[USDJPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
bernoulli
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 wrz 2011, 16:10

Nieprzeczytany post autor: bernoulli »

cypher pattern. Chyba warto się zainteresować długą pozycja w kontekscie ewentualnej interwencji BoJ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Codzienny komenatrz rynkowy, plotki i analiza harmoniczna -> www poniżej.

overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

Ostatnio gdy taka sytuacja miala miejsce na eurusd to zaliczylismy 1000 pipsowy zjazd, ciekawe jak to wyjdzie na usdjpy, zwlaszcza, ze w tym przypadku byly by to kolejne historyczne minima, tak ze moze byc zupelnie odwrotnie i 1000 pips w gore :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

overall

Nieprzeczytany post autor: overall »

Tak więc ładnie przebilismy i jesli pojdziemy sladem eurusd gdzie miala miejsce identyczna sytuacja a BOJ nie interweniuje to mamy nowy rekord i to w okolicach 70.00

yen umacnia sie od 40 lat, w tym czasie nawet luka na kilkaset pips nie zostala domknieta. Niby czemu nagle teraz mieli bysmy zawrocic? Jak dla mnie jest zbyt plasko. Jedyną okazja na odwrot w ostatnim czasie byla formcja po tsunami z tamtego roku bardzo ladnie charakteryzujaca dno (szpiczaste).

Swoją drogą w tym roku zaledwia jedna interwencja (w poprzednim, az trzy).
Jesli Boj wejdzie do gry to ciekawe czy pojdzie drogą jak ostatnio- lagodna interwencja (jak dla mnie to jest smiechawa, przeciez mogli przebic ostatni poziom z palcem w tylku... no ale nie mnie osadzac do czego to wszystko zmierza) czy przypierzą 400 pips w ciagu paru chwil po to by zaraz wrocic :)

Ciekawią mnie spostrzezenia traderow ktorzy sledzą tą pare dluzej niz te 2-3 lata i czy za kazdym razem mysleli ze zlapali dolek :)

Bemowo

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Kilka miesięcy wcześniej bardziej byłem zorientowany w tej parze. Po kilku interwencjach BOJ dochodzę do wniosku, że BOJ nie zależy na osłabieniu jena, a wręcz przeciwnie japończycy prowadzą celowe działania, aby jen był mocny.
Zwróccie uwagę, że umocnienie złotówki wiąże się ze wzrostem indeksu - tam nikkei od 20 lat jest bessa.

Może jestem głupi , za krótko byłem w wojsku, ale nie rozumiem tej pary, dlatego nie dotykam.

Na marginesie uważam, że japończycy wiedzą co robią i na pewno na tym dobrze wychodzą. Pierwsi na świecie wprowadzili kontrakty na ryż i świece to ich wymysł.
Są ojcami forexu

myyyt
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2010, 08:55

Nieprzeczytany post autor: myyyt »

patrząc na weekly może by wyjście górą

https://www.tradingview.com/x/Ood3QuxQ/

Awatar użytkownika
Marcin30
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 753
Rejestracja: 09 lis 2011, 08:54

Re: [USDJPY]

Nieprzeczytany post autor: Marcin30 »

Powinniśmy mieć wzrost do 79,00 tj. górnego ograniczenia kanału spadkowego.
W ostatnim czasie po tego typu białych świecach następowała kontynuacja wzrostów.
Na STOCH sygnał kupna. W piątek posiedzenie BOJ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

slyqsx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2012, 21:12

Re: [USDJPY]

Nieprzeczytany post autor: slyqsx »

USDJPY... my vision...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SlyQsx

EasyComeEasyGo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 05 lis 2012, 21:08

Re: [USDJPY]

Nieprzeczytany post autor: EasyComeEasyGo »

Może komuś się przyda.

Osobiście podchodzę z dystansem do analizy technicznej.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

baczniew
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 14 paź 2007, 17:56

Re: [USDJPY]

Nieprzeczytany post autor: baczniew »

po posiedzeniu FEDu(dodruku 45B) zglupialem troche widzac huśtawkę na parach jenowych
jak myslicie co sie dzieje z uj-kiem bedzie korekta przed wyborami i posiedzeniem BoJa?

pozatym jak wygra ABE to na dzien dobry BoJ nie zmieni polityki... beda musieli zmienic ustawe o BoJu itd
i do oslabiania Yena dojdzie po nowym roku?! a póki co mozemy sie spodziewac oslabienia UJka do ~82,6?
czy tez na fali churraaa optymizmu od decyzji fedu bedziemy leciec caly czas do gory??

jakie macie wizje na parze UJ?! w konkretnych przedzialach czasowych?
bo wejscie moim zdaniem w tym moemncie w L teoretycznie jest pozbawione sensu.
ale mam przeczucie ze bedzie inaczej :)
Skills pay the bill's

baczniew
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 14 paź 2007, 17:56

Re: [USDJPY]

Nieprzeczytany post autor: baczniew »

na saxo sa ladne luki

U/J 84.20 High 84.38
G/J 136.10 High 136.58
E/J 110.90 High 111.26
A/J 88.80
N/J 71.20
CAD/J 85.20
CHF/J 91.70
Skills pay the bill's

ODPOWIEDZ