już nie pisać ale jedna rzecz chciałem wyjaśnić aby nikt nie pisał, że czegoś nie dopowiedziałem. Zrobienie kilku tys. % procent jest możliwe ale niekoniecznie z głównego kapitału. Możemy otworzyć sobie osobny rachunek z bardzo małą kwotą i grać strategią o bardzo wysokiej skuteczności. Ba, nie musimy nawet otwierać nowego rachunku, możemy kilkoma strategiami grać na jednym rachunku ale i tak każda strategia będzie miała przypisany swój własny kapitał do obracania i własne ryzyko. Ktoś powie: no tak, ale to dodatkowe rachunki a nie całość. Tyle, że moja sytuacja jest specyficzna bo nie mam innych dochodów poza tym co zarobię na FX.

Ale weźmy pod uwagę kogoś kto ma odpowiednie dochody i zarabia 5 tys. netto, wydaje z tego 3 tys, mając 2 tys. nadwyżki na grę z tego przeznacza 500 zł czyli tyle ile może wydać w weekend na mieście. Może zarobić tyle ile ja na testowanym drugim rachunku mimo że dla niego jest to rachunek główny i wcale więcej ode mnie nie ryzykuje bo ma odpowiednie zabezpieczenie w postaci pracy, możliwych oszczędności. W przypadku takiej osoby ryzyko bankructwa właściwie nie istnieje, tolerancja ryzyka jest wysoka co pozwala na komfort gry przy odpowiednim ryzyku. Taka osoba jeśli posiada dobrą strategię o wysokiej skuteczności, stosuje procent składany, ma czas na daytrading umożliwiający robienie większej ilości transakcji zgodnie ze strategią i częstszą kapitalizację może zarobić znacznie więcej ale o takich przypadkach książki nie piszą bo one odnoszą się do zupełnie innej rzeczywistości.

cashmoney
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2010, 17:15

Nieprzeczytany post autor: cashmoney »

No i właśnie w pracy leży sedno problemu bo jak pracujesz to nie masz czasu na naukę forexa, chyba że masz komfort taki że pracujesz przy komputerze. Najwięcej czasu na forex masz jak jesteś bezrobotny tylko że wtedy musi cie utrzymywać rodzina a przebimbać 3 lata w domu przed komputerem i nic z tego nie mieć też nie jest fajnie.
Najlepiej mieć więc pracę na wieczorną zmianę a cały dzień mieć na forex.

Awatar użytkownika
leyus
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2006, 01:45

Nieprzeczytany post autor: leyus »

Songo89K pisze:ale wydaje mi się
No i teraz sam sobie odpowiedz co do tematu wniosłeś oprócz wypisania swoich "wierzeń" dotyczących rynku wyniesionych z forum głównie? Podałeś jakim systemem grasz? Nie. Podałeś jakie przy takim systemie stosujesz ryzyko? Nie. Podałeś od jakiego czasu tak grasz i jakie wyniki osiągnąłeś? Nie. Podałeś przykład jakiegoś systemu który mógłby osiągnąć takie zyski o jakich piszesz? Nie. To gdzie są tu jakieś konkrety oprócz gdakania jak wiejska przekupka:" ja myślę panocku, że to inaczej bo mi taki jeden mówił"?

Songo89K pisze:
"0.9% ryzyka - 0.8% szansy na bankructwo, 10.5% szansy na osiągnięcie 100% zysku rocznie, średni zysk roczny 43.2% "

Uwzględniane jest ryzyko,które określa szanse bankructwa,no ok to mogę zrozumieć,ale na jakiej podstawie można z tego określić zysk?

Przecież jeden przy ryzyku 1% zrobi 2% kapitału,a są tacy co mają kilka trejdów na 10-15% zysku,przy tym samym ryzyku.Czyli przy 3 takich trejdach można osiągnąć ten średni zysk z Twoich obliczeń.

