[USDJPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

A co powiecie na to: za dwa miesiace 72.00

eee tam, widac ze powoli szykuje nam sie zmiana trendu, w 2006 ladnie to napoczęło ;)

a tak serio 4 interwencje w ciągu jednego roku z tego samego poziomu o czyms swiadczą. niebawem atak na 120 :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

overall pisze:
A co powiecie na to: za dwa miesiace 72.00

eee tam, widac ze powoli szykuje nam sie zmiana trendu, w 2006 ladnie to napoczęło ;)

a tak serio 4 interwencje w ciągu jednego roku z tego samego poziomu o czyms swiadczą. niebawem atak na 120 :D
Masz racje overall, zmiana trendu jest nieunikniona, ale czy juz osiagnelismy wieloletnie minimum? Zauwaz, ze w marcu mielismy kolejny dosc silny sygnal do sprzedazy - co najwazniejsze z trendem. Ja wole poczekac na swoje wirtualne 72.00. W koncu lepiej nie zarobic niz stracic.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ŁukaszFX
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2012, 10:10

Nieprzeczytany post autor: ŁukaszFX »

Według mnie taki scenariusz jest mało realny ponieważ co raz częsciej się mówi na temat interwencji banku Japonii w celu obniżenia wartości Jena. Chociaż z jednej strony decyzja FED która jest bardzo prawdopodobna o do druku może znacząco osłabić dolara. I wtedy JPY może osiągnąć taki poziom. Teraz pytanie który scenariusz będzie pierwszy.

overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

afromarian pisze:W koncu lepiej nie zarobic niz stracic.
Pewnie ze tak ale zauwaz, ze przebijamy sie przez co raz to kolejne linie spadkowe wiec tak na prawde zostala tylko niebieska do pokonania i cala formacja sie odwroci, zaczniemy kreslic z dolu do gory. Ja nie widze juz miejsca na nowe minima. Japonia by musiala chyba podwyzszyc stopy procentowe co jest raczej nie mozliwe w najblizszych latach, ale to tylko pokazuje jak silną gospodarke posiada utrzymujac stopy na rekordowo niskich poziomach(usa chce podniesc stopy w 2014) i jak by nie bylo pomimo tych felernych danych z ameryki w piatek, ostatnie tygodnie byly dosc niezle jak na ten ,,najbardziej zadluzony kraj swiata,, a mimo to jen wciaz sie umacnia. Wydaje mi sie, ze to juz ostatnie podrygi spadkowe. Przed ostatnim ruchem wzrostowym nie padly nawet nowe minima (gdy podczas 3 wczesniejszych padal nowy rekord) a mimo to BOJ interweniował. Jest to druga najwieksza para walutowa pod wzgledem obrotów i potrzeba co najmniej roku-dwóch aby zmienic trend i poki co to sie udaje, uklepywanie dna dziala.

Pozostaje tylko rozlozyc sily na skupowanie tej waluty drobnicą.

Do tego JP morgan zapowiadal 79 i tak tez sie stalo, jestesmy tez na dniowym Fibo i wiem ze spadki byly ostre ale nie raz juz widzielismy sytuacje jak nagle sie odwracaly tak ze ja wciaz obstawiam gore.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

Nie zbyt korzystne info dla Lkowiczów...

,,,,Japonia i Chiny rozpoczną w piątek bezpośrednią wymianę swych walut, jena i juana, na rynkach w Tokio i Szanghaju w celu zdynamizowania handlu i wzajemnych inwestycji - poinformował japoński minister finansów Jun Azumi

Chińskie i japońskie firmy będą mogły wymieniać środki z jenów na juany bez wcześniejszego przeliczania na dolary, co miało miejsce do tej pory.

Jest to impuls dla wymiany handlowej, ze względu na ograniczenie kosztów i ryzyka walutowego.

Realizacja umowy zawartej między Chinami i Japonią, odpowiednio drugą i trzecią największą gospodarką na świecie, może osłabić w konsekwencji rolę dolara jako światowej waluty rezerwowej. Do tej pory ok. 60 proc. chińsko-japońskiej wymiany handlowej dokonywane było za pośrednictwem dolara.

W marcu br. Japonia zapowiedziała, że zamierza po raz pierwszy zacząć kupować chińskie obligacje rządowe, co należy postrzegać za symboliczny akt wzmocnienia wymiany finansowej między dwiema potęgami gospodarczymi w Azji - pisze agencja AFP. '''''

http://www.parkiet.com/artykul/7,124821 ... -juan.html

Jak dla mnie z tego wynika, ze Boj wcale nie musi dazyc do oslabienia yena bo wlasnie znalezli zajebiste rozwiazanie na export.

bo jak inaczej to rozumiec?

snajper101
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2012, 12:46

Nieprzeczytany post autor: snajper101 »

proba oznaczenia fal.fala 4 ro rozbudowana korekta abc polaczona z trojkatem abcde.fala 5 ktora sie zaczela mam nadzieje ze zejdzie nizej i bedzie miala strukture conajmniej 3 falowa .zobaczymy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

Ladnie leci w dol. Moze moje 72.00 jest jednak mozliwe?

Awatar użytkownika
patrosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:05

Nieprzeczytany post autor: patrosFX »

Coś Wam to Panowie przypomina ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jean-Jacques Rousseau "Pieniądze, które mamy, są narzędziem wolności. Pieniądze, za którymi gonimy - narzędziem niewoli."

magot98
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:17

Nieprzeczytany post autor: magot98 »

Moim zdaniem trend na wykresie D1 jest jeszcze wzrostowy i utrzyma się jeszcze przez kilka dni.

Awatar użytkownika
kelvin
Gaduła
Gaduła
Posty: 221
Rejestracja: 03 gru 2009, 06:24

Nieprzeczytany post autor: kelvin »

Ostatnio był RGR na interwale H1 tylko że rynek wcale go nie zrealizował. W realnym rynku układy i stwory harmoniczne nie zawsze się spełniają i często są chybione . Zaś na historii rynku wygląda to pięknie i czytelnie i wszyscy , którzy siedzą w tym temacie próbują nam sprzedać to bądz czasem dać za darmo.
Para usd/jpy jest najbardziej mafijną parą walutową , na której nic praktycznie nie dzieję się , dopóki nie ma żadnych interwencji prze BOJ ani cichych dużych zleceń przez kilku rekinów. A tak para porusza się w męczącej konsolidacji czekając na strzał z armaty aby wybić z miejsca 500pipsów po czym 1-2 miesięcy konsolidować bądz zamykać świece D1 w zakresie 30-50pipsów gdzie panuje marazm i przysypianie.
If you do not have the patience and discipline to wait for conditions with a high probability outcome according to your trade plan, you are not a trader. You are a game player with no respect for rules.

ODPOWIEDZ