Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Aaa, już teraz rozumiem. Dzięki za objaśnienie :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wiem czy PaulGilbert uczy się tego hedge, ale ja od tygodnia próbuje. Dziś wyszedłem z buy na którym mnie złapało w tamtym tygodniu i obróciłem się na sell https://images81.fotosik.pl/1120/2d1f44286f1527f7.png . Tydzień to za mało żeby wyciągać wnioski ale balance się zwiększył, equity utrzymuje status quo, ani nie zarobiłem, ani nie straciłem, wiadomo jakieś wahania kapitału mam. Pytanie, czy można wypłacać zyski zaksięgowane na balance i czy to nie będzie miało wpływu na equity? Czy do póki mam otwarte pozycje nie mogę zlecić operacji wypłaty? Jeśli mam dla przykładu na equity załóżmy 1000 PLN i otwarte ciągle pozycje, a na balance tylko 200 PLN, to czy jak wypłace te 200 PLN i będę miał wtedy 0 na balnce to czy to będzie miało wpływ na equity, bo z tego co widzę to nie. Na balance księguje stratne pozycje i zyskowne ale equity nie reaguje na to w MT4, więc można mieć na equity 1000 PLN i otwarte pozycje a na balance albo 10k albo nawet 0 lub debet. Nie rozumiem tego, ale powinno się dać wypłacać to co jest na balance jeśli tak to działa.

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Mam mieszane uczucie w stosunku do hedżingu. A właściwie pozycji przeciwstawnych.
Jeśli zamiast w kierunku profitu cena zmierza w kierunku SL oznacza to że pomyliliśmy się co do naszego trejdu.
Otwieranie pozycji przeciwstawnej tylko dlatego że cena idzie w przeciwną stronę to MOŻE być za mało aby wejść w trejd. Każde zajęcie pozycji na rynku powinno wykorzystywać przewagę jaką daje system.
Przewagę na rynku uzyskujemy stosują system zajmowania pozycji. Tylko wejście daje przewagę. Co z tę przewagą zrobimy to już kwestia zarządzania ryzykiem, pozycją, ogólnie rzecz biorąc nasze umiejętności, nasz skill...
To skill powinniśmy trenować a nie zawracać sobie głowę hedżingiem, to wejście plus nasz skill pozwala nam zarabiać. Nauka hedżu mogła by być być techniką następną po opanowaniu techniki zajmowania pozycji i jej prowadzenia.
Na etapie kiedy nie jest się dojrzałym trejderem będzie tylko mącić w głowie i demolować dobre nawyki jakie mamy już wyrobione.
Czyli hedż TAK, ale nie zamiast umiejętności zyskownej gry na rynku :561:

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tu mój dzisiejszy nieudany trejd na screenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Paul, nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie złożyłeś te zlecenia. Dlaczego uważałeś że cena pójdzie w dół na pierwszym wykresie? Miałeś sekwencję HH. HH, HH !

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Napatrzyłem się na TJSa :-) Taka próba zagrania pod sentymenty, tylko teoretycznie zamiast stawiać Sl-a to zgodnie z tym co chłopaki tam robią powinienem otworzyć kolejną pozycję Sell gdzieś na szczycie tej zielonej - tak by mniej więcej Stoch pokazał. No i oni tam grają na m5 czy m15 a ja na niższym interwale niż H1 nie potrafię - H1 to dla mnie najniższy normalny interwał. Jakbym rzeczywiście zaczął od mniejszej pozycji i dołożył później drugą, to rzeczywiście to by weszło zgodnie z tym o czym mówił Rafał. Albo przynajmniej hedga mogłem dać i opuścić go wg wskazania stocha.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

//
np
Ostatnio zmieniony 17 lip 2018, 22:39 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tak, jeżeli zyski na demo podczas transakcji manualnych będą takie jak podczas testów półautomatycznych. Na razie wszystko wskazuje na duże prawdopodobieństwo.

Edytowałeś posta Tomasz w międzyczasie i moja odpowiedź teraz trochę bez kontynuacji. To dopiszę, że Tomasz pytał, czy zainwestuję w przyszłości realne pieniądze w tą metodę.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Tak, jeżeli zyski na demo podczas transakcji manualnych będą takie jak podczas testów półautomatycznych. Na razie wszystko wskazuje na duże prawdopodobieństwo.

Edytowałeś posta Tomasz w międzyczasie i moja odpowiedź teraz trochę bez kontynuacji. To dopiszę, że Tomasz pytał, czy zainwestuję w przyszłości realne pieniądze w tą metodę.
Paul to Twoje podwórko-nie pytaj, tylko rób swoje :)
zapytałem z czystej ciekawosci o realność tego co piszesz!!
Wiele zmieniasz!! tworzysz nowe!!
od pewnego czasu tylko śledze posty - nie pisze i nie udzielam sie
przyznam że Twój dziennik mnie ciekawi, ale tylko z jednego powodu :564:

Co z tego wyjdzie??

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Wniosłeś Tomasz w mój forexowy rozwój sporo rzeczy które mi się przydają. Może tego jeszcze nie widać, ale czuję że osiągam coraz większy progres, zaczynam więcej rzeczy dostrzegać, rozumieć. Niestety nigdy się nie wie, czy się nie brnie w ślepy zaułek, dopóki się tam człowiek nie znajdzie. Staram się zrozumieć każdego zarabiającego tradera, to w jaki sposób działa, czym się kieruje i wyciągnąć z tego kwintesencję. Wszystko w mojej strategii ewoluuje. Wpłaciłem pierwsze pieniądze realne, otworzyłem pierwszą, średniookresową transakcję. Zaczynam czuć się coraz pewniej. Zastanawiam się czy nie zainwestować większych pieniędzy. A jednocześnie nadal testy półautomatyczne na demo, rozwój strategii, dywersyfikacja. Poza tym, nie tylko forex jest w kręgu moich zainteresowań. Dzisiaj zrealizowałem na giełdzie moje +30% zysku. Co prawda od niewielkiej stosunkowo sumy, ale jest jednak satysfakcja, że coś w realu się posuwa też do przodu w rozwoju.

ODPOWIEDZ