Wuza Day trading vol.2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Witam wszystkich w moim nowym dzienniku ! :)

Z uwagi na to, że dziennik w pewnym sensie jest kontynuacją poprzedniego to pominę długie wstępy i akapit o sobie.

Oficjalnie wracam do tradingu i od poniedziałku będziecie mogli śledzić wejścia w taki sam sposób jak poprzednio, nowe konto powinno być aktywne i podpięte pod trade explorer najpóźniej we wtorek.

Co zostaje bez zmian ?
- Przede wszystkim broker, nadal będzie to Admiral Markets i konto Admiral.Pro lecz tym razem w złotówkach. Po analizie innych ofert na naszym rynku postanowiłem zostać u brokera z którego usług korzystałem przez ostatnie ponad pół roku. Możliwość negocjacji stawki prowizji i brak zarzutów co do technicznej strony działania Admirala nie zostawił mi dużego wyboru :)
- Strategia, nadal będzie to gra głównie przeciwko trendowi na odbicia od pivotów, poziomów Fibo i stref SD
- Formuła dziennika, nadal będę się starać umieszczać tutaj wejścia live z komentarzem i odpowiadać na Wasze pytania, częściej niż to było w poprzednim dzienniku.
- Nie stawiam sobie żadnych celi jesli chodzi o wynik w pipsach lub %, kolejne "zielone" miesiące to jedyne co mnie interesuje w tej chwili.

Co się zmieni ?
- O ile konto nadal będzie podpięte pod trade explorer to loty oraz jego stan w zł nie będą publiczne.
- Większość screenów i analiz będzie pochodzić z tradingview.com, jeżeli chodzi o możliwości i czytelność wykresów to nie ma tu porównania z mt4 stąd na stałe przesiadam się na korzystanie z tego serwisu.
- Stop lossy, zdecydowanie ciaśniejsze niż zdarzało się to poprzednio.
- Ilość wejść, będę się starał skupić na wejściach o jak największym prawdopodobieństwie sukcesu a nie szukać ich na siłę jak to zdarzało się poprzednio
- MM, wejścia będą zdecydowanie mniejsze tak żeby nawet szeroki stop loss nie powodował wahań kapitału większych niż 3-5%
- oprócz dziennika prowadzić będę również bloga który w zamyśle ma być rozszerzeniem tego co znaleźć będziecie mogli tutaj na forum, oprócz wejść znajdą się tam moje przemyślenia na temat poszczególnych wydarzeń na rynku, elementów analizy technicznej, analizy bardziej długoterminowe jak i pewnie jakieś offtopy tak jak zeszłoroczna "relacja" z wyjazdu do Pragi i jazdy Ferrari F458 ~
Pozwolę sobie wrzucić tutaj linka do bloga ~ http://tomaszgoljanfx.blogspot.com/


Mam nadzieję, że dziennik będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzedni i każdy będzie w stanie wynieść coś dla siebie a ja dzięki Waszej "kontroli" będę w stanie utrzymać zadowalające wyniki :)

Wuza ~

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Super Wuza. Wielu czeka z niecierpliwością. I w końcu ktoś jeszcze oficjalnie prócz mnie gra przeciw trendowi. :lol: I kolejne mało popularne rozwiązanie, czyli niestawianie sobie celów. Mnie zawsze za to wielu "rypało" za przeproszeniem, twierdząc, że jestem mało ambitny.

Wuza kilka pytań:

- czy dźwignia będzie na 1:20 czy wyżej?
- SL nie będzie sztwyny, tylko uzależniony od sytuacji?
- będziesz miał jakieś preferencje w stosunku do określonych par?
- ile pozycji na maxa zakładasz w piramidzie, gdy pierwsze nie wejdą?
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Adrianoforex pisze:Super Wuza. Wielu czeka z niecierpliwością. I w końcu ktoś jeszcze oficjalnie prócz mnie gra przeciw trendowi. :lol: I kolejne mało popularne rozwiązanie, czyli niestawianie sobie celów. Mnie zawsze za to wielu "rypało" za przeproszeniem, twierdząc, że jestem mało ambitny.

Wuza kilka pytań:

- czy dźwignia będzie na 1:20 czy wyżej?
- SL nie będzie sztwyny, tylko uzależniony od sytuacji?
- będziesz miał jakieś preferencje w stosunku do określonych par?
- ile pozycji na maxa zakładasz w piramidzie, gdy pierwsze nie wejdą?
- Dźwignia to technicznie 1:100 ale korzystać planuje z 1:20 max ~
- tak oczywiście, sztywne sl typu "zawsze stawiam sl 30 pipsów" albo sztywne RR to dla mnie jedna z większych głupot jakie można robić na forexie. Sl będzie uzależniony od poziomów na wykresie ale nie będzie sytuacji takich jak poprzednio że bywało to np 200 pipsów od średniej ceny.
- to ciężkie pytanie, raczej bez większych zmian czyli eur/usd pary z jenem, usd/cad chociaż tutaj w tym roku może być mocno jednostronna wycieczka w kosmos, planuje pobawić się trochę na usd/pln ale to raczej w dłuższym terminie. Raczej będę unikać funta, tu mam zdanie podobne do Twojego, po prostu to nie jest para dla mnie i nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć dlaczego tak jest :)
- 4-5 ale raczej zakładam trochę szersze wejścia niż to Ty, chociaż im dłużej przyglądam się temu jak grasz to w zasadzie systemy są bardzo podobne, ja po prostu lubię mieć na wykresie parę kresek w miejscu gdzie wyhamowuje mocny ruch.

