Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Bo on z reguły dużo gada, to fakt. Obejrzyj sobie te serie:

ICT Scout Sniper Basic Field Guide Series
ICT's Precision Trading Series
ICT's Market Maker Series

I filmiki które wrzucił na tym forum A28. Jak cofniesz się kilka (kilkanaście) stron w tym wątku wstecz to znajdziesz w tym jego wejścia live i grę w tym dla pozycji które nie zostały rozstrzygnięte jak w nie wchodził. Ale jak szukasz drogi na skróty to nie znajdziesz jej w jego filmikach, trzeba nad tym spędzić naprawdę sporo godzin aby zrozumieć jak to działa. W innym wypadku pozostają skróty, a'la CJ. Tu masz przykładowo jego grę od 14:50 https://www.youtube.com/watch?v=ZCHeBusv_6Q

BTW. Wystarczyło go słuchać od czerwca aby wyciągnąć na rynku ok 1000 pips na EUR/USD. Tak, nie żartuję 1000 pipsów chociaż ja sam byłem sceptyczny temu co twierdził a twierdził (i to już od czerwca 2016) że wybory prezydenckie w USA posłużą umocnieniu się dolara który wybije nowe wierzchołki. Jak się zachowywał dolar od dniu wyborów to już chyba wszyscy wiedzą :) W jego filmikach które pochodzą z czerwca jest o tym, będziesz zainteresowany to do nich dotrzesz (Na YT pamiętam że były).

fdsafsafdasfa pisze:Wczoraj wyszukałem stronkę ict https://theinnercircletrader.com/Tutorials.htm . Pobrałem i zapoznałem się z materiałami video - spodziewałem się czegoś nauczyć tymczasem nie dowiedziałem się w zasadzie nic. Facet ma wiedzę ale szukałem materiału jak on gra. Pierwszy filmik mnie zaciekawił odnośnie tych swingów - ale co dalej? Pokazał jak je sobie wykreśla i na tym koniec.... Na tych filmach jest więcej gadania niż konkretów. Gdzie w sieci można zobaczyć jak on gra?

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

maccyw pisze:Bo on z reguły dużo gada, to fakt. Obejrzyj sobie te serie:

ICT Scout Sniper Basic Field Guide Series
ICT's Precision Trading Series
ICT's Market Maker Series

I filmiki które wrzucił na tym forum A28. Jak cofniesz się kilka (kilkanaście) stron w tym wątku wstecz to znajdziesz w tym jego wejścia live i grę w tym dla pozycji które nie zostały rozstrzygnięte jak w nie wchodził. Ale jak szukasz drogi na skróty to nie znajdziesz jej w jego filmikach, trzeba nad tym spędzić naprawdę sporo godzin aby zrozumieć jak to działa. W innym wypadku pozostają skróty, a'la CJ. Tu masz przykładowo jego grę od 14:50 https://www.youtube.com/watch?v=ZCHeBusv_6Q

BTW. Wystarczyło go słuchać od czerwca aby wyciągnąć na rynku ok 1000 pips na EUR/USD. Tak, nie żartuję 1000 pipsów chociaż ja sam byłem sceptyczny temu co twierdził a twierdził (i to już od czerwca 2016) że wybory prezydenckie w USA posłużą umocnieniu się dolara który wybije nowe wierzchołki. Jak się zachowywał dolar od dniu wyborów to już chyba wszyscy wiedzą :) W jego filmikach które pochodzą z czerwca jest o tym, będziesz zainteresowany to do nich dotrzesz (Na YT pamiętam że były).

fdsafsafdasfa pisze:Wczoraj wyszukałem stronkę ict https://theinnercircletrader.com/Tutorials.htm . Pobrałem i zapoznałem się z materiałami video - spodziewałem się czegoś nauczyć tymczasem nie dowiedziałem się w zasadzie nic. Facet ma wiedzę ale szukałem materiału jak on gra. Pierwszy filmik mnie zaciekawił odnośnie tych swingów - ale co dalej? Pokazał jak je sobie wykreśla i na tym koniec.... Na tych filmach jest więcej gadania niż konkretów. Gdzie w sieci można zobaczyć jak on gra?
Ok dzięki zapoznam się. Będę musiał popracować nad jakimś skalperem bo zdrowie już mi nie pozwala tyle siedzieć przed komputerem.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

W ogóle to się zastanawiam czy nie lepiej zaczekać na przyszły tydzień i na chwilę gdy przyjdą dane. Obecnie rynek zachowuje się jak pojebany, czego nie złapiesz to Ci to zaraz odwrócą. Szkoda czasu i nerwów.