A są przecież tacy którzy pozwalają sobie na ryzyko 5-10 %,i potrafią przy 1 trejdzie zrobić 90-100%,szaleńcy? dla osoby która tego nie osiągnęła,i tylko czyta książki,zapewne tak,ale oni wiedzą że mogą sobie na to pozwolić.
Umiesz czytać? Wyraźnie pisze system z 20% trafionych transakcji i expectancy 0.8R po 10 000 testów. Zapomniałem zaiste dodać, że zakładane też było, że w ciągu roku zamknie 50 transakcji... oczywiście takie spekulacje jak ty piszesz może pisać tylko ktoś kto ani słowa z tego nie zrozumiał.......

Możesz o sobie powiedzieć, ze to osiągnąłeś ( bo o dotykanie książek Cię nie podejrzewam :)) ? Jak tak śmiało napisz jak chętnie posłucham ile twój system trafił transakcji jakie proporcje zysków do strat osiągnąłeś i jakie ryzyko powziąłeś i ile czasu Ci to zajęło :) Bo jak na mój gust to taki mętlik bez ładu i składu jaki wypisałeś to se można całymi dniami wypisywać bez konkretów i swoje zabobony, jak wypisałem konkretnie przypadki dwóch systemów z większością danych potrzebnych do porównania tych systemów z innymi, i pierwszy przetestowany na jednym poziomie ryzyka, a drugi na kilku różnych. A ty co tu wrzuciłeś wniosłeś coś do dyskusji oprócz pokazania, że nie rozumiesz parametrów drugiego testowanego systemu który podałem?
"Najłatwiej stracić pieniądze, inwestując w giełdę, kobiety i badania naukowe."Georges Pompidou

Songo89
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2010, 14:22

Nieprzeczytany post autor: Songo89 »

Widzisz,i kto tu jest forumowym napinaczem.Napisałem że jestem laikiem,że moja wiedza jest niewielka,i dlatego jestem na tym forum żeby ją powiększać.
Niestety miałem pecha,że do tej pory spotykałem ludzi wyrozumiałych,pomocnych-no ale Ci drudzy też gdzieś musieli się tu czaić.

Zacznę od tego że przepraszam że zaśmieciłem ten cenny wątek.
Pytasz o wyniki,ale po co? skoro jak ktoś przesadzi(bo Twoja tabelka ma pewien limit gdzie jest rzeczą nei możliwą osiągnąć XXX %) to od razu się oburzasz i krytykujesz,jak napiszę że mam kilka-kilkanaście % to sam nie wiem co wymyślisz.Dopiero pracuje nad sobą,systemem.

Ja sledzę wykresy od 3 miesięcy mniej więcej,więc moje doświadczenie zachowam w kieszeni,ale miałęm okazje rozmawiać z wieloma osobami z forum,którzy nic tutaj nie sprzedają,nie prowadzą żadnych szkoleń,i mam podstawy by wierzyć temu co mówią,ba miałem nawet okazję się przekonać i sprawdzić na własnej skórze,że złapanie 150 pips z SL kilku pips to wcale nie taki problem-ale domyślam się że to też nie na temat.

Szczerze mówiąc na co liczysz,że ludzie CI opiszą jakim systemem grają,ile na tym zarabiają,i od kiedy? tak jak właśnie napisałeś wyżej?

Nawet gdybym to osiągnął,a nei twierdzę że jest to niemożliwe,to nie chciało by mi się tego Ci pisać.

W temacie o 1% raczej wszystko juz zostało powiedziane,i nie wiem co jeszcze tam można dodać. To jest chyba ten przykład szukania jakichś wzorów, obliczania expectancy i innych rzeczy,które po prostu sporo osób kompletnie nei obchodzą bo nie jest to potrzebne do zarabiania na fx-a chyba o to głownie chodzi?

