Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

A może byś tym się zainteresował? Co prawda to wersja sprzed 5 lat, ale co do zasady jak najbardziej aktualny pomysł na wychodzenie ze straty a także piramidowania.
narzedzie-do-tradingu-manualnego-t22833.html#p560120

Ten film pokazuje ideę piramidowania przy pomocy określania potencjalnego poziomu BE.
https://www.youtube.com/watch?v=I4l6RiX ... arekTrader

btw. nie ogarnąłem tego za bardzo ;)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

-rookie- pisze: Zacząłem robić to o czym pisał sardo nunspa wczoraj ale na jforex ...

Można się czymś takim pobawić, tym bardziej że można ustawić pauzowanie np kiedy stochastic 7-3-2 jest nad 80 albo po 20 i wtedy tester pauzuje i możesz wcisnąć BUY / SELL potem puścić play, albo zwolnić tempo i zmienić interwał na inny żeby zobaczyć w jakim punkcie jesteś... to jest o wiele lepsze niż siedzenie cały dzień przy demo. Tylko trzeba to jeszcze dopracować. Jak to będzie miał sens to wrzuce tutaj. Będziesz się mógł bawić tym w wolnej chwili.
Nie znam tej platformy. Czy dobrze zrozumiałem, że można tam normalnie automatyzować czynności? Ale jaki język programowania? MQL czy trzeba się uczyć jakiegoś innego?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sardo nunspa pisze:Obiecany rysunek
...
Ciekawe czy ktoś coś ogarnie, jeżeli nie, będziecie wiedzieć kto na forum jest najbardziej porąbany :wink:
Dzięki wielkie. Po pierwszym przeczytaniu przyznam że ciężko załapać :d
Ale jeszcze ze siedem razy przeczytam i myślę, że może zrozumiem :564:

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

JAREK67 pisze:A może byś tym się zainteresował? Co prawda to wersja sprzed 5 lat, ale co do zasady jak najbardziej aktualny pomysł na wychodzenie ze straty a także piramidowania.
narzedzie-do-tradingu-manualnego-t22833.html#p560120

Ten film pokazuje ideę piramidowania przy pomocy określania potencjalnego poziomu BE.
https://www.youtube.com/watch?v=I4l6RiX ... arekTrader

btw. nie ogarnąłem tego za bardzo ;)
Dzięki. Poczytam i wypróbuję.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:
sardo nunspa pisze:Obiecany rysunek
...
Ciekawe czy ktoś coś ogarnie, jeżeli nie, będziecie wiedzieć kto na forum jest najbardziej porąbany :wink:
Dzięki wielkie. Po pierwszym przeczytaniu przyznam że ciężko załapać :d
Ale jeszcze ze siedem razy przeczytam i myślę, że może zrozumiem :564:
Ja załapałem, ale co z tego? każdy ma swoje :D
Paull tak sledząc to co piszesz tu odnosze wrażenie że Ty czegoś innego potrzebujesz!!
chcesz cos sobie uprościc to co każdy trader latami dochodził sam
-sposobami -pomóżcie, dajcie coś co dobre, co Wy stosujecie.PP tego co chcesz nie da sie zrobić,
a na realu utopisz.
Jforex jest platforma na Javi-e, nic tam szczególnego nie ma oprócz tego co na mt4
tester strategi co rokkie ci opisał jest tez na mt4
sposób otwierania buy-sell opisał Ci i Sardo też
chciał żeby(ś) sie pobawił tym
Moze i dobre tez stosowałem do swoich ea
ale w końcu wyrzuciłem tak jak papiery niepotrzebne do kosza
Paull weź sie do roboty -Teoria dobra , manny z nieba nie ma i nie bedzie

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomasz196407 pisze: chcesz cos sobie uprościc to co każdy trader latami dochodził sam
Nie przeczę. Po co wynajdować na nowo coś, co już ktoś wynalazł :-) I bardzo mi miło, że piszą tu nawet osoby z niezmiernie długim stażem na rynku. Ktoś kto na rynku potrafi się utrzymać przez kilka lat jest najlepszym nauczycielem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:
Tomasz196407 pisze: chcesz cos sobie uprościc to co każdy trader latami dochodził sam
Nie przeczę. Po co wynajdować na nowo coś, co już ktoś wynalazł :-) I bardzo mi miło, że piszą tu nawet osoby z niezmiernie długim stażem na rynku. Ktoś kto na rynku potrafi się utrzymać przez kilka lat jest najlepszym nauczycielem.
:)
Jednak Jesteś urodzonym idealistą Paul
Pozdrawiam

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycje 31 i 32 Ski: USD/JPY i GBP/JPY otwarte w nocy z oczekujących. Zabezpieczone na BE. Pewnie zaraz wywali, ale jak nie, to może być fajny ruch w dół.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Na Ujku mi zabezpieczenie zadziało - mam na zero otwartą przeciwstawną pozycję. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja po południu, ale chyba zamknę obydwie jednocześnie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@PaulGilbert, nic nie trzeba się uczyć. Już zrobiłem wersje demo https://images84.fotosik.pl/1108/caee63abc09c88c6.png działa, ale wyszło parę błędów i muszę to jednak poprawić. Właściwie mógłbym to już wrzucić ale obecnie średnio się to nadaje do użytkowania. Jak to skończę to zrobię poradnik co i jak i wrzucę tutaj panel-jforex-tester-offline-t29385.html Już wcześniej robiłem podobne panele do testowania ręcznego w jforex, ale to było tylko żeby sobie poklikać, nic szczegółowego tym nie dało się sprawdzić. Tutaj dodam jakieś statystyki na koniec testu itp.

@sardo nunspa, a możesz jeszcze opisać jak kontrolować equity i balance żeby zarabiać. Pisałeś o wielkości lewara, czy umiem to policzyć, więc pytanie jest takie, bo w sumie średnio rozumiem sam hedge i zarabianie na tym... skoro zamykam pozycje zyskowne i do balance dopisuje się zysk, ale stan wszystkich pozycji nie zmienia equity tylko zamykając te zyskowne zwalniam hedge, to jak tym skutecznie zarządzać żeby po zamknięciu wszyskich pozycji to equity odzwierciedlało stan balance, czyli żebym miał ten zysk. Nie bardzo mogę to ogarnąć. Bo jak otworzysz jednocześnie BUY i SELL po 1 lot oba, equity się nie zmienia, jak jakaś pozycja będzie miała 30 pips zysku dajmy na to i ją zamknę, niech będzie że zamknąłem BUY na zysku 30 pips i do balance dopisał się zysk z tej pozycji, ale jednocześnie SELL ma strate 30 pips, wiec equity się nie zmieniło, a teraz dodatkowo pozycja jest niezabezpieczona i ma wpływ na equity, więc ostatecznie jeśli zamkne i tą pozycje w tym momencie, albo jednocześnie z BUY to zachowam status quo, minus prowizje i spread oczywiście. Jak do tego podchodzisz tak od strony teoretycznej... ?

ODPOWIEDZ