Zaklady bukmacherskie

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

CZY GRASZ U BUKMACHEROW?

TAK, czesto
3
4%
TAK, ale czasami
3
4%
TAK, ale bardzo rzadko np z okazji wiekszych imprez
5
7%
KIEDYS cos tam probowalem, ale zrezygnowalem
21
30%
POKI CO NIE, ale mam w planach
2
3%
NIE, nigdy i nie planuje
36
51%
 
Liczba głosów: 70

vicki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:55

Nieprzeczytany post autor: vicki »

No tak ale zeby wygrywac trzeba miec przewage , jak na betfair ja zdobyc.... :? , bez przewagi nie ma zarobku

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

TARKIN pisze:LowcaG
zawsze zastanowiło mnie jak u nich wygląda MM
wystarczy spojrzeć jak działa betfair (Czytam fairbet już mi sie nie chce sprawdzać ;) ). Kursy sa automatycznie ustalane przez graczy, ponadto, można u nich zabezpieczyć swoje pozycje (udostępniają do tego API). Mają najlepsze kursy (najmniejszy spread).

TARKIN pisze:ale później u jednego buka ktoś np. obstawia non stop wygraną zespołu A
Jak ktoś obstawia u jednego buka na jeden sam zakład(i są to znaczące kwoty) to po prostu spada wartość kursu.. (automatycznie rośnie w drugą stronę). Jeżeli z kolei rośnie ta "druga" strona.. wtedy wkraczają ci od surebetów.. no bo są inni bukmacherzy...i kurs się wyrównuje (w skali globalnej)...oczywiście dzieje się to na tyle płynnie, że kurs wyrównuje się płynnie u wszystkich bukmacherów..tak, że bukmacher dalej wychodzi na swoje bez ryzyka... ponadto, spread jest dosyć duży, że mało kto jest w stanie postawić tak dużo, aby zachwiać budżetem, buka, dlatego też nie każdą wysokość przyjmie zakładu buk przyjmuje... to naprawdę prosty mechanizm, prawie rynkowy...
Tajemnicą zostaje jednak ten kurs startowy...tutaj na pewno można coś ugrać.(ale krótko ;) )
vicki pisze:% można na cwaniaka szacować z ten sopsób ze obserwujesz kursy bukmachera ktory bardzo dobrze zna sie na danej lidze i jak jest duza różnica w kursie to takim meczem warto sie zainteresować + można śledzić trendy spadkowe kursow na dany mecz , jesli widac ze kursy leca na pysk na dany mecz a twoj bukmacher zaspał i nadal trzyma wysoki kurs to warto policzyć czy jest przewaga i ewentualnie zagrać to tak na szybko
Scenariusz bardzo mało możliwy... od tego sa surbety..oni już tą niszę zajęli...i zyski są na prawdę małe... buk rzadko zasypia...(chyba większe zyski są ze sprzedawania surbetów, niż ich granie..jest też także duże ryzyko) gdyż jak pisałem jest to auto regulowane....

Czyi tak na prawdę, nie licząc pierwszego kursu, walka nie sprowadza się do wyliczenia lepszego kursu niż buk, tylko niż tłum.. czyli wiesz coś lepiej niż tłum...

Jedynie, gdzie widzę możliwości zarabiania (swojego czasu mi się udawało trochę) , pomijając, żeby zgarniać bonusy, no właśnie na zakładach na żywo na kursach na wynik ile goli padnie itd.fajnie można się pozabezpieczać... nie wiem jak teraz, ale kiedyś tego miedzy bukami tak szybko sie nie wyrównywało (tzn. mówię o bardziej skomplikowanych zakładach, a nie przeciwstawnych). Obecnie rynku nie znam, ale trzeba się chyba tym zainteresować ;)

Dodano po 2 minutach:
MUfan33 pisze:czy grał ktoś z Was na betfair.com???
Tam są zakłady na back/lay, czyli obstawiasz "za" lub "przeciwko"...
Przypomina to trochę forex, jest to giełda zakładów sportowych.
Kursy zmieniają się "na żywo", w momencie bramki/rzutu karnego rynek zostaje zawieszony, itp.
Ja grałem, bardzo przyjemnie mi się grało... i właśnie dokłądnie jak forex... możesz grać na spadki/ wzrosty (prawie buystopy, sellstopy) itp. o przewadze nie ma mowy....(chyba, że się naprawdę znasz lepiej na sporcie niż przeciętny użytkownik, w sumie może to dla niektórych nie jest problem).
I co właśnie dobre maja API na które możesz pisać boty.

