Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Dobrze, przepraszam :) Ale wyczułem ich idealnie. W sumie nieco dziwna sprawa bo przenieśli się na nocne godziny (jeżeli chodzi o Londyn) oraz późno popołudniowej (NY). Ciekawe czy od stycznia wróci to do normy bo co jak co teraz największe ruchy odbywały się głównie w nocy (nie licząc środy). W ogóle to były jakieś dane w nocy ? Pytam bo nie zauważyłem aby były jakieś dane które mogłyby takie ruchy spowodować w cenach par związanych z USD. Co do tego ICT się akurat pomylił gdyż twierdził że w nocy nie ma sensu trejdować bo i tak nic się nie dzieje. Generalnie to tak ale czasami się właśnie dzieje i to sporo.
as28 pisze:zasługują ci oni na taką nazwę,
ale że to forum publiczne ograniczmy się do łagodniejszych słów,
łajdaki, dranie to musi wystarczyć

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Tak przy okazji to ja już nie wiem - czy CJ trzyma swoje pozycje na noc czy nie ? Niestety jego wątek zawiera sporo sprzeczności z jednej strony pisze aby trejdować od M do W i z powrotem a z drugiej strony sam mówi że stara się jak najmniej wystawiać na działanie rynku i pozycję zajmuje dopiero po asian range (czyli tutaj jest to tożsame ze strategią ICT) po czym pozycję zamyka przed asian range. Czy ktoś się orientuje jak w końcu to robi ? Inna sprawa że widziałem jak przykładowo piramidował bodajże CAD/JPY w ten sposób że na pewno nie mógł zamykać pozycji przed asian range (było nałożone mnóstwo pozycji na H4 rozłożone w czasie).

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

Dlatego pisałem że na edku należy stać raczej z boku,
https://www.mql5.com/en/charts/6354172/ ... al-markets
fox to wredne stworzenie.
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ja realizowałem zyski na wysokości tego długiego pina gdy cena przebiła sweet spota. Swoje zarobiłem. Wczoraj już byłem sell na EUR/USD. Akurat dla mnie EUR/USD jest proste i całkiem grywalne. Wychodzi na to że dzisiaj wskutek FOMC znowu zaczną umacniać dolara co z kolej spowoduje zejście EUR/USD niżej. Tą parę czytam sobie jak książkę.

Natomiast EUR/GBP - tutaj zobacz co się wyprawia. Ta para jest całkowicie niegrywalna.
as28 pisze:Dlatego pisałem że na edku należy stać raczej z boku,
https://www.mql5.com/en/charts/6354172/ ... al-markets
fox to wredne stworzenie.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

GBP/USD to kolejna para która pokazuje jakim konowałem jest CJ. Chciałbym usłyszeć od jego brokera ile to on już rzekomo zarobił, bo liczne przykłady nakazują sądzić że nic. Analiza USD/CAD poprzez mapowanie tutaj na forum też pokazała idiotyzm jego metody. A że łatwo jest krytykować to mogę jedynie nadmienić że ja uświadomiłem sobie dlaczego "jego" metoda nie działa. Zerknijcie na Buy / Sell Market Model od ICT. To co robi CJ to metoda Steva Mauro (sam o tym napisał) który bezczelnie zerżnął (bez przypisania jakiegokolwiek autorstwa) od ICT cały ten koncept tyle że zrobił to po swojemu i źle. Wymyślił koncept leveli po to by pewnie móc to sprzedawać swoimi słowami po $4000 innym naiwnym traderom chociaż nawet nie ma pojęcia co wyprawia.

Koncept ten nie działa z prostej przyczyny - koncepty od ICT składają się z 2/3, 2/3, 2/3 itp aż do odwrotu. O co chodzi - w przypadku metody ICT główny kierunek rynku jest kontrowany co jakiś czas przez dwa levele (zapewne akumulacja) przy czym spadki mają zazwyczaj trzy levele (tyle że on nie nazywał tego levelami). Tak więc zazwyczaj rynek podąża w danym kierunku przez nieokreślony czas i my trejdujemy z tym właśnie ruchem (nie pod prąd). Wejść szukamy na określonych sesjach po wystąpieniu judas swing (chyba że chcemy trzymać pozycje na noc). Jednak co jakiś czas przychodzi kontra (nigdy nie wiemy kiedy, teoretycznie po 3 spadkach - chociaż w oryginalnej koncepcji nie ma nic o levelach bo one ...nie istnieją). To co powinniśmy obserwować to wystąpienie kontry głównego ruchu która składa się z dwóch leveli (nazywając to językiem CJa). Gdy zobaczymy kontrę szukamy wejścia z głównym kierunkiem rynku. Rynek zazwyczaj powinien podązać w kierunku przez 3 dni, zazwyczaj od wtorku do piątku aż do kolejnej kontry - choć i z tego ICT nie zrobił reguły.