Jednak chciałbym nawiązać do :
"(...)odam, że mimo przyzwoitego expectancy system ma trafność na poziomie 20% to daje dużo przegranych pod rząd, większość systemów ma trafność na poziomie 30-75% więc ryzyko bankructwa jest wtedy mniejsze i trzeba by powtórzyć test dla twojego systemu, ale test który wkleiłem daje inwestorom ogólne pojęcia o tym jakie ryzyko niesie dana wielkość pozycji i jakich oczekiwać zysków przy danym ryzyku(...)"

Dalej twierdzę że zajmujesz się pierdołami.

Większość osób co zaobserwowałem(taka prosta obserwacja),wpłaca drobną kasę,stara się zwiększyć skuteczność a zarazem RR,grając przy tym coraz większą gotówką,pozwalając sobie przy tym na większe ryzyko itd-Ty obliczasz jakiś % bankructwa.A widząc że kasa w depo leci ostro w dół,łatwo określić co jest nie tak z systemem,bądź MM,nie trzeba przy tym obliczać jakiś %,i pocieszać sięfaktem"spokojnie,mam 1% na bankructwo"

Również nie do końca rozumiem w takim razie po co te obliczenia? kto mając skutecnzość 20% będzie grał ryzykiem 19%?

Na koniec mam pytanie,które zadałęm chyba wyżej-jeżeli ktoś z 100$,przy ryzyku 1% na transakcje,robi 100% miesięcznie,to zrobienie tych 100% przy większej ilośc 00 jest chyba tylko kwestią opanowania psychiki,czy nie mam racji.

A na forum można znaleźć kilka journali,gdzie właśnie takie mity obalano,że się "nie da".

Napisałeś też:
ludzie mają swoje spostrzeżenia na własnych systemach i mogli by pokazać jak to u nich wygląda bez podawania szczegółów swojego systemu ani konieczności pokazywania żadnych statementów"

Ale co w takim razie maja Ci pokazać? jaki risk stostują?jaka maja skuteczność,i zyski?
Przecież 2 osobie o tym samym ryzyku i skuteczności mogą mieć kompletnie inne zyski,związane z ilością transakcji,czy też RR.

A na koniec:
na którym dane ryzyko sprawdziło się nie powodując margin call i ze 100 tysięcznego inwestora uczyniło by milionera w 3.5 roku"

na forum znamy takie teorie,milioner z paruset zł w 10 lat i inne tego typu,tylko...co w związku z tym?
Co takiego możesz siędowiedzieć od innych,co moze Ci w jakiś sposób pomoc-przecież każdy stosuje inne ryzyko(chyba że o ryzyku też tutaj nie mówimy).

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Songo89K pisze:Na zakończenie,co osoba musi zrobić,żebyś uwierzył że można zrobić 1000% w ciągu roku?
Po prostu musi Schwagera przeczytać.:lol:

Tyle lat na Fx, a klasyki nie zna.:) Ale lepiej późno niż wcale.:)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
leyus
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2006, 01:45

Nieprzeczytany post autor: leyus »

Songo89 pisze: skoro jak ktoś przesadzi(bo Twoja tabelka ma pewien limit gdzie jest rzeczą nei możliwą osiągnąć XXX %)
Gdzie widzisz taki limit? Nie rozumiesz danych które podałem.
Songo89 pisze: Ja sledzę wykresy od 3 miesięcy mniej więcej,więc moje doświadczenie zachowam w kieszeni,ale miałęm okazje rozmawiać z wieloma osobami z forum,którzy nic tutaj nie sprzedają,nie prowadzą żadnych szkoleń,i mam podstawy by wierzyć temu co mówią,ba miałem nawet okazję się przekonać i sprawdzić na własnej skórze,że złapanie 150 pips z SL kilku pips to wcale nie taki problem-ale domyślam się że to też nie na temat.
W zasadzie na tym cytacie można by zakończyć bo dla każdego poważnego człowieka nie wymaga on komentarza.
Songo89 pisze: Nawet gdybym to osiągnął,a nei twierdzę że jest to niemożliwe,to nie chciało by mi się tego Ci pisać.
Gdybyś miał system (już początek jest zabawny) nie chciało by Ci się napisać jednego zdania jakie wyniki osiągnął przy jakim ryzyku ale napisać 4 strony czcionką dwunastką zarzutów bez pokrycia i historii o tym jak mocno wierzysz w to co na forach piszą to Ci się chcę? No i dlatego to forum wygląda jak wygląda.
Songo89 pisze: W temacie o 1% raczej wszystko juz zostało powiedziane,i nie wiem co jeszcze tam można dodać. To jest chyba ten przykład szukania jakichś wzorów, obliczania expectancy i innych rzeczy,które po prostu sporo osób kompletnie nei obchodzą bo nie jest to potrzebne do zarabiania na fx-a chyba o to głownie chodzi?
O kolega po 3 miesiącach świetne porady tu rzuca, system nie jest potrzebny, liczenie expectancy nie jest potrzebne, zapewne zaraz usłyszymy, że zarządzanie wielkością pozycji nie jest też potrzebne żeby zarabiać pieniądze na forexie. Skończ waść wstydu oszczędź.

[quote="Songo89"
Napisałeś też:
ludzie mają swoje spostrzeżenia na własnych systemach i mogli by pokazać jak to u nich wygląda bez podawania szczegółów swojego systemu ani konieczności pokazywania żadnych statementów"

Ale co w takim razie maja Ci pokazać? jaki risk stostują?jaka maja skuteczność,i zyski?
Przecież 2 osobie o tym samym ryzyku i skuteczności mogą mieć kompletnie inne zyski,związane z ilością transakcji,czy też RR.
[/quote]

Omg. Może nie jesteś w stanie zrozumieć, że skuteczność i RR też są do porównania? Zwyczajnie nie rozumiesz nawet połowy parametrów które są podane a wyraźnie wskazują jaki system porównujemy i piszesz bzdury.

[quote="Songo89"
A na koniec:
na którym dane ryzyko sprawdziło się nie powodując margin call i ze 100 tysięcznego inwestora uczyniło by milionera w 3.5 roku"

na forum znamy takie teorie,milioner z paruset zł w 10 lat i inne tego typu,tylko...co w związku z tym?
Co takiego możesz siędowiedzieć od innych,co moze Ci w jakiś sposób pomoc-przecież każdy stosuje inne ryzyko(chyba że o ryzyku też tutaj nie mówimy).[/quote]

Przecież w temacie jest wyraźnie napisane o co pytam i po co i że pytam zaawansowanych inwestorów, ani nie zrozumiałeś ani nie jesteś zaawansowanym, więc ponownie pytam co twoja wypowiedź wniosła do tematu? Podsumuj mi w punktach co wniosłeś do tematu bo może ja nie dostrzegam?
jasonbourne pisze:
Songo89K pisze:Na zakończenie,co osoba musi zrobić,żebyś uwierzył że można zrobić 1000% w ciągu roku?
Po prostu musi Schwagera przeczytać.:lol:

Tyle lat na Fx, a klasyki nie zna.:) Ale lepiej późno niż wcale.:)
Absolutnie się zgadzam, nie chce mi się mojej ewolucji inwestora dyskutować ale zaiste sporo czasu spędziłem zarówno na inwestowaniu źle jak i na czytaniu złych książek. Ktokolwiek kto odnosi zyski regularnie a nie spędził ani dnia na jednym bądź drugim niech pierwszy rzuci kamieniem :)