EDIT: Teraz chyba wskutek sesji NY EUR/USD pójdzie UP a USD/JPY w dół. Wymęczyli traderów, SLki wzięli to można kontynuować własciwy ruch.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

ciężko o drogę na skróty,
kilka złotych myśli z twitter'a
The truth is, you can teach someone a profitable strategy and they still won't be able to trade it successfully.

you have to make strategy your own, or will never have confidence to trade it. Mentors will always trade own strategy best

Because what works for you might not work for others!
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

as28 pisze:ciężko o drogę na skróty,
kilka złotych myśli z twitter'a
The truth is, you can teach someone a profitable strategy and they still won't be able to trade it successfully.

you have to make strategy your own, or will never have confidence to trade it. Mentors will always trade own strategy best

Because what works for you might not work for others!
Ja już 7 lat na rynku i do dzisiaj nie mam strategii. Testowałem chyba już wszystko. hehehe Taki jest rynek. A ile to już miałem pomysłów na handel hohoho :D

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

współczuję,
może to kwestia szczęścia,
jak Mućka który gra na wyczucie najbardziej podstawowe zasady
https://www.youtube.com/watch?v=IHxznsmajnY

zresztą jak oglądałem 3 mistrzów BOSSFX co ugrali 1 mln to żaden z nich nie miał sensownej strategi i za bardzo nie wiedział co jest grane na ryku,

http://forex-nawigator.biz/forum/downlo ... &id=136978
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

as28 pisze:współczuję,
może to kwestia szczęścia,
jak Mućka który gra na wyczucie najbardziej podstawowe zasady
https://www.youtube.com/watch?v=IHxznsmajnY

zresztą jak oglądałem 3 mistrzów BOSSFX co ugrali 1 mln to żaden z nich nie miał sensownej strategi i za bardzo nie wiedział co jest grane na ryku,

http://forex-nawigator.biz/forum/downlo ... &id=136978
Kiedyś rozmawiałem z traderami z 20 letnim stażem. Jeden twierdzi że wykres przez większość czasu jest bez sensu a drugi nie ma w ogóle pojęcia o co chodzi z rynkiem - rysuje poziome linie i coś tam próbuje wyszarpać.

Zresztą widzę po tym forum i innych forach, ten zapał forexu już dawno temu przepadł. Ja sam miałem nawet 1 rok przerwy. Zarabiałem duże pieniądze banałami i traciłem duże pieniądze. Po 7 latach jestem pewien że nie ma czegoś takiego jak system czy strategia. Największy zapał mają nowi, i dlatego 95% ludzi traci bo oni jeszcze nie mają doświadczenia i nie wiedzą że na giełdzie przepływ kapitału jest w jedną stronę. 99% tego co jest w necie na temat tradingu to bełkot i strata czasu. Trading to bardziej sztuka niż handel czy praca.

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

Tu nie chodzi o to żeby ugrać 1mln. Każdemu może się to udać trafić na dobry trend i dokładać i jak się uda to będzie. Sztuką jest codziennie zarabiać i mieć pojęcie co się dzieje i jak to grać.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Zobaczcie co obecnie robi USD/JPY oraz AUD/USD (o którym pisze od wczoraj). Mają problem z EUR/USD, ale może go podciągną.
maccyw pisze:W ogóle to się zastanawiam czy nie lepiej zaczekać na przyszły tydzień i na chwilę gdy przyjdą dane. Obecnie rynek zachowuje się jak pojebany, czego nie złapiesz to Ci to zaraz odwrócą. Szkoda czasu i nerwów.

EDIT: Teraz chyba wskutek sesji NY EUR/USD pójdzie UP a USD/JPY w dół. Wymęczyli traderów, SLki wzięli to można kontynuować własciwy ruch.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Błąd. Sztuką jest zarabiać X % depo miesięcznie. Nie jesteś w stanie zarabiać codziennie...Nie da się wierz mi. Zresztą po co ? Poluj na takie ruchy jak dzisiaj na USD/JPY i AUD/USD. To jeszcze nie koniec tych ruchów, idą do sweet spota. Szkoda nerwów i czasu aby łapać po 30 pipsów. Tak gra CJ, jak to było ? The goal is not a "perfect trade" - the goal is a "profitable trade"!

A ja na to powiem tyle - nie ma pojęcia co pierdoli. Po takim tradingu po kilku dniach jesteś jak dętka (wiem po sobie). I po co Ci to ? Abyś wywalił się na zawał po 10 latach ? Abyś codziennie zasiadał do tradingu z przerażeniem czy nie wtopisz ?
ICT poluje na ruchy które mają po 100-150 pipsów. Wystarczy jeden taki ruch na tydzień i masz zajebisty profit. To jest 400-600 pipsów miesięcznie. Najlepsi z najlepszych jak Soros zarabiają po 300% rocznie (o ile się nie mylę) czyli ok 25-30% kapitału miesięcznie. Po co zarabiać codziennie ? Nie da się, nikt nie jest w stanie zarabiać codziennie.

EDIT: Niemal każdego tygodnia da się złapać ruch który będzie miał te 100-150 pipsów. Niezależnie od pary walutowej. Sami sprawdźcie. I wcale nie musicie go złapać u samego dołka czy wierzchołka.

fdsafsafdasfa pisze:Tu nie chodzi o to żeby ugrać 1mln. Każdemu może się to udać trafić na dobry trend i dokładać i jak się uda to będzie. Sztuką jest codziennie zarabiać i mieć pojęcie co się dzieje i jak to grać.

ODPOWIEDZ