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Fajnie ze zakladasz nowy dzinnik, na pewno zainteresowanie bedzie spore ale nie takie jak w pierwszym jurnalu. Info o stanie konta wzmaga emocje i zazarta dyskusje. Dodatkowo nazwa jurnalu tez ma znaczenie np. Wuza Day trading vol.2 Real 100.000 zl przyciagnelaby mase komentatorow :wink: Twoj ostatni dziennik sprawil ze forumowe trupy wlaczaly sie do dyskusji. Troche szkoda ze balance i loty beda ukryte. Powiedz chocial z jakim depo startujesz 100k? bedzie wiadomo ze przy 900% zwrotu bedziemy gratulowac pierwszego miliona :)
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
zaccny
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 448
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:14

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: zaccny »

Jak dla mnie samo to ze w temacie jest słowo "Wuza" przyciągnie potencjalnych siedzących wątek. Poza tym jeśli chodzi o ukrywanie wielkości konta i lota to nie jest to jakiś wielki ból. Możemy sobie wyobrazić ze konto jest napewno większe niż to które Wuza posiadał na początku poprzedniego dziennika i dać wodze fantazji przy publikacji wyników procentowych;-) powiedz mi co bardziej spektakularne będę dla Ciebie gdy ktoś zrobi 10% z miliona czy gdy zrobi 1000% z 10k? Ja wybieram opcje druga z niewiadomym wkładem finansowym;-) oczywiście również będę śledził wątek tak jak o poprzedni;-) życzę powodzenia!

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Witam, Wuza swietnie się zapowiada ten dziennik jak i blog. Gratuluje tej decyzji. Jak przeczytałem na blogu podstronke "O Autorze" zamurowało mnie:) Jeśli faktycznie będzie tak jak piszesz to będzie to skarbnica wiedzy dla każdego gracza dużego jak i małego. Czekamy z niecierpliwością na Twoje dalsze posty tutaj i na blogu:) Pozdrawiam
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Awatar użytkownika
kubuś puchatek
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:24

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: kubuś puchatek »

Witaj Wuza. Jak zwykle będę podglądał co się u Ciebie dzieje, bo robisz po prostu dobrą robotę. Jestem pewien że dziennik będzie cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. Życzę wielu sukcesów w tradingu, obyś dalej go rozwijał w dobrym kierunku. Serwus.

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Kimkolwiek pisze:Fajnie ze zakladasz nowy dzinnik, na pewno zainteresowanie bedzie spore ale nie takie jak w pierwszym jurnalu. Info o stanie konta wzmaga emocje i zazarta dyskusje. Dodatkowo nazwa jurnalu tez ma znaczenie np. Wuza Day trading vol.2 Real 100.000 zl przyciagnelaby mase komentatorow :wink: Twoj ostatni dziennik sprawil ze forumowe trupy wlaczaly sie do dyskusji. Troche szkoda ze balance i loty beda ukryte. Powiedz chocial z jakim depo startujesz 100k? bedzie wiadomo ze przy 900% zwrotu bedziemy gratulowac pierwszego miliona :)
Poprzednio pełna przejrzystość co do sum była spowodowana pewnym zabezpieczeniem z mojej strony, konto jest zdecydowanie większe niż poprzednie 10 tyś $, informacja o negocjacji prowizji też raczej powinna Ci dać pewne wskazówki :)
Co do xxx% to raczej nie będzie realne przy bezpieczniejszym MM :) Ważne żeby było na zielono.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Większe niż 100 tyś. ?
Rozumiem że jest to kwota z którą byś się czuł niezręcznie gdybyś miał świadomość że my wiemy jaka ona jest :)
Ja też ciesze się z nowego dziennika i będę trzymał kciuki.

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Day trading vol.2

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

lolek pisze:Większe niż 100 tyś. ?
Rozumiem że jest to kwota z którą byś się czuł niezręcznie gdybyś miał świadomość że my wiemy jaka ona jest :)
Ja też ciesze się z nowego dziennika i będę trzymał kciuki.
Poprzednie konto miało w pewnym okresie jakieś 300-330 tys zł więc nie chodzi o niezręczność, nie widzę większego celu w upublicznianiu dokładnej kwoty. Nie jest to 1000 zł ale też nie jest milion ;) kilka % miesięcznie w pełni mnie zadowoli przy tym kapitale.

ODPOWIEDZ