Ot, wyżej macie info dlaczego teoria leveli nie działa i działać nie będzie tak jak powinna. I dla dociekliwych - CJ z zawodu był górnikiem (a przynajmniej tak twierdzi na forum) ICT z kolei pracował swego czasu dla banku i to czym się zajmował to właśnie trading zza kurtyny. I to tyle w tym temacie, stąd jeżeli wątek ten ma być konstruktywny to proponuję się skupić na tradingu na sposób ICT a nie jego przeróbce wykonanej przez Steva Mauro który jest sprawcą tego zamieszania i najwyraźniej nie ma pojęcia o tym czego naucza.

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

maccyw pisze:
Koncept ten nie działa z prostej przyczyny - koncepty od ICT składają się z 2/3, 2/3, 2/3 itp aż do odwrotu. O co chodzi - w przypadku metody ICT główny kierunek rynku jest kontrowany co jakiś czas przez dwa levele (zapewne akumulacja) przy czym spadki mają zazwyczaj trzy levele (tyle że on nie nazywał tego levelami). Tak więc zazwyczaj rynek podąża w danym kierunku przez nieokreślony czas i my trejdujemy z tym właśnie ruchem (nie pod prąd). Wejść szukamy na określonych sesjach po wystąpieniu judas swing (chyba że chcemy trzymać pozycje na noc). Jednak co jakiś czas przychodzi kontra (nigdy nie wiemy kiedy, teoretycznie po 3 spadkach - chociaż w oryginalnej koncepcji nie ma nic o levelach bo one ...nie istnieją). To co powinniśmy obserwować to wystąpienie kontry głównego ruchu która składa się z dwóch leveli (nazywając to językiem CJa). Gdy zobaczymy kontrę szukamy wejścia z głównym kierunkiem rynku. Rynek zazwyczaj powinien podązać w kierunku przez 3 dni, zazwyczaj od wtorku do piątku aż do kolejnej kontry - choć i z tego ICT nie zrobił reguły.
w którym materiale ICT tak to przedstawiał?
jeżeli możesz podrzuć linka :wink:
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Aha i jeszcze jedno. Główny trend czytacie od Weekly poprzez Daily względnie H4. Natomiast H1 nie ma z tym nic wspólnego i może służyć jedynie do bardziej precyzyjnych wejść. Trejdowanie od M do W i z powrotem jest równie idiotyczne co i reszta pomysłów CJ (wyssanych od Mauro) bo nigdy nie wiemy kiedy dane W lub M odwróci rynek. Te teorie były wielokrotnie poruszane w różnych książkach (jak również RGR i odwrócone RGR) i dlaczego w przypadku tej teorii miałoby się to sprawdzać skoro problem innych "mądrych" metod pokazywał że trejdowanie od formacji M lub W nie działa. Generalnie każda para to zbiór M i W tylko większość nich nic nie zmienai w kierunku rynku - więc co nam dają ?

Dobrym przykładem na ten tydzień będzie zapewne AUD/USD - widać tam bardzo ładne M, tyle że ono nic nie da i nic nie zmieni w obecnym kontratrendzie wzrostowym. A powodem jest fakt, że akumulacja nie jest w dalszym ciągu ukończona. Gdy zostanie ukończona czekają nas dalsze spadki.

