webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

meylo pisze:
webskitrader pisze:...
Na rynku obecnie działają dwa zlecenia, z których na jednym na pewno zarobię.
Gdybym dostawał dolara za każdym razem gdy byłem na rynku pewien czegoś na 100%...
;)
wyluzuj
Masz rację. Na rynkach nie ma nic pewnego. Jednak zlecenie o którym myślałem ma już bardzo daleko trailing-stop'a od poziomu BUY STOP. Musiałaby powstać baaardzo duża luka żeby cena wróciła do poziomu zlecenia.
Ale wiadomo, że nic nie jest wykluczone, dlatego dziękuję za zwrócenie uwagi.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jak Ty ustawiasz te zlecenia? Przecież tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/142311 ) to chyba powinien być short po tym insidebarze lub long. To jak potem nie wzięło zlecenia, tylko pojawiły się kolejne 3 świece to chyba powinieneś wycofać to zlecenie oczekujące. To bezsensu. W takim układzie nie rozegrałeś insidebara, nie wszedłeś bezpośrednio po nim.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze:JA , jak zwykle sieję niepewność.... proponuję ci obejrzeć ten krótki filmik o zasadach analizy Monte Carlo w tradingu..... wnioski pozostawiam tobie
https://www.youtube.com/watch?v=MFDRBxkIRKU
miłego oglądania...
bylem 268, ktory obejrzal ten filmik, niesamowite.
a takie leszczyki ( https://www.youtube.com/watch?v=Qw1surn5-jo )maja po 1,2 mln wyswietlen z filmami o oczywistych oczywistosciach.
swiat rzeczywiscie zmierza ku zagladzie (intelektualnej z pewnoscia).

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

Zaznaczyłem ostatnie twoje dwa zagrania nie lepiej czekać na wybicie impuls a następnie powrót ceny i dopiero wejście no chyba że często jest tak że cena wystrzeli ale ja po formacji grał bym impuls korekta niżej łapiesz cenę i z stop losem poniżej sygnału metoda ciekawa ale chyba nie do końca przemyślany sl

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

nemoofx pisze:Zaznaczyłem ostatnie twoje dwa zagrania nie lepiej czekać na wybicie impuls a następnie powrót ceny i dopiero wejście no chyba że często jest tak że cena wystrzeli ale ja po formacji grał bym impuls korekta niżej łapiesz cenę i z stop losem poniżej sygnału metoda ciekawa ale chyba nie do końca przemyślany sl
Wziałem ten wskaźnik DSWS co umieścił go przedtem dadas. Zacząłem mierzyć niektóre świeczki wg schematu jak opisał.
#1 setup .png
Potem przypomniałem sobie o tych IB co gra webski i zacząłem to mierzyć i tak jak piszesz nemo, często wracają i to czasem robią dokładnie 50% korekty po tych IB, więc ten SL mógłby być krótszy tzn mniejsze ryzyko i lepszy RR. Niektóre sygnały pomijasz przez to ale kosztem lepszego RR. Często też jeżdżą w góre, odpalają zlecenia oczekując nad, potem wracają odpalają oczekuję pod świecą i robią pina albo wpadają dalej w konsolidacje, więc trzeba by pomyśleć jak to przefiltrować.

Ale analizując ostatnie zagranie na AUDUSD ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/142315 )
AUDUSDmicroDaily.png
Jaki sens miało ustawienie zlecenie oczekującego nad doji i czekanie potem 2 świece które zmieniają obraz rynku ponieważ doji została wybita dołem przez kolejną świece. Cała korekta na tej mierzonej świecy miała 61.8%. Według mnie ustawianie zleceń w oparciu o SMA250 jest złym pomysłem, jest kompletnie bezsensu. Poza tym ustawianie zlecenia nad tym doji, prędzej bym tam postawił SELL LIMIT żeby zagrać w dół po wybiciu szczytu tej doji nad którą webski postawił buy oczekujące. A gdyby nie wybili szczytu tej doji wycofałbym zlecenie.

Zaciekawiło mnie to troche, będę śledził te IB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Sądzisz, że masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie by mówić webskiemu, że jego działania, według jego systemu są bez sensu?
Masz tylko własne przekonania, które się zmieniają z dnia na dzień co wpływa na nieobiektywną ocenę sytuacji.
Niech każdy robi to, co uważa za właściwe dla siebie a później wyciąga wnioski.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Sądzisz, że masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie by mówić webskiemu, że jego działania, według jego systemu są bez sensu?
Masz tylko własne przekonania, które się zmieniają z dnia na dzień co wpływa na nieobiektywną ocenę sytuacji.
Niech każdy robi to, co uważa za właściwe dla siebie a później wyciąga wnioski.
Sądze że się czepiasz, i Twój post nie wnosi żadnej wartości do tej dyskusji, ale wytłumacze to Tobie.

Przejrzałem wczoraj jego transakcje, żeby zobaczyć co robi. Zacząłem zastanawiać się dlaczego nie wycofuje zleceń skoro nie weszło na kolejnej świecy po IB, tylko one wiszą nadal mimo że obraz rynku się zmienił bo po tym IB pojawiły się kolejne świece które wydłużają konsolidacje i dopiero na wybiciu z konsolidacji jego zlecenie jest realizowane, więc on nie rozgrywa wybicia IB, tylko wybicie konsolidacji. Dlatego stwierdziłem że to co robi jest bezsensu. Nie dość że ustawia zlecenie po cenie z IB który był 2-3 świece wstecz to jeszcze SL ustawia wg tego IB i kilka razy go w ten spośób wycięło. Skoro opiera się na wyznaczanie trendu po MA250 to po co wchodzi na IB, po co stawia wg niego SL, skoro tak na prawde gra na wybicie z konsolidacji w kierunku MA250? I na koniec, nie pouczam go tylko zainteresowałem się jego strategią, tym jak ją realizuje i napisałem swoje spostrzeżenia bo zamierzam śledzić te IB.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Masz rację, czepiam się bo się czepiasz. Zdaje mi się, że to co robi, robi zgodnie z systemem. Sam to pewnie potwierdzi lub nie. Jeśli tak jest, to on wie najlepiej czy się tego systemu trzymać, czy raczej odpuścić. To co jest najważniejsze, to wiara we własny produkt i nie zmienianie go co trzy dni bo trafiło się kilka stratnych transakcji.
To co dla Ciebie jest bez sensu, dla kogoś innego może być graalem. Życzę Ci byś to kiedyś zrozumiał.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Masz rację, czepiam się bo się czepiasz. Zdaje mi się, że to co robi, robi zgodnie z systemem. Sam to pewnie potwierdzi lub nie. Jeśli tak jest, to on wie najlepiej czy się tego systemu trzymać, czy raczej odpuścić. To co jest najważniejsze, to wiara we własny produkt i nie zmienianie go co trzy dni bo trafiło się kilka stratnych transakcji.
To co dla Ciebie jest bez sensu, dla kogoś innego może być graalem. Życzę Ci byś to kiedyś zrozumiał.
A Ty dalej swoje, że go pouczam itp. Wcześniej z tego co widze zlecenia były wycofywane teraz te zlecenia wiszą dalej. Pytanie meylo do Ciebie bo zapewne przeanalizowałeś to co robi webski skoro zabierasz głos - czy to szukanie wejść na siłe, czy nadal trzyma się systemu?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie analizowałem. To nie moje zadanie.
Poza tym zamierzałem skomentować Twój wpis o TP 5, SL 50 ale odpuściłem żeby się nie czepiać.
Pozdrawiam.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