Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

maccyw pisze:I przypuszczam że ICT się po prostu wkurwił i dlatego zaczął sprzedawać swój content. Wyobraźcie sobie że iluś tam internetowych scammerów kradnie Wasz stuff przypisuje mu własne autorstwo i zaczyna tym handlować kosząc naiwniaków na $4000 od osoby za "szkolenie". Nie wiem co Wy na to ale ja zrobiłbym dokładnie to co ICT.
no wkurzył się, przez takich cwaniaczków wszyscy cierpią
https://drive.google.com/drive/folders/ ... mRTVlZhVzg
wideo:
20160617 Live Session The Bullshit To Avoid How To Make Money For Real - ATM Method session.mkv
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Znam, oglądałem :) Własnie tam na nich po raz pierwszy najechał. Generalnie wtedy z ciekawości przypomniałem sobie ten jego Buy / Sell market model i tak, w istocie Mauro go okradł z całego konceptu tylko ubrał to w inne słowa i dodał 3 levele w każdą stronę. CJ ten chłam puścił za darmo (za co Mauro liczył sobie $4000) i tak oto powstał guru internetu, świeże odkrycie pt. CJ. Od początku mówiłem że cała idea trzech leveli jest z chu**** wyssana i jak widać nie myliłem się. Generalnie idea która jest przeróbką oryginału nie może działać skoro oryginał zakłada 2 falową (czy tam 2 levelową) kontrę. Aha i jeszcze jedno. ICT perfekcyjnie określił jakiego stopa nalezy dawać i dlaczego i w jakich miejscach. Gdy do tego dotrzecie (o ile Wam się będzie chciało) to zauważycie że chroni on przed wahaniami ceny w obrębie leveli, mniejszych korekt a nawet (przy odrobinie szczęścia) od tracenia kasy w chop zone. Co wymyślił CJ ? Bierz co Ci rynek da a gdy cena zawraca zamknij pozycję. Zamknąć to on powinien ale gębę bo nie ma pojęcia co pierdoli. I powodzenai w używaniu tej idei w chop zone. Good luck.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Teoria CJa - oh nie, oni zrobili pinbara ! Uwięzili longów ! I zrobili M ! I zrobili duże RRT na Daily. Nowy cykl spadkowy rozpoczęty, trzeba sprzedawać !
Czyżby ? Bo jak dla mnie czeka nas podróż do 1.0758. Thanks ICT, you are the best trader ever :)

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ojejku, EUR/USD się sprawdziło ? O i Aud/USD też sie sprawdziło ? Tak szybko ? O i M nie zadziałało, a więc jednak buy a nie sell...A to Ci dopiero zaskoczenie...

No to by było na tyle jeżeli chodzi o to czyja strategia działa - ICT czy CJa.
Jak już wspomniałem CJ to nie geniusz tylko zwykły konował który nawet nie potrafił ze zrozumieniem sklonować strategii od dobrego trejdera. Zresztą widać to po nim skoro nawet na żadne szczegółowe pytanie nie potrafi odpowiedzieć, nie rozumie rynku, nie rozumie dlaczego rynek miałby się poruszać rzekomymi levelami. Podobnie jak Mauro słyszał że gdzieś dzwoniło tylko nie bardzo wie gdzie. Trade what you see...naprawdę ? Tyle to ja wiem bez czytania 1545 stronicowego wątku.

maccyw pisze: Dobrym przykładem na ten tydzień będzie zapewne AUD/USD - widać tam bardzo ładne M, tyle że ono nic nie da i nic nie zmieni w obecnym kontratrendzie wzrostowym. A powodem jest fakt, że akumulacja nie jest w dalszym ciągu ukończona. Gdy zostanie ukończona czekają nas dalsze spadki.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: freakout »

czytam ten wątek systematycznie i widzę że ten cały CJ wywalił price action do góry nogami :) te zagrania i analizy które tu się przewijają są całkowicie pozbawione jakiegokolwiek sensu i logiki ;) nie wiem jakim cudem ten koleś tylu naiwniaków nachapał ale widocznie musi dobrze lać wodę :D

