Forex Capital Markets (FXCM)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
33%
Poza paroma minusami są ok
1
33%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
1
33%
Stanowczo odradzam:
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Forex Capital Markets (FXCM)

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Co możecie powiedzieć na temat tego brokera? Z tego co czytałem na forum to kilka osób korzysta z ich usług. Bo ze strony ich polskiego oddziału http://www.sfxm.com.pl wynika, że mają całkiem niezłe warunki: niski spread (2 pips na EUR/USD), konto mini od 300$. A jak to się ma w praktyce? Czy szybko wykonują zlecenia? O wypłacalność nie pytam, bo są przedstawicielami banku, to chyba pewnego rodzaju gwarancja.

// 27.10.2016 Dodano ankietę z ocenami użytkowników dotyczących tego brokera.
// Admin

anita
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2007, 23:20

Nieprzeczytany post autor: anita »

mój kolega ma spready nie sa w cale takie niskie :( to chiński chłit. a tak pozatym broker jak broker

Awatar użytkownika
fxmaestro
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 23 lis 2007, 22:15

Nieprzeczytany post autor: fxmaestro »

Witam


Ja ponawiam zapytanie o tą firmę . W rankingu które dostałem w innym temacie zajmują 2 miejsce.


Czy ktoś z was tam gra real?

Jak szybko zamykane są zlecenia?

Jak jest z wypłatą ?



Ja jestem w fazie zakładania konta. Powiem jedno po fxpolska jest to druga firma która tak bardzo weryfikuje ludzi. W fxpolska nie udało mi się zalozyć konta ponieważ nie pracują i nie mam dochodów. Jak mam pracować jak mam dochody z gpw hehe

W fxcm najpierw otworzyłem konto po pierwszej weryfikacji musiałem dokonać depozytu i już myślałem, że sobie podziałam. Niestety przysłali jakieś pismo do podpisania i wysłania wszystko na emeil ale to było nie koniec teraz wysłalem scany dowodu i prawa jazy i poczekamy do poniedziałku co z tego będzie.

Jak tak cięzko jest założyć konto to w przypadku sukcesu i wypłaty kasy też będzie cięzko.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
psztymuclus
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: psztymuclus »

fxmaestro powiedz jak Ci poszło z założeniem tam konta, śmigasz już coś? Też ostatnio dotarłem do info, że są na 2. miejscu w rankingu ustępująć tylko IB więc na pewno warto ich sprawdzić
Kto cały dzień pracuje, nie ma czasu zarabiać pieniędzy

Awatar użytkownika
Lemurek
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2007, 20:27

Nieprzeczytany post autor: Lemurek »

Ja tam mam, nic nadzwyczajnego, zlecenia dobrze wchodza, w kazdym razie lepiej niz na xtb, ale spread jest ruchomy i na EURUSD czesto jest rzedu 3pipsow, na GPBUSD 4pipsy - to tak w praktyce. W czasie informacji bywaja zwiechy, ale nie takie jak u rodzimego brokera. Ostatnio wprowadzili MT4 jako druga platformę co w polaczeniu z brakiem "dealing desk" wydaje sie byc super bajką. Niestety trzeba zalozyc oddzielne konto dla MT4 a dla tej platformy konto zaczyna sie od 5000$ :( Troche dalem sie nabrac, bo zalozylem konto unich na poczatku roku z zamiarem przejscia na MT4 czym sie chwalili juz od roku. A tu teraz klops przy takich warunkach. No i nie ma niestety dema dla MT4!

mwojt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2008, 23:44

Nieprzeczytany post autor: mwojt »

Miałem tam mini konto i muszę powiedzieć że nie miałem jakichkolwiek zastrzeżeń co do tego brokera, wręcz przeciwnie, same dobre wrażenia. Ich platforma jest bardziej przejrzysta niż MT4 jednak nie aż tak bardzo funkcjonalna. Brak możliwości uruchomienia EA, własne wskaźniki niby można pisać na nią od niedawna ale w dość egzotycznym języku jakim jest LUA, przez co nawet ciężko znaleźć w internecie jakiekolwiek dodatkowe wskaźniki, poza tymi dołączonymi w standardzie. Fajną sprawą jest handlowanie bezpośrednio na wykresie, przesuwanie stopów, limitów, zleceń oczekujących za pomocą myszki. Ogromną wadą wg mnie jest brak TF H4, przynajmniej w standardzie. Trzeba ręcznie wpisywać w oknie wyboru H4 po czym nieco ścisnąć wykres co nie jest zbyt fajnym rozwiązaniem dla kogoś kto często zmienia TF wykresu. Trailing stop działa również przy wyłączonej platformie, i to jest ciekawe. Ostatnio gdzieś mi się rzuciło w oczy że dla ludzi którzy zakładają nowe konto i wpłacą min $300, dostają fx power course za darmo co moim zdaniem jest rewelacyjnym rozwiązaniem, czymś w sam raz dla początkującego tradera, sam kiedyś skorzystałem z tego kursu który tak naprawdę dopiero wprowadził mnie do świadomego handlu na foreksie.

Mają też konto działające z MT4 ale min wpłata (wbrew temu co napisał wyżej Lemurek) to $2k. Nie miałem okazji na tym działać... jeszcze :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gral_84
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: gral_84 »

A jakie sa oplaty w FXCM za otwarcie i zamkniecie pozycji tzw. commision fee

mwojt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2008, 23:44

Nieprzeczytany post autor: mwojt »

gral_84 pisze:A jakie sa oplaty w FXCM za otwarcie i zamkniecie pozycji tzw. commision fee
Z tego co się orientuję to prowizje pobieranie są tylko na koncie active trader, a ono z kolei ma tylko terminal poprzez przeglądarkę i api (nie wiem z jakich programów można korzystać przy tym koncie ale raczej nie mt4 i fxcm trading station). Przy kontach standard, micro i mt4 jest tylko opłata w postaci spreadu.

Awatar użytkownika
gral_84
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: gral_84 »

Czyli jak jest oplata w postaci spreadu to nie jest to ECN ?? Jesli sie myle to mnie poprawcie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

gral_84 pisze:Czyli jak jest oplata w postaci spreadu to nie jest to ECN ??
Obecność spreadu tego nie wyklucza. U ECN spread jest zmienny-rynkowy. Ale oprócz tego dochodzi zawsze prowizja od zlecenia zależna od wielkości jego wolumenu ale może FXCM zrobiło rozdzielenia na ECN i MM.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