Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

To co oni robią to jest mistrzostwo. Mam w planie zrobić sobie podobne EA tylko bardziej będę manualnie sterował wejściami. Tylko wiadomo, dopracowywanie EA to godziny dłubania, więc zanim zrobię wszystko co mi się już w głowie ułożyło to pewnie jeszcze trochę minie. Tym bardziej, że staram się teraz jednak też przerobić trochę bardziej podstawowych rzeczy jak analiza techniczna, świece, PA. A to wymaga sporej ilości czasu, i co ważniejsze, żeby się to wszystko w głowie ułożyło, to też trzeba czasu. Ale tak sobie planuję, że w ciągu roku powinienem już myślę jakieś postępy znaczne zrobić. Powoli, spokojnie, bo wiadomo, nie tylko rynkiem człowiek żyje - jest też praca, dom, czasami jakieś wyjazdy, wycieczki, wakacje, do tego inne hobby, a jeszcze planuję zrobić sobie drugie studia. Fajnie jakby doba miała 48 godzin :-)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No i tutaj będziesz miał problem bo w MT4 jak się okazuje nie da się przetestować tego równolegle na kilku instrumentach (poszukuje-programisty-do-wspolpracy-prz ... 30012.html) w jforex tak. I tutaj miałem akurat po 1 pozycja na 3 instrumenty jednocześnie otwarte GBPUSD, EURUSD, USDJPY, zamiast rozkładania po M1 tylko na 1 instrumencie, bo nawet po tych dwóch trejdach widać że nie byłoby miejsca na takie wejścia, tylko od razu był ruch i tylko 1 może 2 pozycje by zabrało a co jakbyś chciał otworzyć 10 pozycji... dlatego lepiej sprawdzić jak wygląda takie rozłożenie ale na kilka instrumentów.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:To co oni robią to jest mistrzostwo. Mam w planie zrobić sobie podobne EA tylko bardziej będę manualnie sterował wejściami. Tylko wiadomo, dopracowywanie EA to godziny dłubania, więc zanim zrobię wszystko co mi się już w głowie ułożyło to pewnie jeszcze trochę minie. Tym bardziej, że staram się teraz jednak też przerobić trochę bardziej podstawowych rzeczy jak analiza techniczna, świece, PA. A to wymaga sporej ilości czasu, i co ważniejsze, żeby się to wszystko w głowie ułożyło, to też trzeba czasu. Ale tak sobie planuję, że w ciągu roku powinienem już myślę jakieś postępy znaczne zrobić. Powoli, spokojnie, bo wiadomo, nie tylko rynkiem człowiek żyje - jest też praca, dom, czasami jakieś wyjazdy, wycieczki, wakacje, do tego inne hobby, a jeszcze planuję zrobić sobie drugie studia. Fajnie jakby doba miała 48 godzin :-)
Tutaj masz sporo o PA. Jak i wiele innych filmików
https://www.youtube.com/watch?v=oDGwBCHLCdg
lub
https://www.youtube.com/watch?v=XjGA8xIlzAg
Ktoś pytał o materiały fxlamera to forextraderPL to on we własnej osobie. Przy okazji pozdrowienia dla Henryka bo bardzo duzo zrobił dla popularyzacji PA.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Oczekująca Lka na złocie przy ostatnich minimach tak jak na ostatnim wykresie który wrzuciłem.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja 26 Ska na USDCHF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja 26 zamknęła się przez TP +3%. Pozycję 24 zamykam z ręki parę pipsów przed TP, bo jakoś już blisko, ale dolecieć nie może. +2%.
Chyba wreszcie zaczynam powoli łapać o co chodzi. Ale jestem mało cierpliwy.

Nendo

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Oj chyba robisz się lekko zarozumiały ... ;- )

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Nendo pisze:Oj chyba robisz się lekko zarozumiały ... ;- )
Może ... 8)

A tak na poważnie to może jednak AT rzeczywiście działa i po prostu słuchając wskazówek kolegów i się do nich stosując będzie coraz więcej wchodziło czego przykładem może są już ostatnie trady? A może po prostu rachunek prawdopodobieństwa zaczął działać i skoro miałem serię SL i BE to teraz będzie seria TP.

Ale z drugiej strony tak sobie myślę - co to właściwie za zyski, po 2 - 3 %. Kolega Danbo zrobił w dwa tygodnie kilka tysięcy procent, podobnie robią chłopaki od Rafała Zaorskiego. Podobnie robił Livermore i pewnie jeszcze sporo innych traderów. Tak więc o ile rzeczywiście jak zaczyna coś wchodzić to drobna satysfakcja się pojawia, o tyle porównując się do profesjonalistów to nie widzę tutaj powodów do zachwytu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:
Nendo pisze:Oj chyba robisz się lekko zarozumiały ... ;- )
Może ... 8)

A tak na poważnie to może jednak AT rzeczywiście działa i po prostu słuchając wskazówek kolegów i się do nich stosując będzie coraz więcej wchodziło czego przykładem może są już ostatnie trady? A może po prostu rachunek prawdopodobieństwa zaczął działać i skoro miałem serię SL i BE to teraz będzie seria TP.

Ale z drugiej strony tak sobie myślę - co to właściwie za zyski, po 2 - 3 %. Kolega Danbo zrobił w dwa tygodnie kilka tysięcy procent, podobnie robią chłopaki od Rafała Zaorskiego. Podobnie robił Livermore i pewnie jeszcze sporo innych traderów. Tak więc o ile rzeczywiście jak zaczyna coś wchodzić to drobna satysfakcja się pojawia, o tyle porównując się do profesjonalistów to nie widzę tutaj powodów do zachwytu.
Robiąc średnio 3% dziennie to w rok (250 dni) możesz powiększyc depozyt .... 1572 razy. Ja nie słyszałem i nikim takim co utrzymywałby w dłuższym czasie sluteczność na poziomie kilkuset % w miesiąc. Owszem byli tacy ale juz ich nie ma :)
Profesjonaliści nie robia po kilkaset % w miesiąc. Wystarczy im tyle w rok.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

No rzeczywiście, nie liczyłem w ten sposób. Też wygląda optymistycznie :-)

Chociaż uważam, że ta cała koncepcja RUNów też jest ciekawa. Przemek Mućka mówił, o ile dobrze pamiętam, że on w dwa lata to załapał. Szymek Machalica chyba też dosyć szybko się tego nauczył. A o ile się nie mylę, to on w przeciwieństwie do Rafała inwestuje technicznie.

ODPOWIEDZ