Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 22 sie 2018, 05:28     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Anomalia

Stały bywalec

Stały bywalec

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post08 sie 2018, 15:27

maccyw pisze:O kolego, w Małopolsce (a konkretnie to w Krakowie) oni znacznie gorszą rzecz zrobili:

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... a,9430811/

Nie wiem, jakie były dalsze losy tych 20 mln, ale sam projekt był - moim zdaniem - chybiony :roll: - sieć doradców, szkolenia, bazy i inne miękkie trelemorele :roll:

A przy okazji, dla rozluźnienia atmosfery, dwie krakowskie ciekawostki 8)
1. Ząb Przeoryszy, działka koło stadonu Cracovii, centrum - po prawej stronie Błonia.
Obrazek

żródło: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... ludzi.read

5 arów - Norbertanki zażyczyły sobie kwotę 1 mln zł - gmina odmówiła :lol:
Nie ma to jak przemyslana strategia negocjacyjna i profesjonalna BATNA :lol:
2. Mieszkanie +, czy jak się to nazywa. Bloki 25 metrowe. Osiedle na 50 k ludzi.
Zaplanowane na terenie bardzo cennym przyrodniczo, z ustalonym planem zagospodarowania (domy jednorodzinne) czyli wykluczającym zabudowę planowaną w ramach programu rządowego.
I co?
Tadam! Plan został/zostanie uchylony z powodu przygotowania terenu pod budowę przystanków planowanej trzeciej linii... metra.
Chyba wszyscy wiemy, że Kraków nie ma nawet pierwszej linii metra :lol:
Sophia: "Where do we draw the line?"

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post08 sie 2018, 16:18

maccyw pisze:A tu nawet więcej "Dobrej Zmiany" w zakresie split payment:

https://businessinsider.com.pl/firmy/po ... we/y9dceky

Mówiłem że dopierdolą polskim przedsiębiorcom ? Mówiłem. Dlaczego żaden inny kraj UE nie podchwycił od PiSiorów tego pojebanego pomysłu ? Bo nikt nie jest takim debilem aby zajeżdżać gospodarkę swojego własnego kraju.

Ja tylko czekam, kiedy pojawi się ponownie kategoria prywatnego biznesu jak "kułak" w rolnictwie i "wstrętny wyzyskiwacz" biednych mas lumproletariatu+ którym się "należy" od zawsze w pozostałych sektorach/branżach. Podobno temat 1000+ na tapecie. Tylko koorwa ja sie pytam kto na to ma robić?
Bo nierób/żul+ wystarczy, że sie będzie rozmnażał :)
A to w niedalekiej przyszłości będzie normą. Już klechy o to zadbają :cry:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... -wojt.html

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post08 sie 2018, 16:54

Nie mam nic przeciwko deklalogowi i życzę PISowi aby zapoznał się z jego treścią. NA dekalogu oparta została cała cywilizacja zachodnia i to akurat dobrze bo alternatywą są wyłącznie durne pomysły neomarksistowskie ...

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 15:22

Ciąg dalszy radosnej twórczości prawnej PIS ... wygonią wszystkich z tego pięknego kraju, zostaną emeryci, ojdyro i PIS
z pejsbukowego konta byłego koalicjanta PIS

"PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)

Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).

Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
Miłej nocy.

Roman Giertych"

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 15:32

Nendo pisze:Ciąg dalszy radosnej twórczości prawnej PIS ... wygonią wszystkich z tego pięknego kraju, zostaną emeryci, ojdyro i PIS
z pejsbukowego konta byłego koalicjanta PIS

"PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)

Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).

Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
Miłej nocy.

Roman Giertych"

Wszystko wskazuje na to, że Konstytucja w tej Ustawie łama jest notorycznie na wiele sposobów. Tylko co z tego? Kto to stwierdzi skoro Julcia w TK jest na telefon?
Lumproletariusze+ wszyskich gmin łączcie się :)

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 20:24

https://youtu.be/hu1a3xT9db0?t=1724 I tyle w temacie
Ech...

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 20:36

Moim zdaniem nie to było istotne, dla mnie najistotniejsze w Polsce po 89 roku było wyśmianie Korwina w Sejmie podczas debaty nad konstytucją kiedy żądał aby zapisać w konstytucji niedopuszczalność większych wydatków niż przychodów, czyli zakaz zadłużania Państwa i traktowanie zadłużania Państwa jako kradzież zuchwałą.
Wszyscy pukali się w głowę a dwadzieścia lat później z powodu długów mamy szansę zostać rzeczywistym niewolnikiem finansjery światowej. Wtedy czy będą u władzy prawaki czy lewaki nie będzie miało żadnego znaczenia.

maccyw

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 22:28

Nendo - jak widzisz jednak lepiej będzie głosować na mniejsze zło :wink:

Współczuję przedsiębiorcom w Polsce, ale głowa do góry ! Majątki do zagranicznych Trustów i Fundacji (uczcie się od pewnego Pana z Torunia, on to wie najlepiej). Tam nikomu nic nie zajmą, zresztą już obecnie z polskimi "władzami" przestają się liczyć zagraniczne sądy - ostatni przykład z Irlandią która odmówiła wydania polskiego obywatela który mieszka w Irlandii bo...Polska to kraj w którym nie mógłby liczyć na uczciwy proces gdyż w Polsce została zatracona praworządność !!! :lol:

https://wiadomosci.wp.pl/irlandzki-sad- ... 063257729a

BTW. 20-30 postów temu byłem uznawany przez niektórych za paranoika, słyszałem również że w Polsce praworządność istnieje i ma się dobrze :lol:

Przykre, tylko że w sumie to wszystko jest bez znaczenia. To jest nasza przywara narodowa - nienawiść i zazdrość w stosunku do tych którym się powiodło, minimalizm i wygoda oraz postawa roszczeniowa. Do czego zmierzam...ano do tego, że PiS to tylko partia i przecież ktoś ich wybrał. Partia zawsze jest tylko i wyłącznie obliczem narodu...niczym więcej.

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post09 sie 2018, 23:52

Myślę że jest gorzej niż nam się zdaje.
Zasadniczy problem leży w wychowaniu młodego pokolenia, ale jak to zrobić jeżeli od 1945 roku szkolnictwo opanowane jest przez lewactwo, przynajmniej mentalne. od 1989 roku mam inny ustrój polityczny, oparty na kapitale, ale w szkołach od 1989 roku w dalszym ciągu dzieci nie uczą się co to jest pieniądz, skąd się bierze, co to jest zysk a co to jest przychód... tak podstawowe terminy. Maturzyści już miesiąc po maturze nie wiedzą jak oblicza się procent, ale wszyscy wiedzą jaki kolor oczu ma córeczka Lewandowskiej czy jakieś innej celebrytki. Mało kto czyta książki a gazetki zamieniły się w komiksy teraz nawet z ruchomymi obrazkami i dźwiękiem żeby nie męczyć się czytaniem, 80% społeczeństwa , a może i więcej nic nie czyta. Statystyki mówią że przeciętny polak czyta 1/2 książki rocznie wliczając w to gazetki supermarketów!!!
Nie będę głosował na mniejsze zło bo to nie ma znaczenia, nie kijem go to pałą. Nie o takie wybory chodzi. To musi pierdyknąć a ludzie muszą zapomnieć jak było. Dokładnie tak jak było z Żydami. Nie po to Mojżesz prowadził po Synaju 40 lat swój naród żeby go zmęczyć tylko po to żeby wymarła ta część żydów która pamiętała jak byli niewolnikami w Egipcie... Polska potrzebuje takiego Katharsis, powrotu do wartości rodzinnych, wzajemnego poszanowania, etosu pracy poszanowania prywatnej własności. Żadne lewackie ideologie.Powrót do naturalnych praw. Kobieta to kobieta a nie biologiczna zagadka. Prawo wyborcze powinno być ograniczone. Wymysły komunistyczne o równości ludzi wrzucić do śmieci. Ludzie powinni być równi wobec PRAWA w kwestii swoich dokonań ale ponieważ każdy jest inny i jest kim innym nigdy nie będą równi. To oczywiste i naturalne. Dzisiaj byle obszczymurek znaczy tyle samo co zasłużony profesor i to ma być prawidłowo?
Trochę się rozgadałem, pewnie AS28 mnie przeklnie... sorry zwaliłem z wątroby.

maccyw

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post10 sie 2018, 14:07

Nendo - nic dodać nic ująć. Natomiast pisząc "wybierać mniejsze zło" chodziło mi również o to, że kiedyś możemy już nie mieć tego przywileju aby wybierać nawet mniejsze zło, gdy się obudzimy w systemie niemalże totalitarnym. No przecież to już było...przodkowie się w grobach przewracają. A tak generalnie to obojętne mi jest kto będzie rządził (czy prawica czy lewica) jeżeli będzie to rząd sprawiedliwy i mądry, który będzie rozwijał kraj. Obecnie poza tonami coraz głupszych przepisów (a ostatnio przypominających nawet totalitaryzm) nic mądrego się w tym kraju nie dzieje.

BTW. Jest 100% (obecnie 121 000), wejścia w całości już zamknięte. Ale statsy publikował będę w weekend bo...teraz mi się nie chce (jak to wcześniej pisałem, leniwi ? ) :D

PS. dla wprawnego oka może się wydać dziwne Equity, więc tłumaczę - w środę uwaliłem 22K, więc w trakcie tradingu nie piszę już na forum, taka drobna lekcja na przyszłość (zresztą nie pierwsza). Zmieniłem również język platformy bowiem jestem nie tylko na polskim forum natomiast zakładam że tu i tak każdy zna angielski.

Obrazek
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal