webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

widzisz rookie, webski ma jakis system ale ma jeszcze cos, czego Ty nie masz: zelazna konsekwencje w realizowaniu zasad systemu, ktore niektorym moga sie wydawac dziwne badz niezgodne z ich przekonianiami i nadziejami na zachowanie ceny.
Tak wiec zamiast pouczac go gdzie ma stawiac zlecenia zajmij sie budowaniem wlasnego systemu a nastepnie konsekwentnie realizuj jego zalozenia.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:
meylo pisze:Masz rację, czepiam się bo się czepiasz. Zdaje mi się, że to co robi, robi zgodnie z systemem. Sam to pewnie potwierdzi lub nie. Jeśli tak jest, to on wie najlepiej czy się tego systemu trzymać, czy raczej odpuścić. To co jest najważniejsze, to wiara we własny produkt i nie zmienianie go co trzy dni bo trafiło się kilka stratnych transakcji.
To co dla Ciebie jest bez sensu, dla kogoś innego może być graalem. Życzę Ci byś to kiedyś zrozumiał.
A Ty dalej swoje, że go pouczam itp. Wcześniej z tego co widze zlecenia były wycofywane teraz te zlecenia wiszą dalej. Pytanie meylo do Ciebie bo zapewne przeanalizowałeś to co robi webski skoro zabierasz głos - czy to szukanie wejść na siłe, czy nadal trzyma się systemu?
Dodam do tego co napisali koledzy jw :)
Otóż na tym rynku cos co dla kogoś jest "bez sensu" dla innych jest okazją do zajęcia pozycji. Jest to tylko subiektywna ocena. Bo gdyby tak nie było to w mocnym trendzie wzrostowym nie byłoby chetnych do brania krótkich (co jest własnie "bez sensu") i rynek straciłby płynność ;)
Jesli dwóch traderów w jednej chwili biorą przeciwstawne pozycje to nie znaczy, że jeden z nich musi stracić. Ważniejsze kiedy z nich wyjdą

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

Szacun za to że pokazujesz straty bo niewielu ludzi umie sie przyznać że nie zarabia z giełdy ale to co ty tu masz to jedynie technika wejścia w pozycje a gdzie reszta.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

playazzz pisze:Szacun za to że pokazujesz straty bo niewielu ludzi umie sie przyznać że nie zarabia z giełdy ale to co ty tu masz to jedynie technika wejścia w pozycje a gdzie reszta.
Zdjęcia transakcji pokazują wejście i wyjście z transakcji. Pod każdą transakcją są jej dokładne dane łącznie z kapitałem.
Zatem na kazdym screenie masz całe Trade Management.
Money Management określiłem na początku. Każdy Stop-Loss to mniej niż 100 zł.

Pisząc "...co z resztą" co miałeś na myśli? Zadaj konkretne pytanie to odpowiem.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

-rookie- pisze:Jak Ty ustawiasz te zlecenia? Przecież tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/142311 ) to chyba powinien być short po tym insidebarze lub long. To jak potem nie wzięło zlecenia, tylko pojawiły się kolejne 3 świece to chyba powinieneś wycofać to zlecenie oczekujące. To bezsensu. W takim układzie nie rozegrałeś insidebara, nie wszedłeś bezpośrednio po nim.
Nie wycofuję zleceń złożonych na Inside-Bara pasującego do mojej strategii. Tak mówi Plan. Wiem, że to może dziwnie wyglądać. Niby gram na IB ale nie kasuję zlecenia gdy cena pójdzie w przeciwną stronę.
Jednak to podejście wynika z obserwacji.
Grając 8 miesięcy na demo zauważyłem, że duże ruchy mają miejsce po Inside-Barze, po którym dodatkowo jest kilkudniowa korekta. Ja właśnie czekam na takie duuuże ruchy.
Dlatego założyłem na początku, że składam zlecenie i dam rynkowi czas. Co ma być to będzie.

Muszę wytrwać w tym Planie do grudnia tego roku, a potem zobaczymy co dalej. Jestem ciekawy jak to wszystko się skończy.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

2017_07_12 transakcja USDJPY.png
2017_07_11 transakcja NATGAS.png
Kolejne dwie transakcje. USDJPY rozpoczęte jeszcze w czerwcu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Łebski,
film tłumaczy dlaczego ważne jest niepdopuszczanie do strat...
https://www.youtube.com/watch?v=54nNA7j8_uI
miłego oglądania

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Ależ ja nie dopuszczam do strat.
Nie robię głupot na rynku typu: "wydaje mi się, że teraz to już na pewno cena spadnie... i bach - transakcja z ręki na spontanie". Dla mnie takie coś zawsze kończyło się wpadką.

Według mnie dopuszczanie do strat to robienie czegoś niezgodnie z Planem.
Zatem pozostaje mi pokornie z uśmiechem i konsekwencją realizować go.

Stratne transakcje to część każdego biznesu. Tradingu również. Z góry zakładam że będą, dlatego łatwiej mi mentalnie poradzić sobie z nimi.
Uważam, że wiele osób właśnie z tym ma największy problem. Ciężko im przyjąć, że trading to właśnie krok na przód i krok wstecz, dwa kroki na przód i jeden wstecz. Do tego dochodzi brak konsekwencji w trzymaniu się Planu i w tym momencie mamy już czysty hazard.
(filmik obejrzę dziś po południu - dziękuję :564: )
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie znam twojej statystyki systemu, np w kwestii, jaki procent tradów które osiągnęły profit >R , jak ten na USD/JPY zakończyło się SL, a to mogłoby być wskazówką czy warto przesuwać na BE czy nie...
robiłem kiedyś proste badania gry podobnej do twojej, proste zasady ale z pin barem. BAdania obejmujące okres 5 lat i 18 instrumentów. Nawet nie wiesz jak znakomicie w tamtym przypadku poprawiły się w skali każdego roku wyniki systemu. Często podpierasz się wieloma regułami "tzw. złotymi regułami", do nich naleeży również reguła "preserv capital first".
MIłego weekendu

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Jackub, preserv capital first ale w niektorych systemach musisz zalozyc, ze czesc kapitalu sluzy za tzw. kapital obrotowy i takiego trejda nie zabezpieczamu na BE lub TS bo przy pewnej zmiennosci bedzie nas nonstop wywalac nie osiagajac zalozonego i sprawdzonego statystycznie zasiegu TP. A to pykniecie TP zapewnia nam zyskownosc systemu. Oczywiscie dotyczy sie systemow, gdzie RR min 2. Webski zaklada, ze daje miejsce cenie na korekte, jesli ta korekta jest wieksza niz zasieg ostatnich trzech (tak?) swiec to wychodzi na SL.
Istotne jest, ze Webski ma jakies zasady i trzyma sie ich, w przeciwienstwie do mnie gdzie co tydzien wymyslam nowy system i nowe zasady.

ODPOWIEDZ