Mogę Ci od ręki wrzucić system, dane i podsumowanie które przy 30% ryzyka nie tylko nie spalił portfela ale też zarobił ZNACZNIE więcej niż 1000% rocznie! Jak pisałem wcześniej, takiego systemu nie mam (mimo iż posiadam dane z takiego), ty też nie a Songo89K w ogóle nie ma żadnego :) Podejrzewam, że znajdziesz bardzo niewiele osób z takim systemem, a na pewno nikogo kto by się nim podzielił i sądzę, że nieliczni tylko są w stanie taki stworzyć . Zadaniem tematu przypominam nie było przekonać mnie, jakimi milionerami demo są nasi forumowi współtowarzysze ale nawiązać rzeczową dyskusję na jakie ryzyko można sobie pozwolić przy długotrwałym stosowaniu systemu i porównać jakimi systemami gramy z jakim ryzykiem i to starałem się tu zrobić. Jak widać ludzie albo nie mają doświadczenia na innym ryzyku (tak jak ja 1-1.5% zawsze), albo nie znają parametrów swojego systemu (myślę, że takie osoby nie wymagają komentarza), albo nie chcą się wiedzą dzielić bo wiedzą, że najdłużej zajmuje dopracowanie optymalnej wielkości pozycji do danego systemu i jest to jednym z głównych elementów sukcesu, a sądzę, że może to zająć lata i wyzerować kilka kont podczas prób i zwyczajnie nie chcą pomóc innym. W każdym z tych przypadków oprócz kilku wypowiedzi które co nieco naświetliły albo lekko wskazały kierunek temat ten był stratą czasu.
"Najłatwiej stracić pieniądze, inwestując w giełdę, kobiety i badania naukowe."Georges Pompidou

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

leyus pisze:Mogę Ci od ręki wrzucić system, dane i podsumowanie które przy 30% ryzyka nie tylko nie spalił portfela ale też zarobił ZNACZNIE więcej niż 1000% rocznie!
Jestem ciekawy takiego systemu ;)

Cała sztuka polega na tym by zdefiniować ryzyko. Różnie ludzie je definiują.
Ryzyko można zdefiniować np tak:

1. Określamy ryzyko poprzez dostosowanie wielkości transakcji do wielkości
konta i wtedy mówimy np. gram ryzykiem 1%. Czyli na jedną transakcję
przeznaczam 1% konta.

2. Określamy ryzyko poprzez dostosowanie wielkości pozycji (wiele transakcji)
do wielkości konta i mówimy np. mój robot nie przekracza 1% ryzyka. Czyli
na zbudowanie pozycji wykorzysta 1% konta. Margin będzie w tych granicach.

3. Określamy ryzyko poprzez przeliczenie (przetestowanie) robota na danych
historycznych i określamy maksymalną ilość strat (pod rząd lub zanim wyjdzie
na prostą) i wiemy ile robot potrzebuje pieniędzy na grę. I wtedy mówimy
że gram 100% ryzykiem. Czyli np. wiemy, że robot potrzebuje na tę jazdę
w dół (max DD) 1000USD więc jeżeli na koncie jest 2000USD mogę otworzyć
podstawową pozycję x 2. Jak gram 50% ryzykiem to obliczeń biorę 50% konta.

Większość początkujących tak robi po testach w MT4. Patrzą na wynik testera
i tam jest info o Max DD. Biorą to jako pewnik i potem okazuje się, że przy
ryzyku 100% tracą wszystko ;) Tego sposobu nie polecam, bo jest to błędne
podejście.

4. Prawie taki sam jak pkt 3. Dodatkowo w czasie testów sami w EA
sprawdzamy jaki był max Margin przy Max DD, oraz jaki był ogólnie
Max Margin. Sumujemy Max Margin plus Max DD i mamy ile potrzeba
robotowi na grę. Jednocześnie daje nam to pogląd na nasze własne
obliczenia bo nasz Max DD powinien być taki sam jak DD z MT4 ;)
Jednak zanim zaczniemy grać z ryzykiem 100% należy dokładnie zastanowić
się czy wytrzymamy presję ujrzenia w naszym koncie Equity bliskie 0 ;)
Należy zrobić dokładny profiling EA i sprawdzić jaka jest różnica pomiędzy
10% 25% .... 100% i wybrać tę optymalną dla swojego kapitału.
Może się okazać, że 20% będzie całkiem ładnie grało. I ekspozycja 100%
kapitału nie jest potrzebna.