Innymi słowy, nauki CJ były od początku stratą czasu i same w sobie były skazane na porażkę. I tak, ja też ten czas straciłem.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Poszukaj na google drive ktory wrzuciłeś filmiku o nazwie InnerCircleTrader - 28-05-15 chyba w nim. Ponadto dokładnie od 58:30 opisuje jak wygląda to za kurtyną. Zresztą co jakiś czas w swoich filmikach wyciąga różne rzeczy, m.in. że jako trader w instytucji finansowej widział na wykresie niewielki ruch o ileś tam pipsów bodajże na NASDAQ gdy puszczali duże zlecenie.


as28 pisze:
maccyw pisze:
Koncept ten nie działa z prostej przyczyny - koncepty od ICT składają się z 2/3, 2/3, 2/3 itp aż do odwrotu. O co chodzi - w przypadku metody ICT główny kierunek rynku jest kontrowany co jakiś czas przez dwa levele (zapewne akumulacja) przy czym spadki mają zazwyczaj trzy levele (tyle że on nie nazywał tego levelami). Tak więc zazwyczaj rynek podąża w danym kierunku przez nieokreślony czas i my trejdujemy z tym właśnie ruchem (nie pod prąd). Wejść szukamy na określonych sesjach po wystąpieniu judas swing (chyba że chcemy trzymać pozycje na noc). Jednak co jakiś czas przychodzi kontra (nigdy nie wiemy kiedy, teoretycznie po 3 spadkach - chociaż w oryginalnej koncepcji nie ma nic o levelach bo one ...nie istnieją). To co powinniśmy obserwować to wystąpienie kontry głównego ruchu która składa się z dwóch leveli (nazywając to językiem CJa). Gdy zobaczymy kontrę szukamy wejścia z głównym kierunkiem rynku. Rynek zazwyczaj powinien podązać w kierunku przez 3 dni, zazwyczaj od wtorku do piątku aż do kolejnej kontry - choć i z tego ICT nie zrobił reguły.
w którym materiale ICT tak to przedstawiał?
jeżeli możesz podrzuć linka :wink:

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

I przypuszczam że ICT się po prostu wkurwił i dlatego zaczął sprzedawać swój content. Wyobraźcie sobie że iluś tam internetowych scammerów kradnie Wasz stuff przypisuje mu własne autorstwo i zaczyna tym handlować kosząc naiwniaków na $4000 od osoby za "szkolenie". Nie wiem co Wy na to ale ja zrobiłbym dokładnie to co ICT.

Mnóstwo osób wykrzykuje w necie że Mauro to geniusz, że CJ to geniusz chociaż jak dla mnie CJ jest tylko naiwnym debilem a Mauro to zwykły scammer. Myślę, że na tym forum jest wielu bardzo bystrych traderów, osób z nieprzeciętną inteligencją - a teraz przyznajcie kto z Was zarobił jakieś większe pieniądze grając CJem. Czy robicie przynajmniej 30-40% depo miesięcznie grając tą metodą ? Naprawdę wierzycie że to z Wami jest coś nie tak, bo jak dla mnie z debila zrobiło się guru który nawet nie ma pewnie odwagi przyznać że umoczył większość z zysków które tak chętnie pokazywał na stevehoopwood. Nie szanuje takich ludzi bo jak dla mnie to zwykłe internetowe szkodniki które w imię zysków lub jakiejś niepojętej dumy będą innych wprowadzać w błąd.

Zaraz pokażę Wam mapowanie, czekajcie

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Macie swoje mapy, GBP/USD. Naprawdę ? Zaraz będzie że błąd tkwił po mojej stronie. Ok. Cytat ze stevehoop

"In all honesty, you should not be mapping price. No one seems to be successful in doing so although some have come so close at times. Learn the levels and trade from those, that's where you will profit. -CJ-"

Aha, i mówi to po tym jak zaczął pobierać kasę za robienie map ? A przynajmniej takiego czegoś dowiedziałem się od jednego z członków forum ? No to też fajnie...scam 10/10.

I dlaczego o tym piszę - bo kiedyś lata temu sam wtopiłem pewną (na szczęscie niezbyt wielką) sumę przez tego typu pseudo mędrców którzy z biegiem czasu okazali się zwykłymi konowałami, czasami nieco gorzej - oszustami. A dzisiaj po prostu uważam że często przez tego typu pojebów Ci od których rzeczywiście można byłoby się czegoś dowiedzieć no to zwyczajnie się do nich nie dotrze bo aby dotrzeć do nich musimy przebić się przez stosy prawdziwego shitu.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