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Tu się nie do końca zgodzę chociaż fakt - u niego to może przypominać odwrócone PA które w ogóle nie ma sensu. Generalnie wątek kręci się wokół koncepcji ICT, który wyjaśnił i wykazał w jaki sposób instytucje finansowe robią w ciula traderów, w które miejsca na rynku ich zaciągają i w jakim celu, itp. CJ skopiował jego koncepcje od gościa który ją przerobił pod siebie (Mauro) najpewniej przerobił ją tylko po to by opychać to po 4 kafle innym. Na dodatek przerobił to w taki sposób że systematycznie możesz tracić pieniądze trejdując na tego typu sposób.

BTW. w sieci wielu się zastanawiało dlaczego ICT to robi za darmo (z początku). W jednym filmiku to wyjaśnił - on nie robi tego dla nas tylko filmiki nagrywa dla swoich dzieci bo uczy je tradingu i w takim przypadku nie robi mu różnicy czy filmiki wrzuci do sieci czy nie bo i tak je robi. Ponadto w jakiś sposób uważa że powinien się odwdzięczyć swojemu mentorowi, nie wiem czy się nie pomyle ale chyba chodzi o Larryego Williama ? Chociaż chyba coś przekręcam. Może i głupie ale co nieco wyjaśnia. I on nie uczy zwykłego PA tu się nie mogę z Tobą zgodzić. Tyle że to co robi CJ to nieudolna przeróbka jego koncepcji która, i tu się zgodzę, jest pozbawiona sensu, najczęściej nie działa lub działa do tego stopnia skutecznie że gdybyś grał z trendem i łapał krótkie kontry to wyszłoby Ci to lepiej niż grzebanie się w głupocie CJa.

Ja naprawdę byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś wprost napisał czy robi te 30 (albo choćby 20%) depo grając CJem bo ja uważam to za niewykonalne. Zresztą widzę wejścia co poniektórych na stevehoop i łapię się momentami za głowę bo są idealnie wycentrowane pod prąd (czasami przed prawdziwymi obsuwami). To przypomina klikanie na pałe a nie trading. Ale dobrze, niech trejdują pod prąd bo dawcy kapitału też są potrzebni na forexie. Generalnie momentami myślałem że ze mną jest coś nie tak ale nie ...grając metodą ICT momentami udaje mi się zrobić 100% depo w miesiąc...zresztą jak nadrobię drawdown w zyskach (spowodowany usilnym modyfikowaniem strategii pod wypociny CJa) to się podepnę pod MyFXBook. Obecnie nadrabiam drawdown i pluje sobie w brodę że znowu usilnie próbowałem wdrażać strategię CJa w życie, no po co mi to kurwa było...EDIT: Jaką strategię, no kurwa...tyle w tym strategii co w grze typu arcade...

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Hej, maccyw, może już starczy tego jechania po CJ-u :wink: On Ci i tak nie odpisze bo chyba rzadko zagląda na to forum, a jego jedyny wyznawca (ten któremu pojęcia takie jak "przecinek", "kropka", "znak zapytania", "konto realne" były całkowicie obce) niestety chyba jednak dotrzymal słowa i opuścił nas na dobre.

Myślę że dużo bardziej pożyteczne byłoby gdybyś np. mógł czasem wstawić screeny z trade'u z opisem, albo wyjaśnienie jakiegoś elementu strategii ICT. Dla osób które nie dały rady przyswoić sobie wiedzy z jego filmików (np. dla mnie) byłoby to duzo bardziej pożyteczne ;)

Pzdr.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Pewnie. Poniżej wejście z AUD/USD choć spóźnione ale nie dbam o perfekcyjne trejdy. Lepiej się upewnić w swoich przekonaniach i zyskać mniej niż tak jak pierdolił CJ - starać się łapać dołki i wierzchołki. W tym drugim przypadku prędzej Ci depo stopnieje niż zrobisz 100% depo w m-c.