Można definiować ryzyko na kolejne 20 sposobów i każdy z nich będzie dobry
pod warunkiem, że obliczenia przeprowadziliśmy dokładnie. Mały błąd może
spowodować wyzerowanie konta.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

1.Leyus ciężko się z Tobą pisze.

Zacznę odpowiadać,bo tego kultura wymaga.
Co do limitu,była to pewnego rodzaju przenośna.Sam ten limit ustaliłeś,i wyśmiewasz ludzi którzy twierdza że można zrobić 1000% w rok(o takim limicie mówię).

2.Z większością poważnych ludzi można dyskutować,nawet jak się nie ma racji - Z tobą żeby poważnie rozmawiać muszę przedstawić system,bądź napisać że jestem na fx od 5 lat?

3."Gdybyś miał system (już początek jest zabawny) " - i tu skrócę Twój śmiech,bo pisząc"gdybym to osiągnął" miałem na myśli 1000% z pierwszego depo.

4."O kolega po 3 miesiącach świetne porady tu rzuca, system nie jest potrzebny, liczenie expectancy nie jest potrzebne, zapewne zaraz usłyszymy, że zarządzanie wielkością pozycji nie jest też potrzebne żeby zarabiać pieniądze na forexie. Skończ waść wstydu oszczędź. "

nie wiem gdzie tak jakaś porada,stwierdziłem fakt.Gdzie ja napisałem że system nie jest potrzebny? po co starasz się ogłupiać kogoś kto dla Ciebie i tak jest śmieszny? Co do expectancy-pewnie znajdzie się tutaj nie jeden,który nie wie co to jest,a w zarabianiu na fx nie ma problemów-ale to tylko takie myślenie żółtodzioba.
A co do ost-po co non stop zakładasz"co zaraz usłyszymy"-przecież pisałem że skuteczność+dobry MM i będzie dobrze-a Ty rozumiesz to tak że uważam że jest niepotrzebny :roll:


5."nie chciało by Ci się napisać jednego zdania jakie wyniki osiągnął przy jakim ryzyku ale napisać 4 strony czcionką dwunastką zarzutów bez pokrycia i historii o tym jak mocno wierzysz w to co na forach piszą to Ci się chcę? No i dlatego to forum wygląda jak wygląda. "

Dalej podtrzymuje to,że jedynym frustratom tutaj jesteś Ty sam,i chęć zdobycia"czegokolwiek" tłumaczy Twoje zachowanie.
Napisałem wyżej chyba,gdybym odpowiedział Ci,że przy ryzyku 1% na transakcje,mam po miesiącu 50 %,pewnie byś mnie wyśmiał.
Dlaczego twierdzisz że to co usłyszałem od wielu traderów to bajki itd? bo Tobie się nie udało?

Powiem tak,mimo że i tak to nic nie wniesie do tematu-po 2 tygodniach gry,otwarłem pewną pozycję,ze stopem 6 pips,miałem zamiar wyciągnąć z tego 20 pips,pewna osoba powiedziała"Trzymaj,150 weźmiesz spokojnie" tak zrobiłem,i zabrałem jakieś 140.
W jednej transakcji,ryzykując 1%,zrobiłem 23% depo-dlatego zastanawia mnie,dlaczego twierdzisz że to wszystko bajki,że wierze w głupoty itd-bo sam tego nie doświadczyłeś? 2 takie trejdy w roku i już jest ten wynik,który jak zrozumiałem-uważasz że robią tylko najlepsi.

Tymek fajnie skrócona wersja,ale o tym myślę że nawet Ci marzyciele(czytaj ja) wiedzą,wiec pewnie taki post nie zadowoli Autora który jest już na fx x lat.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