vicki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:55

Nieprzeczytany post autor: vicki »

O szacowaniu na cwaniaka mówię jako były praktyk , w tygodniu takich kursow u polskich bukow było mniej wiecej z 50 więc można było pograć, teraz kaszana , nauczyli się skubańce ze nie mozna miec duzej róznicy w kursie z rynkiem ale swoje w tyłek dostali :lol:

Co do live betfair to faktycznie , to troche takie emocjonalne zakłady i moze o edge nieco łatwiej natomiast pozostaje nasze polskie ;kto uczestniczy w zagranicznym zakładzie wzajemnym ten podlega karze :569:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

vicki pisze:więc można było pograć, teraz kaszana ,
Nie, no kiedyś pod tym względem, buków dało się "łatwo" przechytrzyć...teraz internet i te sprawy ;)

vicki pisze:Co do live betfair to faktycznie , to troche takie emocjonalne zakłady i moze o edge nieco łatwiej natomiast pozostaje nasze polskie ;kto uczestniczy w zagranicznym zakładzie wzajemnym ten podlega karze n
Po ostatnich moich doświadczeniach, nie wiem czy do końca takie emocjonalne..nie sprawdzałem zwykłych meczy tylko te wirtualne, np. takie wyścigi (karty były losowane) myśłałem, że skoro graja ludzie to nie będą wystarczająco dobrze szacować prawdopodobieństwa wygranej i będą czasem się mylić, napisałem, sobie bota..i co....

Zaskakująco rzadko kursy odstawały od prawdopodobieństwa...a jak już odstawały to lekko powyżej prowizji i stwierdziłem, ze za duży kapitał (i czas) musial bym mieć aby się tym zainteresować... nie wiem może miałem pecha... ale wg. mnie rynek botów już jest obstawiony ;) . I dlatego myślę, że jeśli chodzi o boty grające na sporcie.. które bardziej sprytnie (bo te proste są nawet w sprzedaży) kalkulują różnice między różnymi typami zakładów...już też istnieją tylko nie na sprzedaż...jak będą w sprzedaży to znaczy, że koniec z zarabianiem na nich ;)

vicki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:55

Nieprzeczytany post autor: vicki »

Z całą pewnoscia rynek bukmacherski jest mocno efektywny , są jeszcze zapaleńcy co po 8h dziennie biegają po stronach klubowych w poszukiwaniu newsa o absencji 5-6 graczy w najblizszym meczu ale tu tez i tzreba jezyki znac i nie zawsze infa sie sprawdzaja i nie zawsze mozna info zdobyc szybciej niz buk czy betradar [program wspomagający buki ]

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Sport jest nieprzewidywalny . Kiedyś grałem ,wygrałem raz dużo i to przypadkiem ,ale i tak wszystko straciłem i podziękowałem. Nic pewnego ,czysty hazard.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cadermo pisze:Nic pewnego ,czysty hazard.
To wszystko kwestia podejścia... podobnie mógłbym powiedzieć o forexie... "jest nie prewidywalny(kurs) nic pewnego, czysty hazard" ;)

Osobiście nie znam się na sporcie (w wystaraczającym) stopniu, aby ot tak obstawiać, i nie jestem typem hazardzisty, ale wybrałem podobna drogę jak Dagu, podejście typowo "matematyczne"(oczywiście dalej nie było 100 % pewności), no ale osiągów nie miałem też oszałąmiających, aby móc nie pracować ;) było to raczej hobbystycznie...

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

LowcaG Na forexie mamy SL ,w zakładach tylko MC :wink:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cadermo pisze:LowcaG Na forexie mamy SL ,w zakładach tylko MC
Eee, no co ty mamy tez SL , przyjrzyj się betfair, tam możesz ustawić "zlecenie" przeciwstawne(po określonej przez ciebie "cenie" ) czyli SL (podobnie jest z TP) baa, sa nawet wykresy ;)

Tylko róznica jest taka, że po np. 90 minutach, masz automatyczne "zamknięcie" pozycji ;) (a kurs/cena albo zostaje albo spada do 0 :P )

[edit]
popełnime jakiś błąd logiczny... na pewno cena spada do 0, ale nie zostaje...hm..musze to przemyśleć, jak to nazwać..no nieważne..w każdym razie możńa grać na spadki/ wzrosty kursów i możńa ustawić TP/SL (różnica jest właśnie z tym nagłym zamknięciem pozycji)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Cadermo pisze: LowcaG Na forexie mamy SL ,w zakładach tylko MC Wink
Przecież nie wchodzisz za całość w zakład - określasz stawkę i to jest Twoje SL
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