Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Cblondyn pisze: Tworzenie hedga jest kompletnie pozbawione sensu.
Jestem przeciwnego zdania, u mnie podstawą gry są hedhe. Defensywne - wyciągną mnie z każdej straty pieniężnej , ofensywne pozwalają piramidować za darmo.
Koncepcja defensywnych jest na stronie 284 dziennika next. Oczywiście to zostało już przetestowane w realnym boju i w sytuacjach dużo gorszych, niż zakładałem, no i trochę wyewoluowało.
Wszystkie straty na 3 kontach w tym roku to aż 39 groszy :p - stop minimalnie puścił.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

sardo nunspa pisze: Koncepcja defensywnych jest na stronie 284 dziennika next. Oczywiście to zostało już przetestowane w realnym boju i w sytuacjach dużo gorszych, niż zakładałem, no i trochę wyewoluowało.
Wszystkie straty na 3 kontach w tym roku to aż 39 groszy :p - stop minimalnie puścił.
Dzięki na nakierowanie, poczytam przez weekend. :564:
No i gratulacje z powodu takich "strat".

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

sardo nunspa pisze:
Cblondyn pisze: Tworzenie hedga jest kompletnie pozbawione sensu.
Jestem przeciwnego zdania, u mnie podstawą gry są hedhe. Defensywne - wyciągną mnie z każdej straty pieniężnej , ofensywne pozwalają piramidować za darmo.
Koncepcja defensywnych jest na stronie 284 dziennika next. Oczywiście to zostało już przetestowane w realnym boju i w sytuacjach dużo gorszych, niż zakładałem, no i trochę wyewoluowało.
Wszystkie straty na 3 kontach w tym roku to aż 39 groszy :p - stop minimalnie puścił.
Jestem ci w stanie udowodnić, że możesz dokładnie to samo robic bez stosowania hedga. Ale nie w tym wątku by nie zaśmiecać. Zapraszam na priv.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tu nie chodzi o to, czy można czy nie można - dla mnie to jest kwestia wygody.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:Tu nie chodzi o to, czy można czy nie można - dla mnie to jest kwestia wygody.
Zrozum czlowieku, że w chwili gdy otwierasz hedga (dwie przeciwstawne pozycje tej samej wielkości) dla depo jest to neutralne. Zyski/straty pojawią się wtedy gdy będzie albo L albo S. A czas otwartych pozycji jednocześnie jest czasem straconym. Tak ciężko to zrozumieć?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

:-)
Cblondyn - wiem, że masz rację, nie przeczę wcale. Rozumiem jak działa hedge. Co więcej, istotnym minusem będzie to, że jak wprowadzą ograniczenie lewara to dodatkowe pozycje będą ograniczać dostępne środki. Drugim minusem jest zwykle dodatkowy swap. I w pełni się zgadza, że dla depo jest neutralny.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze::-)
Cblondyn - wiem, że masz rację, nie przeczę wcale. Rozumiem jak działa hedge. Co więcej, istotnym minusem będzie to, że jak wprowadzą ograniczenie lewara to dodatkowe pozycje będą ograniczać dostępne środki. Drugim minusem jest zwykle dodatkowy swap. I w pełni się zgadza, że dla depo jest neutralny.
Jedyna korzyść z hedga to możliwość przeniesienia zysków/strat na kolejny rok. :)
Co ochoczo czynię :d

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Ja tez nie che pogłebiać wiedzy w temacie hedża tak że nie sklorzystam
samo określenie tego problemu
buy-sell
to tak jak plus i minus
to tak jak czarno-białe
i td
nie wiem
może i wszystko mozna isc przodem ale i tyłem

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Zamknąłem dzisiaj pozycję 17tą czyli złoto. +1,5%. A było już ponad dwa razy tyle na minusie. Trzymałem na stracie bo ostatni trend był spadkowy, więc było duże prawdopodobieństwo że powróci.
Jakbym miał obstawiać dalszy scenariusz złota to byłoby pewnie coś takiego:
FGOLDH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

PaulGilbert pisze:Ostatnio sporo się zastanawiam nad optymalnym Sl i TP. Dobrze byłoby mieć wejście z małym Sl z niskich interwałów i dalekie TP z dłuższych interwałów. Wtedy byłby świetny stosunek R:R. Tylko czy to w ogóle wykonalne w rzeczywistości?
Sprawdzałeś może metode Rafała, wyjścia pośrednie po stochastic (2-5-bani-bez-analizy-technicznej-t29812 ... ml#p908773) ? Mówił o tym na kilku nagraniach. Nie ma stałego SL tylko jak pozycja traci to jest taki jakby stop loss mode :P i szukasz wyjścia na odwrotnych stochu. Ja to sprawdzałem na testerze historycznym ale nie chce wrzucać tego EA tutaj. Wejdź na wykres EURUSD albo inny, wstaw stochastic 7-3-3 albo 7-3-2 i manualnie sprawdź te wyjścia, tzn otwórz wirtualną pozycje i prowadź wirtualnie pozycje po M1 albo M5 czekając do wyjścia na odwrotnym stochasticu. W załączniku masz przykład testu na 1 pozycji - tester historyczny i automat. Zobacz jak zachował się w dwóch sytuacjach gdy był otwarty BUY. W pierwszej styuacji pozycje od razu zarabiały, w drugiej od razu traciły... prowadzenie po stochastic na M5. Rafał rozkłada wejścia na kilka pozycji po M1, tego jeszcze nie testowałem... Ale może sprawdź taką metode. Ten pierwszy przykład to żywcem jak z obrazka Rafała heh :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