Poluję na Sweet spota, nie obawiam się raczej poziomu 0.7382 bo nie pokrywa się ze sweet spotem, ale również dlatego że mam buy na innej parze z AUD i jak dla mnie AUD/USD jej przewodzi. Spodziewam się że AUD/USD jest wobec tej pary przyśpieszone czyli dopóki tamta druga para swojego nie zrobi to i tutaj mogę być spokojny. A wiem że nie zrobi dopóki AUD/USD nie dojdzie do sweet spota. Dlaczego więc sweet spot a nie to wyższe OB, które ze względu na potencjalne SLki byłoby lepsze ? To jest zagwozdka w której rozwiązaniu pomoże mi EUR/USD. Na EUR/USD nie ma ważnego OB aż w okolicach poziomów 1.0708-1.0758. Jeżeli więc AUD/USD dojdzie do sweet spota ale EUR/USD nie dojdzie do poziomów tu wskazanych to AUD/USD trzymam dalej.

Generalnie moja koncepcja na ten tydzień zakłada iż chcą zakumulować dolara do dalszych wzrostów. Najpierw więc osłabią dolara po to by go później ponownie umocnić, a więc wszystkie pary walutowe mają względem USD tendencję wzrostową. Racjonalne jest zatem założenie że dojdą do tych OB. Inna sprawa to że w 2 dni funt zrobił 300 pipsów ( a więc sporo) i również jego powinni zakumulować przed dalszą wyprzedażą. Tendencja wzrostowa powinna potrwać przynajmniej do środy do sesji NY. To właśnie wtedy będę wypatrywał ewentualnego odwrócenia dla tych walut, tyle że odwrócenia spokojnego tutaj żadnych gwałtownych skoków o 100 pips itp być nie powinno. Dla żadnej z tych par.

O Slki nie pytajcie. Jeżeli kurs ostro zawróci w przypadku AUD/USD (co do czego podstaw nie widzę) to oddaje zysk i zamykam na BE. Generalnie gram normalnie na zamknięcie pozycji po każdym dniu ale w tym wypadku zwyczajnie mi się nie chce bo jestem zbyt przekonany co do swoich racji. Co więcej brak jakiś pilnych danych które mogłyby mi poważniej zagrozić (gra bez SLki) tzn odwrócić rynek i polecieć o 100 pips przeciwko mnie. Inna sprawa, są w nocy mimo to dane które pewnie będą pchać kurs dla AUD/USD ku górze tyle że powolnie. A nie chce mi się tego pilnować całą noc. Kurs się oddalił tam gdzie powinien więc się tym nie przejmuję.

EDIT: Oczywiście ICT mówił o nie trzymaniu pozycji na noc ale przyznał jednak że nie do końca dotyczy to par z NZD,AUD,JPY ponieważ te pary z wiadomych przyczyn mają tendencję do wzrostów / spadków również w nocy.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Widzicie co robi obecnie USD/JPY ? To teraz pomyślcie ilu uczniów CJa bezmyślnie zaczyna kupować tą parę, wszakże formują W. Małe W w większym W :lol: A ja Wam powiem - SELL. Jest to zresztą SMM. Powinno im się udać dziś dotrzeć do poziomu 114.40. W sumie...to dobry ten CJ pod warunkiem że gra się zupełnie odwrotnie do jego teorii. Wtedy to że będziecie pływać w proficie gwarantowane :lol:

fdsafsafdasfa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:06

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fdsafsafdasfa »

Wczoraj wyszukałem stronkę ict https://theinnercircletrader.com/Tutorials.htm . Pobrałem i zapoznałem się z materiałami video - spodziewałem się czegoś nauczyć tymczasem nie dowiedziałem się w zasadzie nic. Facet ma wiedzę ale szukałem materiału jak on gra. Pierwszy filmik mnie zaciekawił odnośnie tych swingów - ale co dalej? Pokazał jak je sobie wykreśla i na tym koniec.... Na tych filmach jest więcej gadania niż konkretów. Gdzie w sieci można zobaczyć jak on gra?

ODPOWIEDZ